Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

na shoei-jevi strani pise da imajo njihovi vizirji nastavek za pinlock, a je to ta isti pinlock kot za nolan celade al imajo oni svojo obliko? Namrec nekako se mi zdi da je nolanova roba pri nas veliko bolj zastopana kot pa shoei.

Torej en argument za S1 vec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam celado SHOEI Z-ONE in sem zelo zadovoljen z njo. sploh obcutek ko jo imas na glavi. Res se ti fajn oprime in tudi pri visjih hitrostih nisem opazil nobenih vibracij. Res pa je da se kar hitro zarosi vizir ob hladnem vremenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem probal v trgovini čelado Shoei Raid, mi je rekla da ima gor vizir proti rošenju, ena druga ga ni imela. Probal sem pihniti v njega in se ni zarosil. Je pa res, da je drugače pri drugih pogojih (na motorju v slabem vremenu, mrazu, vročini, dežju,...). Da pa se dokupit (za meni se zdi 30 evrov) anti fog folija. Kako pa ta deluje pa ne vem (verjetno je že kaj bolje).

Kolikor vem Shoei za Slovenijo sploh nima zastopnika.

Shubert S1 sem tudi želel probati, ampak niso imeli številke (imeli so eno, ki je nikakor nisem mogel spraviti na glavo). Cena pa je bila okrog 500 Evrov (to je z barvno poslikavo), enobarvna pa se mi zdi, da stane 450 Evrov (ali 460).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne bo držalo.

Generalni zastopnik in uvoznik za SHOEI, AGV in MDS čelade je CHORUM d.o.o. iz Ljubljane.

Prepisano iz moto kataloga 2003!

Žal sem tudi sam našel oglas šele po tem, ko sem že kupil čelado (Arai - AstroJ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR 1000 nima sam nastavkov za pinlock, ampak ga tudi ima. V Italiji je cena brez IVE 350 EUR. XR 900, je pa tudi v Italiji zelo ugodno - 245 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem uporabil iskalnik in ni prav veliko napisanega o teh celadah.

ocitno nisi ravno intenzivno iskal. sem zdruzil temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve telefonsko številko ot tega zastopnika CHORUM d.o.o.?

Jaz sem iskal po internetu, telefonskem imeniku,... in nič ne najde.

Me pa zanima kkšne so cene pri nas. Pomagalo bi tudi, če kdo napiše trgovino v kateri jih prodajajo.

Čelado potrebujem nujno, ker je motor že doma, čelade pa še nimam!

Hvala za odgovore!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sašo T. alias Chorum je zaprl štacuno in vse predal Šepić komercu v Zagreb. Bo treba ritko čez mejo spravit, npr. v Pignolo Gorizia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve kako je s številkami Shoei čelad?

V Louisovem katalogu sem videl številke od XXS-XXL (za enobarvne) in od XS-XL (za poslikane). Kaj poslikane npr. Raid Invader,... ne obstajajo v XXL izvedbi ali jih samo oni nimajo?

A mi lahko še kdo osvetli kako si sledijo kvalitete teh čelad: X-Spirit (po ceni verjetno najboljše), Z-One, XR-900, Raid, XR-1000?

hvala :notworthy:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, še nekaj sem pozabilv vprašati v prejšnjem postu!

Ali so vsi modeli Raid (ali karkoli drugega) enaki in naslednja beseda pomeni le poslikavo ali je še kaka razlika? Ker se mi kar veliko zdi, da je enaka čelada, ki je poslikana 100 Evrov in več dražja od enobarvne (črne, mat črne, srebrne)!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so vsi modeli Raid (ali karkoli drugega) enaki in naslednja beseda pomeni le poslikavo ali je še kaka razlika? Ker se mi kar veliko zdi, da je enaka čelada, ki je poslikana 100 Evrov in več dražja od enobarvne (črne, mat črne, srebrne)!

S poslikavo ti ne prodajo samo dodatnih 50 gramov barve, ampak tudi imidž... bodisi nekega dirkača, bodisi nečesa, kar bi si ti rad kupil ...

zato so takšne razlike v ceni.

PS: ne kupuj čelade samo na oči in katalog. In ne s kar iz prve odločit za Shoei, ker ni nujno ,da se ti bo prielgala... Ker vem, da si iz štajerskega konac ,ti priporočam tudi pot v Graz... Več o štacunah v grazu ti pa lahko pove Ice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve kako je s številkami Shoei čelad?

V Louisovem katalogu sem videl številke od XXS-XXL (za enobarvne) in od XS-XL (za poslikane). Kaj poslikane npr. Raid Invader,... ne obstajajo v XXL izvedbi ali jih samo oni nimajo?

