Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Jaz ti samo lahko recem, da sem super zadovoljen z NXR. Primerjat pa med znamkami zal ne morem, ker nosim izkljucno Shoei. Prej sem imel pa prejsnji model XR1000. V glavnem sem z Shoei zadovoljen in me druge znamke ne zanimajo.

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel priložnost sprobat GT Air in NXR nažalost NXR ne med vožnjo, vendar ob nakupu mi je bolj ustrezala GT Air zaradi malce večje školjke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2015, Port Folio pravi:

Ziv, in kaksni so obcutki oz. ali si kupil NXR?

Sam sem imel priloznost poizkusiti NXR in GT-AIR model, ne med voznjo.

Izbral NXR, ne vem pa kako bo med voznjo? Zato sprasujem.

Izboru je botrovalo, zapenjanje "double DD" in velikost skoljke, seveda posledicno mi je lepo pristala na glavi. Mal mi je edin cudno, ker imam od predhodne razlicno velikost, skratka AGV (tastara) je bila M/L, NXR pa L.

Mal za salo: NRX-REPLIC Marqez 93 so ponujali s 40% off

 

 

kdo je ponujal 40% off?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2015, Port Folio pravi:

Poizkusi skočit mal v Trieste

 

B)

preveč skrivnosten si...ne vem kaj maš od tega...js vedno preden se kam odpravim, malo preverim preko neta alpa telefonsko...v trst pa zato, da poizkusim srečo al majo al ne, ne bom hodil...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem NXR kupil v Luisu v Grazu za 400€, kar se mi zdi super ugodna cena. Aja ni replika 93 (hvala bogu).

Pri nas je bila cena enake celade 570€. Mogoce bi se kaj popusta iztrzil, dost pa verjetno ne. 

Lp, S. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem bil prejšnji teden v Moto Charlie (Trst). Trgovino so preselili v nove prostore in se sedaj v njej lahko celo obrneš!

Hočem povedati to, da imajo navijači Markeza in vsi tisti, ki jim je vseeno, kaj je narisano na čeladi, priložnost kupiti vrhunske čelade po približno polovični ceni... Velja za vse modele z Markezovo grafiko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Joker said:

Sem bil prejšnji teden v Moto Charlie (Trst). Trgovino so preselili v nove prostore in se sedaj v njej lahko celo obrneš!

Hočem povedati to, da imajo navijači Markeza in vsi tisti, ki jim je vseeno, kaj je narisano na čeladi, priložnost kupiti vrhunske čelade po približno polovični ceni... Velja za vse modele z Markezovo grafiko...

kje pa je zdej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praktično za prejšnjo trgovino. Do konca objekta, kjer je bila prej (v smeri proti centru) nato desno v hrib...

Praktično za prejšnjo trgovino. Do konca objekta, kjer je bila prej (v smeri proti centru) nato desno v hrib...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še kupil sem se pa odločil za NXR, ko bom kupoval, če bi imel GT-Air DD zapenjanje pa verjetno kar zanjo. Replik pa ne mislim kupovat, zaradi nalepke je čelada vsaj četrtino če ne polovico dražja. Če gledam letošnjo sezono obnašanja za Markeza bi jo mogli spustit za 80%, da jo potem lahko kje drugje zamenjaš za poljuben vzorec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Po dolgem času spet pogledam to temo in še vedno je glavna tema kje je kdo kje in za koliko kupil čelado. Če si Slovenc kupuj v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, siks pravi:

zakaj pa, če drugje dobim ceneje?

zakaj te ne bi še naprej nategovali kot slovenca!  :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Se odločam med gt-air pa preklopko in arajko. GT mi je všeč ker je zlo lahka, je pa mi model malo na tesno, arajka je bolj udobna, me pa moti ker ima zunaj vizirja zatemnjeno steklo. Preklopka pa se bojim da je glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Tudi jaz sem kupil GTR čelado. Do sedaj sem vozil Xlite 701. Mi je bila kar vredu čelada, lahka, dvojni D. Xlite je bila velikosti S, GTR je velikosti M. Imam pa problem, da čelada začne žvižgat pri 130+ km/h. Če prelepim vizir z Izolirtrakom, pa preneha. Torej mislim, da moram nastaviti vizir. Ali ima še kdo tak problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Žena je potrebovala novo čelado in  nabavila sva NXR. Probala je tudi GT-air, samo ji je bila preveč glomazna in težja. večkrat je probala na glavi imeti po 10 minut eno in drugo, na koncu je odtehtala NXR. Ker imava z ženo enako številko čelade, sem jo včeraj na turi stestiral.

Čelada je tišja in zračnjejša kot xr 1100. Na glavo gre malo težje zaradi ozkega kalupa, ne pa tišči in jo lahko imaš na glavi ure in ure (podoben kalup je imela Z-one, če se še kdo spomni kdaj je bilo to). Ko odpreš vse zračnike postane malo glasnejša, verjetno tako kot vse ostale. Kar pa me je pozitivno presenetilo glede zračnosti, pri kuhanju v 33°C po turi podkapa ni bila nič premočena od znoja in tudi čelada je bila suha....torej zračnost 10+.

Kaj čmo Shoei je Shoei in tudi v bodoče kot zadnjih 12 let bo Shoei.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 10/07/2016 at 2:45 PM, Schultz said:

Žena je potrebovala novo čelado in  nabavila sva NXR. Probala je tudi GT-air, samo ji je bila preveč glomazna in težja. večkrat je probala na glavi imeti po 10 minut eno in drugo, na koncu je odtehtala NXR. Ker imava z ženo enako številko čelade, sem jo včeraj na turi stestiral.

Čelada je tišja in zračnjejša kot xr 1100. Na glavo gre malo težje zaradi ozkega kalupa, ne pa tišči in jo lahko imaš na glavi ure in ure (podoben kalup je imela Z-one, če se še kdo spomni kdaj je bilo to). Ko odpreš vse zračnike postane malo glasnejša, verjetno tako kot vse ostale. Kar pa me je pozitivno presenetilo glede zračnosti, pri kuhanju v 33°C po turi podkapa ni bila nič premočena od znoja in tudi čelada je bila suha....torej zračnost 10+.

Kaj čmo Shoei je Shoei in tudi v bodoče kot zadnjih 12 let bo Shoei.

Hudica, xr 900, 1000 in 1100 imam M cifro, nxr in gt air M ne dam nit na glavo?!? Xr1100 sem med voznjo probal tudi L in mi je bila obcutno prevelika. Gt air pa ne znam definirat, a mi je velika al ne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado sem kupil v italiji za 365 eurov. Jst mam manjšo glavo in nosim "S". Vse modele do sedaj sem dal na glavo to številko. Kot sem že povedal, je NXR malo ožja za dat na glavo, ne pa tišči. Kakorkoli vsako čelado, ki jo kupuješ moraš probat in jo imet vsaj eno uro na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Boscho Hellou pravi:

Cena je kar ugodna...Vkateri trgovini ?

(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) v Sesljanu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!