Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Trenutno vozim Schubert koncept. Resno me zanima kako se obnese S1.

Ker ste nekateri že menjali, me zanimajo vaše primerjave.

Hvala v naprej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni primerjave. Krasna čelada, tiha, vgrajen dodaten temen vizir, udobna (no, odvisno verjetno od oblike glave). Ogromen zorni kot.

Sicer pa je bilo o S1 v tej temi že veliko napisanega, tako, da predlagam, da prebereš temo od začetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je schuberth s1. a kdo ve ceno tega modela? :unsure:

OLA!

TC Motoshop nudi le srebrno, črno in modro. Tole čelado sem videl v Louis-ovem katalogu. Cena je 20 ali 30 E višja od naštetih, dobavljiva bo pa menda v marcu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schuber dela na veliko reklamo za novo C2 čelado, ki naj bi bila še boljša od Concept. Morem zbrat denar in zamenjat mojo staro Airoh, ki je res AIR ohhhhhh! :ph34r: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam letos odstopam od koncepta modularne čelade. Pa ne zaradi varnosti (o tem vem premalo) temveč iz drugega razloga. Tovrstne čelade imajo problem drugače postavljenega težišča in so tudi bistveno bolj hrupne. Meni Concept rožlja, Lady pa "ima dost" bolečin v spodnjem delu vratu, ki se prenašajo potem na celo glavo. Tako sem jo celo prepričal (ob strokovni pomoči seveda), da je izgubila klavstrofobični efekt natikanja integralke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schuber dela na veliko reklamo za novo C2 čelado, ki naj bi bila še boljša od Concept. Morem zbrat denar in zamenjat mojo staro Airoh, ki je res AIR ohhhhhh! :ph34r: :(

Pred mojo Shubert koncept čelado sem tudi jaz imel Airoh z dvižnim obraznim delom. Pričakoval sem(glede na vse pohvale), da bo Shubert takooooo veliko boljša. Pa ni. Je le za spoznanje tišja, malo bolj mehka, edino kar je neprimerljivo je seveda vizir(ki se odmakne) in sončni vizir.

O uporabljenih materialih pri izdelavi ne bom govoril. Čelada mi je padla na tla pa se kar pošteno pozna na njej.

Skratka, jaz bi na tvojem mestu pošteno premislil, če lahko rečem drugače, danes Shubert koncept čelade ne bi več kupil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem malo prebral vaše komentarje glede Shubert koncepta pa bi še jaz povedal svoje. Osebno uporabljam to čelado že 5 let z upoštevanjem da sem lani kupil dve nove enake (zame in za punco). Pri nabavi sem v čelade vgradil profesionalen sistem za pogovor. Kljub velikemu denarnemu vložku pa z sistemom nisem zadovoljen, ker je čelada za mojem okusu MOČNO preglasna. Upoštevati tudi to da vozim R1150RT , ki ima zelo dobro zaščito voznika... Poleg tega pa se mi v zimskem času kar dobro megli vizir. Tako da sem v dilemi kako naprej in katera bi bila sploh eventuelna zamenjava za to čelado.

A mi lahko kdo svetuje primerno zamenjavo... Mogoče shoei.

hvala in lep pozdrav,

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nabavi sem v čelade vgradil profesionalen sistem za pogovor. Kljub velikemu denarnemu vložku pa z sistemom nisem zadovoljen, ker je čelada za mojem okusu MOČNO preglasna. Upoštevati tudi to da vozim R1150RT , ki ima zelo dobro zaščito voznika

Torej, točno to je tudi moj problem. Motor sicer ni isti, toda čez vetrno zaščito nimam kaj reči. Najbrž bo res treba menjat čelado. :cry:

Zoprno je, ker spoznaš čelado šele, ko jo uporabljaš sam. Nasveti so na žalost subjektivne narave in kar je enemu povsem dobro, drugemu ni :hmm:

Morda pa kje nudijo čelado na probo? Če ti je všeč, jo kupiš in če ne ne. Sam sem se za nekaj podobnega pred časom menil v TC motoshop-u, pa so me gledali kot da sem z Marsa. :angry:

LP

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo svetuje primerno zamenjavo... Mogoče shoei.

hvala in lep pozdrav,

Matej

Matej. V Motoshop Pignolo v stari Gorici imajo Arai in Shoei čelade na kupu. Z gospo se lahko zmeniš za poskusni đžiro za kake 2 uri. Imajo tudi Shoei modularno čelado (Syncrotech) kao za nas potovalce, pa je bodoben, rahlo boljši šmorn kot Schuberth Concept.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Concept je zelo uredu čelada do 120 kmh,nad 150kmh,pa rata glasna,halo,saj je čelada preklopna,če hočeš met boljšo izolacijo pa kupi S1,ne morš met vse, :yea2: udobje in tišino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevsem tistih, ki v enem zamahu naredimo po 4.000 km

Pa saj se ne vozite skoz 150kmh in več,pol je pa treba ob nakupu premislt

PS:sem isto hotel kupit conceptko,pa sem ugotovil ,da se bom v povprečju boj hitro vozil, zato sem vzel S1,za lady pa bo vožnja do 150kmh kot voznica in kot sovoznica,pa še preklopne so ji všeč,več svobode :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps, kar se tiče S1 - super tiha, fuperfajn. .. Ampak problem anstane, ko se vozniku zazdi, da premalo sliši ... recimo koga, ki za teboj pripelje, itd.

