Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

L.P.

Za Schuberth- C 2 , me zanima če pri dihanju , med vožnjo se zarosijo očala (imam dioptrijo), ker pri sedanji Nolanki imam te probleme in še to, da mi piha direktno v oči :cry:

Karkoli boš dal na glavo - nima veze - očala se ti bojo zarosila v vsakem primeru (če bojo pač pogoji zato). Tu čelada ne igra nobene vloge. Razen te, da bolj ko je zadihtana (beri: manj piha noti med vožnjo), bolj se bojo očala rosila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kupujem dve novi čeladi Schuberth S1-POWER, zato me zanima če kdo ve, kje bi jih dobil najceneje? :worship:

Zadnja ponudba trgovca je bila 85.000,00 SIT kjer sem kupil motor.

Če kdo ve kje se da dobiti ceneje naj napiše na forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A ma slučajno kdo izkušnje z QM-1 Street :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo

Vzel sem si čas in prebral vaše izkušnje s Schubert čeladami. Jaz imam Concept že peto leto in sem zadovoljen z njo. (najbolj s sončnim vizirjem). Sicer je to moja prva čelada pa vendar se mi zdi, da ima svoje prednosti in pomankljivosti. Težav z mehaniko čelade nimam (odpiranje in mehansko delovanje), težava je samo piš vetra - vizir (očitno je že malo zmatrana 45k kilometrov ni malo)! Toliko o starem Conceptu!

Včeraj sem šel v TC po darilo za frenda pa sem malo pogledal S1 - moram reči, da v živo bolje izgledajo, kot na slikah. Prodajalec mi je prinesel mojo številko in zdi se mi, da je čelada zelo udobna. Potem sem pa vprašal, kakše so povratne informacije od kupcev. Dobil sem občutek, da so kupci zadovoljni, kar lahko razberem todi iz te teme. Naslednje vprašanje je bilo - ali ima čelada kakšno slabost, glede kvalitete, oziroma ali kupci kaj reklamirajo. Odgovor prodajalca je bil sledeči - lušči se vizir ampak ne pri vseh serijah, oni to takoj zamenjajo in servisirajo. HMM .) !

Preden se bom vrgel v stroške bom še malo počekieral pri trgovcih in na motozborih, folk kupuje vse živo potem pa iz prve roke dobiš informacije. Moje mnenje je, da se kakovost določenega izdelka pokaže v ekstremnih situacijah (vremenskih, preizkusi trdnosti - chrash itd) - kriterij za ocenjevanje kvalitete moto opreme ni jasno in sončno vreme ampak najslabši pogoji! Takrat se pokaže ali je to to!

Včeraj sem pri TC - ju srečal par, ki se je pripeljal na Kvlu in ženska je imela S1! OK si rečlem, bom malo povprašal, kakšne so izkušnje. Žal je gospa/dična imela čelado šele tri dni tako, da nisem dobil nobene uporabne informacije - videl sem pa kako izgleda olupljen vizir (prišla sta ga menjat)!

To je to - se you later!

DrM - alias Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se bom vrgel v stroške bom še malo počekieral pri trgovcih in na motozborih, folk kupuje vse živo potem pa iz prve roke dobiš informacije. Moje mnenje je, da se kakovost določenega izdelka pokaže v ekstremnih situacijah (vremenskih, preizkusi trdnosti - chrash itd) - kriterij za ocenjevanje kvalitete moto opreme ni jasno in sončno

A boš še 5 let počakal na izkušnje, da ti bo kdo lahko napisal, da S1 po 60.000 kilometrih se pa super obnese?

Nasvet - verjem izkušnjam v tej temi. S1 je dobra čelada, ni med najlepšimi (subjektivno), je udobna, žal ne morš vse notranje obloge sneti za pranje (večino lahko), vizir ti zamenjajo, zvok dobro dihta, vodo tudi (vsaj meni), pinlock se dobi (proti meglenju), zračnost je dobra tudi za najhujšo vročino, sončna očala so že vgrajena, cena je stvar osebnih finančnih preferenc, glede materiala pa verjetno res ne rabimo dvomiti v tem cenovnem razredu.

Če pa čakaš zaradi $$, je pa to drugo - v tem primeru se ni treba zgovarjat na "počakal bom še izkušnje drugih"... Izkušnje drugih že obstajajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ima Symru prav. Jaz sem lasnik Conceptke 2 in sem jo do sedaj imel le enkrat na sebi. Zato mogoče z vizirjem še ni problemov. Preden sem kupil čelado, sem za te probleme z vizirjem vedel, vendar ker sem si želel kvalitetne čelade (in tudi tihe, kolikor so za to zvrst pač lahko tihe-in ta vseeno je) in ne kahle, ki sem jo imel prej na glavi in ker z zamenjavo vizirjev ni problemov, sem čelado tudi kupil in ne paničaril s tem. Drugače mi pa je trgovec takrat povedal, da te probleme so imele začetne serije pri Concept 1 in da zdaj naj bi to bilo odpravljeno. Ja no, če bo do tega prišlo, bomo pač zamenjali vizir .) Drugače pa je S1 najbolj tiha čelada na trgu in zelo kvalitetna, zato jaz osebno o nabavi ne bi niti preveč razmišljal, vendar imam tudi jaz občutek, da so pri tebi bolj denarčki problem in ne vizir. Mogoče se pa z Symru-jem motiva!

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš še 5 let počakal na izkušnje, da ti bo kdo lahko napisal, da S1 po 60.000 kilometrih se pa super obnese?

Če pa čakaš zaradi $$, je pa to drugo - v tem primeru se ni treba zgovarjat na "počakal bom še izkušnje drugih"... Izkušnje drugih že obstajajo!

