Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Ob 7/19/2017 ob 13:41, motolover pravi:

Nikakor ne jemlji tesne! Schuberke se ne usedejo po glavi. Jaz bom moral svojo M prodati, ker me stalno tišči, L je pa prevelika. Moram nazaj na Arai, ker mi dobro paše na glavo. 

Katero velikost Arai-ke uporabljaš? Tudi sam imam trenutno Arai Tour X (Velikost M - 58). V TCju sem gledal E1 (velikost 59), ki mi je zelo všečna, ampak sem takoj zaznal nek pritisk nad čelom. Prodajalec je sicer vzrajal, da se to s časom uleže oz. se z žlico malo pritisne na tem delu in se zadeva reši. Malo me srbi, da temu nebo tako in bom imel drago čelado, za na polico :)

Kakšne so vaše izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je kakšen interesent, prodam C4 - 500€

mat barve, velikost M , kupljena letos v TCju

https://www.tc-motoshop.si/si/motoristicna-preklopna-celada-schuberth-c4-mat-crna-i40902.shtml

Ne vem če sem naredil 1000km v njej, nikoli brez podkape! Iščem čelado z vizirjem, E1 pa mi ni ustrezala (pritisk nad čelom)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, obad said:

Katero velikost Arai-ke uporabljaš? Tudi sam imam trenutno Arai Tour X (Velikost M - 58). V TCju sem gledal E1 (velikost 59), ki mi je zelo všečna, ampak sem takoj zaznal nek pritisk nad čelom. Prodajalec je sicer vzrajal, da se to s časom uleže oz. se z žlico malo pritisne na tem delu in se zadeva reši. Malo me srbi, da temu nebo tako in bom imel drago čelado, za na polico :)

Kakšne so vaše izkušnje s tem?

Araike imam M (57-58). E1 sem vzel M (57), L(59) mi je bila prevelika že v trgovini. 

Za krajše vožnje kar gre, za celodnevne vožnje je problem in me tišči ter imam na glavi hude odtise od nje. 

 

 

IMG_6853.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala podroben opis! Moj vtis je da se jim gre v TCju precej bolj za prodajo, kot pa, da ti pomagajo najti ustrezen izdelek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, obad said:

Hvala podroben opis! Moj vtis je da se jim gre v TCju precej bolj za prodajo, kot pa, da ti pomagajo najti ustrezen izdelek. 

V bistvu sem sam kriv, šel sem k njim, ker sem si zamislil, da bo to v redu čelada za Adv motor. Moral bi vzeti Araiko in ne bi imel teh težav.

Poleg tega tisti senčni šild, ki je na vrhu povzroča dodaten zračen upor, če ga naravnaš, da ima kaj funkcije. Čelado ti potem še bolj tišči v čelo. Če ga imaš točno vodoravno, da ne povzroča dodatnega zračnega upora, pa je tam popolnoma brez veze in ne dela sence. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, berem, da se Schubert celade ne useejo po glavi? Zakaj pa da se ne bi? Sam sem namrec pri dveh celadah (sicer ne Schubert, to priznam) imel problem, da sem kupil prevelike. V trgovini top, po nekaj casa, so pa zacele plecat po glavi. In sem lahko kupoval manjse licnice in notranje pene. Spomladi sem kupil novo celado - spet ne Schubert - in vzel stevilko manjso. Po parih urah nosenja,lahko recem, da je top. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, motolover pravi:

V bistvu sem sam kriv, šel sem k njim, ker sem si zamislil, da bo to v redu čelada za Adv motor. Moral bi vzeti Araiko in ne bi imel teh težav.

Poleg tega tisti senčni šild, ki je na vrhu povzroča dodaten zračen upor, če ga naravnaš, da ima kaj funkcije. Čelado ti potem še bolj tišči v čelo. Če ga imaš točno vodoravno, da ne povzroča dodatnega zračnega upora, pa je tam popolnoma brez veze in ne dela sence. 

