Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Pri kompozitnih materialih je lupina čelade večna (govorim za nove čelade ki so narejene na osnovi epoksija sem spadajo tudi nekateri poliestri ki se ne starajo) je pa sigurno res da je treba menjati čelato če ti začne razpadavat notranjost oz je ohlapna,.... Tako da ta rok 5 let je marketinška poteza fabrike;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, saj ne rečem, itak stiropor ni isti, pa lepila popuščajo, pa pena začne razpadati... in itak da to rečejo da se nebi našel talent z X let staro čelado ki mu je šla glava skozi razpadel stiropor... ampak če je pri 59 mesecih še OK in tesna, pri 63 mesecih najbrž ni razpadajoča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no če proizvajalec podaja, da se jo menja po 5 letih bi jo jaz zamenjal. Tvoja je glava, sam pri sebi veš komu vrjameš, sebi ali "fabrkam".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja hotel sem samo povedat da se novodobni kompozitni materiali ne starajo več (oziroma so to staranje zelo upočasnili) 

drugače bi moglo že 99% kompozitnih letal popadat z neba ker so narejena iz enakega materjala kot čelade;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa po želji, če misliš da je tvoja glava vredna 100€ jo pač daš v 100€ vredno/10 let staro čelado.

 

Ja sedaj pa zadeve kar malo posplošuješ: govorim o kompozitnih čeladah, ki pa nove ne stanejo niti slučajno 100 € ... ja in prepričan sem, da je 5 ali 6 sezon rabljena lepo ohranjena čelada (seveda iz razreda Arai-Shoei-X lite ... )  še vedno boljša izbira kot pa nek plastični Probiker iz Louisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helmet Replacement

Ultimately, the useful service life of a safety helmet is dependent on the intensity and frequency of its use. Helmet replacement is recommended even if only one of the under-mentioned points applies:

  • The helmet was subjected to an impact.
  • The comfort padding or the retention system has become loose due to heavy use or display signs of deterioration.
  • The synthetic foam padding displays signs of heavy use and the helmet feels too loose. Test: with the retention system fastened, the helmet turns to the side when you gently shake your head.
  • There are indentations in the EPS liner and/or white scratches can be seen on surfaces with black paint.
  • Even if none of these is applied, we, SHOEI, recommend replacement in 5 years after it's first purchased at retail.
Pa še razlaga Araia:

Like most major helmet manufacturers, Arai subscribes to the Snell Memorial Foundation benchmark of five years as the suggested usable lifespan of a motorcycle helmet. Why? Think of a helmet in terms of your body. No matter how good it may look, or how well you take care of it, age still takes its toll. Even with minimal use, a helmet is affected by things like the acids and oils in sweat, haircare products, pollution, exposure to UV rays, etc. At about the five-year mark, helmet interiors begin to show wear and/or deterioration, which should serve as an alert to its overall condition. The helmet's fit may begin to feel a little "loose", not as snug as it once did. This unseen aging and deterioration of the EPS liner and fiberglass shell can affect the helmet's ability to perform in an impact as it was originally designed. If a helmet suffers an impact and any doubt exists as to its further ability to protect, it should either be returned to the manufacturer for competent inspection or discarded and replaced.

These are the reasons to replace your helmet after five years. Of course, if your helmet becomes less than snug in fit, or damaged, it should be replaced before the five year mark. And when you do, you may want to remember that Arai was the first company willing to warranty its helmets for the full Snell-recommended usable lifespan.

WARRANTY

All Arai helmets are warranted against defects in materials and workmanship, and are serviceable only for the properly fitted* first user for 5 years from date of first use, but no more than 7 years from date of manufacture. It should be replaced within 5 years of first use

Sicer pa po želji, če misliš da je tvoja glava vredna 100€ jo pač daš v 100€ vredno/10 let staro čelado.

Če pozorno preberete, je priporočena menjava 5 let PO NAKUPU. Se pravi, če je pred nakupom 3 leta v skladišču, je pa material, lepilo, stiropor in se ostale razpadajoče stvari OK?

Itak da je marketinška fora. Vzeli so pač neko pričakovano obrabo in izpostavljenost uv žarkom glede na SVETOVNO št km letno, in najbrž nekega povprečnega rednecka, ki čelado pere z šamponom za uši, nosi 4kg parfumiziranih lasnih produktov in smatra, da je podkapa nekaj za pod kapo

Tko da 5 let pa čelado stran je neumnost za nas, ki delamo 10000km, povprečno pa najbrz 5000km letno. Če je čelada negovana ji nima kaj bit.

