Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Po moje bi bila enim tukaj N 103 preglasna tudi če bi jo imeli na glavi v avtu. :P Če imaš preveč hrupno čelado si kupi ušesne čepke za 3 €. .) Ste pa res eni RAZVAJENI PICAJZLI. Kupi N 103 imaš 5 let garancije in vsako leto ti jo zastojn servisirajo, ne lomijo se ti čepki PREGREŠNO dragega vizirja in pri kakšni reklamaciji ti ne bo nihče ugovarjal in valil krivdo nate :yea1:

Glej , res pejt probat pa boš pol reku, zelo rad bi imel to čelado samo kar je preveč je pa preveč-mislim hrup in piskanje, pa nisem nič presran, marskaj potrpim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej , res pejt probat pa boš pol reku, zelo rad bi imel to čelado samo kar je preveč je pa preveč-mislim hrup in piskanje, pa nisem nič presran, marskaj potrpim.

no in katero čelado maš ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no in katero čelado maš ti?

Jaz vozim S3 fluorescent rumeno....čelada je zakon...pa v koloni sem občajno na začelju...pa me "vodja" skupine vedno vidi :) Šlampasti vozniki pa te itak ne vidijo, tudi če bi bil celu fluorescent rumeni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ker sem pred nakupom nove čelade,sem v dilemi za katero se naj odločim.prebral sem že vse mogoče teste,ampak so si mnenja zelo nasprotujoča.C3 je baje najtišja,ampak v določenih testih je bila zelo glasna celo bolj kot C2.tudi

nolanka 103 je baje zelo glasna.mene pa zanima če ima kdo na forumu,ki ima BMW 1150gs mogoče katero od teh dveh čelad in me zanima KONKRETNO njegovo mnenje.boj se nagibam k schubertu,čeprav ni vredna tega denarja za ta denar ima k nekaj napak,ampak nemec je le nemec.pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

lp Spooky

Ni primerjave - Shoei Multitecwhistle.gif,testirane vse tri na Afriki twin!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni primerjave - Shoei Multitecwhistle.gif,testirane vse tri na Afriki twin!!!!!

shoei je super,problem je ker nima sončne zaslonke,bluetooth-a in nimajo flourescentno rumene barve kar je pogoj.po teh kriteriji ostane samo C3 in N103

glede servisiranja schuberta sem prebral veliko kritik na račun TC.ne vem koliko je res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam N103 kupil na začetku lanskega leta,letos pa še tist blutooth kit2.1 ki naj bi tudi omogočal povezavo motorist-motorist do 150m,kar se tiče glasnosti je tako res je slišat nekaj bučanja vetra,vendar to se meni ne zdi tak moteče saj navsezadnje si na motorju ne pa doma v dnevni sobi. Pa tudi z blutoothom sem zelo zadovoljen imam nokio N95 povežeta se z lahkoto in samo telefoniranje ni noben problem sem se pogovarjal na avtocesti pr 130 jaz sem slišal veter v čeladi sogovornik pa sploh ni vedel da sem na motorju ker je slišal sam moj glas. Tako da z moje strani jaz nimam pripomb ne na čelado niti ne na blutooth.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede servisiranja schuberta sem prebral veliko kritik na račun TC.ne vem koliko je res!

Men so porihtali sončni vizir, ki sem ga sam zašuštral (montaža slušalk), brezplačno in brez problema. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da greš v Velenje (ali pa kakšnemu dealerju Compaca), se dogovoriš za preizkus tvoje št. čelade N103, narediš par deset km, jo vrneš, nato pa greš v TC, se dogovoriš, da ti dajo C3 tvoje št.za preizkusno vožnjo par deset km. Ko boš preizkusil obe čeladi, bo odločitev lažja.Pomemben je tudi servis in rešitve za slabo vreme, tako, da preizkusi bolj v hladnem in vlažnem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shoei je super,problem je ker nima sončne zaslonke,bluetooth-a in nimajo flourescentno rumene barve kar je pogoj.po teh kriteriji ostane samo C3 in N103

glede servisiranja schuberta sem prebral veliko kritik na račun TC.ne vem koliko je res!

Živjo

Meni se je zatikal notranji vizir na S1 pro, nesel v tc in so popravili. Korektno. Nimam pripomb čez servis.

Lp

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo ve, če je v SLO še kakšen servis za Schuberth čelade. Svojo S1 sem že dvakrat nesel v Motoshop, so mi nekaj nastavljali pa še vedno ne tesni, žvižga in piha, da je full moteče. Po mojem bo treba menjat gumice, pa nisem ravno prepričan, da v Motoshopu to delajo, ker če bi, bi jih že menjali...

Verjetno jih niso menjali zato ker je še zgledala v redu.Na moji S1 so jo zamenjali po 5ih letih,ko je bila že čisto preparela.Drugače nastavit vizir je pa čisto simpl...je pa tud odvisno na kakšnem motorju se pelješ da ti piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem nekje bral, da ti Schuberth da popust v višini nekaj %, 30-60 se mi zdi, če prineseš v trgovino njihovo zbito čelado in vzameš isto... a ima kdo kake informacije v tej smeri???

