Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Zimski pozdrav vsem!

Imam schubertko C3 že približno 8 let. Pri menjavi motorja letos, s tem tudi stil vožnje (Yamaha fj 1200 - sport turer, sedaj GS 800) mi je čelada postala zelo glasna. Na motorju imam Givijev povišan vizir vendar vem, da ni dovolj visok, ker ko dam roko nad vizirjem se zadeva nekaj utiša.Ne bi rad dodatnega poviška vizirja , mogoče bo treba čelado dat na servis, nova tesnila ali nastavitve vizirja čelade, ker vem da to še ni bilo narejeno do sedaj. Prosim za vaše izkušnje glede tega.

 Drugače pa prodam originalno komunikacijo, ker jo sploh ne uporabljam a v čeladi se obrablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Cile pravi:

Zimski pozdrav vsem!

Imam schubertko C3 že približno 8 let. Pri menjavi motorja letos, s tem tudi stil vožnje (Yamaha fj 1200 - sport turer, sedaj GS 800) mi je čelada postala zelo glasna. Na motorju imam Givijev povišan vizir vendar vem, da ni dovolj visok, ker ko dam roko nad vizirjem se zadeva nekaj utiša.Ne bi rad dodatnega poviška vizirja , mogoče bo treba čelado dat na servis, nova tesnila ali nastavitve vizirja čelade, ker vem da to še ni bilo narejeno do sedaj. Prosim za vaše izkušnje glede tega.

 Drugače pa prodam originalno komunikacijo, ker jo sploh ne uporabljam a v čeladi se obrablja.

@jami65

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 28. 1. 2018 ob 21:25, Cile pravi:

Zimski pozdrav vsem!

Imam schubertko C3 že približno 8 let. Pri menjavi motorja letos, s tem tudi stil vožnje (Yamaha fj 1200 - sport turer, sedaj GS 800) mi je čelada postala zelo glasna. Na motorju imam Givijev povišan vizir vendar vem, da ni dovolj visok, ker ko dam roko nad vizirjem se zadeva nekaj utiša.Ne bi rad dodatnega poviška vizirja , mogoče bo treba čelado dat na servis, nova tesnila ali nastavitve vizirja čelade, ker vem da to še ni bilo narejeno do sedaj. Prosim za vaše izkušnje glede tega.

 Drugače pa prodam originalno komunikacijo, ker jo sploh ne uporabljam a v čeladi se obrablja.

Rekel ti bom takole, lahko tesnila namažeš s posebno mastjo za tesnila čelade, nastaviš pravilno vizir, notranja pralna obloga je tudi po teh letih in morebitnih pranjih že za zamenjavo. Če narediš vse to, bo zagotovo spet vse v redu. Tišje. Zagotovo pa ne tako kot si bil navajen na prejšnjem motorinu. 

Ampak, ker imaš glavo samo eno, ti toplo priporočam, da zaradi varnosti svojega tegla nabaviš novo. Še vedno velja neformalno pravilo, da se čelada zamenja v povprečju na 6. let. Res, da je to relativno glede na to kako si skrbel zanjo, (pravilno čiščenje, shranjevanje, pravilna uporaba.....) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da mi lahko kdo pomaga. Marca bo 2 leti kar sem kupil C3. Schubert je ena redkih čelad, ki mi sede na moj tegel. Pred tem sem imel S1 in bil z njo zelo zadovoljen. S C3 krepko manj. Po 6 mesecih me začela čelada tiščati okoli desnega temena in to je prešlo v bolečino na moj tegel. Poskušal sem s sistemom "žlica", da upognem stiropor. Da je hudič vzel šalo, se je tiščanje preselilo tudi na levo stran, tako, da je vožnja po kakšni uri prej v breme kot užitek. Sama školjka po sebi ni pretesna. Zanimivo je, da se je stvar začela dogajat po 6. mesecih :? in verjamite mi, da bi na trenutke piksno zašutiral v prvi graben. 

