Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

 

pred 30 minutami, BMWflar pravi:

BX5 preverjeno NE dela tako kot bi moral, sprobano...na relaciji Zagreb-Zadar , radijski sprejemnik neha loviti v okolici Karlovca in potem do Maslenice popolna tišina.Ob povratku sem uporabljal stari sistem Nolan in na isti relaciji ves čas deluje super.Sedaj pa prosim g.Kompija naj mi  pove kaj naj naredim.Take naprave nočem imeti in sem zelo razočaran in počutim se malo nategnjenega pri tem denarju.

 

Ob 16. 6. 2016 at 16:12, kompi pravi:

@ BMWflar 
... FM radio bi torej moral delovati BP, zato te prosim, da se oglasiš na našem servisu v Velenju, kjer bomo preverili delovanje sistema in poiskali rešitev ... 

Lp, Boris Kompare :cool:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje in izkušnja o Compacu iz Velenja, 

na test ali za nadomestno dobiš čelado, vljudni in ustrežljivi tako pri nakupu kot kasneje pri popravilu napake, ko sem kupoval sem imel občutek da prodajalec ve o čem govori in da zna svetovati z občutkom do kupca, napaka je bila strokovno in hitro rešena, sicer v tovarni, 

pa vendar...

na koncu ostane slab priokus, ker se tako kot povsod, vse začne in konča pri denarju.

Ko smo prišli do tega da je ponavljajoča napaka posledica napačne zasnove, se je ustavilo, generičeni odgovori ki ničesar ne razrešijo, na koncu tišina..., 

sedaj se bomo šli pa še malo na zoprn način, brute force, kjer bo kupec uveljavljal svoje pravice, se bomo še malo na zakone o varstvu potrošnikov sklicevali, za take primere je dobro račun shraniti...

Iščem novo čelado, ne vidim smisla da bi nosil čelado na servis vsakih par mesecev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obožujem ljudi, ki v namišljenem zavetju internetne anonimnosti, po forumu trosijo svojo užaljenost. Še zlasti potem, ko jim prijazno pojasniš, da je njihova težava zlahka rešljiva …

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, kompi said:

Obožujem ljudi, ki v namišljenem zavetju internetne anonimnosti, po forumu trosijo svojo užaljenost. Še zlasti potem, ko jim prijazno pojasniš, da je njihova težava zlahka rešljiva …

Lp, Boris Kompare :cool:

Težava se ne da popraviti, no ja, da, samo z vsakoletnim menjavanjem tesnila na čeladi za 600€, s tem da je to napaka v dizajnu, se pravi stvarna napaka! Še celo na uradnem prospektu v pdf obliki ki je na Nolan spletni strani je vidna napaka na eni od čelad, no bila je lansko leto, bom sedaj preveril če je še gor ista stvar...

Še glede internetne anonimnosti, DVE PONUDBI Z MOJE STRANI,

1. javno svojega imena ne bom objavil, ga bom pa preko ZS posredoval vsakemu ki bo tako željo izrazil, skupaj z naslovom in tel številko

2. na ogled sem čelado pripravljen pripeljati vsakemu ki se bi želel prepričati o napaki, pošljem tudi slike prvotne in ponovljene napake

Pri prvem reševanju ste bili zelo ustrežljivi: ni problema, imate 5 let garancije, bomo zamenjali..., sedaj pol leta za prvim popravilom pa sem dobil samo mazilo, dobesedno in preneseno, dobesedno - da je treba tesnilo vzdrževati z mazanjem s priloženim mazilom, in preneseno - prst v rit z navodili glede mazanja

Vsem zainteresiranim lahko posredujem kopijo maila v celoti od mojega prvega maila naprej, da me g. Kompare ne bo smešil tu na forumu.

Ali pa če mail anonimiziram in ga v celoti skupaj s slikami objavim na Google drive kjer bo zainteresiranim na voljo preko linka.

Dodatno: ponudbe da si naj mažem tesnilo jaz ne razumem kot prijazno pojasnilo o zlahka rešljivi težavi!

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@twom mi zaupaš za kateri model čelade gre?

Sam sem namreč lansko leto kupil za punco X-Lite X1003 (ni bilo kupljeno pri kompiju) in je lani bila super, letos spomladi pa je močno pihalo okrog vizirja, nesel nazaj v trgovino in so mazali (sem tudi sam mazal lepo 1x mesečno), nato videli da to res ne pomaga, menjali vizir, je bilo malce boljše, ampak po 1 tednu uporabe zopet močno pihalo v oči, nato so poslali proizvajalcu kateri ni odkril napake, čeprav je med vizirjem in školko čelade bilo 5mm zračnosti, je pa zato proizvajalec čelado vzel nazaj in mi dal dobropis za celoten znesek nove čelade. Tudi pri tej čeladi je šlo za konstrukcijsko napako kjer ena plastika prekriva tesnilo in potem lepo piha vmes noter in v dežju še je bolj luštno.