Drugače pa - tudi pri visoki hitrosti postane glasna, saj kljub dobri zvočni izolaciji pač slišimo galamo od vetra ... razen, če je dobra vetrna zaščita ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj se ne vozite skoz 150kmh in več,pol je pa treba ob nakupu premislt

Že drugič danes si me razsvetlil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila glasna le od 150 naprej se sploh ne bi sekiral, a je že prej...

Verjetno bom poskusil zadevo prodat. Bo pa malo težka, ker bom prodajal v paru komplet z pogovornim sistemom.... Pri pignolo v stari gorica pa sem že gledal shoei in ni slaba. Je pa še dražja. Shubert v trstu 250 eur, shoei pa mislim da je okoli 380 eur...

Je pa ena prednost v shubertu... Ko ti začne ženska težit po postaji, enostavno pospešiš nad 150 , pa je mir...ha, ha,

lp

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa - tudi pri visoki hitrosti postane glasna, saj kljub dobri zvočni izolaciji pač slišimo galamo od vetra ... razen, če je dobra vetrna zaščita ...

res je. Pri 250 je glasna ko hudič :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila glasna le od 150 naprej se sploh ne bi sekiral, a je že prej...

Verjetno bom poskusil zadevo prodat.

Ej, ti bi moral it za kakega prodajalca, maš občutek za reklamo. :lol1:

Sej ne, dej mi neki povedat, a je glasna samo ko imaš direkten veter v čelado, ali tudi "kar tako". Po domače povedano, če imaš Caponorda (Varadera, GS-a...) s povišanim vetrobranom, a misliš da bom oglušel, al se da zdržat. Kolko si pa dal za sistem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sistem ne vem točno ker sem ga dobil za darilo (mislim da je nekje 30.000 na čelado) . Se bom pozanimal.

To... koliko je komu glasnost visoka, je itak stvar posameznika. Moj kolega nosi integralko pa si vedno stavi čepe v ušesa. Lahko tudi da iščem dlako v jajcu, vendar pri moto zadevah hočem najboljše, pa čeprav je zelo drago... Mene osebno kar močno moti, sopotnico pa tudi. Motor ima odlično zaščito (BMW RT, lahko dvigne m steklo), pa se vseeno sliši. Ta čelada ima nekaj konstrukcijskih napak v aerodinamiki. Ravno pri ušesih ima neke nastavitve za vizir, gumb za odpiranje je tudi na zunanji strani (ene ga imajo na spodnji strani) in tukaj se zrak vrtinči. Zelo očitna razlika je če ti med vožnjo partnerka z obema rokama pokrije ta predel okoli uh. Čelada kar utihne...

Kot pa sem že na začetku povedal ima tudi ogromno dobrih lastnosti. Drugače seveda ne bi kupil po petih letih še eno enako...

LP

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne, dej mi neki povedat, a je glasna samo ko imaš direkten veter v čelado, ali tudi "kar tako".

tko k boš zdržal s caponordom boš tudi s schubertko, ki ipak sodi med dražje čelade ....

PS: če glavo obrneš za 1-3 kotnih stopinj levo ali desno je galame ful manj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem isto finto tudi pri moji sedajšnji integralki opazil (Nolan 81), ma, bom pa raj S! kupil, sej ni tak problem se malo potrudit in integralko gor navlečti, samo upam pa, da jih tud za moj ekstravelikiiiik čeber delajo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sistem ne vem točno ker sem ga dobil za darilo (mislim da je nekje 30.000 na čelado) . Se bom pozanimal.

Sem se pozanimal za govorno postajo. Vgradili so jo na us-com v ljubljani in stane 50.000 za eno čelado.

Ja... je bilo kar vredu darilo...

lp

Matej

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zelo očitna razlika je če ti med vožnjo partnerka z obema rokama pokrije ta predel okoli uh. Čelada kar utihne... ...

Tudi sam sem opazil to. Že če samo levo roko naslonim na čelado, kar naenkrat nastane tišina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima...

Sem se odločil da prodam obe čeladi...

Cena ene Schubert concept čelade je 70.000 sit

Cena enega itercoma vgrajenega pri us-com LJ, komplet z ožičenjem in vgrajenim stereo sistemom (2 zvočnika), pogovorno palico itd... je 48.000 sit.

Prodam pa za 280EUR po čeladi. Čelade so stare 11 mesecev moja je 58, ženska pa 52-54. Če vas zanima kaj več o čeladi ali gov. sistemu me pokliči 041654816...

LP

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!