Jaz sem z Araiko načeloma zadovoljen. Po 10tih letih bi bilo pačasi potrebno zamenjati notranjost, vendar se mi zdi strošek notranjsti prevelik in čelada dosti stara. Pri Araiki me moti ker mi piha notri pod brado, odsotnost pinlocka (nova ga ima) ter optično nepopoln vizir. Cena nove pa je astronomska v primerjavi s konkurenco. Malo me vleče k X-lite x-551. (dobre izkušnje z Nolan) ali pa KTM Snipe R, ki je v principu Arai X4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schuberth ima isto školjko za M in L, samo notranjost drugačno. Lahko bi kupil notranjost L, samo ta mi je bila že v štartu prevelika. 

2 minutes ago, obad said:

Jaz sem z Araiko načeloma zadovoljen. Po 10tih letih bi bilo pačasi potrebno zamenjati notranjost, vendar se mi zdi strošek notranjsti prevelik in čelada dosti stara. Pri Araiki me moti ker mi piha notri pod brado, odsotnost pinlocka (nova ga ima) ter optično nepopoln vizir. Cena nove pa je astronomska v primerjavi s konkurenco. Malo me vleče k X-lite x-551. (dobre izkušnje z Nolan) ali pa KTM Snipe R, ki je v principu Arai X4.

Model Araike, ki ga imaš? Športna ne paše na pokonci sedeče motorje in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Schubert se usede kot vsaka čelada, imam drugo. Je pa dejstvo, da vsaka čelada ne paše na vse glave. Meni osebno Arai, sicer super čelada, nikakor ni pasala, ali je bila premajhna ali naslednja številka prevelika. Leži mi pa npr. x lite, ki sem jo tudi probal, pa se potem odločil za Schubertko, ki je res izredno tiha. Me je pa prvih 100 km tudi rahlo tiščala, zdaj pa mi je super.

Edini problem pa je, kupil E1, da sem moral sneti ščitnik, saj mi je povzročal rahle vibracije pri vožnji (v vseh možnih položajih), zdaj pa je ok.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, MARE 65 said:

Tudi Schubert se usede kot vsaka čelada, imam drugo. Je pa dejstvo, da vsaka čelada ne paše na vse glave. Meni osebno Arai, sicer super čelada, nikakor ni pasala, ali je bila premajhna ali naslednja številka prevelika. Leži mi pa npr. x lite, ki sem jo tudi probal, pa se potem odločil za Schubertko, ki je res izredno tiha. Me je pa prvih 100 km tudi rahlo tiščala, zdaj pa mi je super.

Edini problem pa je, kupil E1, da sem moral sneti ščitnik, saj mi je povzročal rahle vibracije pri vožnji (v vseh možnih položajih), zdaj pa je ok.

 

Z mojo višino in na GSA nimam težav z vibracijami. Glede tihosti čelade mi je vseeno, čelade ne izbiram po tem, ker nosim čepke. Brez njih se mi zdi vsaka glasna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, MARE 65 said:

Ja verjamem, meni pa udari ravno v zgornji del čelade. Vidiš meni gredo čepki na živce.

Poskusi še z drugimi/drugačnimi! Verjetno ti bo šla naglušnost bolj na živce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, MARE 65 pravi:

Ja verjamem, meni pa udari ravno v zgornji del čelade. Vidiš meni gredo čepki na živce.

Meni so šli razni čepki ki se svaljkajo tudi na živce, preveč dela da lepo vstaviš. Potem nabavil silikonske čepke po meri, res enostavna "montaža" in max udobje, brez njih ne vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Imam C3Pro. Po par urah vožnje v dežju rata spodaj čelada vlažna, mokra... Kakšna ideja kako to preprečiti? Sam sem na hitro tuhtal da bi tisti spodnji del kjer je blago prekril z nekim selotejpom da ne bi vpijal vode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Someone12 said:

Eno vprašanje:

Imam C3Pro. Po par urah vožnje v dežju rata spodaj čelada vlažna, mokra... Kakšna ideja kako to preprečiti? Sam sem na hitro tuhtal da bi tisti spodnji del kjer je blago prekril z nekim selotejpom da ne bi vpijal vode...

