Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Ej!

Prideš v Avstrijo po dveh urah vožnje vse v "akcijah" vzameš čelado Shoei, ki ti je všeč, cena 479€, vzameš drug model v svoji velikosti spet 479€. :headbang:

Potem pa zagledaš ceno 299€ in ugotoviš, da velja samo za en model v velikosti XL ali XXL. Seveda na netu so modeli, ki niso nujno povsod. Pa se odpraviš domov pa najdeš pri nas Raid II za 259€ ali pa XR1000 za 299€. :worship:

A ni to zanimivo kako je vse poceni v A.

V Louisu je vsaka reč, ki je kaj vredna "večinoma" zelo draga. Akcije pa so občasno povsod!!!

Ajd!

Heh, dejstvo je, da je KVALITETNA roba povsod draga! Malo denarja, malo muzike... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, dejstvo je, da je KVALITETNA roba povsod draga! Malo denarja, malo muzike... :whistle:

Jaz sem vso opremo kupil v Louisu in sem moral kar nekaj časa spremljati zadeve, preverjati lager v Beljaku in se gor tudi zapeljati, da sem dobil določene kose tretjino ceneje, kot pri nas. Na koncu se absolutno splača, če imaš živce in čas.

Akcije so gor veliko bolj izrazite (beri več popusta), samo ne moreš kar uletet v trgovino in pričakovat ne vem kaj.

Komaj čakam oktober, ko se bova z ženo zapeljala gor po Vanuccijeve hlače -podaljšan model, ki jih pri nas pač ne dobiš po neki "normalni" ceni.

Pa še kovček 44 litrov, kakšne rokavice, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vso opremo kupil v Louisu in sem moral kar nekaj časa spremljati zadeve, preverjati lager v Beljaku in se gor tudi zapeljati, da sem dobil določene kose tretjino ceneje, kot pri nas. Na koncu se absolutno splača, če imaš živce in čas.

Akcije so gor veliko bolj izrazite (beri več popusta), samo ne moreš kar uletet v trgovino in pričakovat ne vem kaj.

Komaj čakam oktober, ko se bova z ženo zapeljala gor po Vanuccijeve hlače -podaljšan model, ki jih pri nas pač ne dobiš po neki "normalni" ceni.

Pa še kovček 44 litrov, kakšne rokavice, ...

Čas je denar!!!!!! Za tak čas, ki si ga porabil in seveda stroške, ki si si jih napravil bi si lahko privoščil hlače z zlato pentljo ne pa Vanucci :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas je denar!!!!!! Za tak čas, ki si ga porabil in seveda stroške, ki si si jih napravil bi si lahko privoščil hlače z zlato pentljo ne pa Vanucci :headbang: :headbang: :headbang:

hahaha ta pa je debilna :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: kva pa manjka vanucci hlačam?? jst mam cel kombinezon od vanuccija pa lahko rečem da je 1A kombinezon! cena je bla pa itaq smešna tko da......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha ta pa je debilna :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: kva pa manjka vanucci hlačam?? jst mam cel kombinezon od vanuccija pa lahko rečem da je 1A kombinezon! cena je bla pa itaq smešna tko da......

Ej!

Ali ni to stran o nekih čeladah!?

Smešno ceno spoznaš pa potem, ko podrsaš po tleh in malo peče.

Lp pa Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Ali ni to stran o nekih čeladah!?

Smešno ceno spoznaš pa potem, ko podrsaš po tleh in malo peče.

Lp pa Srečno!

če je bil nov skor 700€ pol najbž ni krneki :closedeyes: se umikam iz teme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bil nov skor 700€ pol najbž ni krneki :closedeyes: se umikam iz teme

Tukaj se začnejo cene konkretnih kombinezonov (beri Dainese in podobno) :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čelade: imam Shoei XR1000 Diabolic Zero. Dokupu sem sicer tisto mrežco pod brado a ni neki preveč efekta. Čelada je full glasna, nad 150kmh v njej prav bobni. S prejšnjo Shark (cenovno par razredov nižje) se je peljalo dosti lepše (kar se tiče zvočne zaščite). Ima še kdo take probleme? Govora je blo o Whisper kitu. Kaj sploh vsebuje? Samo to mrežco pod brado ali kej več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čelade: imam Shoei XR1000 Diabolic Zero. Dokupu sem sicer tisto mrežco pod brado a ni neki preveč efekta. Čelada je full glasna, nad 150kmh v njej prav bobni. S prejšnjo Shark (cenovno par razredov nižje) se je peljalo dosti lepše (kar se tiče zvočne zaščite). Ima še kdo take probleme? Govora je blo o Whisper kitu. Kaj sploh vsebuje? Samo to mrežco pod brado ali kej več?

Če se hočeš pri 150km/h peljati v prijetni tišini si

a ) kupi avto

b ) skrij se za šipco motorja

c ) ...

Whisper strip kit obsega podbradno mrežico in vstavek (whisper strip), ki zapre preostanek spodnjega dela čelade - link.