Mislm da so to probavali oz. poskušali uvesti samo v Nemčiji...kako se je pa zadeva razpletla pa še nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to akcijo kupci Schubertk pri slovenskih trgovcih na žalost nismo vključeni. Podrobnosti so na njihovi strani...

Nič hudega!! Raje zamenjam total izrabljeno za polno ceno, kot razklano na asfaltu z maksimum popustom... :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to akcijo kupci Schubertk pri slovenskih trgovcih na žalost nismo vključeni. Podrobnosti so na njihovi strani...

Škoda, ker ni notri Slovenije, ker potem bi jaz prišel lepo skozi :)

Fantje, v življenju ne kupim več druge čelade kot Schuberth... ko ti enkrat reševalec pove, da mu ni jasno( pa je videl že veliko nesreč) kako to, da imaš celo glavo potem, ko si imel bližnje srečanje z asfaltom in brezo, pred tem pa letel preko motorja, ti ni škoda dati niti centa več za lastno glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem zamenjal že veliko čelad, a sem pristal na Schuberth-ki. Ni najlepša in brezhibno funkcionalna, še zdaleč ne (vizir in tisti čep, ki se rad odlomi!)

Dobre izkušnje imam tudi z X-Lite (kjer pa moram blazno pohvaliti serviserja, Kompare Borisa!!!).

Na Schuberth-ki sem pristal zaradi ene zoprne poškodbe vratne hrbtenice. To pa je čelada, ki mi zadovoljuje te potrebe. Edina stvar ki ni najboljša, je tudi pin lock, ki (v ekstremnih pogojih) žal ni 100 %, (kar pa žal nobeden ni.)

Dobra čelada je tista, ki ti ob udarcu reši "noro in pregreto" glavo!

In še en nasvet (za vse čelade!)

Pred "100 leti" sem fliknil iz ovinka. Imel sem podkapo in dobro zapeto čelado, toda... Čelado mi je snelo z glave!! K sreči pa v mojem primeru nisem padel na asfalt, ampak na zelnik med zrele paradajze. :wacko: :slap::lol1:

Kasneje sem ugotovil, da je bil trak za pr ipenjanje precej naprej in si ga lahko, ko je bila čelada zapeta, potisnil preko brade!!! (Res pa je, da tedaj čelade še niso bile tako izpopolnjene kot danes). Zato morate biti pri nakupu pozorni predvsem tisti z manjšo brado, da se vam ne zgodi to, kar se je meni... Ko jo probavate, naredite še ta test!!

Te blagoslovljene sreče, pa verjetno ne bo imel vsak...!! :hmm::nono:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dons sem sprobaval čelade v louis-u in valda mi najbolj sede schuberth

Zakaj v TC-ju nimajo cen za C3?

Ali je možno Schuberth čelade kupiti še kje v okolici LJ?

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste naveličani sedenja pred zaslonom in gledanja v artikel, ki še nima objavljene cene? Si želite izboljšati počutje in odpraviti dileme? Ali imate pod kontaktnimi podatki na uradni strani objavljen njihov telefon? Govorite vsaj za silo slovensko ali pa morda angleško, nemško?

Je vaš odgovor DA?

Torej kje je problem zavrteti cifro in poklicati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste naveličani sedenja pred zaslonom in gledanja v artikel, ki še nima objavljene cene? Si želite izboljšati počutje in odpraviti dileme? Ali imate pod kontaktnimi podatki na uradni strani objavljen njihov telefon? Govorite vsaj za silo slovensko ali pa morda angleško, nemško?

Je vaš odgovor DA?

Torej kje je problem zavrteti cifro in poklicati?

če se vrnem domov po 20. uri lahko kličem v nedogled pa se verjetno nebo noben oglasil, al kako?

in če mam samo zdele čas brskat, potem je verjetno na trgovini, da spremeni odpiralni čas da bodo dosegljivi ob takem času?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem lani oktobra ali novembra kupoval C3 v TC Motoshopu (imeli so popust in je stala 366 € namesto 450 € v Louisu - tudi s popustom), se medlo spominjam, da so mi obljubljali brezplačen servis čelade po končani sezoni. Letos sem jih spraševal o tem pa niso imeli pojma.

Lahko da je tisti nemec kaj pomešal v moji glavi in sem narobe razumel pa me zanima ali je še kdo kupoval čelado pri njih in so mu obljubili kak servis.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem lani oktobra ali novembra kupoval C3 v TC Motoshopu (imeli so popust in je stala 366 € namesto 450 € v Louisu - tudi s popustom), se medlo spominjam, da so mi obljubljali brezplačen servis čelade po končani sezoni. Letos sem jih spraševal o tem pa niso imeli pojma.

Lahko da je tisti nemec kaj pomešal v moji glavi in sem narobe razumel pa me zanima ali je še kdo kupoval čelado pri njih in so mu obljubili kak servis.

LP Darko

Jaz sem kupoval pri njih C2, obljubili niso nič, so pa korekktno popravili (brezplačno in hitro) , kar sem sam zasral, ko sem vgrajeval slušalke pod podlogo. Hvala TC :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!