Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Imajo tudi čelade, brez skrbi. V pritličju sicer prodajajo razno štromarijo, v prvem štuku pa moto opremo, mogoče malo bolj s poudarkom na motokrosu. Meni je na poti in občasno skočim kaj "pofirbcat" ...

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa en problem in sicer mi pinlock ne tesni. ne glede na to kako ga poskusam nastelat. kej to pomeni da morem kupit no pinlock? al kaka druga ideja? k brez je pa zdej pozimi grozno.

To se je tudi meni dogajalo na multitec-u; v trgovini, kjer sem jo kupil so mi zadevo "naštelali" tako, da zdaj špila :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ma jst sm ga zadnjič tko v nulo naštelala, res nikjer ni blo nič lufta, jo dam pole gor, in se že rosi. jst res ne vem a mi una gumica ne tesni več? al kaj?

pa še neki, a mate v teh shoeikah kako uno komunikacijo? to bluetooth?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst sm ga zadnjič tko v nulo naštelala, res nikjer ni blo nič lufta, jo dam pole gor, in se že rosi. jst res ne vem a mi una gumica ne tesni več? al kaj?

pa še neki, a mate v teh shoeikah kako uno komunikacijo? to bluetooth?

Pozanimaj se na AVTO TRIGLAV MARIBOR (zastopnik SHOEI) vgrajujejo komunikacijo v SHOEI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je kdo naročil čelado iz te strani? Kakšen je strošek poštnine?

30funtov je poštnine za v Slovenijo

Drugač pa vse piše sam mal je treba pogledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav,

jaz pa za svojo lepšo polovico čakam Baroque model s poslikavo TC-6 v S velikosti in ko bo na zalogi pri nas jo prideva probat:

72781p26_baroque20tc-6_b.jpg

ps.: Še vedno je zelo težko najti zelo tipično žensko čelado!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

jaz pa za svojo lepšo polovico čakam Baroque model s poslikavo TC-6 v S velikosti in ko bo na zalogi pri nas jo prideva probat:

72781p26_baroque20tc-6_b.jpg

ps.: Še vedno je zelo težko najti zelo tipično žensko čelado!

se dobro da so moji enobarvne zadeve vsec :worship: :worship:

beri Crna :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupujem za mojo...oz. moja bi rada imela star model čelade Shoei XR-1000 roza metulj (velikost S):

3187d1257276125-shoei-helmet-250-obo-2009_shoei_womens_rf-1000_flutter_helmet.jpg

Ker so nove XR-1100 s samimi moškimi (nasilnimi) grafikami!:wallbash:

Probala sva že po celi Sloveniji. zdj pa če ima kdo to še doma pa bi rad prodal? Možnost je pa 0,01% po moje!

Ta da!!

Danes sva dobila tako zelo iskano Shoei Xr-1000 Butterfly v S velikosti :)

Očitno 0,01% ni tako malo kot sem napisal lansko leto.

Se je le splačalo iskanje/čakanje.

Zasluge gredo Kristini v Lendavo.

Sva pa se odločila oz. moja se je odločila za xr1000 in ne za xr1100, zaradi grafike - metulja in velikosti školjke - starejša je manjša. :)

post-15759-0-16163400-1296663971_thumb.jpg

post-15759-0-05723200-1296663984_thumb.jpg

post-15759-0-23411300-1296663993_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm lepa, no ja vsaj za nežnejši spol. Sam se tudi odločam med Shoei-evo in Arai-ko, pa sem še kar v dvomih.

za lažjo odločitev - shoei ima odličen sistem za zamenjavo vizirja, medtem ko je pri arai to malce večji podvig

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm lepa, no ja vsaj za nežnejši spol. Sam se tudi odločam med Shoei-evo in Arai-ko, pa sem še kar v dvomih.

kar koli boš kupu ne boš falu glede na to da sta skor na vseh testih na prvih dveh mestih tko da kup tisto k ti je bl ušeč

glede testov sm mislu nasplošno ne kšne hude race vrjante da se ne bo kdo kregu pa me za besedo drzu :P

Popravljeno . Popravil Pupi13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za lažjo odločitev - shoei ima odličen sistem za zamenjavo vizirja, medtem ko je pri arai to malce večji podvig

No, tko je, pri stari Nolan-kovi, sem vizir samo enkrat zamenjal vizir (temni) in ga zmeraj imel gori, dol sem ga pa dajal, samo ko sem čelado čistil, tu pa res pride prav preprost sistem. Sicer nek gospod na youtube pokaže kako se čisto preprosto "otrga" vizir pri Arai-ki, samo pustimo zdaj to tema je o Shoei čeladah.

