Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Mačica

Vseved

Član od: ponedeljek, 03.09.2001 10:12

Objav: 2373

Kraj: Tahiti (beri: Ljubljana)

Objavljeno: 21 mar 2003 11:50 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Torej sem nova ponosna lastnica lepe srebrne Shubert S1. Prvi vtisi so fantastični (tiha, pod brado lepo zaprta, zračenje obeta, pralna notranjost...). To je moja prva neShark čelada.

Pričakujem, da bom zadovoljna z njo

Če koga zanima, trenutno imajo še akcijske cene in pred dvema dnevoma je prišla nova pošiljka. Redna cena bo baje vsaj za 12k sit višja.

_________________

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

ogrevane ročke in windstopper so zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(iz teme Čelade - splošno, by Noise Data, cca 15. marec 2003)

Tele Shubert S1 ... lusno, se dodaten zatemnjen vizir ima ... ampak ta je precej blizje obrazu, ocala verjetno ne gredo pod tole, je kdo preiskusil z ocali slucajno?

Sprobal. Na svoji novi S1. Works great.

Sicer so jih včeraj dobili v TC-ju, pa je skoraj večina že pošla... cena je ostala takšna, kot so jo obljubili, vsaj za prvo pošiljko... glede na to, da je v tujini preko 400€, se je splačalo zagrebsti za prvo rundo... Dvomim, da jim bo Schuberth sploh pustil furati tako ceno :)

(čelada je pa zakon... mehka... tiha... zame ne pretežka (cca 1500g), že cel večer sedim v njej pred laptopom 8) 8) Lee Dee pa pravi, da sem nor)

Mjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nor????Kje pa sam mal ubrisan ................na novo čelado!!! :D :D :D :D Srečko!No daj še zaupaj nam koliko pa točno pride ta zadeva v TC!!!!!!???? 8)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutna cena v TCju je 81.500 SIT za srebrno. 3500 Sit cenejša je črna. No, jaz sem jo dobila za 73.300 sit.

Danes preizkusila tudi na avtocesti. Super.

Pri vožnji v zahajajoče sonce sem imela poleg zatemnjenega vizirja gor tudi sončna očala. Niti nobenega problema ni s šegli (koga je že to zanimalo?).

Edina 'pomanjkljivost', ki sem jo odkrila danes je to, da je čelni del tako debel, da se ne morem nagnit naprej in vozit pod vetrobranom (v kvazi dirkaški pozi), ker mi čelada zakrije ogled naprej. No, pač nekaj časa ne bom dirkala :roll: :roll: :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je pa precej draga v primerjavi z Conceptko :?:  :idea:  :arrow:

Niti ne... čelada je razred ali dva višje kot Concept, če pa S1 dobiš za 80 jurjev je pa SAMO tretjino (20 jurjev) dražja kot Concept...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je pa precej draga v primerjavi z Conceptko :?:  :idea:  :arrow:

Niti ne... čelada je razred ali dva višje kot Concept, če pa S1 dobiš za 80 jurjev je pa SAMO tretjino (20 jurjev) dražja kot Concept...

Ce je pa tko se pa takoj s pepelom posipam... :oops:

Samo po moje je to samo integralna celada z vsebino (ali vzeto za osnovo) Conceptke :?: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti jo bom dal za probat (sam ne na motorju :) )... Nor feeling. Mehka in lahka se zdi, zorni kot noro velik, tiiiihhhhhaaaaaa... Vredna 80 čukov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Imotu je bilo kar precej čelad narejeno podobno kot Concept...boljša od Concepta se mi je zdela AGV-jeva...predvsem boljši je bil občutek na glavi...na koncu sem se odločil za Caberg...sicer se ne more ravno primerjat z Concept...dal sem zanjo 110€...je pa enako preklopna...anti fog in ati sctrach vitir...zadovoljen z njo...

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je kupu novo integralko (se ne odpira fris več) pri TC-ju 81.000 sit in prav da jo ne sname več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem šla jaz tja, pa integralk še niso imeli. :cry: Sicer sem itak imela namen kupit Conceptko, samo sem vseeno hotela videt, kako izgleda integralka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Rocky je včeraj prižgal na brzino v LJ, TC Motoshop in vbodo metalik sivo Schuberth S1. Sedaj pa še test na cesti pa da vidimo kako se obnaša na motorinu. Glede na sam opis in delo v vetrovniku naj nebi bilo nobenih problemov.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestitam za Shubetko! Sem scekiral na strani od TCja. Hudo! :shock:

Priznam, sem mal fauš...

