Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Zanima me, kako motec je whisper kit pri uporabi celade? A je samo tezje natakniti in sneti celado, ali je tudi obracanje glave otezeno?

Whisper kit je moteč samo pri natikanju in snemanju čelade. V bistvu samo prednji, čelni del, ki ti vedno potegne podkapo iz nosa preko brade (če imaš tisto, ki ti pokrije usta in nos). Drugače pa pri vožnji sploh ni moteč, pri obračanju glave ga ne čutiš, je pa v čeladi kar tišje z njim. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moja nova Xr 1000 moram rečt da je odlična (imel sem agv stehlt pa mi je bla nekam glasna) ta pa je tiha mirna taka kot mora bit :010

post-19795-1237214258_thumb.jpg post-19795-1237214278_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja nova Xr 1000 moram rečt da je odlična (imel sem agv stehlt pa mi je bla nekam glasna) ta pa je tiha mirna taka kot mora bit :010

post-19795-1237214258_thumb.jpg post-19795-1237214278_thumb.jpg

Hojej, meni se zdi Shoei XR1000 kar glasna, kljub temu, da sem dokupil ta whisper kit ali kaj že je ta hec... Kako te mora bit v AGV???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni treba polagat računov,ker jih sama nobenemu ne maram...Prav je, nobeden od nas ne dela za bombone.

LpB81 :lol:

Le pljuj si v skledo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere shoe vozte kej na naked motorjih cit tko za info., ce se komu da. :whistle:

Sploh ne vozim Shoei, ker nimajo velikosti za moj pisker. Trenutno se drajsa Arai Tour X :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere shoe vozte kej na naked motorjih cit tko za info., ce se komu da. :whistle:

Shoei Raid ... lahko bi bila tišja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere shoe vozte kej na naked motorjih cit tko za info., ce se komu da. :whistle:

Shoei X-Spirit....super zadovoljen, menjal arai za shoei, ker pač bolj sede na bučo, pa aerodinamika je tudi boljša, je tudi tišja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam shoe raid II, kupljena pri Pigniolo v Gorici. Z njo sm ful zadovolna, tudi pinlock je kar v redu zadeva če se vozite tudi pozimi. Jst jo sicer imam za na skuter, ampak je namenjena predvsem pravim motorjem. Za njo sm se odločila predvsem zaradi teže, saj so ble ostale (nolan, shark, hjc) veliko težje tudi za več kot 350g, kar je verjetno za vse punce kar velika prednost. Sicer je pa pa bla cena 360€. glede glasnosti sm zadovolna, edino poleti bo notr verjetno ful vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino poleti bo notr verjetno ful vroče.

to ti bo v vsaki čeladi pri 50 km/h... bo treba kaj bolj divjega zajahat :naughty:

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti bo v vsaki čeladi pri 50 km/h... bo treba kaj bolj divjega zajahat :naughty:

Tudi to pride, ko bojo finance B) . Sicer pa prou velike "mašine" tudi ne, k vse kar ma več kot 200kg mi dela probleme :P , švoh pupa, ni kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odvisno s katerega konca si. V LJ jih ima Avtocommerce pa vem da je tudi v grosupljem ena trgovina ki jih ima, pa še ene par po sloveniji. Sem videl reklamo v eni reviji na zadnji strani, kjer so spodaj tudi napisani vsi prodajalci. Za servise pa ne vem kako je s tem, boš moral kar poklicat prodajalce.

******** Zbrisano ***********

Popravljeno . Popravil Codeine
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz si bom moral za naslednjo sezono počasi omisliti novo čelado.. Sicer sem z mojo Sharkico čisto zadovoljen, samo je v uporavbi že peto leto, tako da bo počasi odlsužila svoje.. Pa tudi zgleda že bolj švoh, po par padcih z motorja na pesek :)

Skratka pri izbiri nove čelade bo pomoje Shoei kar prva v vrsti.. X-lite mi ne sede na glavo, Shark nima pinlocka, v ostale se pa niti nisem poglabljal..

Torej tudi mene zanima kje se najbolj splača nabavit to firmo, bi bilo fajn že takoj po sezoni začet iskat kakšno ugodno varianto.. Kje je torej najbolj ugodno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz si bom moral za naslednjo sezono počasi omisliti novo čelado.. Sicer sem z mojo Sharkico čisto zadovoljen, samo je v uporavbi že peto leto, tako da bo počasi odlsužila svoje.. Pa tudi zgleda že bolj švoh, po par padcih z motorja na pesek :)

Skratka pri izbiri nove čelade bo pomoje Shoei kar prva v vrsti.. X-lite mi ne sede na glavo, Shark nima pinlocka, v ostale se pa niti nisem poglabljal..

Torej tudi mene zanima kje se najbolj splača nabavit to firmo, bi bilo fajn že takoj po sezoni začet iskat kakšno ugodno varianto.. Kje je torej najbolj ugodno?

ebay, fc-moto. Kolikor sem jst gledal je to najceneje. Moja šarkica je šla tud rakom žvigžat ( in morm rečt da je odlično opravljala naloge - edina zamera je ker nima D-obročkov, in ker preveč piha ). No zdej je itak ornk usuta, pa xr-1000 me že dolg časa žuli tako da bom uzel belo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz si bom moral za naslednjo sezono počasi omisliti novo čelado.. Sicer sem z mojo Sharkico čisto zadovoljen, samo je v uporavbi že peto leto, tako da bo počasi odlsužila svoje.. Pa tudi zgleda že bolj švoh, po par padcih z motorja na pesek :)

Skratka pri izbiri nove čelade bo pomoje Shoei kar prva v vrsti.. X-lite mi ne sede na glavo, Shark nima pinlocka, v ostale se pa niti nisem poglabljal..

Torej tudi mene zanima kje se najbolj splača nabavit to firmo, bi bilo fajn že takoj po sezoni začet iskat kakšno ugodno varianto.. Kje je torej najbolj ugodno?

če ti ni predaleč lahko greš pogledat v Pigniolo v Gorici (Italija). Jst sm mojo dobila se mi zdi kr ugodno (raid II s pinlockom je bla 360€), sploh kaki lanski modeli so še bolj ugodni. Se da malo barantat pa prou za silo znajo neki slovensko oz. se ful trudijo ti ustrešt in se spoznajo na to kar prodajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanimovo pri shoei XR 1000 je to da potrebujem velikost S (kot ulita) medtem ko imam staro nolanko N60(ja vem da je stara) velikost M. Se mi pa zdi shoei veliko manj zvočno izolirana glede na mojo, med vožnjo je pa še nisem uspel preizkusit ima pa tam kjer imaš ušesa luknjo (ni izolacije oz podloge, medtem ko jo moja ima.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
A kdo ve kje pri nas se da kupit ščitnik za veter ki pride dodatno nataknjen pod brado, vidim da Luis ma pa se mi ne da gor:

http://www.louis.de/_4019beedc63ded9bdf9e7...tnr_gr=20012136

Probaj na Autocommerce v Mb ali Lj, imajo Shoei čelade in tudi dodatno opremo za njih. Če ni na zalogi, pa ziher naročijo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!