Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Ali si na C2 namontiral pinlock in, če ja, kako?

Na C2 se ne da namontirati pinlok, ker original vezir nima čepkov za pritrditev pinloka.

Jaz sem v TC kupil nov vezir s pinlokom, mislim, da je bila cena okoli 55€.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak se dobi za C2 vizir s pinlockom?

...P.S.: Sem pogledala na eBay in vidim, da se dobi... HVALA!

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si na C2 namontiral pinlock in, če ja, kako?

Brez problema soseda - imaš vse zgoraj napisano, v TCju smo to naredili na brzino in stvar špila !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mater. To pa nisem vedel, da obstaja za C2 pinlock.

Je šel kdo iz C2 na C3?

Zanimajo me izkušnje, ker na C2 me moti sledeče:

1) meni po preizkušenih podobnih čeladah na C2 aerodinamika "ne špila"

2) rosi se (ok to bom rešil z novim vizirjem s pinclockom

3) res je slabo zračna, je nova C3 kaj boljša glede tega

Kar se pa hrupa tiče pa takole: mene dejansko hrup ne moti, čeprav vem, da je škodljiv.

A TC ima testne C3?

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater. To pa nisem vedel, da obstaja za C2 pinlock.

Je šel kdo iz C2 na C3?

Zanimajo me izkušnje, ker na C2 me moti sledeče:

1) meni po preizkušenih podobnih čeladah na C2 aerodinamika "ne špila"

2) rosi se (ok to bom rešil z novim vizirjem s pinclockom

3) res je slabo zračna, je nova C3 kaj boljša glede tega

Kar se pa hrupa tiče pa takole: mene dejansko hrup ne moti, čeprav vem, da je škodljiv.

A TC ima testne C3?

C3 je zaprta ko hudič..

jest sm dal podbradn del vn..sam si bom probal narest eno tako čist tanko mrežico..da bo mal luftal, ne pa pihal (okej, sej zdej tut ne piha)..

hmm..eni jambrajo da so vizirji slabi na C3..moj zaenkrat dela okej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 let sem imel Schuberth S1

Ker sem bil z njo zadovoljen, sem nabavil S1 PRO

Sistem je isti, le da je čelada lažja in mnogo zračnejša, kar je pohvalno!

Velik problem pa je sončni vizir, ki se megli. Rekel bi celo, da nase vleče neko čudno vlago in druge mikroskopske delce, bog ga vedi česa?!

Skratka, dogaja se tisto, kar se mi pri prejšnji čeladi ni zgodilo nikoli v šestih (z besedo) letih. Torej je ZANIČ!! Škart!!!

Zadevo sem že trikrat reklamiral v TC Motoshop, oni pa (upam, Schuberth-u, kot je rekel nežen ženski glas po telefonu) me ne jebejo. Ne eni, kot izgleda niti drugi!

Izgleda, da bo potrebno ubrati konkretnejšo relacijo.

Menim, da to od proizvajalca, kakor od šatcune ni pohvalno. Pa bi jih rad pohvalil, a jih v tem primeru, žal ne morem, ker sem ignoriran!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto rider: enako se dogaja pri moji celadi. se mi dozdeva, da se prah in ostala nesnaga nabira ravno v rezi, kjer tici soncni vizir. vsake toliko ocistim vizir in spiham rezo. pomagam si tudi tako, v dani situaciji, da soncni vizir samo malo pomaknem navzdol in s tem zmanjsam odprtino skozi katero mi sonce tolce skozi vizir. kompromis pac.

aja, pa ratalo mi je odlomiti en zaticni cep na strani, s katerim se vizir drzi celade. it´s a first.

€ 60.- za nov vizir. fak. vsaj pinlock lahko se uporabljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto rider: enako se dogaja pri moji celadi. se mi dozdeva, da se prah in ostala nesnaga nabira ravno v rezi, kjer tici soncni vizir. vsake toliko ocistim vizir in spiham rezo. pomagam si tudi tako, v dani situaciji, da soncni vizir samo malo pomaknem navzdol in s tem zmanjsam odprtino skozi katero mi sonce tolce skozi vizir. kompromis pac.

aja, pa ratalo mi je odlomiti en zaticni cep na strani, s katerim se vizir drzi celade. it´s a first.

€ 60.- za nov vizir. fak. vsaj pinlock lahko se uporabljam.

Ice!

Tole z "meglenjem" vizirja S1 PRO bo kar "konstruktorska" napaka! Se bo treba malo s Schuberthom pomenit... Zdi se, kot da nima impregnacijskega sloja. Tak je, kakor laminat napram lesu, k' se vsa mikroskopska svinjarija gor nabira. S Schuberth PRO vizirjem je pa isto!!

Pin-Lock pri tanovi, vsaj pri moji, je pa boljši kot pri stari.

