Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

No zdaj ko ta tema miruje že kar nekaj časa je čas da jo obudim. Sam sem se začel zanimati za nakup čelade in najbolj mi ustreza čelada Shoei. Iščem trgovino v Sloveniji, vsaj blizu Ljubljane, kjer bi za ustrezno ceno dobil čelado Shoei XR 1000. V Louisu so tisti restposten, ki pa jih lahko naročiš samo po internetu, jaz pa bi rad čelado vsaj videl preden jo kupim po možnosti v akciji. Kdor se spozna bi lahko kaj povedal, lahko grem pa tudi v Avstrijo h kakšni cenejši alternativi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šojke prodajajo v moto trgovini zraven Old London Puba, v Trzinu. Pa moto Panigaz v kranju jih po novem (starem) tudi ima.

Jaz sem jo kupil v Gorici pri Motoshop Pignolo in ker sem kupil več stvari je bil tudi popust - tam 20%+ (govorijo slovensko).

Drugače je pa najbolje tako kot je že Pervy napisal. Če se ti da počakat (sezone je pri vas že skoraj konec) se obleči na IMOT-u ali kakem drugem razstavno-prodajnem sejmu. Za primer, ko sem kupoval Šojko XR-900 z grafiko je bila v trgovinah 400+ €, na IMOT-u so jih pa prodajali za 199€ in to na kile :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bologna je, se mi zdi, bolj razstavni sejem kot prodajni, lahko pa se seveda tudi motim. Mislim, da je Padova bolj prodajno orientirana.

Ko sem bil na IMOT-u mi je kar nekaj ljudi reklo kako je v Padovi bila boljša izbira in nižje cene. Potem so mi pa tisti, ki so bili v Padovi govorili isto za IMOT (boljša izbira in nižje cene).

Poglej si naslednje teme:

klik

klik

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...najbolj mi ustreza čelada Shoei. Iščem trgovino v Sloveniji...

:topic:

:hmm: kako pa veš da ti ta čelada najbolj ustreza (če iščeš trgovino potem predvidevam da je niti na glavi še nisi imel - v nasprotnem primeru niti ne beri dalje :whistle: ) ... da ti ni slučajno samo na pogled najbolj všeč, svetujem da čelado pred nakupom DOBRO sprobaš (pa ne samo eno, sprobaj jih čim več različnih), preberi si tudi temo o čeladah in če se da se probaj zmenit za testno vožnjo na tvojem motorju... drugač pa je ta šlem tut men zelo všeč :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem probal že kr dosti čelad, čeprav nekatere nižjega cenovnega razreda mi je SHOEI še najbolj dostopna, sploh pa mislim kupit črno ker je vsaka tud do 20 jurjev cenejša. Če bi bile pare bi kupil Arai, a jaz ciljam od 80000 do 100000 sit. Sploh pa ko mi jo je prijatelj posodil sem čist not padu in med vožnjo maš res občutek da imaš nekaj na glavi in ne da ti jo bo ravnokar odtrgalo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

:hmm: kako pa veš da ti ta čelada najbolj ustreza (če iščeš trgovino potem predvidevam da je niti na glavi še nisi imel - v nasprotnem primeru niti ne beri dalje  :whistle: ) ... da ti ni slučajno samo na pogled najbolj všeč, svetujem da čelado pred nakupom DOBRO sprobaš (pa ne samo eno, sprobaj jih čim več različnih), preberi si tudi temo o čeladah in če se da se probaj zmenit za testno vožnjo na tvojem motorju... drugač pa je ta šlem tut men zelo všeč  :afro1:

kaj smo napadalni ej

ponavadi sprobas celado(prijatelj...)potem pa isces trgovine ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj smo napadalni ej

ponavadi sprobas celado(prijatelj...)potem pa isces trgovine ne

ni blo mišljeno napadalno :blush: ...zgolj prijateljski nasvet .) (me je 4 leta čelada žuljila v čelo preden sem dojel da so lahko čelade tudi udobne :slap: )

Sicer pa zadnjih nekaj postov komot zbrišete..... :topic: :oops:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK..ima kdo kakšne izkušnje z XR-1000?

