Skoči na vsebino

Shark čelade


Ice

Priporočene objave

Za podatke pogledaš  SHARK-HELMETS.COM vse piše samo ni nobenega,ki bi bral...

Sem malo pobrskal in ugotovil, da imajo vse "replike" čelad (S 800) enako opremo :blink: in da se nižja cena pozna samo pri grafikah, jih ni (najlepša je pa itaq črna :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je s tem narobe,saj kupiš model čelade,ki ti paše na glavo in denarnico.Oprema čelade je kakšna je,če pa hočeš kaj več pa pogledaš pod DODATNA oprema....Barvo pa itak vsak malar vidi drugače.

Ko sem jaz prvič videl Jaque repliko je bila ljubezen na prvi pogled,rože,barve,oh in sploh....

Je pa res,boljšo čelado kupuješ več opreme dobiš poleg,pri moji je bila poleg vreča,dva usmernika izdihanega zraka(en večji en manjši),folije za vizir,skratka vse zelo uporabno.

DAN

Črna????vsi vejo da so počasnejše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu me nič ne moti, samo je zanimivo, ker recimo Nolan ima veliko različnih verzij opreme za svojie čelade in sem pač mislil, da imajo vsi tako poštimano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav iz Umaga, sam imam problem sa SHARK RSF2 kacigom. Veličina, aerodinamika i buka mi odgovaraju (ne idem preko 200 km/h), ali mi smeta strujanje zraka u predjelu očiju, čak i kad su ventilacijski otvori zatvoreni. Netko na forumu je imao sličan problem sa SHARK kacigom. Prije reklamacije, kao očiglednog rješenja, zanima me da li bi pomoglo probati nešto sa onim šarafima koji drže vizir i da li bi promjena i druga vrsta vizira mogla donijeti nešto korisno ? Hvala unaprijed, i sorry za hrvatski, ali slovenski ne znam (ali ga razumijem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče. Namreč moram kupiti novo čelado. Sem pa gledal na strani od TCja dva modela, ki sta opisana skoraj enako. Eden je Shark RFS 2i Fusion cena 57k sit, druga pa je Shark S800 Fusion Tech cena 39k sit.

Pa me zanima kakšna je razlika teh dveh čelad, da je razlika v ceni 17k sit.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je predvsem v tem, da je RSF narejena iz kompozita, S800 pa iz plastike. Če lahko reskiraš še 17k vzemi RSF, glava je samo ena :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti svetujem da uzameš RSF (imam jo tudi sam). Kompozit je le boljši kot plastika, 17.000sit pa tudi ni tak denar, ko se gre za nakup čelade. Je pa res, da tudi s800 ni slaba čelada, po testu motorrada naj bi bila najboljša čelada v cenovnem razredu do 250eurou. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če se ne motim ima S800 odstranljivo in pralno podlogo, kar kar nekaj čelad do 50k nima (ala Nolan N100-ne me držat za besedo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri RSF2i se jo da popolnoma odstranit, sem šel preverit sedaj pa ne znam cheek padsov nazaj spravit :slap:

post-463-1108988131_thumb.jpg

post-463-1108988142_thumb.jpg

post-463-1108988154_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja da se jo delno odstraniti tako pri s800 kot pri RSF2.

Lp

Da se jo da delno odstranit piše na strani TCja, če se pa da celo pa še toliko bolje.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo copy-paste specifikacije s sharkove uradne strani za najosnovnejšo varijanto čelade S800...

- Shell made from injected thermoplastic resin.

- Multi-element internal shock-absorber with differentiated density.

- Airflow directed by integrated ducts.

- External anti-UV lacquer finish.

- Dual treated (anti-scratch/anti-fog) “Total Vision” 2.2 mm visor.

- “Slide Lock” quick-release visor fastening system.

- Flush “Touch One” opening vents.

- Side “Venturi”-effect air extractors.

- Fully removable and washable interior in microfibre fabric.

- Ergonomic cheek pads in 3D foam.

- Quick release chin strap (Double-D ring for North America and Australia).

- Anti-misting visor and chin cover.

- Weight : 1450g (± 50g).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri RSF2i se jo da popolnoma odstranit, sem šel preverit sedaj pa ne znam cheek padsov nazaj spravit :slap:

Na strani proizvajalca sem pred par meseci našel video z navodili o slačenju in ponovnem oblačenju podloge.

Malo pobrskaj, če pa ne bo šlo, pa mislim, da mam ta video dama na disku shanjen. Pošlji PM pa dobiš!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če se ne motim ima S800 odstranljivo in pralno podlogo, kar kar nekaj čelad do 50k nima (ala Nolan N100-ne me držat za besedo).

