Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

sedaj, ali schuberth lifra v slovenijo samo skart, je tehnicna podpora v sloveniji na psu ali kaj tretjega.

v avstriji se brez problema obrnem na prodajalca mojega zaupanja in mi v najkrajsem moznem casu (tudi 2 minuti) uredi vse, kar me pri celadi moti. in to so bile tocno dve stvari: vizir se je zapiral (oz. se spet zapira) samodejno med voznjo pri hitrosith nad ca. 70 km/h in ni lepo in enakomerno nalegal na tesnilni gumici okoli izreza spredaj (pihanje in kapljanje vode). obe tezavici odpravljeni v ca. 5 minutah.

ce tehnicno osebje ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj, ali schuberth lifra v slovenijo samo skart, je tehnicna podpora v sloveniji na psu ali kaj tretjega.

v avstriji se brez problema obrnem na prodajalca mojega zaupanja in mi v najkrajsem moznem casu (tudi 2 minuti) uredi vse, kar me pri celadi moti. in to so bile tocno dve stvari: vizir se je zapiral (oz. se spet zapira) samodejno med voznjo pri hitrosith nad ca. 70 km/h in ni lepo in enakomerno nalegal na tesnilni gumici okoli izreza spredaj (pihanje in kapljanje vode). obe tezavici odpravljeni v ca. 5 minutah.

ce tehnicno osebje ve kaj dela.

Si bil slučajno poleg, ko ti je odpravljal zapiranje vizirja? Kaj je naredil? Meni se namreč tudi tam okoli 90 km/h sam zapre in je kar precej moteče??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sname vizir, obrne par sraufov levo/desno, da vizir nazaj gor. ce pase je ok, ce ne ponovi vajo. katere sraufe tocno ti pa ne vem povedati, oz. nocem biti kriv za kaksne *skljoc* *skrip* *rrrrskk*.

model pac ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj, ali schuberth lifra v slovenijo samo skart, je tehnicna podpora v sloveniji na psu ali kaj tretjega.

v avstriji se brez problema obrnem na prodajalca mojega zaupanja in mi v najkrajsem moznem casu (tudi 2 minuti) uredi vse, kar me pri celadi moti. in to so bile tocno dve stvari: vizir se je zapiral (oz. se spet zapira) samodejno med voznjo pri hitrosith nad ca. 70 km/h in ni lepo in enakomerno nalegal na tesnilni gumici okoli izreza spredaj (pihanje in kapljanje vode). obe tezavici odpravljeni v ca. 5 minutah.

ce tehnicno osebje ve kaj dela.

Meni se odpre pri 120 km/h ..... Grem danes v TC, da mi zadevo sanirajo ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sname vizir, obrne par sraufov levo/desno, da vizir nazaj gor. ce pase je ok, ce ne ponovi vajo. katere sraufe tocno ti pa ne vem povedati, oz. nocem biti kriv za kaksne *skljoc* *skrip* *rrrrskk*.

model pac ve kaj dela.

Ok hvala ... meni sicer vizir odlično tesni in se tudi lepo zapira, moti me samo to samodejno zapiranje pri večji hitrosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se odpre pri 120 km/h ..... Grem danes v TC, da mi zadevo sanirajo ;-)

odpre?! :blink: zapre ok, samo odpre?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni piha izpod vizirja ali se vrtinči zrak v predelu brade in posledično mi skoz piha v predelu oči, zelo moteče v hladnejših dnevih.

sam prešraufal in prilagajal vizir ampak nisem še najdu rešitve. Ima mogoče še kdo teke podobne probleme z čelado S1 pro.

p.s. pri katremenu serviserju v avstriji si to bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odpre?! :blink: zapre ok, samo odpre?!?!

Yp odpre, mehanizem z zobci je šel k vragu in se odpre za nekje 3 mm ter premetava vizir ;-)

Včeraj pustil čelado v TCju, namestili bodo nov mehanizem in zadeva bi morala biti zopet v redu.

Lahko pohvalim prijaznost fantov v TCju, bomo videli danes kakšen bo tezultat... Javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si siguren, da ti piha pod vizir noter? pri s1 pro sem dobil zraven en vstavek, kateri zapre/zmanjsa odprtino pod brado. po "montazi" tega skoraj nic pihanja vec.

harry, gericke graz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni piha izpod vizirja ali se vrtinči zrak v predelu brade in posledično mi skoz piha v predelu oči, zelo moteče v hladnejših dnevih.

sam prešraufal in prilagajal vizir ampak nisem še najdu rešitve. Ima mogoče še kdo teke podobne probleme z čelado S1 pro.

p.s. pri katremenu serviserju v avstriji si to bil?

Jaz mam tud ta problem.

Men se zdi da piha iz zračnika na bradi. Ko ga med vožnjo pokrijem je manj prepiha.

Bil že v TCju, pa niso pokazal velikega interesa. Zgleda da bom res en dan v Graz skoču.

