Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Po koncu sezone dam zmeraj poservisirat čelado. To sem vedno počel z Xlite. Ali kdo ve, kje so majstri za shoei?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, fico77 pravi:

Po koncu sezone dam zmeraj poservisirat čelado. To sem vedno počel z Xlite. Ali kdo ve, kje so majstri za shoei?

z x-lite že, samo shoei je shoei, samo nosiš, opereš, nosiš, namežeš enkrat letno gumijasto tesnilo z mazalnim sredstvom, ki si ga dobil zraven, ko si kupil čelado in spet nosiš, pereš...nosiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako delam z nolanko pa je ko nova po 2 letih. Tisto za gumo pa nimam kaj pa je sploh zaena kemikalja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dec Joze v asu je deloval zelo suvereno. 

Drgac pa, xr1100 sluzi peto sezono, odpelala je cca 40 000km, in ne da nob3nga argumenta za menjavo znamke. Ker nosim debela ocala imam par specificnih zahtev, in sem dal cez precej razlicnih celad.  X Lite, Suomy, Schuberth, Agv in Arai, vse celade visjega razreda, in zaenkat, mi je Shoei No1. 

 

Bi pa grozno rad stestiral pred novim nakupkm, ker so nekoliko spremenili kalupe. A jih je kdo vidu kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

Enako delam z nolanko pa je ko nova po 2 letih. Tisto za gumo pa nimam kaj pa je sploh zaena kemikalja?

nič kej posebnega, malo glicerina, da guma ne popoka

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Cartman pravi:

En dec Joze v asu je deloval zelo suvereno. 

Drgac pa, xr1100 sluzi peto sezono, odpelala je cca 40 000km, in ne da nob3nga argumenta za menjavo znamke. Ker nosim debela ocala imam par specificnih zahtev, in sem dal cez precej razlicnih celad.  X Lite, Suomy, Schuberth, Agv in Arai, vse celade visjega razreda, in zaenkat, mi je Shoei No1. 

 

Bi pa grozno rad stestiral pred novim nakupkm, ker so nekoliko spremenili kalupe. A jih je kdo vidu kje?

v AS Domžale. Vsaj X spirit 3 so imeli in mislim da še nekaj ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Cartman said:

En dec Joze v asu je deloval zelo suvereno. 

Drgac pa, xr1100 sluzi peto sezono, odpelala je cca 40 000km, in ne da nob3nga argumenta za menjavo znamke. Ker nosim debela ocala imam par specificnih zahtev, in sem dal cez precej razlicnih celad.  X Lite, Suomy, Schuberth, Agv in Arai, vse celade visjega razreda, in zaenkat, mi je Shoei No1. 

 

Bi pa grozno rad stestiral pred novim nakupkm, ker so nekoliko spremenili kalupe. A jih je kdo vidu kje?

V MB pri Moto Limit jih najdes: http://www.moto-limit.si/  Bostjan iz nekdanjega Autocommerca je tam zraven in ti bo komot pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nov "vstopni model" : RYD

http://www.shoei-europe.com/ryd/index.html#prettyPhoto/1/

Shoei RYD, integral helmet

   

In kot je pri njih že v navadIi - grafike pridejo v naslednjih sezonah. Me pačudi, da je brez notranjega sončnega vizirja.

Se že prodaja: (tudi redna cena pri nas bo verjetno zelo)

http://www.motoin.de/Helmets/Integral-Helmets/Shoei-RYD-integral-helmet::44450.html?refID=02&utm_source=googleAdwords&utm_medium=export&language=en&refID=02&language=en

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, 

Ravno imam na mizi eno ponudbo, ki si mi jutri iztece za nakup celade Shoei x spirit 3 za 550 eur pa me zanima kako imate kj izkusnje z to celado? Na glavi sem jo ze imel in moram rect, da mi je bila dokaj udobna napram kaksni schubertki sr1.