kar koli boš kupu ne boš falu glede na to da sta skor na vseh testih na prvih dveh mestih tko da kup tisto k ti je bl ušeč

glede testov sm mislu nasplošno ne kšne hude race vrjante da se ne bo kdo kregu pa me za besedo drzu :P

Ma obe sta mi všeč, samo moram še pogledat če imaja kaj proti rošenju, kot Nolan pinlock, ker se mi zdi, da nimajo. Majo samo un kljun, da ti usmeri zrak dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma obe sta mi všeč, samo moram še pogledat če imaja kaj proti rošenju, kot Nolan pinlock, ker se mi zdi, da nimajo. Majo samo un kljun, da ti usmeri zrak dol.

Tako za Arajko kot za Šojo imaš pinlock vizirje za vse serije. Pri novejših čeladah je vizir s čepki za pinlock ponavadi že v kompletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam shoe xr1100 z pinlockom že kr neki let,je pa res,da pinlok po dobrem letu ne tesni več,zgleda da se materjal postara...morm novga vzet...je pa res da sem ga dol devu,ker za na pisto glih rob moti in ga direkt gledaš.... Drugač pa zadovoljen!žena ma Arai rx7 in tud

zadovoljna.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam shoe xr1100 z pinlockom že kr neki let,je pa res,da pinlok po dobrem letu ne tesni več,zgleda da se materjal postara...morm novga vzet...je pa res da sem ga dol devu,ker za na pisto glih rob moti in ga direkt gledaš.... Drugač pa zadovoljen!žena ma Arai rx7 in tud

zadovoljna.... :naughty:

Pinlock silikonski vložek je treba v takšnih primerih vzeti ven, po potrebi očistiti, rahlo navlažiti rob, ki se dotika vizirja in ga vstaviti nazaj tako, da bo zagotovljen stik med robom pinlocka in vizirjem po celi dolžini roba. Če boš to počel bo pinlock opravljal svojo funkcijo po več letih (pri meni že 5 let, na dveh čeladah).

Navodila so na njihovi spletni strani pod support.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock silikonski vložek je treba v takšnih primerih vzeti ven, po potrebi očistiti, rahlo navlažiti rob, ki se dotika vizirja in ga vstaviti nazaj tako, da bo zagotovljen stik med robom pinlocka in vizirjem po celi dolžini roba. Če boš to počel bo pinlock opravljal svojo funkcijo po več letih (pri meni že 5 let, na dveh čeladah).

Navodila so na njihovi spletni strani pod support.

Hvala za pojasnila....itak nikol ne berem navodil..sem pa mislu da je prestaral.. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako za Arajko kot za Šojo imaš pinlock vizirje za vse serije. Pri novejših čeladah je vizir s čepki za pinlock ponavadi že v kompletu.

Ups, my bad :blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

macak333, a ti si shoei pa arai že probal? k če sm te prav razumela si mel nolan prej. k meni k sm nolanke poskušala mi oblika školjke ni ustrezala in obratno prjatlu shoei ni ustrezal. k so za malo različne oblike glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

macak333, a ti si shoei pa arai že probal? k če sm te prav razumela si mel nolan prej. k meni k sm nolanke poskušala mi oblika školjke ni ustrezala in obratno prjatlu shoei ni ustrezal. k so za malo različne oblike glave.

Točn tko, nam pa Arai niso ustrezale; tišalo pri ušesih!

X-lite, Nolan, Shark, Shoei in HJC pa OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tko je, pri stari Nolan-kovi, sem vizir samo enkrat zamenjal vizir (temni) in ga zmeraj imel gori, dol sem ga pa dajal, samo ko sem čelado čistil, tu pa res pride prav preprost sistem. Sicer nek gospod na youtube pokaže kako se čisto preprosto "otrga" vizir pri Arai-ki, samo pustimo zdaj to tema je o Shoei čeladah.

Ma obe sta mi všeč, samo moram še pogledat če imaja kaj proti rošenju, kot Nolan pinlock, ker se mi zdi, da nimajo. Majo samo un kljun, da ti usmeri zrak dol.

