Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Schubert - concept.

Najbrž je odlična. Nimam primerjave, še nikoli nisem druge nosil.

Včasih ob treslajih se mi samodejno zasenčen del proti soncu sam dol postavi, kar me moti.

Cena je pri nas ugodna.

V Nemčiji ali Ameriki je ta ista dražja pa ne vem zakaj.

Mene je stala cca. 50.000,00 SIT

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Glede na to,da furam s Shubertko...me zanima...a je še kakšna čelada na ta sistem(concept).....drugega proizvajalca...pa da je cenovno mal bolj ugodna....bo teba zamenjat...ker mi že malo pleše na zelnati glavi hahaha

Klimbra....samozavest serijsko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SCHUBERTH je zakon. Če maš špegle z dioptrijo pa sploh. A ma sploh kakšna čelada ugrajene sončne špegle??? Haloooo!Pa naprej premikljiv vizir za hitro odroševanje,... Pa vse funkcije tako naštimane, da jih uporabljaš SAMO Z ENO ROKO, da je druga stalno na balanci. Sem imeu tut NOLAN N100, pa je use neki pihal, pa zamakal. Sem jo prodal žlahtniku, za frčota bo že še dobra.

Me pa je začel tut mal skrbet, kva pol, ko bo tut men mal plesala, pa me je uvoznik (TC-MOTOSHOP) potolažu, da se da naročit tut sam notranjost, pol pa nou problema.

A mate ostali SCHUBERTH-lastniki ispolnjen tist listek s podatki o krvni skupini, pa naslov, pa vse to?

Čao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups...

Preveril še enkrat svojo prejšno izjavo, i eto ti lapsusa!!!

Možn bi blo naročit notranjost, ampak bi bla cena u iber visoka, tko da pravjo, da se ne splača.

Kukr kol, men je vseen ful de bestična čelada.

Sorči za prejšno napačno izjavo, neću više....

Čao!

.......................

Prije stavljanja jezika u pogon - uključi mozak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

quote:

Me pa je začel tut mal skrbet, kva pol, ko bo tut men mal plesala, pa me je uvoznik (TC-MOTOSHOP) potolažu, da se da naročit tut sam notranjost, pol pa nou problema.

Nov podatek...takoj jutri prevrjam če 100%drži...in cena!!!!!

Klimbra....DAZED AND CONFUSED

Preveril.....res obstaja..samo trenutno ni na zalogi....lahko se pa naroči in dobi prej kot v enem mesecu.....cene še ne vem!!!!!!

SIHURNO PA CENEJ KOT NOVA ČELADA!!!!!!!!!

Klimbra....DAZED AND CONFUSED

COOOOL!

Pol pa vseen nou tolk drago, k sm mislu. Dej, če boš zvedu za ceno, ejga, sporoč v javnost, d bom vedu, pa da noum bedarije klobasal.

Sicer nej panike, amak nikol ne veš, gdaj se rab!

LP

KAWA............kad budala puca - puca jako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schuberth je res O.K.-vendar za touring motorje-mislim na Concept.

Sam vozim Sharkico, najvišjega cenovnega razreda in boljše še nisem vozil. Najbolj zračna (nekatere to moti) ne preglasna, zelo udobna in zelo lahka. Baje je nova shark čelada RSR pred mesecem dni zmagala v testu-tooo.Grem k uvozniku vprašat, kok K bo treba odštet in, a jo ma na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A mate ostali SCHUBERTH-lastniki ispolnjen tist listek s podatki o krvni skupini, pa naslov, pa vse to?

Čao!

Kje pa je tist listek ?

lp RAN

Listek se dobi zraven, vtakne v poseben okenček ob strani. Imam podatke napisane, ostalo pa tudi... navodilo za prvo pomoč (žal le v nemščini, ampak so vsaj slikce zraven) pa navodilo, kako se čelada lahko varno sname... čeprav nebi bil vesel, če bi to kdo izvajal brez mene zraven... vsaj psihično.