Zanima me kako se obnese pri voznji, kolk kaj šumi itd? Uporaba za na hondo cbr 600 f.

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ravbaski pravi:

Pozdravljeni, 

Ravno imam na mizi eno ponudbo, ki si mi jutri iztece za nakup celade Shoei x spirit 3 za 550 eur pa me zanima kako imate kj izkusnje z to celado? Na glavi sem jo ze imel in moram rect, da mi je bila dokaj udobna napram kaksni schubertki sr1.

Zanima me kako se obnese pri voznji, kolk kaj šumi itd? Uporaba za na hondo cbr 600 f.

Hvala

 

Moje mnenje,da preveč športna zate...ni to neka udobna čelada

Men je bila prelahka...sprobal iz Domžal do Arje vasi..le po avtocesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Moje mnenje,da preveč športna zate...ni to neka udobna čelada

Men je bila prelahka...sprobal iz Domžal do Arje vasi..le po avtocesti...

Hm...da bi bil problem da je prelahka me ne moti prej bi se sekiral da bi bila preglasna, prelahka pa nikol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ravbaski pravi:

Hm...da bi bil problem da je prelahka me ne moti prej bi se sekiral da bi bila preglasna, prelahka pa nikol...

Tudi jaz mislil tako...v Arji vasi pa snel z glave in nazaj dal arai condor,ki sem jo že imel..pa bila kao ful slabša...po moje je mal preveč za pisto pa imam vedno visoki razred SS čelad...vem,da kadarkoli SHOEI ali AGV hočem testirat...shark mi ne paše na glavo,suomy in arai pa mi super...čelado nasploh je vsaj meni zelo velik problem in jo hočem testirat glih od tega shoei naprej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem cisto dobro razumel kaj si hotel povedati, da je celada preglasna al da ti celada oziroma kalup ne pase-sede? Kolk je bla kj glasna celada? Se rabi cepke ali je ok zvocna izolacija?

Popravljeno . Popravil Ravbaski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Ravbaski pravi:

Nisem cisto dobro razumel kaj si hotel povedati, da je celada preglasna al da ti celada oziroma kalup ne pase-sede? Kolk je bla kj glasna celada? Se rabi cepke ali je ok zvocna izolacija?

Men ni sedla in sem jo prodal...pa v trgovini super pasala..navsezadnje drugače ne daš toliko iz žepa.."glasne" so vse SS čelade..recimo na agv me motil hrup okoli ventilacije na tej pa predvsem lahkost je pa bolj glasna od arai

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Ravbaski said:

Pozdravljeni se tukaj, 

Ravno imam na mizi eno ponudbo, ki si mi jutri iztece za nakup celade Shoei x spirit 3 za 550 eur pa me zanima kako imate kj izkusnje z to celado? Na glavi sem jo ze imel in moram rect, da mi je bila dokaj udobna napram kaksni schubertki sr1.

Zanima me kako se obnese pri voznji, kolk kaj šumi itd? Uporaba za na hondo cbr 600 f.

Hvala

Pobrano naravnost z uradne strani: "The helmet should be perfect for racing, and nothing else". Že sam Shoei ti jo odsvetuje, kupi čelado za cestno uporabo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, sesir pravi:

Men ni sedla in sem jo prodal...pa v trgovini super pasala..navsezadnje drugače ne daš toliko iz žepa.."glasne" so vse SS čelade..recimo na agv me motil hrup okoli ventilacije na tej pa predvsem lahkost je pa bolj glasna od arai

mi lahko predlagaš kakšno potem glede na izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Ravbaski pravi:

mi lahko predlagaš kakšno potem glede na izkušnje?

Vsakemu paše svoje...moraš poizkusiti...če shoei vzemi bolj cestno...

