Skoči na vsebino

Kam po sloveniji?


BoštjanG

Priporočene objave

Mene zanima ,če se je kdo že odpravil raziskovat po Sloveniji? Kateri konci so vredi ogleda? Predlogi? MOgoče za dva dni?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kaj te zanima :) Je pa povsod kaj za vidit. Vcasih si kr presenecen,kaj vse premore nasa drzavica. Edin tolk mors merkat,da prevec na kak makedam ne zaides :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi tako kot jaz. Vzel sem zemljevid v roke in pobarval vse ceste kjer sem se že vozil. Tako je lažje naslednjič it nekam kjer še nisem bil in raziskujem... :)

lp

T

Popravljeno . Popravil TomazK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar raziskujem okoli mi je najljubši način ta, da si izberem okvirno smer kam bi rad prišel, recimo iz Žalca proti Ptuju, potem pa greš po principu iskanja čimbolj stranskih cest ter držanja se prej določene smeri :) Najdeš marsikak zanimiv in skrit kotiček, je pa tudi dosti čudnih pogledov mamk češ 'kaj pa ta motorist počne tukaj' medtem ko ti tuhtaš zakaj je zmanjkalo ceste na nekem dvorišču :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Evo danes šel v knjižnico in si izposodil knjigo. Ogromno poti, skoraj res za dve leti :). Super knjigica!

Pot me bo zanesla proti Kranjski Gori, Vršič,Bovec, Soča itd... Poti dovolj za dva dni ali več v teh koncih :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic::whistle: Hehe, Igorr a tebe kej plačujejo ker toliko promoviraš Mangart, Ahh hecam se, Mangart še vedno najboljša destinacija :photo: .

Drugače za dva dni Logarska dolina ter njena okolica, mogoče še malo Avstrije.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JE v okolici Bohinja dovolj prenočiš ali so bolj skrita in svetujete, da si jih v naprej poiščem? MOgoče kakšno ugodno prenočišče?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...imaš srečo, da še sploh imaš v SLO kam iti... meni (pa verjetno še marsikomu) je v glavnem že "zmanjkalo" cest... je pa fajn takole ob začetku in koncu sezone kaj "ponovit"...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

furica, ki sem jo prevozil pretekli vikend - poimenoval sem si jo "dolenjski offroad"....

post-20690-125683531732_thumb.jpg

ce zelis.... mi poslji pm in dobis GPX za garmina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slavnik je super destinacija z dobrim razgledom, samo ni za cestake whistle.gif, Na Lisci je tudi lepo, tja pa tudi cestak pride

na slavnik pripleza samo še endura je cesta v drugi polovici čist razrita, drugač je pa gor lepo, zadnji tisočak pred morjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot si reko mangart je zakon ---bil 5x --prekmurje pa je zakon--tudi prekmurci--- pri meni je hrana zastonj---tudi laško--union--in najboljše vino v sloveniji---potrebno preizkusiti---motoreisti vabljeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot si reko mangart je zakon ---bil 5x --prekmurje pa je zakon--tudi prekmurci--- pri meni je hrana zastonj---tudi laško--union--in najboljše vino v sloveniji---potrebno preizkusiti---motoreisti vabljeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Se bojim, da bom moral stati v vrsti, take ponudbe so redke in jih je potrebno izkoristiti, haha.

Morda pa se res oglasim in malo podegustiram.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

kot si reko mangart je zakon ---bil 5x --prekmurje pa je zakon--tudi prekmurci--- pri meni je hrana zastonj---tudi laško--union--in najboljše vino v sloveniji---potrebno preizkusiti---motoreisti vabljeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamljivo ! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prekmurje je zaKON-- OGLASITE SE pri meni ---hrana in ogled zastonj

Glede na to, da si povabil že pol Srbije:

Zemunac, kad dolazite u sloveniju , mi javi ,ja vam sredim spavanje i hranu ,kod mene ili kod mojih motorista---može i 20 motorista--možemo vam poslati i garantna pisma--vjerujem , da čete moči 2010 g. putovati po evropi kao mi -- mi smo brača motoristi-- kod mene ste uvijek dobrodošli svi motoristi iz SRBIJE---moj najbilji drug iz JLA je iz beograda! obavezno se mi javite svi motoristi iz SRBIJE koji idete u graz ili u beč kroz mursko soboto--ja vas sve častim. drugo godinu ču , da posjetim moga prijatelja-brata iz JLA u BEOGRADU!!!!!!!! lp od milana iz slovenije---murska sobota

