Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

aha , pa če primerjaš s svojimi prejšnjimi čeladami hrup nad 150km/h, je Schuberth "tišja"?

Primerjam jo lahko samo z eno prejšnjo čelado - HJC CL-12.

V primerjavi s to - je tišja do neke mere... Oziroma, bolje rečeno - pri bistveno višji hitrosti postane enako glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede obvestilo za tiste, ki ste čakali na novo pošiljko S1... v TC MOTOSHOPU so čelade dobili in jih imajo trenutno na zalogi. Srebrne, črne in modro-srebrne (krasna barvna kombinacija...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schubertko imam drugo sezono. Načeloma zelo zadovoljen, le tiha pa res ni.

Imam pa zadnje čase problem s štekanjem notranjega, temnega vizirja. Včasih ga moram kar z roko dol potegnt. Se je komu to že zgodil? Najprej sem mislu, da je sam tolk umazan, ampak tud temeljito čiščenje ni povsem odpravlo težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha v čelo???  nope, nisem opazil...

Ampak tudi meni v Schubertki Concept piha v čelo. Če zaprem vse, kar se zapreti da, čutim ponoči, ko je hladnejši zrak, hladen piš v čelo in oči, kar malo moti.

Popravljeno . Popravil rozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temenu imaš en gumb s katerim uravnavaš dotok zraka v čelado in vlek zraka iz čelade. Dotok hladnega zraka čutiš, vlek zraka iz čelade se mi pa zdi da je bolj tralala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha v čelo???  nope, nisem opazil...

Ampak tudi meni v Schubertki Concept piha v čelo. Če zaprem vse, kar se zapreti da, čutim ponoči, ko je hladnejši zrak, hladen piš v čelo in oči, kar malo moti.

Ej rozi,

to pa zato, ker ta čelada pa res ne paše na HDja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha v čelo???  nope, nisem opazil...

Ampak tudi meni v Schubertki Concept piha v čelo. Če zaprem vse, kar se zapreti da, čutim ponoči, ko je hladnejši zrak, hladen piš v čelo in oči, kar malo moti.

Ej rozi,

to pa zato, ker ta čelada pa res ne paše na HDja.

:) :) :)

Prvo zdravje, potem kult(ura)! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tudi meni v Schubertki Concept piha v čelo. Če zaprem vse, kar se zapreti da, čutim ponoči, ko je hladnejši zrak, hladen piš v čelo in oči, kar malo moti.

... ko v mrazu zaprem vse luknje, špranje itd na svoji Conceptki, sem ko bubreg u loju ... brez najmanjšega vetra ... Preveri, da imaš šipo zaprto do konca navzdol in potegnjeno do konca nazaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo zdravje, potem kult(ura)! :P

Arai Beta si kupi, ne boš več Šubertke tlaču gor, razen pod 15 stopinj Celzija.

Hočko ti prav svetuje, vizir nazaj potegnit in ne samo dol.

Potem imaš pa še v predbradnem delu z notranje strani regulator direkt v usta ali pa na vizir. Poskusi v "Usta" in preveri, če se ti ni kaj zataknilo na sprednjem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temenu imaš en gumb s katerim uravnavaš dotok zraka v čelado in vlek zraka iz čelade. Dotok hladnega zraka čutiš, vlek zraka iz čelade se mi pa zdi da je bolj tralala.

Kar gre not mora tudi ven.

Tako da ne razumem, kaj si hotel povedati.

Če hočeš čelado ventilirati odpreš obe odprtini eno za dotok in ono za odtok.

Če odpreš samo dotok gre zrak iz čelade ob netesnosti vizirja, pa teško da še kje.

Torej :

1. dobra ventilacija - obe odprtini

2. slabša ventilacija samo dotočna odprtina

3. minimalna ventilacija vse zaprto (v mrazu pa vse zaprto vendar zaradi netesnosti vizirja se tudi vzpostavi minimalno prezračevanje, ki je zadostno za dihanje in da se ne megli).

Najboljša ventilacija - brez čelade in veter v laseh, kar pa za pleškote ne velja :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša ventilacija - brez čelade in veter v laseh, kar pa za pleškote ne velja :D :D

Ni res. Obstajajo lasni vložki. Za ekstremiste pa (odstranljive) špice na glavi. Zatorej veter v železu (lahko kromirano).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha v čelo???  nope, nisem opazil...

Ampak tudi meni v Schubertki Concept piha v čelo. Če zaprem vse, kar se zapreti da, čutim ponoči, ko je hladnejši zrak, hladen piš v čelo in oči, kar malo moti.

