Skoči na vsebino

Shark čelade


Ice

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Imam jo js. Kar se zračnosti tiče je meni super - ima dva zračnika, en na vrhu glave in en na bradnem delu, proti moji stari čeladi je veliko boljša. Hrup je pa pri tej čeladi eden izmed večjih minusov, kar potrdi tudi večina testov.

Moja ocena: 4/5, za to ceno se mi zdi da dobiš kvalitetno čelado z veliko dodatkov

+ pinlock

+ notranji sončni vizir (dovolj velik da pokrije celotno vidno polje, ni težav zaradi lomljenja svetlobe)

+ zračnost (ima tudi podbradni ščitnik proti vetru)

+ dobra ocena varnosti (SHARP TEST 4/5)

- hrup

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KARMEN1 said:

Ima kdo SHARK SKWAL?

Zanima me predvsem zračnost in glasnost.

TOLE sem našel, če še nisi pogledala... Probal je pa še nisem, tako da je to največ, kar ti lahko pomagam. Sam imam Nolan N87 (sicer zmagovalko na tem testu), pa sem z njo zadovoljen, a kot verjetno veš, zaradi pomanjkanja izkušenj s kakšno drugo helmo :P, ne morem komentirat oz. primerjat z drugimi.

Ajd!

 

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Nima sončne zaslonke, ker je čist racing varijanta in pa naked motorju kot piše, da voziš zna bit precej glasna. Če iščeš za naked za na cesto bi na tvojem mestu raje pogledal kakšno drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 14 urami, luxer pravi:

jaz mam shark race-r pro top čelada je pa res mal glasnejša.....

vse race čelade (tudi Shark) so malo glasnejše, še posebi zaradi spojlerjeu, ki so na čeladi ;)

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoce kdo Shark Speed-R 2 Sauer ii??

Predhodnica trenutnega modela Spartan. Izgleda licna in udobna. Me pa res zanima kot pravi maus. Hrup?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem prebral zgoraj, ja.... Ni mi jasn, da se proizvajalci bolj ne potrudjo glede glasnosti celad... Itak mora pihat pa ropotat na motorju, sam da mas pa obcutek, k da mas pisker na glavi.... ne vem no..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem opazil, ce z dlanjo podaljsam brado celade navzdol, hrupa skoraj ni vec. Po tem sklepam, da bi morala imeti čelada ta del čimdaljši. Rossi ima tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motom pravi:

Jaz sem opazil, ce z dlanjo podaljsam brado celade navzdol, hrupa skoraj ni vec. Po tem sklepam, da bi morala imeti čelada ta del čimdaljši. Rossi ima tako.

Ne more bit poljubno dolg, ker bi se ti pri nagibu glave naprej zatikalo v prsni del...

Jaz sem tudi že probal to, kar praviš v prvem stavku. Potem sem si pa odrezal en kos mehke spužve, debele cca, 2cm, in jo podložil pod elastični šal. To ni tako moteča mehanska ovira, hkrati pa malo zapre pihanje pod čelado, in s tem tudi hrup...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motom pravi:

Jaz sem opazil, ce z dlanjo podaljsam brado celade navzdol, hrupa skoraj ni vec. Po tem sklepam, da bi morala imeti čelada ta del čimdaljši. Rossi ima tako.

v vsako čelado, z različnimi motorji in višino ter držo posameznika, malo drugače piha...

upam, da sem bil dovolj natančen pri pojasnilu ;)

pri meni recimo, ne piha, ko imam pa tank torbo, piha .. skoraj na vsakem motorju doslej in pri vseh čeladah

:ninja: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motom pravi:

Jaz sem opazil, ce z dlanjo podaljsam brado celade navzdol, hrupa skoraj ni vec. Po tem sklepam, da bi morala imeti čelada ta del čimdaljši. Rossi ima tako.

Ena od zadev na katero tudi jaz pazim pazim, čimdaljši gobec in čimbolj zaprt podbradni del, katerega včasih kar sam razširim z dodatnim trakom, predvsem da ni odboja zraka od prsi navzor, oz tank torbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, a79 pravi:

Se kaksen uproabnik skwall modela, da bi malo delil izkusnje?

Jaz sem jo letos kupil, predvsem zaradi pinlocka in sončnega vizirja. Tudi meni se zdi precej hrupna in prepišna tako da

mi večkrat potegne noter kakšno mušico, kar je precej moteče. Naslednja čelada skoraj sigurno ne bo shark.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se vam zdi neumno, da bi pri novi čeladi sam nastavljal vizir a vseeno preverite, če lepo nalega. Pri meni je bila razlika kar opazna ko sem na Speed-R nastavil prileganje vizirja na samo tesnilo.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, muha pravi:

Jaz sem jo letos kupil, predvsem zaradi pinlocka in sončnega vizirja. Tudi meni se zdi precej hrupna in prepišna tako da

mi večkrat potegne noter kakšno mušico, kar je precej moteče. Naslednja čelada skoraj sigurno ne bo shark.

Lahko mogoče samo bolj točno opredeliš kako je tisto odebeljeno mišljeno? Jo vozim že kakšno leto in si ne predstavljam kje bi lahko kakšno mušico "notr" potegnil :) Kar se zračnosti tiče se meni zdi, da bi lahko bila v poletnih mescih boljša, manjka mi še kakšen zračnik na vrhu.

Svoje mnenje o čeladi sem spisal zgoraj, zdaj po enem letu uporabe lahko še vedno potrdim isto - za to ceno je ena izmed boljših čelad, dobiš vse - pinlock, veliko sončno zaklopko, ki pokrije skoraj celotno vidno polje, material notranjosti je meni eden izmed bolj prijetnih. Glasnot je pa eden izmed minusov, ki se omili s čepki.

Se pa seveda splača pogledat tudi druge. Js sm Shark vzel zarad grafike, ker ostale znamke so za moje pojme v tem cenovnem rangu ponujale "dolgočasne" čelade.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!