Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

pomerjeno že pred časom, naročeno pri znanem slovenskem trgovcu z -30% priboljška.. :evilgrin:

Ni cela črna? Si neki softič ratal ha? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni cela črna? Si neki softič ratal ha? :devil:

a zatoooooo si ti že celo življenje šareni.. :naughty:

;)

še poletna jakna pride v stilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem kupil čelado Schuber S1Pro (v TC v Lj) in sem jo seveda moral stestirat. Čelada je res zelo tiha in odlično tesni ter se vizir ne rosi (glede na zunanje temperature).

Notranji vizir sem čist preprosto očistil pod tekočo vodo nato z mikrofazer krpo obrisal in je zadeva res fenomenalna. Le škoda, da je rdeče črne barve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem kupil čelado Schuber S1Pro (v TC v Lj) in sem jo seveda moral stestirat. Čelada je res zelo tiha in odlično tesni ter se vizir ne rosi (glede na zunanje temperature).

Notranji vizir sem čist preprosto očistil pod tekočo vodo nato z mikrofazer krpo obrisal in je zadeva res fenomenalna. Le škoda, da je rdeče črne barve :)

Upam, da si opazil v škatli tudi pinlock, da ne boš kot jaz butl po koncu sezone ugotovil, da ga nisem montiral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 3,5 leti, ko sem prvič kupil prvo Schuberth S1 PRO čelado je bila to res krasna, super oh in sploh čelada. Kakovostna, tako kot mora biti. Svaka čast Schubethu. Pa tudi svojo prvotno funkcijo je odlično opravila!

Potem pa sem predlansko leto kupil isti model in ni vredna denarja tudi s 60% popustom - klasični vizir je spraskan, če ga samo grdo pogledaš (kar pri prejšnji ni bilo - očitno neki drugačni materiali, dobavitelji,...), notranji sončni vizir je "mlečnato moten", zunanji vizir se v roku nekaj tednov premakne in ga je potrebno spet na novo nastavljati... v glavnem razočaran sem na celi črti! Naslednja čelada bo sigurno nekaj drugega. Nekaj takega kjer bo tudi poprodajna podpora malo boljša recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomerjeno že pred časom, naročeno pri znanem slovenskem trgovcu z -30% priboljška.. :evilgrin:

img5158.jpg

bemti, bi ta šlem pasal na mojo belo VFRjko :) ...takoj kupit, hehe :)

Popravljeno . Popravil lord marduk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da si opazil v škatli tudi pinlock, da ne boš kot jaz butl po koncu sezone ugotovil, da ga nisem montiral...

Čelada je bla razstavni eksponat in tako je tud pinlock že montiran bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Šubika je dobila še temne očke..

 

img2338.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

sem tik pred nakupom čelade Schuberth C3.

 

Zanima me, ali vam je čalada kjerkoli in kadarkoli spustila skozi vodo (tesnenje vizirja s tesnilom)?

 

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

sem tik pred nakupom čelade Schuberth C3.

 

Zanima me, ali vam je čalada kjerkoli in kadarkoli spustila skozi vodo (tesnenje vizirja s tesnilom)?

 

Hvala za pomoč!

 

Meni ni nikoli spustila 100% dihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Kaj pa Schubert C3 proti  Nolan 104?

Imam S1 pro ter jo bom menjal - poškodovana.

Razmišljam da bi vzel C3, učiraj sem pa sem preizkusil ( v trgovini) 104 in mi je všeč veliko vidno polje - vizir, hrup pa je bol slišat kot v C3 - tudi testirano v trgovini.

Vaše mnenje?

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kaj pa Schubert C3 proti  Nolan 104?

Imam S1 pro ter jo bom menjal - poškodovana.

Razmišljam da bi vzel C3, učiraj sem pa sem preizkusil ( v trgovini) 104 in mi je všeč veliko vidno polje - vizir, hrup pa je bol slišat kot v C3 - tudi testirano v trgovini.

Vaše mnenje?

 

Midva s sopotnico sva lani oba kupila novi Schubertki C3 skupaj s komunikacijo. Po prevoženih cca 30Tkm nimava pripomb. Sončni vizir, zaklep, komunikacija,..), vse dela ok. Edino pripombo je imela sopotnica, da jih pri odprtem bradnem delu, čelado zapre, če greva nad 90km/h. Pri meni se to še ni zgodilo, je pa res, da je na RT-ju zadaj precej več turbolenc in zračnega toka, kot pri vozniku. Sem imel na glavi tudi Nolan 104. Ne vem kako je s hrupom, vidno polje se mi je pa res zdelo večje kot pri C3, ampak oprijem glave se mi zdi, da ni ravno po moji obliki. Ampak to je že stvar anatomije. Verjetno je precej boljša, kot predhodnica N103, čez katero sem slišal veliko kritik od njenih lastnikov. Je pa res, kot so že predhodniki povedali, bi veljajlo pogledati tudi novo Shoei Multitec, čeprav nisem siguren, ali ima tudi sončni vizir.