Lej ti negativca -moje mnenje je moje, nisem nič pamet solil samo napisal, kako razmišljam! Če je tebi to všeč a ne tvoj problem! Med vsemi odličnimi čeladami bi blo neracionalno, da se nebi malo pozanimal! Kdo pa je reku da šparam - jaz rad kupim robo PER EXCELENCE! Z nakupom ne hitim - z motorjem, ki ga premorem je stari Concept OK, ko bom pa ubodu novo čelado bo pa to to, ne pa kar nekaj! Kdor na varnosti špara, ta ne bo dolg gume radirov po cest! Upam, da je to jasno men je 200%! S1 je sigurno odlična čelada!

Adijo :kva2: !!!

Markec se je pa zjezu! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[ Mogoče se pa z Symru-jem motiva!

Ja 100 na uro! Moto hobi me je koštal do sedaj okrog 4 mio sit - Kdo zdej tle špara!

Yamaha BOY!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Naj mi nekdo PO PRAVICI pove, če se S1 v HLADNIH IN DEŽEVNIH dneh znotraj tudi zarosi.

Če se ne, ima Schuberth novega kupca!

Prosim samo resne odgovore! Pa hitro, ker sem jo mislil že danes kupiti.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo PO PRAVICI pove, če se S1 v HLADNIH IN DEŽEVNIH dneh znotraj tudi zarosi.

Če se ne, ima Schuberth novega kupca!

Prosim samo resne odgovore! Pa hitro, ker sem jo mislil že danes kupiti.

Hvala

Men se je zvečer vedno rosila že takoj od nove :BUA: ,tako da sem potem kupil agv gp pro in stvar deluje :OK: . Če koga zanima prodam s1 srebrne barve malo rabljena(ene 20 krat sm jo mel na glavi) za pol cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1 se mi rosi v hladnih jutrih do 30 km/h naprej deluje BP, malo več problemov imam z C2, vendar če čelado vzdržuješ tako kot je treba ni panike. Me pa zanima rešitev z ogrevanim vizirjem ki jo je nekdo omenil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rosenja je po mojem (subjektivnem) občutku stara Concept zakon. Sicer je nisem imel dolgo časa, samo, ko sem se vozil z njo se mi praktično ni rosila, če pa že, si pa samo šipco odmaknil od tesnil in... vse o.k. brez pinlockov in podobno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes probal S1. ni kaj, celada vredna vsakega centa. tiha, mirna, dobro sestavljena, dobri materiali. cena pri gericke v graz-u: € 469.-. *gulp* :blink: moram se na TC stran - ali kakega drugega dealerja v SLO pogledati.

obstaja kdo, ki ima schubert celade kje blizje MB mogoce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bu5a, DDEAN1, Eros, Saint, Ice, renegade!

Vsem hvala za vaša mnenja!

Kupil sem S1 in sedaj smo ponovno na začetku začaranega kroga. Prvi občutki so dobri. Bomo videli, kaj bo reklo slabo vreme, megla, dež.

Lep pozdrav in srečno vožnjo!!!

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da boš zadovoljen, kar se mene tiče je čelada vredna svojega denarja, notranji sončni vizir pa je sploh zakon. Edino, kar mene osebno moti pri tej čeladi je to, da če imaš odprt o2 zračnik na sprednji ustnici, ti včasih vrže skozenj kakšen insekt direkt v glavo. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino, kar mene osebno moti pri tej čeladi je to, da če imaš odprt o2 zračnik na sprednji ustnici, ti včasih vrže skozenj kakšen insekt direkt v glavo. :?

***********

Eross!

Problem v trenutku rešiš le tako... Da ga poješ!!!

Hvala za izčrpne info in nasvet!

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

***

Hej, hej!

Sedaj sem pa za S1 še Pin-lock kupil. Ta je pa "švasan". To mi dobro dene! Bomo videli, če se bo moja teorija potrdila za pravilno?!

Gas u veter, mraz in dež! Juhuhu!....

Pa sem se spet "d'narja znebu"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

poizkusil sem C2 in mi zrak zelo žvižga pri zaprtem zračniku na vrhu čelade. Čim ga odprem je ok.

Saj sedaj je ok a kaj bo pa pri 5stopinjah? Ne morem se namreč voziti z opritm zračnikom vseskozi...

Kdo kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani jeseni sva s sinom kupila vsak svojo S1 pri TCju. So bile precej cenejše kot v tujini (cena z 20% popusta 78.000 Sit). Sinov vizir BP, moj se je začel luščit po drugi vožnji. Reklamiral. Prej kot v tednu dni so mi dobavili novega. Sedaj je tudi moj BP.

Notranji sončni vizir je zakon. Meglit se začne pri nižjih temperaturah kot Nolanka in ostale čelade, ki sem jih imel prej. Pravzaprav se ne zamegli, ampak se začno na njem nabirat drobne kapljice. Najboljša rešitev pinlok, slabša za par milimetrov privzdignit vizir (piha po gepisu). Pri večji hitrosti (nad 60 km/h ni več tega problema).

Zame je S1 dobra čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Eno vprašanje:

poizkusil sem C2 in mi zrak zelo žvižga pri zaprtem zračniku na vrhu čelade. Čim ga odprem je ok.

Saj sedaj je ok a kaj bo pa pri 5stopinjah? Ne morem se namreč voziti z opritm zračnikom vseskozi...

Kdo kaj ve o tem?

Mislim, da je ravno obratno, torej da šumi pri odprtem zračniku. V notranjosti čelade, imaš po sredini trak, ki se pozimi obrne za 180 stopinj, in tako na sprednji del, kjer so vstopne odprtine pride razširjen del. To precej dobro zapre dotok zraka in ni problemov, vsaj jaz jih nisem imel tudi pri najnižjih temperaturah.

Schubert je ZAKON :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!