Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Moj Fotr ma S1, pa je reku da je res zelo zelo tiha čelada.. pa da ga je na začetku najprej celo motil... ker ni blo enakih zvokov kot prej v ostalih čeladah...

Ker mam probleme z očmi in očali, se moram v čelado precej poglobit :D na srečo sem večino omenjenih čelad vozil, vsaj en dan. Zdi se mi,da je najtišja XR1000, pa tudi očala mi z njo najmanj trese. S1 se mi ni zdela tiha, in je precej težka. (v primerjavi z mojo suomy gunwind pa je zelo tiha:D) pri 180+je srednji zračnik zadaj začel tulit. Zaslonka je zelo fajn...ampak izbira je xr 1000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mam probleme z očmi in očali, se moram v čelado precej poglobit :D na srečo sem večino omenjenih čelad vozil, vsaj en dan. Zdi se mi,da je najtišja XR1000, pa tudi očala mi z njo najmanj trese. S1 se mi ni zdela tiha, in je precej težka. (v primerjavi z mojo suomy gunwind pa je zelo tiha:D) pri 180+je srednji zračnik zadaj začel tulit. Zaslonka je zelo fajn...ampak izbira je xr 1000

U primerjavi z prejšnjo je zelo tiha... navadt se je mogu... vrjetno je pa tut odvisno od motorja in položaja na njem, vetre zaščite,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si mogoče vedel, da proizvajajo Shubert čelade v Italiji v tovarni Dainese. Tudi Dainese Airstream je narejena na istem pultu kot Schubert S1. Pa AGV se tudi že proizvaja pri Dainese.

Za AGV sem vedel, ostalo pa ne. Ampak to, da so "narejene" na istem pultu, še ne pomeni da so iste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Če kdo še kupuje xr 1000 jo lahko dobi za cca 350€. Mislim da sta še dve v S in L. Na PM lahko dam številko.

Zame je XR 1000 zelo v redu in ostajam že peto leto pri Shoeiu.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Če kdo še kupuje xr 1000 jo lahko dobi za cca 350€. Mislim da sta še dve v S in L. Na PM lahko dam številko.

Zame je XR 1000 zelo v redu in ostajam že peto leto pri Shoeiu.

Ajd

Poznam tudi kje se da dobit za 322 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam evo vprašanje v kratkem sem si nabavu čelado AGV-GP-PRO ter mam velike probleme ker mi piha direkt v oči ter je zelo glasna skratka zelo moteče čelada za v koš zdej me pa zanima odločam se za nakup čelade SHOEI xr-1000 zanima me vaše izkušnje če kaj piha pa kok je glasna pa če se kej rosi pa kako se obnese čelada na glavi da ne bom spet vrgu v smeti 400€.....hvala lepa že v naprej...LP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja boljša polovica je iz AGV prešaltala na XR1000 gllih zaradi tega, kar ti omenjaš. Sicer razlika glede glasnosti ni ne vem kakšna (mene osebno ne moti). Piha pa nič...to je pa res.

Je pa odvisno vse od tega kakšno imaš glavo, kakšen je motor itd. Npr. Kolegu v Gp PRO na istem motorju ni pihalo, meni pa je.

Če lahko, probaj prej.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če jemožno dobit pri whisper kitu samo tisto za okoli glave oz. vratu...brez tistega podbradnega dela(ga že imam)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če jemožno dobit pri whisper kitu samo tisto za okoli glave oz. vratu...brez tistega podbradnega dela(ga že imam)???

Je možno.. Jaz sem pri Yogiju vzel samo prednji del.. Prodaja posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če jemožno dobit pri whisper kitu samo tisto za okoli glave oz. vratu...brez tistega podbradnega dela(ga že imam)???

Najbolje, da pokličeš v AUTOCOMMERCE MARIBOR v APRILIO pa ti razložijo vse kar želiš izvedeti glede SHOEI. Imam dobre izkušnje z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam evo vprašanje v kratkem sem si nabavu čelado AGV-GP-PRO ter mam velike probleme ker mi piha direkt v oči ter je zelo glasna skratka zelo moteče čelada za v koš zdej me pa zanima odločam se za nakup čelade SHOEI xr-1000 zanima me vaše izkušnje če kaj piha pa kok je glasna pa če se kej rosi pa kako se obnese čelada na glavi da ne bom spet vrgu v smeti 400€.....hvala lepa že v naprej...LP...

Če si se odločil za Shoei XR-1000 + whisper kit mi lahko verjameš, da si se dobro odločil. Tvoje težave so rešene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
Če si se odločil za Shoei XR-1000 + whisper kit mi lahko verjameš, da si se dobro odločil. Tvoje težave so rešene.

Ej!

Nekaj časa nazaj sem te prosil, da mi sporočiš kje naj kupim Shoei XR1000 Diabolic III po 322€. Moja je malo velika. Zdaj pa ne vem ali pišeš kar tja v tri dni ali je res kaj s tem. Če nisi siguren ne tipkaj kar tako!