Sicer mi pa ni žal tistih 60k za to čelado. Moja boljša polovica je kupila tako čelado že lani konec sezone in je pri TC na celovški dobila še malo skonta (50.000... no ja, 49.pa neki je dala zanjo). Je pa treba malo pojamrat, da ni dinar pa gor pa dol... pa lepo pogledat pa žalostno zgledat. Meni pri AS domžale ni ratal... sem očitno pregrd... pa pri TC-ju jih je ravno zmanjkalo takrat. Moja malenkost je pa dosti na cesti pa se nisem hotel predolgo vozit s prejšnjim piskrom (dal 3kSIT za čelado... prejšnjo).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mam Schubert čelado in sem zelo zadovoljen z njo, čeprav se mi zdi kar malo okorna saj je mnogo večja od konkurence in zato ni primerna za večje hitrosti!Cena 64ksit(tc motoshop) se mi zdi sicer draga vendar je za čebulo le dobro poskrbeti kot je treba!Ima super funkcije-temen vizir dodaten,se odpira spredaj-v jet,zadovoljivo zračenje!!!!!!Srebrna je cool k ni vroče polet pa še dobro vidna je!! predvsem pa je odlična sestava materialov-karbon kevlar!!!!!Toplo priporočam(vendar ne za cestake)!!!!!!!!!

Kar se pa tiče okenca za krvno skupino imam tam samo podatke o meni(ime in naslov) ker krvne skupine ni potrebno imeti pri sebi-tudi če piše na čeladi krvna skupin avedno prej še preverijo(ob primeru nesreče) tvojo krvno skupino saj je le to zanesljivo(loh bi mel od frenda čelado in njegovo krvno skupino pol bi pa mel vraga)!

Rešitev je sledeča vozimo tako da podatkov o krvni skupini naumo rabl!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

quote:

Zadnjič probaval Schuberth Concept največjo 61 cm - bila premajhna.

Pozdrav, Sym

Probaj Schubert 62-63. To velikost imam jaz.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Zadnjič probaval Schuberth Concept največjo 61 cm - bila premajhna.

Tiščala me je ful v ušesa - imel po 5 minutah ful rdeča, še 3 ure po tem. Pa v brado - malo sem zamigal, pa sem že žuljil sprednjo plastiko.

Kaj mi svetujete - kaj naj probam?

Pogoj - mora biti taka, da se prednji del odpre. Torej Nolan N100? ŠE kaj drugega takega dosegljivo - cena ni problem.

Imam isti problem:

z brado drsam po prednjem delu čelade. Probal Šubert, Airoh, Nolan, Uvex.....vse isto. Bom videl, kakšna je Project!

Ti javim....

OK, res je tud pr schubertu da se da z brado odpirat/zapirat zračnik na notranji strani... ne vem v čem je fora, sam v zobe piha, če je odprt.

Sicer pa po dobrem letu se čelada še vedno super obnaša. Moram premazat vizir s kakšno anti-dež pizdarijo da bom kej ven videl...

Ima kdo kakšne izkušnje s kakšno tako žaubo pa kje se kej dobi, pa za kolk dnarja?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

a kdo ve kje še prodajajo schubert čelade na preklop, motoshop jih ima ampak ne vseh številk...

Za Šubert je uvoznik TC Motoshop: majo najbolj iskane (prodajane) številke, ostale pa JASNO zgolj po naročilu. Klasika.

Probaj čez mejo... Tam so (malce) bolj uslužni do Strank.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zraven schubertke sem tudi dobil vrečo... moja boljša polovica kakšnega pol leta prej tudi.