A mi lahko še kdo osvetli kako si sledijo kvalitete teh čelad: X-Spirit (po ceni verjetno najboljše), Z-One, XR-900, Raid, XR-1000?

hvala :notworthy:

lp

ne govorim iz izkusenj ali znanja temvec zgolj sklepam na osnovi prebranega na netu:

x-spirit

z-one

xr1000

xr900(lanski model ki ga je letos nadomestil rx1000)

raid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo soddplah, zadel si v polno. Le tisti XR-i in RX-i ti mal nagajajo. Vse so namreč xr (900,1000). Jes sm pa nabavu Z-one. Nobena Araika se mi ni tako dobro usedla na betico. Shoei X-spirit je pa sam za pisto in bližnjo okolico. Dal 370 EUR z vrnjeno IVO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej priznam, prvotno sem vse poimenoval rx, pol sem pa sel popravljat pa sem en podatek spregledal in je tako ostal rx, moral bi pa biti xr :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Se opravičujem, še nekaj sem pozabilv vprašati v prejšnjem postu!

Ali so vsi modeli Raid (ali karkoli drugega) enaki in naslednja beseda pomeni le poslikavo ali je še kaka razlika? Ker se mi kar veliko zdi, da je enaka čelada, ki je poslikana 100 Evrov in več dražja od enobarvne (črne, mat črne, srebrne)!

lp

Poleg tega ima Louis cenejše Shoei Raid kot Pignolio v Novi Gorici in to za 40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ice dej mi reč če majo kje v Grazu SHOEI čelade, me zanima cross model.

A maš mpgoče kak link od prodajalne?

Hvala v naprej!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, spet jaz, menjam čelado, ki sem jo kupil pred parimi dnevi (prevelka :D ), no sem že prej v Avstriji gledal Shoei Raid čelado, pa me nekaj zanima, čelada mi gre super na glavo, mam pa problem, ker me stisne v ličnicah, da niti dihat ne morem, a se da zamenjat - stanjšat ličnice, v Avstriji (Louis) se jim niti sanja ne, če je to mogoče.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, spet jaz, menjam čelado, ki sem jo kupil pred parimi dnevi (prevelka :D ), no sem že prej v Avstriji gledal Shoei Raid čelado, pa me nekaj zanima, čelada mi gre super na glavo, mam pa problem, ker me stisne v ličnicah, da niti dihat ne morem, a se da zamenjat - stanjšat ličnice, v Avstriji (Louis) se jim niti sanja ne, če je to mogoče.

lp

Rudi

odvisno; ce je podloga pri licnicah snemljiva, najbrz obstaja vec velikosti le te in bi ta del podloge nadomestil z manjso stevilko.

Ali pa malo bolj zapleten postopek: razparas na tem delu podlogo, stanjsas blazinico in zasijes nazaj. Ce ti seveda ni skoda .)

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice dej mi reč če majo kje v Grazu SHOEI čelade, me zanima cross model.

A maš mpgoče kak link od prodajalne?

Hvala v naprej!!!

za sigurno ne bi vedel. pucher mogoce. ali louis ali gericke. za cross res ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, spet jaz, menjam čelado, ki sem jo kupil pred parimi dnevi (prevelka :D ), no sem že prej v Avstriji gledal Shoei Raid čelado, pa me nekaj zanima, čelada mi gre super na glavo, mam pa problem, ker me stisne v ličnicah, da niti dihat ne morem, a se da zamenjat - stanjšat ličnice, v Avstriji (Louis) se jim niti sanja ne, če je to mogoče.

Jaz mam shoei raid ze dve leti... od zacetka sem jo komaj spravil cez usesa, tudi na licih je nekoliko tiscala (pa ne prevec), ampak vse to po par mesecih voznje izgine (verjetno se prej, jaz sem jo itak najprej imel eno leto, potem sem sele imel izpit in se zacel zares vozit), zdaj bi kvecjemu spet rad tisti oprijem pri strani, ki ga ni vec.

Mislim, da to velja (bolj ali manj) za vse celade.

lp,

Borut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice dej mi reč če majo kje v Grazu SHOEI čelade, me zanima cross model.

A maš mpgoče kak link od prodajalne?

Hvala v naprej!!!

te zanima model z imenom cross ali moto cross celada? sem danes enega vprasal in je rekel, da za shoei-moto cross celade se ni slisal na nobenem usposabljanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem kupil shoei XR 1000 voltage. Super čelada, zelo udobna, odlično prezračevanje,

razmeroma tiha, tudi pri velikih hitrostih. Kupil pa sem jo na Hrvaškem, cena 350 EUR preračunano brez PDV-ja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te zanima model z imenom cross ali moto cross celada? sem danes enega vprasal in je rekel, da za shoei-moto cross celade se ni slisal na nobenem usposabljanju.

Obstaja Shoei moto-cross čelada...imenuje se VFX-R AIR (v Evropi baje VFX-R2 :?) in je na njihovi uradni strani (KLIK). V ameriki je od $411.99 naprej...za model z imenom cross pa tut js še nism slišou.

@salsa: V Avstriji je uvoznik Yamaha Motor Austria GmbH, na Dunaju, Ketzgergasse 118, če ti kej pomaga. Na Hrvaškem bi se jo dalo dobit v Zagrebu (Sepic Commerce - Rastočka 14)...če te pa kej več zanima, pa klikni semle, kjer boš našel uvoznike skoraj vseh evropskih držav...pa jim magari pošlji mejl če te kej zanima, ti bojo že vedli povedat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!