Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

tut mene..sam zgleda da zato k je pod brado tok zaprta..morm pogledat če se da še kej vn vzet..

Ena usnjena zaščita na bradnem delu je na ježkih in se jo da vzet ven, samo je isti k...c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena usnjena zaščita na bradnem delu je na ježkih in se jo da vzet ven, samo je isti k...c

tisto je takoj šlo ven..sam ta ta druga pa zgleda da ne gre..za poleti je res ne bi rabu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto je takoj šlo ven..sam ta ta druga pa zgleda da ne gre..za poleti je res ne bi rabu..

res je, ker čez zračnik na prednjem delu nič ne ventilira, kod da bi bil zamašen, lahko bi nas opozorili, da je to po novem zimska čelada, najbolje pa je , ko mi prodajalec reče, da naj si malo vizir odprem pa bo dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto je takoj šlo ven..sam ta ta druga pa zgleda da ne gre..za poleti je res ne bi rabu..

lp

da se odstranit

post-5502-0-59155100-1340184391_thumb.jpg post-5502-0-03575700-1340184404_thumb.jpg

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre ven, gre tud noter, sicer pa ima, no vsaj pri moji ventilacijo super zrihtano. Če imam do konca odprta oba zračnika, se mi v čeladi res pretaka veliko svežega zraka, tako da ne vem...

Pa še nekaj, čeprav ni ravno v tej zvezi, sem nabavil floruscentno rumeno schubertko vam povem ljudje, zadeva je SUPER :kva1: . Res si ful viden, kar je v bistvu tud namen te barve. Kot je že nekdo napisal, prvo VARNOST pol pa lepota :kva2:

Aleksander

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Rad bi zamenjal čelado. (Sedaj imam Airoh Pit One) in sem zelo nezadovoljen, ker je zelooo glasna.

Gledal sem Schuberth S1, za katero piše da je zelo tiha. Zanima me, kakšne so kaj vaše izkušnje s to čelado predvsem na naked motorju (konkretno Z750 brez šipe spredaj).

Ali bi mogoče predlagali kakšen drug model od te firme, ki bi bil še tišji.Vem da je odvisno od motorja, in da pri naked-u ne gre pričakovati neke tišine nad 100 km/h, vendar bi vseeno želel nekaj kar je nasploh tišje.

Hvala za odgovore

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rad bi zamenjal čelado. (Sedaj imam Airoh Pit One) in sem zelo nezadovoljen, ker je zelooo glasna.

Gledal sem Schuberth S1, za katero piše da je zelo tiha. Zanima me, kakšne so kaj vaše izkušnje s to čelado predvsem na naked motorju (konkretno Z750 brez šipe spredaj).

Ali bi mogoče predlagali kakšen drug model od te firme, ki bi bil še tišji.Vem da je odvisno od motorja, in da pri naked-u ne gre pričakovati neke tišine nad 100 km/h, vendar bi vseeno želel nekaj kar je nasploh tišje.

Hvala za odgovore

Matic

jest včasih tut C3 vzamem na nakeda in je tiho..drugače pa načeloma na malo bolj športnih motorjih vozim XR1000..

S1 sem imel pa že dolgo nazaj, tako da se ne spomnim točno kako je..

Če spraviš gor velikost M ki ima še mali kalup je super..pa še zgleda ne ko kahla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poskusi s penastimi zamaški za ušesa, preden zamenjaš čelado. Jaz imam C3, pa ni tako bistveno tišja (oziroma prav nič) od občutno cenejše HJC, s katero imam tudi izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest včasih tut C3 vzamem na nakeda in je tiho..drugače pa načeloma na malo bolj športnih motorjih vozim XR1000..

S1 sem imel pa že dolgo nazaj, tako da se ne spomnim točno kako je..

Če spraviš gor velikost M ki ima še mali kalup je super..pa še zgleda ne ko kahla..

Bom poskusil pogledati še C3. Drugače pa bo velikost M čist ustrezna (mam zgleda manjšo glavo :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poskusi s penastimi zamaški za ušesa, preden zamenjaš čelado. Jaz imam C3, pa ni tako bistveno tišja (oziroma prav nič) od občutno cenejše HJC, s katero imam tudi izkušnje.

Na zamaške sem tudi pomisli. Smo kako je s tem, ker pač z zamaški imam izkušnje s silikonskimi, ki so bili za plavanje in tisti zelo "zadušijo" zvok in ne bi slišal ničesar, kar pa tudi ni OK :). Ali so penasti kaj boljši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zamaške sem tudi pomisli. Smo kako je s tem, ker pač z zamaški imam izkušnje s silikonskimi, ki so bili za plavanje in tisti zelo "zadušijo" zvok in ne bi slišal ničesar, kar pa tudi ni OK :). Ali so penasti kaj boljši?

Jaz sem pred časom delal v laboratoriju za fizikalne meritve hrupa in, če malo pogooglaš boš našel nekje ene zamaške, ki ti jih lahko kalibrirajo tako, da duši samo nekatere zvoke! Imena podjetja se ne spomnim, vem pa da so imeli stojnico na evropskem tednu varovanja in zdravja na temo hrupa na gospodarskem razstavišču (ene par let nazaj, več kot 3 sigurno). Vložke ti naredijo tako, da ti vzemejo odlitek in so siloma primerni za delo v diskaču kjer je jakost muzke katastrofalna a vseeno slišiš govor.

Popravljeno . Popravil luka11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred časom delal v laboratoriju za fizikalne meritve hrupa in, če malo pogooglaš boš našel nekje ene zamaške, ki ti jih lahko kalibrirajo tako, da duši samo nekatere zvoke! Imena podjetja se ne spomnim, vem pa da so imeli stojnico na evropskem tednu varovanja in zdravja na temo hrupa na gospodarskem razstavišču (ene par let nazaj, več kot 3 sigurno). Vložke ti naredijo tako, da ti vzemejo odlitek in so siloma primerni za delo v diskaču kjer je jakost muzke katastrofalna a vseeno slišiš govor.