Fajn zadeva.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP, jaz mam pa schubertko (uno, k se odpira, kaj pa vem, kako se ji rece, ki ima dodatni polovicni temni vizir - prodajajo v TCju okrog 60.000 SIT) sedaj jo uporabljam drugo sezono. Sicer celada je res dobra, sumi zelo malo, na dezju dokaj drzi, zracnost je zelo zadovoljiva - sploh spodaj pod brado je fajn narejeno da ne prepusca veliko vetra, ampak ravno prav, velik plus je tudi notranji polovicni temni vizir, ki ob mocnem soncu deluje enkratno, se posebej se imas ocala z dioptrijo, ti ni potrebno imeti se dodatnih soncnih ocal zraven, za voznjo po LJ je super, ker jo lahko, ko stojis na semaforju, odpres... ampak pa se mi letos zdi, da se je kr mal prevec raztegnila spodaj, ko primes za "krake" da si jo das na glavo... in tudi potem, ko si jo zapnes ni tko glih fajn, no ne vem kako bi tole najboljs razlozila... kt da bi se mal prevec razmajala za uporabo v eni sezoni (ni mi se nikoli po tleh zletela - ne sama ne z mano) pa kot da bi zacela mal skripat... zdej sem pa zakomplicirala, a ne?

A ma se kdo taksno izkusnjo?

Uzivajte v maju, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
LP, jaz mam pa schubertko (uno, k se odpira, kaj pa vem, kako se ji rece, ki ima dodatni polovicni temni vizir - prodajajo v TCju okrog 60.000 SIT) sedaj jo uporabljam drugo sezono. Sicer celada je res dobra, sumi zelo malo, na dezju dokaj drzi, zracnost je zelo zadovoljiva - sploh spodaj pod brado je fajn narejeno da ne prepusca veliko vetra, ampak ravno prav, velik plus je tudi notranji polovicni temni vizir, ki ob mocnem soncu deluje enkratno, se posebej se imas ocala z dioptrijo, ti ni potrebno imeti se dodatnih soncnih ocal zraven, za voznjo po LJ je super, ker jo lahko, ko stojis na semaforju, odpres... ampak pa se mi letos zdi, da se je kr mal prevec raztegnila spodaj, ko primes za "krake" da si jo das na glavo... in tudi potem, ko si jo zapnes ni tko glih fajn, no ne vem kako bi tole najboljs razlozila... kt da bi se mal prevec razmajala za uporabo v eni sezoni (ni mi se nikoli po tleh zletela - ne sama ne z mano) pa kot da bi zacela mal skripat... zdej sem pa zakomplicirala, a ne?

A ma se kdo taksno izkusnjo?

Uzivajte v maju, Karisma

Na izi lahko namažeš s kakšno nehlapljivo kremo.. za roke al pa kej... ker zadeva lahko začne tud hlapet pa se znajdeš na cesti pa nič ne vidiš. Tko da namaži pa s suho krpo zbriši... bi mogl bit dost. Če te že lih full moti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno govorimo o Schubert Concept čeladi. Z mačko sva potovalca in jih imava za hladne dni. Težko je po poletju, ko uživava z Arai odprtimi betami, spet nataknit ta veliko kahlo. Kaj rečt? Da se odpre, je super za po mestu ali pa sploh, ko malo stojiš (na meji, na primer). Sončni vizir še boljš, sploh zame, ker sem hud špeglar oz. lečar, da o tunelih ne govorimo. Zračenje OK. Tisto spodaj za štelat (nekdo omenil da piha v zobe) ima dve funkcije: dihanje usta na usta, ko je fino vroče, v drugi poziciji pa piha na vizir, ob predpogoju da se odpre zunanji luftar (ki ga zmeraj, ko natikaš čelado, nehote zapreš). Čelada ni ravno med tihimi, pa včasih tud škripa, odvisno od tega, kako se zapre (grif). Čelada je zeeeelo velika, zato je rahlo okorna, meni zmanjšuje vidno polje, moja draga, ki dobi fobijo zaprtega prostora, če ji pokažem integralko, pa jo natakne brez pripomb in nerganja. Podkape v mrzlih dneh ne rabiš, tako da je dovolj vratna zaščita.

Ergo, čelada za potovalce, cestne enduraše, za dirkače pa absolutno ne. Zelo funkcionalna zadeva s švabsko logiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja draga, ki dobi fobijo zaprtega prostora, če ji pokažem integralko, pa jo natakne brez pripomb in nerganja.