Zanima me ali je kdo tukaj, ki je imel C3, sedaj pa vozi C4 ter kakšna je razlika? Hvala! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobi zahvaljujem se za odgovore, bo res potrebno menjati čelado, čeprav še nisem motor razvozil , je pa sedaj še čas za ugodne akcije - kasneje bo dražje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

@Kawalir daj mi nekaj povej. A zračnik spredaj (na "bradi") ti kaj ropota, ko ga imaš odprtega in gledaš levo/desno med vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ob 31. 10. 2017 ob 17:16, nejc74 pravi:

Ti bom pocasi napisal :)

do sedaj sem v trgovini dobil vse potrebne rezervne dele za čelado Schubert:

- pinlock

- vizir

- celo mali plastični štift, ki skrbi za blokado odpiralnega mehanizma, ne samo da je bil poceni, tudi zamenjali so ga zastonj.

Česa konkretno pa ti nisi dobil?

 

Sem počasi prebral. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, pa sem tudi jaz ponosni lastnik nove C3Pro čelade.
Kako se obnese, poročam po prvi furi ?

C3pro2.jpg

Popravljeno . Popravil Gumpy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Gumpy pravi:

No, pa sem tudi jaz ponosni lastnik nove C3Pro čelade.
Kako se obnese, poročam po prvi furi ?

C3pro2.jpg

Rabiš novo komunikacijo mogoče ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bmflar pravi:

Rabiš novo komunikacijo mogoče ?

Jaz grem dons po novo C4 al pa E1 v TC, a maš mogoče veze tam?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Frenk 67 pravi:

Jaz grem dons po novo C4 al pa E1 v TC, a maš mogoče veze tam?

Poznam, ampak pri popustih je pa isto, kot da me ne poznajo :blush:

Boš pa še vedno stisnil kaj dodatnega na novoletni popust ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Bmflar pravi:

Poznam, ampak pri popustih je pa isto, kot da me ne poznajo :blush:

Boš pa še vedno stisnil kaj dodatnega na novoletni popust ?

Niso mel barve in sem pri Lojzetu naroču.

SCHUBERTH C4 LEGACY

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Gumpy pravi:

Zaenkrat ne. Lahko pa sporočiš katero komunikacijo prodajaš!

C3 Pro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prodaja se nova čelada E1, nikoli nošena. Velikost 57 oziroma M. Primerna za obseg glave v temenskem delu, 56 do 57 cm. Čelada je bila kupljena v Tc shopu.

Cena: 450 evrov

Info: 041 800 850

Screenshot_20190315-173449_Samsung Internet.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vidim tukaj malo višje, da se nekaj omenja mast za mazanje tesnila in štelanje vizirja...

Danes sem imel širem mojo c3 in ne vem kje za boga se tesnenje vizirja nastavi( po moje se sploh ne...).

Sem pa še en mod naredil, povem, ko testiram...

Torej, katera mast in kje se nastavlja vizir?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za drugo sezono gledam čelade in mi je padla v uč e1. Jo kdo ima? Danes sem jo imel na glavo in morem rečt, da je zelo lahka glede na to, da je preklopna.

Če jo kdo ima bi prosil mal več informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo družba,

 

mogoče mi bo kdo od starih mačkov lahko pomagal: moja C3 je sicer stara 3 leta ampak za sabo ima le 8000km in že nekaj časa mi nekaj ni jasno. Tudi če zaprem spredno odprtino na čeljusti in celo zračenje zgoraj ter tesno do konca zaprem vizir tako da naredi tisti značilen "klik" mi hudič še vedno piha tam gori okoli mojih arkad. Za moja leta to ni ravno hec, bom še kakšno vnetje sinusov fasal :(

Edino kar pomaga je da spustim dol vgrajen notranji sončni vizir. Ampak to ni ravno žur ko se peljem čez tunel ali pa ko je že noč.

Je kdo že imel podoben problem in kako ga je rešil? Hvala za vsak nasvet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!