Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

na xr1000 ga ful težko stiščiš med "plastiko" čelade in oblazinjenjem, in ker ga moraš dovolj not potisnit (da ostane na svojem mestu in opravlja svojo nalogo) ti potem rine v smeri zgornjih zračnikov in "deformira" čelado toliko, da vizir več ne nasede "v nulo". da bi ti zdaj točno povedal kje mi je pihalo - se ne spomnim (je 2 sezoni nazaj), ampak je bilo dovolj, da se mi je "vrtinčil" zrak pri očeh. saj ni panike - če ga že imaš, poizkusi (če ne bo v redu, ga lahko še zmeraj brez posledic odstraniš) - morda bo pa na xr1100 boljše.

Zvije školko? :unsure: fuck. če ga nebom mogu montirat bo to zelo neprijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo sej na njihovi strani kaže to namontirano na shoeiki blink.gif.

k zadevca zakon zgleda, res ti ni treba ne menjat vizirja, ne očal tlačit.

ajd sej meni res ni panike črnega met, k sm zvečer lahko tud z vidom od kure, ampak bi mi pa tudi za na skuterček fajn pršlo, sploh zdej pozimi (ti sončni tedni so izvzeti) ko se ti ravno vsak dan ne da vizirja menjat.

@tosemjaz a na raid II bi šla ta zadeva, al je ista pesem kot s xr1000? kolko pa košta ta zadeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi vedel kako je z Raid II čelado, jaz sem ta vizirček poizkusil le na XR1000. Stal pa mislim da je 10-20 eur - ne spomnim se več točno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš enkrat (pre)pozno vračala zvečer domov, mogoče bo še deževalo in boš "videla" ali je bolje kupiti sončna očala za 100€ ali temen vizir za 50€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš enkrat (pre)pozno vračala zvečer domov, mogoče bo še deževalo in boš "videla" ali je bolje kupiti sončna očala za 100€ ali temen vizir za 50€.

Stvari niso vedno tako simpl. za 100€ si jez niti ene zatemnjene leče ne kupim, kar pa ne nardi dost razlike, saj eni ne mormo nost sončnih, in ne mormo met temnih vizirjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš enkrat (pre)pozno vračala zvečer domov, mogoče bo še deževalo in boš "videla" ali je bolje kupiti sončna očala za 100€ ali temen vizir za 50€.

ej za sedet odzada sm lahko slepa. če se pa jst z mojim skuterčkom peljem in se kje zadržim več časa pa pr 50 me tudi z odprtim vizirjem ne pobere.

maš pa prav, da če imaš zatemnjen vizir je potem nujno če voziš met še navadnega s sabo. pa sej se hitro premontira ni panike.

pa se opravičujem, če to že 2. razlagam.

@cartman kaj si pa ti potem poštudiral zate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš enkrat (pre)pozno vračala zvečer domov, mogoče bo še deževalo in boš "videla" ali je bolje kupiti sončna očala za 100€ ali temen vizir za 50€.

Na poti je itak v rezervi svetel vizir, na dnevni furi se pa že v naprej planira kako pa kaj. Nikdar ni bilo težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš enkrat (pre)pozno vračala zvečer domov, mogoče bo še deževalo in boš "videla" ali je bolje kupiti sončna očala za 100€ ali temen vizir za 50€.

Sončna očala večinoma že imamo. Za v avto in za peš...torej očala niso dodaten nakup. Dodaten vizir pa pride prav samo pri čeladi in nikjer drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cartman kaj si pa ti potem poštudiral zate?

nisem še. poskusil bom nataknit sunax, upam, da se ga bo dalo nekako prilagoditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm šel na 3 tedensko potovanje samo z zatemnjenim vizirjem :) Vse je v glavi :boobies: hehe.

Sicer pa ker zgolj za vožnjo z motorjem uporabljam dioptrijska očala, sončna ne pridejo v upoštev in uporabljam temen vizir, ko ocenim, da je le-to potrebno. Se pa da tudi v večernih urah normalno vozit, je pa res da moraš biti precej bolj napet. Ko je tema je pa itak tema, pa če gledaš s sončnimi/temnim vizirjem ali pa navadnim vizirjem :P

ajd

p.s. ko enkrat sprobaš temen vizir, težko še kdaj vzameš navaden vizir in sončna očala s seboj, saj niti slučajno ni isto.

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm šel na 3 tedensko potovanje samo z zatemnjenim vizirjem :) Vse je v glavi :boobies: hehe.

Sicer pa ker zgolj za vožnjo z motorjem uporabljam dioptrijska očala, sončna ne pridejo v upoštev in uporabljam temen vizir, ko ocenim, da je le-to potrebno. Se pa da tudi v večernih urah normalno vozit, je pa res da moraš biti precej bolj napet. Ko je tema je pa itak tema, pa če gledaš s sončnimi/temnim vizirjem ali pa navadnim vizirjem :P

ajd

p.s. ko enkrat sprobaš temen vizir, težko še kdaj vzameš navaden vizir in sončna očala s seboj, saj niti slučajno ni isto.

Ko je tema je res malo kriza.Je pa res,da se odpravis od doma in priblizno ves,da bos pred temo parkiral.Ce pa slucajno kdaj cajt prehiti,sem resla stvar tako,da njemu pustim temen vizir,sebi pa normalen z ocali spodaj.Ko vem,da bova zabluzla...car je v temu,da imava skoraj vedno podobni celadi,kjer so vizirji isti.Zvecer pa samo njemu dam svojega in obratno,ocala v kufer in pocivam na njegovem hrbtu.

Povem po pravici v 13 letih ki sem krozla z motorji okrog,sem po temi se vrnila morda 10x.Stvar organizacije.Ni za se vozit po temi,no,vsaj meni je bala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mene pa zanima, če se v lj kdo ukvarja s nastavljanjem vizirja? da se ne preveč zafrkavam s tem. no pa če ni to zdej nek hud strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če se v lj kdo ukvarja s nastavljanjem vizirja? da se ne preveč zafrkavam s tem. no pa če ni to zdej nek hud strošek.

Men so ga zrihtal enkrat v Avtotriglav v salonu Aprilia enkrat pa V AC-Mobil Honda.

Zelo zadovoljen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

norifumi a v ac-honda jo oni kam nesejo, al jo tam poštimajo?

nastavitev vizirja je Zelo preprosta zadeva in bo prodajalcu vzela 5min dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

norifumi a v ac-honda jo oni kam nesejo, al jo tam poštimajo?

Cikadina oprosti za pozen odgovor. Ampak kot so že drugi povedali so fanje v AC zverzirani in stvar zrihtajo takoj! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej sm potem kr gor poklicala in je super pa še fajn je z jožetom malo poklepetat, pa motorčke pogledat wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima če ima mogoče kdo fotokromatski vizir in kako je zadovoljen z njim?

lp Urban

Tudi mene to zanima. Imam Marushinko 999RS in zanjo se dobi fotokromatski vizir:

http://cgi.ebay.de/MARUSHIN-Visier-PHOTOCHROMATISCH-Helm-777-888-999-RS1-/160426853137?pt=Helmzubeh%C3%B6r&hash=item255a2f8311

(imajo temnejšo in svetlejšo verzijo). Je to kdo probal?

Druga varijanta pa je, da probam še tega Sunaxa: http://www.sunax.de/shop/product_info.php/info/p4_SUNAX--BX---8220-dark--8221-.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!