No, bo moral Concept biti kar vredu, zal nimam extra 80.000SIT :(

Ze vidim, da bo letos po cestah vse srebrno od Schubertk

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi novi lastniki Schubertk concept. Od petka dalje stane pri Luisu v Gradcu 278 eurov bruto :lol: in to vse barve enako.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huuuh, danes stestiral svojo S1 na motorju...

Krasna vidljivost, super sončna šipca, lahka, zelo zelo zelo udobna in zelo tiha.

Navdušen, navdušen, navdušen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno vprašanje za lastnike S1

A vam tudi piha v čelo, če imate dvignjeno sončno šipco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike Suberth Concepta...

Mam čelado dve leti, pa me še vedno začne po kaki uri vožnje tiščat na čelu... :x :x ko dam čelado dol, mam na čelu rdeč štrajfn (trak :lol: ), kot da bi se v zid zaleto :evil:.

Drugače me nikjer drugje ne tiši. Ampak na čelu... če dam spodaj podkapo, je ful boljše, drugače pa se moram res skoraj vsako uro ustavit in dat čelado z glave za par minut, da se mi lobanja ne deformira.. :shock: .

Ima še kdo podobne probleme? Sem kupil premalo čelado?

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel podobne težave. Premajhna čelada. Pomaga, če "odpneš" enega izmed sprednjih gumbov tiste notranje podloge, pa se potem prilagodi.

In pa seveda, žlico v roke in malo podeformirati notranjost na tistem mestu kjer te tišči.

Ali pa -- zamenjati čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel podobne težave. Premajhna čelada. Pomaga, če "odpneš" enega izmed sprednjih gumbov tiste notranje podloge, pa se potem prilagodi.  

In pa seveda, žlico v roke in malo podeformirati notranjost na tistem mestu kjer te tišči.

Ali pa -- zamenjati čelado.

Bom probal :?

Upam, da mi še ne bo treba menjat čelade!

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike Suberth Concepta...

Mam čelado dve leti, pa me še vedno začne po kaki uri vožnje tiščat na čelu... :x  :x ko dam čelado dol, mam na čelu rdeč štrajfn (trak :lol: ), kot da bi se v zid zaleto :evil:.

Ima še kdo podobne probleme? Sem kupil premalo čelado?

Urbi

Tudi po veliko urah vožnje nimam potrebe po snemanju čelade ... ponavadi do cilja dvigujem samo sprednji del ... morda oblika čelade ne ustreza tvoji čebuli :twisted: :P :arrow: ... probaj kar pravi Noise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer so baje res dobre sam zanima me kako se te celade k se je pol odpre obnesejo pri padcih, 2 kolega mata tako in pri enmu se mi zdi da bi jo lahko z rokami na silo odprl, te sile so pri padcih veliko vecje a so kje kaki chrash testi takih celad, zdijo se sicer boljse ce je full vroce sam pri padcu je pa po moje kalasicna integralka veliko boljsa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je mene povozila tista babnica oktobra pred LPP-jem, mi je ta čelada ohranila celo glavo... po dveh saltah čez avto...

Tok tok, Schuberth je zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

eno vprašanje za vse lastnike Schuberth S1; S1 naj bi bila pri 100km/h najtišja čelada (85db). Kako je pa s hrupnostjo pri recimo 150 km/h in več v primerjavi z drugimi čeladami? (vprašanje za tiste, ki so primerjali S1 in ostale čelade podobnega cenovnega oz. kvalitetnega ranga).

mam tut sam S1 , ampak nisem mel priložnosti poskusit druge čelade pri takih hitrostih, pa me zanima vaše mnenje in izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za vse lastnike Schuberth S1; S1 naj bi bila pri 100km/h najtišja čelada (85db). Kako je pa s hrupnostjo pri recimo 150 km/h in več v primerjavi z drugimi čeladami? (vprašanje za tiste, ki so primerjali S1 in ostale čelade podobnega cenovnega oz. kvalitetnega ranga).

Nad 150 km/h brez vetrobrana je vse glasno.

Še posebej ima S1 odlično zvočno izolacijo iz smeri od spodaj, da sicer ne slišiš motorja - zato pa toliko bolj "slišiš" zračni tok, ki šiba mimo čelade...

Me včasih kar moti to, da ne slišim niti lastne mašine, kaj šele vozil, ki so okoli mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!