Pri nas je podobno. Ko smo kupovali čelado za Lady, je povsod kaj tiščalo ali bilo neprijetno. Pri Conceptovki pa je vse to izpuhtelo. Zato sem hitro rekel kar zavijte in smo šli. Samo sedaj me pa po hrbtu tolče, če se peljeva preko 130 km/h po števcu, ker da preveč ropota. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je kje navedeno, da ima uno sočno steklo UV zaščito ali je samo kos pobarvane plastike? Ker če je to zadnje, je bolje voziti brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No samo malo v informacijo.......

V letu 2003 naj bi prišla na tržišče še ena Šubertka,ki bo imela notranji temni vizir,naj bi bila mnogo lažja in izredno tiha......žal pa ne bo narejena na sistem Concept-ke.......torej se ne bo odpirala.

Bomo preizkusili.......potem pa.....kakor kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Strom: hvala za nasvet, bomo sprobali :)

Aja se en komentar, letosnje poletje se je meni in moji drugi polovici (beriboljsi/slabsikakorhocespress) na najinih conceptkah zacela kar sama od sebe lusciti notranja folija na vizirju, pa sem sla z celadama v TC pa so bili tako prijazni, da so odnesli vizirja v Nemcijo in sva dobila nova zastonj! (8.000 SITx2 pa je kar nekaj) Ceprav na vizir ni garancije, sploh pa itak garancije ni bilo vec. Zelo pohvalno za TC!!! Drugace pa celada super, ce mas cepke na pri vecjih brzinah pri daljsi voznji pa je sploh odlicna! :) :P

Uzivajte, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzivajte, Karisma
Enako. Jutri bo pri nas še posebej veselo. Hišni pridelek (16 letnik, ki je dve glavi večji od mene) bo dobil nov motor, tako da sta samo še muc in pes brez dvokolesnikov. Za to si pa še bomo kaj zmislili.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se je meni in moji drugi polovici (beriboljsi/slabsikakorhocespress) na najinih conceptkah zacela kar sama od sebe lusciti notranja folija na vizirju ...

Uzivajte, Karisma

U, če gre za folijo, je pa to zlo bad. Brez UV zaščite v sonce je kriza za očke. Sploh pa po več urah na motorju in poleti. Dejansko je tako, da temno steklo popolnoma odpre zenico, tako pa zaobide naravno zaščito oči proti UV žarkom, ki imajo popolnoma odprto pot v oko in ga lahko trajno poškodujejo. Za občasno uporabo (vožnja proti soncu) je v redu, ni pa za ves čas. Za to so dobra sončna očala nujna. Pa da ne bo pomote, sem špeglar, leče nosim ko je sonce, da imam lahko preko očala, ker mam občutljive oke. Na to me je že pred leti opozoril okulist, in zato temu posvečam malo več pozornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, lepo da paziš na oke. Če nosiš leče, že skoraj moraš imet sončne špegle,da ne zgledaš kot angora zajec zaradi mikro prepiha, da o kakšnih konjuktivitisih niti nebi. Večinoma tudi jaz drgnem leče, ker s špegli z dioptrijo na motorju je tako, kot če bi poskusil gledat televizijo, ki jo drži nekdo s Parkinskonovo. Na odprti čeladi (Arai beta) obvezno nosim sončne špegle do gostega mraka, ki pa morajo bit orto dobre. Ko je pa mraz, pa Šubertka poje brez sončnih špeglov, ker mi v oke ne piha ama ništa. Za udar sonca pa še ta temen vizirček, pa se nič ne sekiram, koliko je UV. Idealno pa očitno nič na svetu ni, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No samo malo v informacijo.......

V letu 2003 naj bi prišla na tržišče še ena Šubertka,ki bo imela notranji temni vizir,naj bi bila mnogo lažja in izredno tiha......žal pa ne bo narejena na sistem Concept-ke.......torej se ne bo odpirala.

Bomo preizkusili.......potem pa.....kakor kdo.

Res je... Reklo se ji bo S1, cena: okrog 450€ se mi zdi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!