...boš mogoče moral narediti razpored. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mangart je res zakon, sploh če greš še malo po spomenikih Soške fronte...

pic-073.jpg

Spomeniki soške fronte hmmmm.:worship:

post-15567-126348655619_thumb.jpg Griva post-15567-126348665018_thumb.jpg

post-15567-126348679655_thumb.jpg Planina Polog post-15567-126348686093_thumb.jpg

post-15567-126348690761_thumb.jpg Javorca

Res lepi kraji!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si povabil že pol Srbije:

Zemunac, kad dolazite u sloveniju , mi javi ,ja vam sredim spavanje i hranu ,kod mene ili kod mojih motorista---može i 20 motorista--možemo vam poslati i garantna pisma--vjerujem , da čete moči 2010 g. putovati po evropi kao mi -- mi smo brača motoristi-- kod mene ste uvijek dobrodošli svi motoristi iz SRBIJE---moj najbilji drug iz JLA je iz beograda! obavezno se mi javite svi motoristi iz SRBIJE koji idete u graz ili u beč kroz mursko soboto--ja vas sve častim. drugo godinu ču , da posjetim moga prijatelja-brata iz JLA u BEOGRADU!!!!!!!! lp od milana iz slovenije---murska sobota

...boš mogoče moral narediti razpored. :naughty:

Ti si kot zgleda,Božič in Novo leto prespal saj Srbija od 24.12.2009 NEPOTREBUJE več viz in lahko potujejo po EU kot turisti 3 mesece pogoj pa je samo asimetrični potni list!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si kot zgleda,Božič in Novo leto prespal saj Srbija od 24.12.2009 NEPOTREBUJE več viz in lahko potujejo po EU kot turisti 3 mesece pogoj pa je samo asimetrični potni list!!! :hmm:

Brumer...če bi dobro prebral, bi videl, da je tisto, kar je v "srbohrvaščini" citat iz nekega drugega foruma.

(bjbikers. com). Moj je samo prvi stavek in zadnji.

Je pa res, da sem narobe prilimal citat.

Drugače pa, 17. 12. je bil tisti datum. Poslanka Tanja Fajon je pospešila zadevo,...da ti malo objasnim, če si slučajno dobil vtis, da nimam pojma.

Pa da te še pohvalim, da si pa vsaj nekaj uganil. Dejansko sem oba praznika prespal. Božič zato, ker ga me maram in ne praznujem, Novo leto pa zato, ker me je celodnevno obiskovanje kolegov pošteno zmatralo. In sem prej zadremal na kavču....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razgled iz topniške kaverne na Sabotinu. zvočna kulisa je biu en dvovalnik in dva japonca na soški. Glorious. jez pa z avtom :(

post-1354-126349383861_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos z mojo dobiva obiske iz tujine, pa sem naredil en tak pregled v stilu ''kaj je možno videt' v naši deželici''. Če komu kaj koristi lahko spodnji tekst mirne duše kopira in pošilja naokrog-ne prilaščam si kakšnih hudih avtorskih pravic, obenem pa me tudi ne preveč kregat, če je kaka slovnična napaka v tekstu :whistle::evilgrin: Če ima kdo še kaj za dodati pa kar z besedo na dan(dobrodošli predvsem tisti iz vzhodnega bloka)!!

So-now I have little more time to write you a bitt longer e-mail! I will recomend you few things and you will choose which one do you want to wisit, OK? All numbers of my suggestions are written on the atached map. With number 0 I will mark the place, where will you live during your visit.

1. First of all is lake Bled with island in the middle. You can go on a island wit hired boat or with boat pletna(typical boat for these lake).

2. Secound sihgt is waterfall Savica near lake Bohinj(Lake Bled and Lake Bohinj are 15km away from each other)

3.Hiking on Črna prst(1844m) will give you a view across whole country. If you are on the top in the morning after rainy night it is possible to see also sea. At any time it is possible to see lake Bohinj(in good wetter of course).