Shoei,arai,suomy so me vredi na glavi,drugim spet...moraš sprobat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti sede glede velikosti in notranjega oblazinjena ti iz izkušenj lahko priporočam Shoei GT air - za moje pojmovanje odlična sport tourig izbira; imaš od pinlocka do integriranega sončnega vizirja že v "osnovni" ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sm probal veliko čelad, od noname prozvajalcev do premium znamk. na mojo glavo najbolje sede shoei. različni modeli. prej xr 1000, ki jo imam še zdaj..probal pa sem tudi njeni naslednici xr1100 in nxr, in isto sedeta...nolan, xlite, shark,...ne...

x spirit bi ti priporočal samo, če jo dobiš zelo poceni in morebitne pomanjkljivosti vzameš v zakup..za 500€+ imaš polno druge izbire, ki bi mogoče bolj ustrezala tvojemu namenu uporabe, ki pa glede na motor, ki ga voziš, ni izključno race...je pa shoei res dobro izdelana, kar je razvidno tudi iz cene...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Ravbaski said:

mi lahko predlagaš kakšno potem glede na izkušnje?

Nxr? En klik manj sportna kot xspirit3

 

drugace pa moram rect da kaksne silne razlike v glasnosti jaz ne opazim. Vozil kup celad, shoei mi zelo sede (vozu xr900,1000 in zdej 1100). Recmo na nakedu je xr1100 obcutno bol tiha kot na vtr. Na burgmanu 65o pa skor oglusel! S Suomijem je blo obratno. Na vtr super, na nakedu katastrofa. 

 

Za hrup je dost bol ko celada pomemben motor, oziroma poza na motorju. Na Diavlu sem testiral shoei gt air. Nenormalno tiha. Kako se bo odrezala na mojem motorju pa nimam pojma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2017 ob 11:24, Ravbaski pravi:

Pozdravljeni, 

Ravno imam na mizi eno ponudbo, ki si mi jutri iztece za nakup celade Shoei x spirit 3 za 550 eur pa me zanima kako imate kj izkusnje z to celado? Na glavi sem jo ze imel in moram rect, da mi je bila dokaj udobna napram kaksni schubertki sr1.

Zanima me kako se obnese pri voznji, kolk kaj šumi itd? Uporaba za na hondo cbr 600 f.

Hvala

 

Lani sem šla z njo na 10 dnevno potovanje po državah bivše juge. Absolutno ni nič preglasna, zelo zračna in zelo udobna. Da o tem, da je mrtvo hladna pri vseh manevrih in hitrostih sploh nebi :D Odlična kombinacija, če imaš vsaj kaj športne vožnje v repertoarju, samo za touring je pa verjetno vseeno overkill. Pa številke so malo manjše od njihove klasične, tako da je treba točno ta model dat na glavo, da vidiš če klapa vse tako kot je treba. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, no_name pravi:

Kakšne so lastnosti prelahke čelade ?

Sprobaj jo...težko to opišeš...men pač ni bila ok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-Spirit 3 vozim od leta 2013. Iskal sem eno super zracno celado in jo tudi nasel. Kar se tega tice je odlicna, mogoce malce glasnejsa,ampak ni neke panike, itak vedno vozim z cepki v usesih. Malo tezje gre na glavo in iz nje, drugace pa super udobna in se jo da bp voziti tudi z ocali. Sedaj bi verjetno nabavil NXR, ki ima tudi vecje stevilo zracnikov. Pred X-Spirit 3 sem pa vozil Shoei XR1000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 2. 2017 ob 21:19, vuk76 pravi:

X-Spirit 3 vozim od leta 2013. Iskal sem eno super zracno celado in jo tudi nasel. Kar se tega tice je odlicna, mogoce malce glasnejsa,ampak ni neke panike, itak vedno vozim z cepki v usesih. Malo tezje gre na glavo in iz nje, drugace pa super udobna in se jo da bp voziti tudi z ocali. Sedaj bi verjetno nabavil NXR, ki ima tudi vecje stevilo zracnikov. Pred X-Spirit 3 sem pa vozil Shoei XR1000.

Verjetno mislis X-spirit 2, ker X spirit 3 je zunaj sele od lani ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!