Za primerjavo se v svoji C3 Pro skoraj zadušim (ne dobesedno) če vizir do konca zaprem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo na x lite 1003 ugotovil, da se pri odpiranju vizirja tesnilo drgne ob pinlock? Kar seveda pomeni, da ima pinlock raze. Ali je to problem samo pri manjsih cifrah celad? Drugace pa tudi ugotavljam veliko vecji prepih in glasnost napram lansko leto. Ravno zamaka v dezju se ne, upam, da tako tudi ostane. Bo treba v kratkem do Velenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maxxa pravi:

Je kdo na x lite 1003 ugotovil, da se pri odpiranju vizirja tesnilo drgne ob pinlock? Kar seveda pomeni, da ima pinlock raze. Ali je to problem samo pri manjsih cifrah celad? Drugace pa tudi ugotavljam veliko vecji prepih in glasnost napram lansko leto. Ravno zamaka v dezju se ne, upam, da tako tudi ostane. Bo treba v kratkem do Velenja.

Nisem opazil problemov ....lani sem z njo prevozil preko 30kkm ....je pa res ,da jo dam poservisirat (pošljem v Velenje) .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Nisem opazil problemov ....lani sem z njo prevozil preko 30kkm ....je pa res ,da jo dam poservisirat (pošljem v Velenje) .

Tudi jaz jo posljem v Velenje, kjer sem jo tudi kupila, da jo cez zimo porihtajo, kar je pac potrebno. In zacetno navdusenje (prvo leto), danes ni vec tako mocno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maxxa pravi:

Tudi jaz jo posljem v Velenje, kjer sem jo tudi kupila, da jo cez zimo porihtajo, kar je pac potrebno. In zacetno navdusenje (prvo leto), danes ni vec tako mocno. 

Sej ko zamenjaš motor je isto , prvo leto je navdušenje pol pa izveni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Nisem opazil problemov ....lani sem z njo prevozil preko 30kkm ....je pa res ,da jo dam poservisirat (pošljem v Velenje) .

Marsikaj je odvisno tudi od vizirja (mopeda, vetrne zaščite, višine voznika,drže), spomni se, kako ti je pihalo v uč, ko je pol vizirja manjkalo na Versysu

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Marsikaj je odvisno tudi od vizirja (mopeda, vetrne zaščite, višine voznika,drže), spomni se, kako ti je pihalo v uč, ko je pol vizirja manjkalo na Versysu

Se povsem strinjam toda! Maxa je bila zadovoljna prvo leto ni bila pa tudi drugo leto na istem motorju z isto vetrno zaščito ,isto držo ......se razumeva :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, sicer pa po določenem času se blazinice malce uležejo , ropot se poveča, mogoče voznik mal shujša, vse se pozna.

Hotel sem povedati, da za pihanje v čelado, ni vedno kriva čelada, najprej je potrebno ugotoviti, kje in kako piha vanjo. Že tank torbica lahko vpliva na drugačen tok zraka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Itak, sicer pa po določenem času se blazinice malce uležejo , ropot se poveča, mogoče voznik mal shujša, vse se pozna.

Hotel sem povedati, da za pihanje v čelado, ni vedno kriva čelada, najprej je potrebno ugotoviti, kje in kako piha vanjo. Že tank torbica lahko vpliva na drugačen tok zraka.

Ma ne moti me ravno vsaka sapica , za mene kmečkega fanta je v redu :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da smo na jasmen, ni pihalo normalno, ampak zgoraj levo in desno vizir ni tesnil in je zelo močno pihalo točno v oči. Punca ni zdržala z to čelado 10min, z drugo staro Nolan čelado katera je veliko bolj zračna pa bp. cel dan. 

Ni enako pihanje oz. zračno kot pa pihanje točno v oči skozi luknjo katere ne bi smelo biti in to pri čeladi tega cenovnega razreda

Popravljeno . Popravil blindek
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa skos vizir mal odprt :) poleti jeseni spomladi skoraj vedno. Paše da mal piha... tako da moja nolanka je kot nalašč zame. Če pa vizir zaprem pa preveč dihta n87

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Kawl said:

Jaz mam pa skos vizir mal odprt :) poleti jeseni spomladi skoraj vedno. Paše da mal piha... tako da moja nolanka je kot nalašč zame. Če pa vizir zaprem pa preveč dihta n87

Tko kot pri rezervnih hlačah, moja lahko obleče moje, jaz njenih pa ne.