Mam pa nameščen un podbradni vložek in un za nos.

lp,Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi S1 model, pa prej tega nisem opazi la Varaderotu, ker ima previsoko šipo, sedaj na Fazerki pa zjutraj čutim, da piha skozi zračnik na bradi, samo če ga zaprem pa prepiha ni več (pa tudi okoli pin-locka se mi začne rositi),čeprav imam zračnike na vrhu odprte. Tako da ob zapretm zračniku ni prepiha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi S1 model, pa prej tega nisem opazi la Varaderotu, ker ima previsoko šipo, sedaj na Fazerki pa zjutraj čutim, da piha skozi zračnik na bradi, samo če ga zaprem pa prepiha ni več (pa tudi okoli pin-locka se mi začne rositi),čeprav imam zračnike na vrhu odprte. Tako da ob zapretm zračniku ni prepiha.

Tudi če je zaprt zračnik na bradi je malo prepiha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam podbradni nastavek in še vedno piha, razdru čelado in zračnik v bradnem delu zalimal in rezultat? še vedno piha

vprašal v TC-ju za dodatne dele za to čelado, odgovor jih ni??? zanima me kje se da dokupit "nosni nastavek",

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam podbradni nastavek in še vedno piha, razdru čelado in zračnik v bradnem delu zalimal in rezultat? še vedno piha

vprašal v TC-ju za dodatne dele za to čelado, odgovor jih ni??? zanima me kje se da dokupit "nosni nastavek",

hvala

Jaz sem naročil tukaj --> http://www.mot-store.de/products/en/helmets-and-parts/visors-and-parts/schuberth-parts/Schuberth-S1-S1Pro-R1-Breath-Guard.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele Schubesrke so zanimive! Meni je super pisker samo ima par svojih for, amapk ko jih naštuderaš je pa za moje pojme pisker ,da ga vikaš! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi S1 model, pa prej tega nisem opazi la Varaderotu, ker ima previsoko šipo, sedaj na Fazerki pa zjutraj čutim, da piha skozi zračnik na bradi, samo če ga zaprem pa prepiha ni več (pa tudi okoli pin-locka se mi začne rositi),čeprav imam zračnike na vrhu odprte. Tako da ob zapretm zračniku ni prepiha.

vizir se mi ne rosi. rosijo se mi ocala. tracnik odprem, rosenje izgine v parih sekundah.

Tudi če je zaprt zračnik na bradi je malo prepiha.

pri meni ne piha. podbradek vstavljen.

imam podbradni nastavek in še vedno piha, razdru čelado in zračnik v bradnem delu zalimal in rezultat? še vedno piha

vprašal v TC-ju za dodatne dele za to čelado, odgovor jih ni??? zanima me kje se da dokupit "nosni nastavek",

hvala

nosni nastavek je vstet v ceno celade in mora biti prilozen pri nakupu. dobil nosnega in podbradnega v skatli ob nakupu.

Tele Schubesrke so zanimive! Meni je super pisker samo ima par svojih for, amapk ko jih naštuderaš je pa za moje pojme pisker ,da ga vikaš! :notworthy:

ne vem. se mi zdi, da nekako imajo manj "for" kot n.pr. shark ali uvex. lahko sem pa to samo jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mogoče gdo povedal,kaj narediti,da se vizir,ki je malo odprt ne zapira: :eek:

Pojdi v trgovino, kjer si jo nabavil, ali pa malo potrplenja in uredi sam. Naštelaj! Tudi Schuberth ima mehanizem za nastavitev vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.

mene pa zanima malo glede čelade Schubert R1. V TCmotoshopu je znižana na 250e. Zdaj me zanima glede na to, da je čelada model letnik 2008 ali tam nekje kolikor vem, me zanima ali je še vedno v redu. Kolikor sem bral tu na forumu so težave predvsem pri večjih hitrostih, kjer se vizir sam zapre. Ali se bi splačalo kupiti to čelado. Vozim pa ninjo 636.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

vizir se mi ne rosi. rosijo se mi ocala. tracnik odprem, rosenje izgine v parih sekundah.

Meni se tudi občasno zarosijo očala (kar je znak, da so umazana od prahu), ko jih očistim (s čistilom za korekcijska ali sončna očala) se ne rosijo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Takole, mojo staro Nolan N62 zamenjala S1 pro. Naredil cca. 60 km z njo in zaenkrat lahko samo rečem, da tole je ša mercedes med čeladami :) Kak je pa to tiho :) Sem v temi čelade od A-Ž napisal, katere čelade sem do sedaj testiral ( nolan, x-lite) , ampak ko sem pa tole dal na glavo pa čista zmaga! Za težo res dobi kakšen - , za vse ostalo pa samo en velik +.

Priporočam!

Lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem kupu pinlock za r1 pa me zanima koko se ta stvar pravilno obrne ker ima na eni strani kao nek silikon. hvala za info. če kdo mogoče kaj ve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem kupu pinlock za r1 pa me zanima koko se ta stvar pravilno obrne ker ima na eni strani kao nek silikon. hvala za info. če kdo mogoče kaj ve!

Stran s silikonom se dotika vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!