4. You also mentioned Križna jama (cross cave) trip with boat. We haven't visit it yet(but we would like to), so I can't say nothing. They also have an internet page: http://www.krizna-jama.si/uvod_ENG.htm Check it out and if you will decide for it I can make an reservation. These cave is situated around 100km next to my village, near seasonal lake Cerknica. Nobady can't tell you if these lake wil appear or disappear at time of your wisit.

5. Predjamski grad(http://www.predjamski-grad.si/en-index) and Postojnska jama (http://www.postojnska-jama.si/) are two the most visited sights in SLO. All two things are worth of seeing but (in my personal opinion) entrance for Postojnska jama is a bitt expensive.

6. You also have to wisit lake Most na Soči and go on small ship. http://www.ladja-luc...si/english.html You can also take a meal on it.

7. Antonijev rov is closed mine with the clearest chemical element mercury(Hg) on the earth. It is really interesting to see how is iron ball swiming in the top of Hg (it is liquid). They have internet site just in SLO-language but I can tell you that it is opened just on Sathurdays and Sundays.

8. Museum of 1.W.W. in Kobarid had an award for the best museum in the world, which is describing 1. w.w. http://www.kobariski...g/o_muzeju.html

9. The highest bridge made of stones in the world is also in Slovenija(http://www2.arnes.si...ke/socamost.jpg). It is possible to see it from hill Sveta gora(http://home.amis.net...eta%20gora1.jpg)

10. The highest pass is Vršič and the highest road is Mangartska cesta(view from it: http://gfz.hr/~sasag...alp-mang-10.jpg) but in the begining of April it probably won't be open (because of snow awalanches: http://www.gore-ljud.../0901/kg17f.jpg)

11. I musn't forget on our capital Ljubljana but you will probably fall in traffic-jam :P ()

12. Our coast. In April it is not warm enough to swim. But you can see few things in city Piran. Small aquarium, St. Jurij's church () and Tartini square (), which will probbably be under the water on April...

13. I almost forget on my hometown... Železniki. On the picture it is last that kind of fireplace for melting iron, which still stands in Europ. Next to it is museum which clearly describes you life in the past in our valley. ( have to click ''Železniki museum'')

14. Planica: the highest ski-jump in the world ()

15. Hospital Franja () is museum hospital from 2.w.w., which is hidden in small walley. At that time just 3 people know where exacly it is. All injured wariors were delivered to these hospital by bounded eyes!

16. GEOSS is geometrycal center of Slovenia () It is monument-marked place with nice surround. Nice place to have a rest and eat a sendwich.

17. Soteska pekel (Hell Valley) is really really beautifull small valley. It has nothing in common with hell. It has 7 waterfalls in these valley and again-it is really beautifull. You need good hiking shoes ;)

18. Mystical Divje jezero(Wild Lake)-http://www.idrija.ws...ivje_Jezero.jpg, It is verry deep. Untill now noone reached bottom and few divers also died during exploring (they are still under the water).

19. Klavže(also called Slovenian pyramids) http://www.slovenia...._copy_92431.jpg,

20. Zaganjavca-Interesting spring, which is leaking just every 5 minutes.

21. Stržišče-peacefull and nice village under hill Črna Prst.

22. Velika planina is very big flat land at nearly 1500m above sea level. You need to go up with cable-lift and there you can see sheepherd's lodges, which are typical for these area, do the hiking and buy typical brand of cheese. (http://www.az-sp.si/...ka_planina1.jpg)

In village Lesce(near Bled) it is possible to hire a plane(and pilot of course) to check out lake Bled, lake Bohinj and (highest mountain) Triglav from the air. Rafting is also interesting (near Kobarid-1.w.w. museum). Bungeejumping for brave persons...

So- Take your time, take a breath and check the things, I've recomended to you. You can see that 2 days won't be enough and now you have to choose whad do you want to visit or do. The things which you won't wisit will be still ready for your next wisit, OK? HEHE I hope that you don't feel lost in my information. If you find it difficoult to decide than you do not hasitate to ask me further questions!

post-4329-126349814026_thumb.jpg

Best regards

Lowrenc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!