Enako pri čeladi, tvojo ki normalno tesni ti lahko pripreš da ti piha kot ti ustreza, tisti kateremu pa ne tesni dobro je pa ne more bolj zapreti, da mu nebi pihalo kot njemu ustreza. In to da ti ne piha ob zaprti čeladi je nekako pričakovana lastnost čelade..., a ne!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, twom pravi:

Tko kot pri rezervnih hlačah, moja lahko obleče moje, jaz njenih pa ne.

Enako pri čeladi, tvojo ki normalno tesni ti lahko pripreš da ti piha kot ti ustreza, tisti kateremu pa ne tesni dobro je pa ne more bolj zapreti, da mu nebi pihalo kot njemu ustreza. In to da ti ne piha ob zaprti čeladi je nekako pričakovana lastnost čelade..., a ne!?

Če boš dal dva človeka v vsak svoj prostor z istimi vetrovnimi pogoji in mestom in bla bla  vse identično in istimi čeladami ,vrjemi da bo vsak drugače povedal kako močno mu piha  piha ......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še enkrat povem, ni pihalo v čeladi kot prepih ali kaj, ampak enakomeren tok zraka usmerjen v oči, kot da ti nekdo z kompresorjem piha ves čas, seveda z večjo hitrostjo bolj piha... sicer je problem bil rešen (ali pač?) in sedaj iščeva novo čelado :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, blindek pravi:

Da še enkrat povem, ni pihalo v čeladi kot prepih ali kaj, ampak enakomeren tok zraka usmerjen v oči, kot da ti nekdo z kompresorjem piha ves čas, seveda z večjo hitrostjo bolj piha... sicer je problem bil rešen (ali pač?) in sedaj iščeva novo čelado :) 

To sem pa doživel z mojo 1003 ...samo ......sem padel na snegu in odlomil del vetrobranske šipe na Versysu650 , nisem mogel vozit tudi 100kmh  :P direktno v oko , na srečo je bil dami34 z mano in mi je dal Sx da sem pripeljal do cilja ker je bilo nemogoče vozit ,res zoprno , Dami je manjši in ima integralko pa je anuliral tisto turbolenco ki je meni najdla špranjo v čeladi .

Drugače sem zadovoljen s čelado .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je da čelada pri vizirju in tesnilu nima kej pihat, pa nima veze turbolenca, postava, zaščitno steklo, oblačilo, ..., nima kej pihat.

Drugo je če vleče od spodaj, ampak ne zastopim kaj tako rinete svoje pihanje če je človek že trikrat povedal da je vleklo med vizirjem in tesnilom ker ni tesnilo. Ko kup retardirancev, sorry, brez zamere...

sem malo olergičen na ta šrot od nolana za 650 € ki ga imam...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, blindek pravi:

Da še enkrat povem, ni pihalo v čeladi kot prepih ali kaj, ampak enakomeren tok zraka usmerjen v oči, kot da ti nekdo z kompresorjem piha ves čas, seveda z večjo hitrostjo bolj piha... sicer je problem bil rešen (ali pač?) in sedaj iščeva novo čelado :) 

kupi shoei gt air. Ne boš več nič pisal tu kako nekje piha itd...

Popravljeno . Popravil DUCATI_RIDER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, twom pravi:

Moje mnenje je da čelada pri vizirju in tesnilu nima kej pihat, pa nima veze turbolenca, postava, zaščitno steklo, oblačilo, ..., nima kej pihat.

Drugo je če vleče od spodaj, ampak ne zastopim kaj tako rinete svoje pihanje če je človek že trikrat povedal da je vleklo med vizirjem in tesnilom ker ni tesnilo. Ko kup retardirancev, sorry, brez zamere...

sem malo olergičen na ta šrot od nolana za 650 € ki ga imam...

Kera nolanka pa je sploh 650€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sliki lahko vidite stanje tesnila po končani včerajšnji 56 kilometrski mestni vožnji. Levi del je v redu, desno pa se vidi navzdol zavihano tesnilo.

Med vožnjo, ko stojim, vizir odpiram, ker sonce neprijetno segreva notranjost za vizirjem. Vizir sem lahko zapiral samo z uporabe zmerne sile.
Čelado shranjujem tako da med vizir in tesnilo stisnem tanjši karton, ki ga na koncu še potisnem navzgor da je tesnilo sigurno zavihano pravilno. S tem krivim tesnilo v pravilni položaj. Vseeno se napaka stopnjuje. Vizir se zapira čedalje težje. 
Po izkušnji lansko leto, ko se napaka stopnjuje, ga pri zapiranju zagrabi tudi pinlock, ga še bolj potegne za seboj, in začne tesnilo tudi cefrati. Na koncu vizirja ne moreš več zapreti.