Uf to se sliši kot neka zelo draga rešitev. Je pa vsekakor zanimivo. Bom malo poguglal, kje bi kaj takega obstajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v mojem primeru je S1 PRO (in prej njo S1) najboljsa resitev. na vec razlicnih motorjih (enduro, sportni, turer) z ali brez sipe je skoraj vseeno. vedno nekje enak nivo glasnosti (ali tisine).

kar je zame najpombneje, tudi po celodnevnih voznjah (600-1200 km) na koncu dneva nic ne piska ali sumi po usesis, kot n.pr. z shark celado, katero sem imel pred schuberth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf to se sliši kot neka zelo draga rešitev. Je pa vsekakor zanimivo. Bom malo poguglal, kje bi kaj takega obstajalo.

ne rabiš guglat, je bila obširna in kvalitetna debata s primeri in linki tle na forumu pred kratkim. Išči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v mojem primeru je S1 PRO (in prej njo S1) najboljsa resitev. na vec razlicnih motorjih (enduro, sportni, turer) z ali brez sipe je skoraj vseeno. vedno nekje enak nivo glasnosti (ali tisine).

kar je zame najpombneje, tudi po celodnevnih voznjah (600-1200 km) na koncu dneva nic ne piska ali sumi po usesis, kot n.pr. z shark celado, katero sem imel pred schuberth.

Super. Namen jo imam kupiti nekje konec sezone, ko se mogoče pojavi še kakšna akcija, dokler bom pa reševal problem z čepki, ali pa se navadil na hrup :D

ne rabiš guglat, je bila obširna in kvalitetna debata s primeri in linki tle na forumu pred kratkim. Išči.

Ok. Hvala. Bom pregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hrup se nikakor ne poskušaj navadit, ker lahko trajno poškoduje sluh. Motoristi smo znani naglušniki menda ravno zaradi šuma, ki je zelo "poln" zvok in zato zelo obremenjujoč. Zato izberi dobro čelado... preklopne so v štartu glasnejše; C3 ima zelo velik anti-noise ovratnik, ki ga druge menda nimajo, ker sicer ne bi mogel dat nepreklopne čelade na glavo (bi bila preozka odprtina).

Srečno pri izbiri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hrup se nikakor ne poskušaj navadit, ker lahko trajno poškoduje sluh. Motoristi smo znani naglušniki menda ravno zaradi šuma, ki je zelo "poln" zvok in zato zelo obremenjujoč. Zato izberi dobro čelado... preklopne so v štartu glasnejše; C3 ima zelo velik anti-noise ovratnik, ki ga druge menda nimajo, ker sicer ne bi mogel dat nepreklopne čelade na glavo (bi bila preozka odprtina).

Srečno pri izbiri!

Za sam hrup vem, da mi ne bo prinesel nič dobrega. Sedaj se moram odločiti ali S1 ali C3. Bolj se nagibam v S1, ker mi preklopna čelada vseeno deluje malo glasnejša od zaprte.

Drugače pa hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

se je kdo kaj igral z Schubertko S2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral teme za nazaj a po letih uporabe C2 lahko rečem, da se čelada rosi v dežju. Rosijo se ti tudi sončna očala, v soncu.

Notri je zadušljivo kljub odprti ventilaciji na gobcu in na glavi.

Priprt vizir preveč vibrira, da bi pustil odprtega...

Je pa res, da mi paše na moje čebulo. Da je tiha. Da ima široko vidno polje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral teme za nazaj a po letih uporabe C2 lahko rečem, da se čelada rosi v dežju. Rosijo se ti tudi sončna očala, v soncu.

Notri je zadušljivo kljub odprti ventilaciji na gobcu in na glavi.

Priprt vizir preveč vibrira, da bi pustil odprtega...

Je pa res, da mi paše na moje čebulo. Da je tiha. Da ima široko vidno polje.

Govora je o novi S2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf to se sliši kot neka zelo draga rešitev. Je pa vsekakor zanimivo. Bom malo poguglal, kje bi kaj takega obstajalo.

Sam uporabljam Mack's Pillow Soft Silicone Earplugs. Silikonska kroglica, ki jo potisnes v uhelj (ne slusni kanal), kjer se pocasi raztegne in prilagodi obliki uhlja. Govor se slisi dovolj dobro.

Ravno danes sem naletel na zanimivo stran: http://sharp.direct.gov.uk/ na kateri so zbrani udarcni testi celad. Za preklopne celade pa se v koliksnem delezu testov je spodnji del ostal zaklenjen. S2 sicer se ni testirana, ampak z rahlim razocaranjem ugotavljam, da moja naslednja celada verjetno ne bo Schuberth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral teme za nazaj a po letih uporabe C2 lahko rečem, da se čelada rosi v dežju.

Je pa res, da mi paše na moje čebulo.

Pinlock je pri meni rešil te težave ....

... drugi del pa podpišem 100 %

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali še kdo opazil, da ima Schuberth na novih čeladah vizirje slabše kakovosti?

Na prejšnji (cca. 3 leta nazaj) je bil super, na novi (cca. leto nazaj) pa ratuje moten, praske se bistveno hitreje pojavijo, ko se upre sonce postane vidljivost zaradi bleščanja plastike slabša. Imam že drugega sedaj pa je ista zgodba. Za to ceno bi res pričakoval kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock je pri meni rešil te težave ....

... drugi del pa podpišem 100 %

Ali si na C2 namontiral pinlock in, če ja, kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!