Mogoče pa res veš za Shoice po 322€??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

To pišem glih tok, da se pohvalim z mojo novo čelado :worship: .

Svojo prelšnjo Shark rsi, sem zamenjal za Shoei xr1000 black, in moream priznat, da mi ni niti malo razočaran, kvečjemu navdušen!

Zanima me le, kje bi najugodneje dobil temen vizir- pri luisu je malo drag, al se samo meni tako zdi??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je cena okoli 55€, ne me držati za besedo. Je pa cena pri vseh prodajalcih en približno enaka.

Vprašaj AC Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

To pišem glih tok, da se pohvalim z mojo novo čelado :worship: .

Svojo prelšnjo Shark rsi, sem zamenjal za Shoei xr1000 black, in moream priznat, da mi ni niti malo razočaran, kvečjemu navdušen!

Zanima me le, kje bi najugodneje dobil temen vizir- pri luisu je malo drag, al se samo meni tako zdi??

V MB AUTOCOMMERCE 42 EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če ma še kdo iz modelom X-SPIRIT te težave da ga pr teh temperaturah k so zdj zebe v faco :whistle: namreč men tud če use zračnike zaprem zelo neprijetn mrzel zrak piha notr...ko dam pa gor velik slabšo čelado hjc je pa čist uredu :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvrjetneje ti vleče pri bradi. X-spirit je race čelada, zato je tudi temu primerno zračna.

Pod brado mam tisto original mrežco, ki je prov temu namenjena da ne piha...drugač pa vem ja da so race čelade bol zračene, sam da so pa tok pa tud nism vedu :whistle:

sej drugač za polet bo tole čist uredu, k bo spet vročina, ampak dele je pa res mal moteče...bom kr tastaro čelado nosu ob mrazu rajš :D

Tak problem enostavno rešiš s podkapo!

mam podkapo uspodi, sam pr ustih ni tistga materiala, ki ne prepušča zraka, ampak je sam v predelu vratu :)

Popravljeno . Popravil _N3jC_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod brado mam tisto original mrežco, ki je prov temu namenjena da ne piha...drugač pa vem ja da so race čelade bol zračene, sam da so pa tok pa tud nism vedu :whistle:

TIsta mrežca, ni sam temu namenjena in samo po sebi ne zadrži tok piša vetra. Bolje opravlja funkcijo zaščite pred ,mušicam in podobno golaznijo, da jih vrtinec vetra ne potegne v čelado ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TIsta mrežca, ni sam temu namenjena in samo po sebi ne zadrži tok piša vetra. Bolje opravlja funkcijo zaščite pred ,mušicam in podobno golaznijo, da jih vrtinec vetra ne potegne v čelado ;)

No evo pa spet vem neki novga, sm skos mislu da je to sam za veter :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me le, kje bi najugodneje dobil temen vizir- pri luisu je malo drag, al se samo meni tako zdi??

Yogi Moto center...39 EUR :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ma še kdo iz modelom X-SPIRIT te težave da ga pr teh temperaturah k so zdj zebe v faco :whistle: namreč men tud če use zračnike zaprem zelo neprijetn mrzel zrak piha notr...ko dam pa gor velik slabšo čelado hjc je pa čist uredu :blink:

Imam iste probleme z x-lite 801 in mi je včera napihalo sinuse, da sem imel zvečer glavo kot balon. Danes sem pa naredil poizkus. Odrezal sem približno 10 x 3 x 3 cm velik kos pene za ležalke (gumapjuma) in jo že pri nameščeni čeladi vložil pri odprtem vizirju v predel pred brado, nad podbradno protivetrno zaščito. Razultat na poizkusni vožnji je bil tak, da se mi je vizir pri nižji hitrosti skozi naselja sicer rahlo rosil, kar sem kompenziral za napol odprtim zračnikom na bradi, pri normalni potovalni hitrosti, pa se ta problem ni več pojavljal, prepih v čeladi pa je izginil :010 :010 :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam iste probleme z x-lite 801 in mi je včera napihalo sinuse, da sem imel zvečer glavo kot balon. Danes sem pa naredil poizkus. Odrezal sem približno 10 x 3 x 3 cm velik kos pene za ležalke (gumapjuma) in jo že pri nameščeni čeladi vložil pri odprtem vizirju v predel pred brado, nad podbradno protivetrno zaščito. Razultat na poizkusni vožnji je bil tak, da se mi je vizir pri nižji hitrosti skozi naselja sicer rahlo rosil, kar sem kompenziral za napol odprtim zračnikom na bradi, pri normalni potovalni hitrosti, pa se ta problem ni več pojavljal, prepih v čeladi pa je izginil :010 :010 :010

no bom še jst to probu...problemov iz rosenjem pa vrjetn ne bom meu ker mam na vizirju pinlock :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!