Verjame tudi da se boste našli posamezniki, ki uživate če lahko med vožnjo še kvihtate, ali pa vas to ne moti, in pa da vas je veliko ki te težave nimate. Za slednje bi odgovoril da je to enako kot za nekoga ki ga boli zob, in mu v pomoč odgovarjajo da "mene pa nikoli ne boli zob". Je pa tudi verjetno razlika, tako kot pri ohranjenosti avtomobila, ali narediš 30 kkm po mestu ali izven mesta...

Menim da je napaka tudi neprijeten in moteč dejavnik za zbranost voznika motorja.

Kompi mi je za rešitev težave vljudno ponudil mazilo, ki napako zlahka reši. To je letos, lansko leto so mi bili tesnilo še pripravljeni zamenjati. 

celada.jpg

P.S. uživam na motroju, in se raje vsedem na motor kot v avto, tako da grem, če je le mogoče, z motorjem tudi po opravkih, službo, ne samo na vožnje in potovanja..., verjetno nisem taprav motorist...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

To sem pa doživel z mojo 1003 ...samo ......sem padel na snegu in odlomil del vetrobranske šipe na Versysu650 , nisem mogel vozit tudi 100kmh  :P direktno v oko , na srečo je bil dami34 z mano in mi je dal Sx da sem pripeljal do cilja ker je bilo nemogoče vozit ,res zoprno , Dami je manjši in ima integralko pa je anuliral tisto turbolenco ki je meni najdla špranjo v čeladi .

Drugače sem zadovoljen s čelado .

Točno tako, pa vse zračnike je imel zalepljene s selotejpom (pozimi)

Nolank in X lajtk ne poznam, vem pa da velikokrat piha v čelado tudi skoz podbradni del. Preden se zažene panika, je potrebno ugotovit, kje not piha, in če si prepričan da vizir ne dihta, lahko takoj narediš preskus: zalepiš vizir z lepilnim trakom. Pa še en test je tudi fajn naredit: ustat na motorju na tačke, se dvignit nad vizir in potem ugotavljati pihanje

pred eno uro, twom pravi:

Na sliki lahko vidite stanje tesnila po končani včerajšnji 56 kilometrski mestni vožnji. Levi del je v redu, desno pa se vidi navzdol zavihano tesnilo.

Med vožnjo, ko stojim, vizir odpiram, ker sonce neprijetno segreva notranjost za vizirjem. Vizir sem lahko zapiral samo z uporabe zmerne sile.
Čelado shranjujem tako da med vizir in tesnilo stisnem tanjši karton, ki ga na koncu še potisnem navzgor da je tesnilo sigurno zavihano pravilno. S tem krivim tesnilo v pravilni položaj. Vseeno se napaka stopnjuje. Vizir se zapira čedalje težje. 
Po izkušnji lansko leto, ko se napaka stopnjuje, ga pri zapiranju zagrabi tudi pinlock, ga še bolj potegne za seboj, in začne tesnilo tudi cefrati. Na koncu vizirja ne moreš več zapreti.

Verjame tudi da se boste našli posamezniki, ki uživate če lahko med vožnjo še kvihtate, ali pa vas to ne moti, in pa da vas je veliko ki te težave nimate. Za slednje bi odgovoril da je to enako kot za nekoga ki ga boli zob, in mu v pomoč odgovarjajo da "mene pa nikoli ne boli zob". Je pa tudi verjetno razlika, tako kot pri ohranjenosti avtomobila, ali narediš 30 kkm po mestu ali izven mesta...

Menim da je napaka tudi neprijeten in moteč dejavnik za zbranost voznika motorja.

Kompi mi je za rešitev težave vljudno ponudil mazilo, ki napako zlahka reši. To je letos, lansko leto so mi bili tesnilo še pripravljeni zamenjati. 

celada.jpg

P.S. uživam na motroju, in se raje vsedem na motor kot v avto, tako da grem, če je le mogoče, z motorjem tudi po opravkih, službo, ne samo na vožnje in potovanja..., verjetno nisem taprav motorist...

Stvar je enostavna, poskusil si z reklamacijo, ni ti uspel, lahko se jebeš z raznimi "organizacijami" ki skrbijo za potrošnika, pa prisiliš trgovca v menjavo čelade za drug model, lahko prodaš čelado in nabaviš drugo, lahko si pa sam doma kaj pomagaš in ščaraš kako svojo rešitev tesnjenja vizirja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!