Misliš ovratnik, oziroma oblazinjenje spodaj? Tudi moja in se ne posuši zlepa.. Schubertke imajo bolj oblazinjeno okoli vratu zato, da so manj hrupne. Araike imajo tam manj oblazinjenja in se zato ne zmočijo toliko. Vse ima svoje prednosti in slabosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

Misliš ovratnik, oziroma oblazinjenje spodaj? Tudi moja in se ne posuši zlepa.. Schubertke imajo bolj oblazinjeno okoli vratu zato, da so manj hrupne. Araike imajo tam manj oblazinjenja in se zato ne zmočijo toliko. Vse ima svoje prednosti in slabosti. 

Ja - to oblazinjenje ja... sem mislil da obstaja kakšen add-on za dež :) .Ali pa kakšna home makgajver rešitev - verjeno bi to s nekim selotejpom nucalo (če si kje na poti in kaže na orenk dež)... res je, se ne posuši zlepa ker potem vlaga kar pleza naprej gor po čeladi, selotejp bi mogoče preprečil da se voda ne vpija in pleza naprej... 

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Someone12 said:

Ja - to oblazinjenje ja... sem mislil da obstaja kakšen add-on za dež :) .Ali pa kakšna home makgajver rešitev - verjeno bi to s nekim selotejpom nucalo (če si kje na poti in kaže na orenk dež)... res je, se ne posuši zlepa ker potem vlaga kar pleza naprej gor po čeladi, selotejp bi mogoče preprečil da se voda ne vpija in pleza naprej... 

Podkapa z Wind Stopperjem pomaga. Jaz imam tako: https://www.louis.de/artikel/rukka-sturmhaube/209930

209930_430_FR_11.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Podkapa z Wind Stopperjem pomaga. Jaz imam tako: https://www.louis.de/artikel/rukka-sturmhaube/209930

209930_430_FR_11.JPG

Sigurno je bolje. Ampak čelada je še vseeno mokra, in kot si napisal se ne posuši tako hitro, sploh zdajle ko bo zahladilo. Sčasoma bo tudi podkapa mokra. Mogoče ob priliki res probam s selotejpom zaščititi spodnji del - ker samo tam je kritično, mislim da bi nucalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Notranjost lahko dap ven in daš na radiator. Je nisi še nikoli opral?

Če maš radiator fino, če nimaš malo manj fino. Pa vseeno si na poti moker.

Nisem jo še pral ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Someone12 said:

Če maš radiator fino, če nimaš malo manj fino. Pa vseeno si na poti moker.

Nisem jo še pral ne.

Razstavi, ročno operi z blago milnico, zmečkaj s suho frotirko in potem še posuši na zraku. Mogoče vzemi s seboj kak majhen fen in boš imel suho v desetih minutah, če boš prej obdelal s frotirko. 

Razstaviti in potem sestaviti je deset minut dela. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Razstavi, ročno operi z blago milnico, zmečkaj s suho frotirko in potem še posuši na zraku. Mogoče vzemi s seboj kak majhen fen in boš imel suho v desetih minutah, če boš prej obdelal s frotirko. 

Dobra ideja, tnx!!!  Ampak bom vseeno probal preprečit zadevo z makgajver varianto - selotejpom. Mam vseeno rajš to da malo čudno zgleda in da je suho, kot pa da fen sabo vlačim... hehe.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, motolover pravi:

Frotirasta brisača bo itak popivnala večino vode. Če si plešast, kot jaz, fena res ni smiselno nositi s seboj. ;)

:)

Ja, zaviješ v brisačo oz. kaj drugega in popivnaš.

Sem poleti dva dni z mokro šubertko okoli šibal, sprobal zadevo in zato me bolj zanima preventiva. Poleti je še šlo, zdajle ko bo hladilo pa toliko bolje da je čelada suha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!