Meni rata čelada preglasna pri 2xx, predvsem na desni strani; po moje zaradi tistega plastičnega dela kjer naj bi bi listek z navodili za "erste hilfe", ki mi ga je pa že odneslo ven. Tudi piha mi v čelado - samo na desni strani. Delno mogoče zaradi tega, ker ponavadi gledam čez levo voznikovo ramo (sama še nisem šla nikoli 2xx :rolleyes: ) in pri desnem ušesu zaradi vrtincev bolj nabija v čelado. Ali pa spet zaradi tiste plastike.

Razmišljam, da bi nekaj nalepila čez ali pa zadevo zakitala s kakšnim silikonom ali kaj podobnega. Je že kdo naredil kaj podobnega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucy, kje pa ti testiraš čelado pri takšni hitrosti??? Pa se ja menda ne voziš samo po nemških autobahnih??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni v Šubertki že prav lepo smrdi od stalne uporabe in zadahov ter švica pa me zanima kaj mi priporočate za dezinficirat in odišavit že dolgo nošeno čelado??

Res je super tale vezirček tatemen sam nebi pa mogu rečt da je tiha!!! B) :o :huh: ;) :P :D :blink: :unsure:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni v Šubertki že prav lepo smrdi od stalne uporabe in zadahov ter švica pa me zanima kaj mi priporočate za dezinficirat in odišavit že dolgo nošeno čelado??

Res je super tale vezirček tatemen sam nebi pa mogu rečt da je tiha!!!

Bojda obstajajo spreji - eden med njimi je imenovan S100, ki ti jo spuca, ne da bi ven podlogo vlekel.

sicer pa:

poglej temo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni v Šubertki že prav lepo smrdi od stalne uporabe in zadahov ter švica pa me zanima kaj mi priporočate za dezinficirat in odišavit že dolgo nošeno čelado??

Res je super tale vezirček tatemen sam nebi pa mogu rečt da je tiha!!! B) :o :huh: ;) :P :D :blink: :unsure:

Ciao,by Pero

Pero.......poizkusi mojo rešitev........KUPI NOVO S1.

Krasno diši,nič ni umazana............ahhhhhhhhhhhhhh.....krasna je,še sploh če je črna!!! :ph34r: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra oblubm da bom razmislu tudi o tej možnosti. :D ..............sam verjetno bi pol loh v novi S1 domagledu tv k za benz nebi mel :( .............pa kaj pol sej bo itak kmal zima! ;) !

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi pa daleč od resnice,....Max po novem odkar ima yamaho samo gasaaaaa ! :D  B)

;) Ja, me je kdo klical?

:unsure: Jst nic ne vem :rolleyes: meni nic ne curlja in ne pihlja v celado niti pri 90 km/h :D niti pri 120 km/h in pri 170 tudi nic omembe vrednega ;) :)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V Milanu sem se pogovarjal z zastopnikom za Schubert. Zanimalo me je če je njihov TOP model S1, rekel je da se pri njih BP dobi čelada kakršno ima Miha Čevljar (pač ne z vsemi dodatki a vseeno), če te ne moti cena 4000€ razlika med to in S1 je ta, da ti za to čelado naredijo po meri...neredijo kalup tvoje glave, tako da je prileganje 100% potem pa ko naredijo odlitek, samo čelado "pečejo" 4-5 ur namesto 10 min kot je to pri S1 !!! Seveda v ceno niso vštete določene "malenkosti", ki jih miha ima vi pa če jih hočete boste morali začeti vozit F1 :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

živjo po vaših mnjenjih sem tudi probal S1 in sem bil preenečen nad čelado bila je kot ulita na glavi in jo tudi kupil sedaj komi čakam na motor in jo sprobam še na motorju moji boljši 1/2pa sva probala konceptko pa ji je tut kot ulita in jo bova kupila spomladi ko dobijo št in barvo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi sam sem nabavil Schuberth S1. Želel bi razjasniti par stvari in sicer:

- na etiketi uvoznika /TC Motoshop/ je napisano da je material izdelave karbon-kevlar. Imam informacije da je v resnici uporabljen fiberglass, vlit v duroplastovo matrico.

- nisem zasledil kakšen je hrup pri potovalni hitrosti 150-160km/h/za nameček naj povem da je moja prejšnja čelada bila Schuberth Concept/. Moj motor je že zdavnaj konzerviran tako da bom imel šanso sprobat čelado šele spomladi.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!