Skoči na vsebino

Vplinjači - orodja za nastavitev...


Avatar

Priporočene objave

jaz bi na tvojem mestu samo šalce od fergijev dol vzel, dize očistil v acetonu in fajn spihal kanale v fergazerju.

Saj nimaš 30 let starega oldtajmerja. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi na tvojem mestu samo šalce od fergijev dol vzel, dize očistil v acetonu in fajn spihal kanale v fergazerju.

Saj nimaš 30 let starega oldtajmerja. :D

Mislim da bi bilo to še najboljše, in najmanj komplicirano. Če bi motor ne deloval recimo 2 leti, pa bi se poslužil takega postopka, ampak najprej bi vseeno naredil tako kot pravi simonsi.

Sicer pa ti veš v kakem stanju je zadeva.

LP

[

Popravljeno . Popravil elmark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frgazerji bi bili za nastaviti, ker en cilinder zaliva z bencinom - cilinder ima nižjo temp., motor pri vžiganju malo težje vžge in 'strela' :) se pravi, včasih čez auspuh useka, ko zaprem plin. Menil sem se za nastavitev, ampak na koncu (pedanten in skeptik kakršen znam biti) sem se zmenil za celotno čiščenje pri Čarmanu, ker se samo z nastavitvijo zadeva naj ne bi zrihtala. Tudi sam sem mal v dvomih, če je res potreben tak poseg, mislim namreč da ne. Kolegu je Hornetka stala 2 leti, pa je vžgala v prvo. Ampak če je že treba kaj očistiti, potem se naj pa pač orenk očisti. Pa da bo mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej možno, da ti plovec šteka in ne zapira dobro, ali pa kak oring pušča.

Morda se je odlomil nosilček plovca notri v lončku, sem imel že dva taka primera, pa je pol zalivalo ko strela, pa še motor se je zaradi tega "uscal" , ker je bencin zatekal v olje preko cilindra - v nedelujočem stanju. Sem v obeh primerih zavaril in je potem bilo OK,

LP

Markolin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Epilog: Frgazerji očiščeni z ultrazvokom n nastavljeni, sinhronizirani. Hornetka laufa precej bolj mirno. Motor dosti bolj zvezno vleče, sploh v nizkih obratih. Brez kakega zaganjanja ipd. V glavnem, jaz sem zadovoljen, to je pa bistveno. Edino strela ne več, ko zaprem gas :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30€ je čiščenje, potem pa odvisno od dela, ur, popusta. Jaz sem si mal podražil zadevo, ker sem najprej reku, da jih naj le nastavijo, po potrebi šalce spucajo. Pa ni blo najboljš, tako da so morali zadevo dati na komplet čiščenje in seveda še enkrat razdreti. Tovrstni posegi se vrtijo do 100-150€.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ker bi želel nastaviti mešanico goriva/zraka v vplinjačih, potrebujem poseben ključ. Prilagam link, da vidite, kako naj bi izgledal: http://www.motorcycl...l/photo_01.html

Navaden izvijač ne zaleže, saj sta vplinjača (na ER5) preveč na tesno spravljena v osrčje motorja. Snemal ju pa samo zato ne bom dol iz airboxa in mašine, ker je zoprno opravilo (sem že dvakrat naredil in nimam namena tega početi preveč pogosto). Vprašanje torej je: kje kupiti takšen poseben ključ za nastavljanje tistega vijaka, ki regulira mešanico v vplinjaču? V Louisu se sicer dobi set, ampak stane 50 evrov, kar je občutno preveč ... glede na to, da se vplinjače nastavlja zelo redko. In ja, v skrajni sili lahko grem na servis, ampak jaz hočem to početi sam (ker sem že, vendar takrat, ko so bili vplinjači zunaj in je motor kasneje deloval perfektno), zato še enkrat, ali se da takšno orodje dobiti v Sloveniji?

Hvala in lep pozdrav

Že kdo odkril kje se pri nas da kupit v naslovu omenjeno zadevo?

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dober dan

Zanima me če se da te manometre za vakum nabvit kje tak recimo v bauhausu?se da dobiti tudi tiste medeninaste nastavke za cevke gor povezat? bi me prišlo ceneje če si pač to sam naredim ali se ne splača in kupim iz ebaya okoli 80eur z postnino za 4 cilindre.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan

Zanima me če se da te manometre za vakum nabvit kje tak recimo v bauhausu?se da dobiti tudi tiste medeninaste nastavke za cevke gor povezat? bi me prišlo ceneje če si pač to sam naredim ali se ne splača in kupim iz ebaya okoli 80eur z postnino za 4 cilindre.

LP

Jaz sem kar komplet kupil in jih zdaj, ko imam BMW-eja K-aja sploh nemorem več uporabljat so nove takorekoč nerabljene 4-urice z nosilcem cevmi in parimi priključki,če te zanima me kontaktiraj na GSM je v avtarju lahko ti pošljem po povzetju cena 50€ + tvoja poštnina ali pridi sam ponje!

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

a bi to prišlo prav za r1100rt?

lp

Moje vse 4-ri(komplet z različnimi priključki,nosilcem in podaljški so že prodane v MB (Dejan-X).Z temi uricami lahko hkrati sinhroniziraš mašino z 2-mi,3-remi,ali 4-rimi vplinjači.

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje vse 4-ri(komplet z različnimi priključki,nosilcem in podaljški so že prodane v MB (Dejan-X).Z temi uricami lahko hkrati sinhroniziraš mašino z 2-mi,3-remi,ali 4-rimi vplinjači.

ok tnx lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Lep pozdrav,

Kje v MB ali okolici bi bilo mogoče najti majstra, ki bi nastavil vplinjače na 25 let starem ZZR 600 in naredil servis.

In za nekakšno normalno ceno seveda.

Hvala in lp

Popravljeno . Popravil ZZR600S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!