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kompozitnih materialih je lupina čelade večna (govorim za nove čelade ki so narejene na osnovi epoksija sem spadajo tudi nekateri poliestri ki se ne starajo) je pa sigurno res da je treba menjati čelato če ti začne razpadavat notranjost oz je ohlapna,.... Tako da ta rok 5 let je marketinška poteza fabrike;) 

 

Moja xr1000 je rabljena 4 sezone in je skupno naredila cca 15.000 km, in je kot nova... glede tesnenja vezirja je še vse 100% in notranjost je kot nova, saj nosim vedno podkapu (res jo tudi redno vzdržujem/čistim vsakič, ko se vrnem domov) .... da bi jo drugo leto menjal?? ....  Če ima kdo xr1000 staro 5 let in jo misli menjat, bi prosil da mi piše na zs... cena seveda naj bo simbolična saj je čelati že potekel rok uprabe :D ... rabim za rezervo za kakšno štoparko :D

Popravljeno . Popravil ANCIENT
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo ve ali se dobi nadomestne čepke za pinlock, ki so na vizirju čelada xr1100 :

vizir.jpg

 

Sem enega polomil, pa ne bi zaradi tega menjal celega vizirja, drugače ga bom s sekundnim lepilom prilepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst vem da sm to enkrat zravn vizirja dobila, ampak jih ne najdem (mogoče zato ker sm jih mislim da menjala že enkrat) res se ne spomnem. povprašaj v as domžale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo ve ali se dobi nadomestne čepke za pinlock, ki so na vizirju čelada xr1100 :

vizir.jpg

 

Sem enega polomil, pa ne bi zaradi tega menjal celega vizirja, drugače ga bom s sekundnim lepilom prilepil.

Men se je zgodilo isto...sam pri x-spirit II....klical v motocenter Yogi in jih dobil tam...pa še rezervo vzel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen dober vodič kako nastavit vizir? Nekako mi ne rata :) aja mam pa xr 1000

Popravljeno . Popravil Spider™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ga nastaviš edino s poizkušanjem, kaj drugega ti itak ne ostane. edino zelo pazljivo pri istih plastičnih vijakih, da ne uničiš navoja. načeloma se za tiste vijake uporablja njihov "šraufenciger", ki je plastičen. če boš pa kaj hodu mimo domžal pa ti jo bodo gotovo v as-u nastavili. se pa da tudi doma, samo malo se moreš pač igrat s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ima kdo kakšen dober vodič kako nastavit vizir? Nekako mi ne rata :) aja mam pa xr 1000

 

Jst sem na moji XR 1100 menjal mehanizem vizirja in sem ta navodila dobil zraven, če ti bodo kej koristila (ENG, D, IT, FR)

 

post-25300-0-61868600-1392652303_thumb.jpg post-25300-0-54046600-1392652640_thumb.jpg

 

post-25300-0-05216100-1392652715_thumb.jpg post-25300-0-26725200-1392652670_thumb.jpg

 

 

 

Drugače sem o nastavitvi našel tudi ta video

 

 

 

Sem pa jaz mojega kar tako nastavil, da sem mehanizem že v osnovi dokaj nazaj pomaknil in za enkrat tesni. Prej mi je vedno malo pihalo skozi in sem moral vedno uporabljat zaklep vizirja, da mi je vizir tesno stisnilo.

 

Edino sem opazil, da mi v hladnejših dneh se zarosi med vizirjem in pinlockom. Moram malo pogledat in nastavit te čepke. Sem pa našel to stran glede nastavitve pinlock.

 

Če bo še komu to koristilo.

 

http://www.pinlockshop.co.uk/pl/pinlock-information

 

Igor

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo o Shoei čeladah, namreč omislil sem si model GT-Air, pa sem našel na netu tale simpatični test:

 

Mogoče še kdo na forumu, ki je letošnjo sezono prevozil z njo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo obudim temo o Shoei čeladah, namreč omislil sem si model GT-Air, pa sem našel na netu tale simpatični test:

 

Mogoče še kdo na forumu, ki je letošnjo sezono prevozil z njo?

 

Super čelada. Ta bo moja naslednja.  :) Sicer mi zdejšnja XR 1100 še odlično služi. Sem si jo pa poleti v eni prodajalni malo po bližje ogledal in moram reči, da je napram moji še za razred boljše izdelana. Naj ti dobro služi - v smislu potovalnega udobja ne pa preizkušanja kvalitete napram trdi podlagi.

 

Če bi lahko samo kaj spremenil je, da bi ji namestil DD obročka za si jo pripet. (Sicer zanimivo, da jo za določen trg izdelujejo s temi obročki, v Italiji, kjer sem jo gledal pa imajo na voljo samo z neko mikro nastavitvijo)

 

:OK:

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za dobre želje :OK:

 

V tem segmentu integralnih čelad z integriranim sočnim vizirjem, sem preizkusil X-lite, HJC, Schuberth, Nolan in zmagal je prav Shoei, za katerega moram reči, da mi je daleč najbolje sedla na "tintaro" :). Žal je po drugi strani tudi najdražja izmed vseh.  :(

Zanimivo pa, da Arai nima čelade z integriranim sončnim vizirjem, ampak imajo samo t.i. Pro Shade System, ki pa je dodatni zunanji vizir.