N100 je imela tudi snemljivo in pralno oblazinjenje. Pač odvisno od opreme in s tem tudi cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je S800 tudi zelo vsec. Vsaj to, da je bila zelo dobro ocenjena celada in da ima pralno notranjost. Imel bi jo za hitrosti do 140 km/h. Edino kar me moti je to,da se baje iz nje bolj malo vidi oz. manj kot pri konkurenci. Vsaj to sem slisal. Ima kdo izkusnje s tem? Ali je res taka razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlike je toliko kolikor si navajen obracati glavo - ergo ce buljis samo naprej imas avtomatsko manjsi "zorni kot". kar nekako na enoslednem vozilu ni najbolj priporocljivo. mene cisto nic ne moti, je moj vrat se kolikor toliko gibljiv. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Iscem srebrn "mirror" vizir za RSF2i. Kakšna ideja kje dobit? Na straneh od luisa in hein-gericke ne najdem nič pametnega, pri nas pa v TCju, ki naj bi bil uvoznik tudi nimajo (samo modre) :glare:

Če pozna kdo kakšno zaupanja vredno spletno trgovino (zlo nerad plačujem z Eurocardom kar nekje) k bi mela to v ponudbi je tudi to opcija, rajsi pa se nekam zapeljem in zadevo pred nakupom pogledam B)

Me pa zanima tudi, kako je z uporabo taksnega vizirja na cesti.. ksne tezave s policaji, uporaba ponoci,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iscem srebrn "mirror" vizir za RSF2i. Kakšna ideja kje dobit? Na straneh od luisa in hein-gericke ne najdem nič pametnega, pri nas pa v TCju, ki naj bi bil uvoznik tudi nimajo (samo modre) :glare:

Če pozna kdo kakšno zaupanja vredno spletno trgovino (zlo nerad plačujem z Eurocardom kar nekje) k bi mela to v ponudbi je tudi to opcija, rajsi pa se nekam zapeljem in zadevo pred nakupom pogledam B)

Jaz sem si glih včeraj omislil Sharka, in sicer v Italiji. imajo tudi vsesorte stekelc tako da če te zanima, se lahko pozanimam. sporoči točno kaj rabiš. je pa cena za navaden vizir (dvakrat obdelan - za proti rosenju) 30€, po mojem za srebrnega ni kaj dosti več!

nlp

mat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel S600 1 leto, sem bil zadovoljen z njo, kak glede pristajanja in teze, mogoce malo previsoka od zadaj

pa jo ne rabim vec, prodat jo pa tut ne morem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ja js sm meu sam problem z vizirjem....sm ga mogu menjat po 2 tednih

(sej so mi pol u TC-ju nrdil zastonj) drgač je pa cul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si glih včeraj omislil Sharka, in sicer v Italiji

Kje si pa kupu v Italiji to čelado, kolk je bla cena :? jest bi šel še po jakno zraven. :OK: sej vem da je to že nek vse napisano kje so trgovine v italiji sam trenutno jest tega ne najdem :kva2: (vem pa da sem že bral nek o tem) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si glih včeraj omislil Sharka, in sicer v Italiji

Kje si pa kupu v Italiji to čelado, kolk je bla cena :? jest bi šel še po jakno zraven. :OK: sej vem da je to že nek vse napisano kje so trgovine v italiji sam trenutno jest tega ne najdem :kva2: (vem pa da sem že bral nek o tem) :blush:

Jst sm vzel S800 Fusion pri Braidotti v Gorizi, ker je bil glih ugodnih 139€. Je pa res da tam nimajo glih velike izbire. Drugače pa je teh trgovin z precej večjo izbiro kar nekaj. mi je glih včeraj en motorist razlagau o dveh zelo dobro založenih trgovinah v okolici Tarviziota (po slovensko se mi zdi da je to Trbiž).

nlp

Mat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSF 2i Full mat

Cena: 57.000,00 SIT

Inf. cena v EUR: 238,00€

Ima kdo to čelado? Kako se obnese? Se dobi kaj boljšega za ta denar? Kake so cene v tujini (kej proftiram)? kako je pa z S800 ali pa nolan N100E? Rabim pa čelado nujno k sem novi lastnik motorja pa mam čelado eno za APN6S :( Sem pa študent in sem omejen z finančnimi sredstvi :angry:

:whistle: Če ma pa še kdo kako opremo drugo za prodat pa na PM :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam rsf2i fullmat. Zelo zadovoljen. :OK:

LP

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!