Sam imam šojo Multitec, ki je pač pričakovano glasnejša od primerljive integralke (v mojem primeru XR900). Na Multitec čeladi imam samo podbradno mrežico in nimam nekega vtisa, da pripomore k manjši glasnost, zato pa nedvomno zmanjša vrtinčenje in piš vetra skozi spodnjo odprtino proti obraznemu delu. Če se boš, kljub pomanjkanju informacij, odločil za nakup, potem ti priporočam, da kupiš celoten kit oz. komplet.

Mimogrede, kako pogosto se pa človek sploh vozi 150km/h ob današnjem prometu? V primeru daljšega AC transferja sam redno uporabljam mp3 player ali glušnike. Mislim, da še najboljše čelade v teh razmerah ne pridejo dosti pod 100dB šuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš pri 150km/h peljati v prijetni tišini si

a ) kupi avto

b ) skrij se za šipco motorja

c ) ...

...kupi čepke za ušesa :)

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam bel problem da preslabo slišim motor, tak da moram skoz zjat na obratomer pa razmišlat v ker prestav mam. Drugač pa s SHOE nimam problemov. Sam včasih mi moj dvovalnik mal glavo pretrese, tam pri 4800 do 5000 obratov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pri svoji malce nastavil vizir, tako da je malce tišja in notri ni prepiha

kaj si pa nastavu? A šipco da se lepše prileže na tisto tesnilo okoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam bel problem da preslabo slišim motor, tak da moram skoz zjat na obratomer pa razmišlat v ker prestav mam. Drugač pa s SHOE nimam problemov. Sam včasih mi moj dvovalnik mal glavo pretrese, tam pri 4800 do 5000 obratov.

Vidim, da vozima enako mašino, jaz imam tudo Shoeiko, no vsaj imel sem jo do prometne, svojo vlogo je odigrala več kot odlično, imam pa povišano šipo in ko sem imel odprte zračnike je bila glasna kot stari pisker.Ko pa sem kot glave malo spremenil je bila tiha, verjetno neposrečena kombinacija povišanega stekla in moje višine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom proval tudi js, mogoče je pa tudi pri meni samo neposrečena kombinacija čelade, moje višine in motorja :doze:

Ej!

Sam imam tudi Wisper komplet vendar uporabljam samo mrežico, ker jo z ovratnikom zelo težko natikam. Malo glasnosti rešujem z navadno ruto, ki zapre dotok vetra pod čelado iz strani. Če med vožnjo zapreš z roko en del boš videl kje ti najbolj uhaja veter in s tem tudi šum.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim da sem že spraševal, a ko ste že pri whisper kitih, bom vprašal še enkrat :)

Se komu sanja, kje bi lahko dobil "nosnik" (tisti nastavek za pred nos ki zrak usmerja navzdol) za XR1000? Mi preostane samo ebay ali je kaka trgovina v bližini (ena lepa fur'ca) kjer bi to imeli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim da sem že spraševal, a ko ste že pri whisper kitih, bom vprašal še enkrat :)

Se komu sanja, kje bi lahko dobil "nosnik" (tisti nastavek za pred nos ki zrak usmerja navzdol) za XR1000? Mi preostane samo ebay ali je kaka trgovina v bližini (ena lepa fur'ca) kjer bi to imeli?

Ej!

Naročiš lahko pri POLO

Art.Nr. 41033900000

Cena 14,50€ + pošiljanje cca.14€

Malo drago, če naročaš sam. Morda bi, če imaš čas dodal poleg drugih naročil in bi bilo bolj ugodno.

post-18381-1221209376.jpg

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej še enkrat!

Seveda tudi v Lojzu dobiš podobno reč za 16,95€ vendar je zudi ptt cca 20€!

Sporoči , če imaš čas počakat, da se nabere nekaj naročil.

Lp

post-18381-1221209837.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim da sem že spraševal, a ko ste že pri whisper kitih, bom vprašal še enkrat :)

Se komu sanja, kje bi lahko dobil "nosnik" (tisti nastavek za pred nos ki zrak usmerja navzdol) za XR1000? Mi preostane samo ebay ali je kaka trgovina v bližini (ena lepa fur'ca) kjer bi to imeli?

Poklič v APRILIA MARIBOR - AUTOCOMMERCE Boštjana pa ti pošlje po pošti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim da sem že spraševal, a ko ste že pri whisper kitih, bom vprašal še enkrat :)

Se komu sanja, kje bi lahko dobil "nosnik" (tisti nastavek za pred nos ki zrak usmerja navzdol) za XR1000? Mi preostane samo ebay ali je kaka trgovina v bližini (ena lepa fur'ca) kjer bi to imeli?

Napišeš mi PM pa ti ga pošljem po pošti za polovično ceno novega (je pa čist nov-le vstavljen je bil v čelado za pol ure pa vzet nazaj ven, ker punci ne odgovarja... :wacko: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRODAM vizir CX1/V-DARK ! nov,ker je pri hisi tudi IRRIDIUM,pa tale buzec sam prah pobira.Nikdar vporabljen-50EU.

Na PM,tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!