@macak333: menim da je potrebno uporabiti vizir glede na vremenske razmere. ce se voziš samo čez dan, ob dobri vidljivosti je seveda temen/srebrni ... vizir boljša izbira. kaj pa ko se stemni oz. pade noč? seveda se s takšnimi težavami ne rabiš ubadat, če voziš krajše fure. sam pa na vožnjo, daljšo od 300km/dan, nikdar ne grem brez dodatnega vizirja.

sicer pa je tudi tak - na (skoraj) vseh tako ali drugače zatemnjenih vizirjih piše, da NISO dovoljeni za na cesto. saj ne rečem da ti bo policaj šel zaradi tega težit, ampak bodnedaj, da se ti pripeti nesreča - zavarovalnice samo iščejo luknje, kako NE izplačati škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

macak333, a ti si shoei pa arai že probal? k če sm te prav razumela si mel nolan prej. k meni k sm nolanke poskušala mi oblika školjke ni ustrezala in obratno prjatlu shoei ni ustrezal. k so za malo različne oblike glave.

Sem probal obe. Zadnjič sem imel možnost skočiti v Italijo in mi je brat v Udinah pokazal neko mototrgovino, kjer so imeli Arai, Shoie, HJC itd. čelade. Obe sem probal (sicer sem Shoei že prej v Slo. samo vseeno) in mi je pri obeh ustrezala številka M. In na glavi sem jih imel vsako vsaj 5 min, da vidim če me kje tišči :yes:.

@macak333: menim da je potrebno uporabiti vizir glede na vremenske razmere. ce se voziš samo čez dan, ob dobri vidljivosti je seveda temen/srebrni ... vizir boljša izbira. kaj pa ko se stemni oz. pade noč? seveda se s takšnimi težavami ne rabiš ubadat, če voziš krajše fure. sam pa na vožnjo, daljšo od 300km/dan, nikdar ne grem brez dodatnega vizirja.

sicer pa je tudi tak - na (skoraj) vseh tako ali drugače zatemnjenih vizirjih piše, da NISO dovoljeni za na cesto. saj ne rečem da ti bo policaj šel zaradi tega težit, ampak bodnedaj, da se ti pripeti nesreča - zavarovalnice samo iščejo luknje, kako NE izplačati škode

Ja vse kar si napisal je čisto prav, samo naj povem, da se sam vozim izključno podnevi in ob lepih vremenih-poletje, več ali manj. Drgač stalne ture so pri meni max 200km, tako da lahko na prste preštejem kolikokrat me je ujela noč. Zdej vem, da te temni vizirji niso dovoljeni, vendar sem na forumu prebral da jih uporabnik Kompi celo priporoča ob "sončnih" vremenih, drugače pa itak, bolje neka sončna očala, sam pol nisi tok sexy...joke :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal obe. Zadnjič sem imel možnost skočiti v Italijo in mi je brat v Udinah pokazal neko mototrgovino, kjer so imeli Arai, Shoie, HJC itd. čelade. Obe sem probal (sicer sem Shoei že prej v Slo. samo vseeno) in mi je pri obeh ustrezala številka M. In na glavi sem jih imel vsako vsaj 5 min, da vidim če me kje tišči :yes:.

Ja vse kar si napisal je čisto prav, samo naj povem, da se sam vozim izključno podnevi in ob lepih vremenih-poletje, več ali manj. Drgač stalne ture so pri meni max 200km, tako da lahko na prste preštejem kolikokrat me je ujela noč. Zdej vem, da te temni vizirji niso dovoljeni, vendar sem na forumu prebral da jih uporabnik Kompi celo priporoča ob "sončnih" vremenih, drugače pa itak, bolje neka sončna očala, sam pol nisi tok sexy...joke :D.

Tudi sam trogam s seboj vedno dva vizirja, tako kot 'tosemjaz'. Za primer slabše vidljivosti je pač treba imeti s seboj običajen, nezatemnjen vizir (na tem je pri meni montiran pinlock). Če si pa prepričan, da nikoli ne boš vozil v takšnih pogojih pa pač naredi tako, kot se ti zdi, da je prav.

Pri svoji šoji Multitec nimam kaj veliko za pograjat a je pomanjkanje notranjega preklopnega zasenčenega vizirja, ki je že skoraj standard pri npr. Schuberthu ali Nolanu pa tudi pri manjših proizvajalcih - velik minus.

Lahko bi kak conossieur povedal zakaj pri Shoeiu in Araiu ne kažejo nobenega navdušenja, da bi čelade opremili s takšnimi notranjimi vizirji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!