Skratka da povzamem iz najinih izkušenj: Ali bi jo še enkrat kupila? Da, definitivno.

Upam, da sem kaj pomagal.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrup v trgovini, kako pa lahko to oceniš??? probat na motorju in pol vidiš če kaj šumi ali žvižga. ne kupim več čelade če je ne probam na motorju prej. Nolanke lahko dobiš na test, za Schuberta pa ne vem.

Pa na nolanki se dajo notranje blazinice kupit različnih debelin da se ti prilagodi lega na glavi.

Evo zato pa sem že ves čas na nolan, oz X-lite :)

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrup v trgovini, kako pa lahko to oceniš??? probat na motorju in pol vidiš če kaj šumi ali žvižga. ne kupim več čelade če je ne probam na motorju prej. Nolanke lahko dobiš na test, za Schuberta pa ne vem.

Evo zato pa sem že ves čas na nolan, oz X-lite :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto pripombo, da ji zapira bradni del ali vizir na C3 je imela žena na CBF-ki, na Crosstourerki pa ne, očitno je povezava z zračnim tokom.

Tudi ona nima pripomb, kot nisem imel sam na S1 Pro.

Kako probat hrup v trgovini: enostavno, ko si čelado natakneš poslušaš spremembo.

Je pa res, da na motorju stestiraš najbolje, ma ne v 1 km!

Hvala za vaše mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva s sopotnico sva lani oba kupila novi Schubertki C3 skupaj s komunikacijo. Po prevoženih cca 30Tkm nimava pripomb. Sončni vizir, zaklep, komunikacija,. .), vse dela ok. Edino pripombo je imela sopotnica, da jih pri odprtem bradnem delu, čelado zapre, če greva nad 90km/h. Pri meni se to še ni zgodilo, je pa res, da je na RT-ju zadaj precej več turbolenc in zračnega toka, kot pri vozniku. Sem imel na glavi tudi Nolan 104. Ne vem kako je s hrupom, vidno polje se mi je pa res zdelo večje kot pri C3, ampak oprijem glave se mi zdi, da ni ravno po moji obliki. Ampak to je že stvar anatomije. Verjetno je precej boljša, kot predhodnica N103, čez katero sem slišal veliko kritik od njenih lastnikov. Je pa res, kot so že predhodniki povedali, bi veljajlo pogledati tudi novo Shoei Multitec, čeprav nisem siguren, ali ima tudi sončni vizir.

Skratka da povzamem iz najinih izkušenj: Ali bi jo še enkrat kupila? Da, definitivno.

Upam, da sem kaj pomagal.

Lp.

Shoei Multitec nima sončnega vizirja, ima ga pa nova Neotec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rabil bi resnično objektivno oceno o S2. Namreč na avstrijskih in nemških forumih je bilo kar nekaj kritik na glasnost in zračnost čelade, saj bi naj bila preglasna in v mrzlem vremenu kljub zaprtim režam pihala zrak na brado, usta, nos in oči. Morebiti premala spodnja bradna manšeta? Zanimivo je namreč to, da je to oceno podala večina, ki je prej vozila s S1 ali S1 Pro, s katerimi so bili bolj zadovoljni. Nekaj pritožb leti na D sponke pri dvosistemskem zapiranju čelade. Sam sem s S1 precej zadovoljen in ker mi ne paše na betico nobena druga piksna tako dobro kot Schubert-ka nameravam kupiti novo, tokrat S2. Seveda je treba čelado sprobat na motorju in jo šele zatem kupit.

Lastniki S2, zaželjeni so vaši komentarji.

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi resnično objektivno oceno o S2. Namreč na avstrijskih in nemških forumih je bilo kar nekaj kritik na glasnost in zračnost čelade, saj bi naj bila preglasna in v mrzlem vremenu kljub zaprtim režam pihala zrak na brado, usta, nos in oči. Morebiti premala spodnja bradna manšeta? Zanimivo je namreč to, da je to oceno podala večina, ki je prej vozila s S1 ali S1 Pro, s katerimi so bili bolj zadovoljni. Nekaj pritožb leti na D sponke pri dvosistemskem zapiranju čelade. Sam sem s S1 precej zadovoljen in ker mi ne paše na betico nobena druga piksna tako dobro kot Schubert-ka nameravam kupiti novo, tokrat S2. Seveda je treba čelado sprobat na motorju in jo šele zatem kupit.

Lastniki S2, zaželjeni so vaši komentarji.

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Katere D sponke imaš v mislih?

Kaj nima S2 tistega Micro-lock patenta za zapenjanje?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Kje v SLO je možno kupiti notranjost za C2?

 

Hvala.

TC Motoshop v LJ ti jo proda ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se dobi tudi notranji, temni vizir za S1 pro? Oziroma, ali je to možno spulirat, ker so raze nastale, ko sem ga brisal s suhim papirjem?

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prozorni vizir ter pinlock za Schubert C2 ( 60 - 65 ) prodam ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!