 

Drugače pa dvojni DD obročki so za ameriški oz. britanski trg. Ampak glede na to, da imam tudi na Schuberth-ki mikro zaponko, me to ne moti, prej obratno, ker sem že navajen na sistem zapenjanja.

 

Skratka, bom testiral pomladi, pa poročam, ali je to to ali ni  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 sva menjala letos spomladi in sicer Shoei Raid za GT- Air; izgleda da imam tudi jaz glavo po njihovem "kopitu" - res da ni med najcenejšimi, ampak je v kompletu že tudi vse: šončna blenda in pin lock; samo zapenjanje (in odpenjanje) z mikro zaponko je čisto ok, zračenje zelo dobro (všeč mi je, da vizir lahko pustim malenkostno odprt tik pred popolnim zaprtjem, ko ga potem vzmeti še dodatno stisnejo ob tesnilo) , v dežju sprobana in ob zaprtih zračnikih ostane popolnoma suha notranjost - zaenkrat nimam nekih negativnih izkušenj in zapažanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje ali dve.  A so nove serije shoeijevih ćelad drugače ukrojene? a so cifre spremenjenne? Vozil sem XR900, 1000 in 1100. vse številka M. Meril sem Qwest, pa je nisem mogu nostit. M nikakor, L ohlapna in nekam ozka v čelu. A je kdo primerjal  "stare" z novimi? Torej XR z Qwest, GT Air in NXR?

 

In če prav razumem, se NXR v ZDA kliče RF1200, torej je naslednica XR1100, ki se je tam čez klicala RF1100?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole nekako gre, XR1100 je sportturing čelada, Qwest turing, NXR pa Marquezova :kva2: , će se ne motim. Sam sem pa imel težave z Qwest misleč, da mi je premajhna. Kupil sem jo prek ebay in ko je prišla na dom, me je žena klicala v službo, da je ta mala čelada doma. Z ženo namreč nosiva iste cifre čelad in ko jo je ona pomerila, je prišla do zaključka, da je mala :grim . Seveda sm jo tudi jaz pomeril in prišel do zaključka, da jo je treba dati na bolho in avtonet  :smoke: , seveda mi je doma stala ene 2 mesca, ko sm se s kolegom pogovarjal o tem in mi je on podobno zgodbo povedal, edina razlika je bila v tem, da jo je on iz trme nabil na glavo in se z njo vozil, po dveh furah je zadeva postala vozna :OK: . To sm storil tudi jaz in nemreš belivat, take čelade, da bi mi bila tako prav, še v življenju nisem nosil :OK: , tak, da te zastopim, kaj si hotel povedat, ena št. večja, ti je pa prevelika :grim

post-45006-0-46159200-1420477164_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, ne zastopis. Vedno nosim (zelo) tesne celade da se mi na pesi minimalno premikajo. Qwest pa ni bla tesna ampak premajhna. na dveh mestih je podlogo stisnilo na nulo, in tam z glavo tiscis u stiropor. #93 nosi Shoeiev flagship, X-spirit Il. Sm mal poguglal in se preprical da je NXR menjava za XR 1100.

Zanimivo da zdaj v primerjavi s predhodnico poudarjajo manjso, kompaktnejso skolko, 5 let nazaj, ko so opazno povecali lupine, so bli navduseni nad bol zracno in prostornejso celado....prow za tepcke nas majo. btw, meni je bla 1000 bolsa od 1100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js še vedno vozim xr1000, tudi zato, ker mi nobena druga ne ustreza tako zelo....za foro sem probaval xlite pa ni šlo, pol sem pa še xr1100 probal, pa mi je spet bila kot ulita....enaka velikost kot xr1000. ful dobra čelada, zelo kvalitetno izdelana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je moja tiščala tolk, da 100km nisem mogel odpeljat v enem kosu, je treba blo vstavt na kavo :klicaj: , se spomnim, sm šel iz Brežic na krofe  na Trojane :grim , nazaj je blo že bolje, brez vstavljanja :kva2: , vglavnem, se je prilagodila :OK: , ni mi blo lahko :kva2: , zdaj je pa bomba, men se je izšlo, je pa to probavat riziko, da sm jo probal v štacuni, jo ziher neb kupu, prek spleta mi je pa to blo OK, saj mam to cifro, od zmeraj in za vse, pa ni glih tko v vseh primerih :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NXR je zamenjava za xr1100,imam amerisko z oznako rf 1200,vendar se mi zdi da so bile xr1100 bolj kvalitetne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!