Kako se kaj obnese tisti kit za zmanjšanje hrupa (če ga ima kdo)?

Sam imam XR-900 vendar glava kliče po novi :cry:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK..ima kdo kakšne izkušnje z XR-1000?

Kako se kaj obnese tisti kit za zmanjšanje hrupa (če ga ima kdo)?

Sam imam XR-900 vendar glava kliče po novi :cry:

xr-1000 je specjalna čelada in sploh ni nevem kako hrupna že po defaultu. Tisti kit pa jo utiša še bol... Edini problem pri njej je ta (potožilo že več uporabnikov te čelade) da pri vožnji v dvoje čelado pilota (tistega ki sedi spredi) konkretno premetava levo in desno s frekvenco nekje 2 sunka na sekundo, to takrat ko je sopotnik v istem zračnem kanalu (v isti liniji obe čelade). To pa zaradi same oblike in aerodinamike čelade (zadnji spojlerček). Odpravit se da to tako, da se sopotnik za samo par cm zmakne v levo ali desno :) Če se voziš sam kar nabavi, dnara vredna čelada, če se pa furaš v dvoje ti priporočam Z-ONE model. Cena nekje ista, Z-one je se mi zdi da 40-60EUR majn :hmm:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi položaja na motorju sem na RAID II moral dokupiti Whisper Strip, ... kot je napisano hrup zmanjša vsaj za 50%, če ne več.

Šlem pa, majka od majke. :OK: :yea2:

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam XR 1000 in sem zelo zadovoljen. Edino kar me moti je, da mi zrak od spodaj pride noter in piha v glavo. Bom moral nabaviti tisto stvarco, ki to preprečuje :D

O kakšnem kitu je to govora? A ma kdo kakšen link do te zadeve?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah meni se je xr1000-ka rosila po robovih vizirja, kjer ni blo pinlocka, kar me je močno motilo in sem jo zaradi tega prodal......drugače je pa v redu čelada, lahka, sorazmerno tiha, lepo sedi na glavi...sicer je to subjektivna stvar, tako da probaj pa boš videl :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil sem povedati, da je to kar pravi jose tudi po mojih izkušnjah res. V slabem vremenu se vizir na mestu kjer ni pinlocka rosi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slabem vremenu se vizir na mestu kjer ni pinlocka rosi.

lp

:slap: :grrr

(če se ne bi, potem verjetno sploh ne bi potreboval pinlocka, ne :naughty: ?!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Je kdo mogoce pred kratkim kupil shoei? Sama trenutno kupujem XR 1000(diabolic, relic ali joust). Najceneje sm vidla v moto shop pignolo 380 eurov diabolic, jutri grem pa še do jogija pogledat da vidmo kake popuste ima ce ima kej...Drugace pa kr v pignolo nabavt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo mogoce pred kratkim kupil shoei? Sama trenutno kupujem XR 1000(diabolic, relic ali joust). Najceneje sm vidla v moto shop pignolo 380 eurov diabolic, jutri grem pa še do jogija pogledat da vidmo kake popuste ima ce ima kej...Drugace pa kr v pignolo nabavt :)

Ne da imam kaj proti Shoei, ampak jaz bi raje vzel X-Lite ali N91, vsaj servise imaš pri kompiju v SLO, in vsi ga pohvalijo...

Nevem kako je s Shoei, se mi zdi da je nekdo neki jamru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nosim Shoei xr1000 pa sem zelo zadovlojen, ni preglasna, zračenje odlično, res pa je, da nima nič dodatne opreme kot je npr. nosnik..., ki je pri x-lite serijsko, ampak zaradi tega me ob ponovnem nakupu nihče ne odvrne od shoei. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima sledeče !!!

Kupil sem Shoei Z-one, model Ryu TC5, pa me zanima, če kdo ve, katero modelno leto je ta čelada ?????

Hvala !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Z one so začeli delati pred tremi leti (če se ne motim) - naslednica Interceptorke ...

... v vsaki čeladi je listek (všit) iz katerega se da razbrati leto izdelave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA žalost so napisane samo neke cifre in velikost, iz katerih pa na žalost ne morem izbrati letnice modela !!!

LP

letnik 2005

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!