Kar se tiče zatiča na vizirju, sem se z enim zlomljenim zatičem vozil, če se ne motim cela tri leta, le do konca ga ne smeš odpreti, sicer ti izpade.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tale sončni vizir je že pr C2 problematično neprosojen pri določenih kotih osvetljave. Kot originalnega pa sem dobil sončni vizir ki se je nekako luščil a so mi ga zamenjali. :OK: Drgač pa malčk težka ampak luštna čelada s katero sem že parkat poču v poden pa ne kaže nobenih slabosti heh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pa prepričan, da imam samo jaz ta problem pri S1PRO. Notranji, temni vezir, je tak, kot bi bil masten. Zoper tega sem predvideval, da je bolje, če čelado v omari hranim z odprtim vezirjem. No, pa ni bilo dosti boljše. Enkrat sem pozabil obrisati to ,,maščobo'' pred odhodom, zato sem to naredil na prvi bencinski. Obrisal sem ga s suhim papirjem, ki je ob točilnih pumpah- velika napaka. Na vezirju se namreč pozna, kot bi ga čistil s brusilnim papirjem. Rezultat- neuporaben vezir. Čisto preslaba vidljivost v soncu, za kar je namenjen.

V kolikor ima kdo kakšen predlog, kaj storiti, ga bom zelo hvaležen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako si lastim S1 PRO, isti problem s sončnim vizirjem.... Če izvzamemo to, sem s čelado zelo zelo zadovoljen.

BTW, vsakih npr. 10 ur vožnje očistim sončni vizir s krpico za sončna očala in je spet OK za 10 ur vožnje... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater. To pa nisem vedel, da obstaja za C2 pinlock.

Je šel kdo iz C2 na C3?

Zanimajo me izkušnje, ker na C2 me moti sledeče:

1) meni po preizkušenih podobnih čeladah na C2 aerodinamika "ne špila"

2) rosi se (ok to bom rešil z novim vizirjem s pinclockom

3) res je slabo zračna, je nova C3 kaj boljša glede tega

Kar se pa hrupa tiče pa takole: mene dejansko hrup ne moti, čeprav vem, da je škodljiv.

A TC ima testne C3?

Razlika med C2 in C3 je kar velika, sicer sem C2 samo testiral, vendar je na pram C3, ki sem jo potem uporabljal cca 2 leti, precej manj udobna in kar precej glasnejša. Ima pa C3, kot so že ostali napisali, slab sončni vizir. Vpetje je slabo narejeno in včasih pri premikanju vizir pade dol in kot pravijo tudi drugi, se megli in ga je potrebno konstantno čistiti. Mene je motila tudi vročina v obraznem predelu, še posebej, ko je sonce sijalo na vizir, čeravno so bili vsi zračniki odprti na max ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med C2 in C3 je kar velika, sicer sem C2 samo testiral, vendar je na pram C3, ki sem jo potem uporabljal cca 2 leti, precej manj udobna in kar precej glasnejša. Ima pa C3, kot so že ostali napisali, slab sončni vizir. Vpetje je slabo narejeno in včasih pri premikanju vizir pade dol in kot pravijo tudi drugi, se megli in ga je potrebno konstantno čistiti. Mene je motila tudi vročina v obraznem predelu, še posebej, ko je sonce sijalo na vizir, čeravno so bili vsi zračniki odprti na max ...

hvala.

najbrž se odločim za Nolan N104.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Očitno imamo potem kar vsi iste težave s sončnim vizirjem na S1Pro. Sicer sem se s tem nekako sprijaznil in pač redno čistil vizir. Za prvo čiščenje sem pa uporabil čistilo za šipe in pa papirnte brisačke, kar se je izkazalo za napako - rise na vizirju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam C3 zdej 2 leti. Vizirja (oba) sta kot kraljični na zrnu graha. Drugo leto bom menjala navaden vizir pa sem zelo previdna z njim. Vedno namočim pred drgnjenjem, vedno samo z vodo pa je useeno že mal zjahan. Je pa res, da se dosti vozim (ima kšnih 30 000 v riti) in, da želim popoln vid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam C3 zdej 2 leti. Vizirja (oba) sta kot kraljični na zrnu graha. Drugo leto bom menjala navaden vizir pa sem zelo previdna z njim. Vedno namočim pred drgnjenjem, vedno samo z vodo pa je useeno že mal zjahan. Je pa res, da se dosti vozim (ima kšnih 30 000 v riti) in, da želim popoln vid.

C3-pro me zanima soseda .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C3 pro?!!?!? kaj pa je to?!

P.S.: ja, ja že googlam :whistle:

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C3 pro?!!?!? kaj pa je to?!

P.S.: ja, ja že googlam :whistle:

Neki nowga, tut na Motosvetovi naslovnici bilo prejšnii teden ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje je pa pršla?? si naročil na netu?

pomerjeno že pred časom, naročeno pri znanem slovenskem trgovcu z -30% priboljška.. :evilgrin:

img5145.jpg

img5146.jpg

img5147.jpg

img5148.jpg

img5149.jpg

img5151.jpg

img5158.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!