Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Pa ti si car. Pa ti si pravi poslovnež. Za tak denar dobiš v SLO novo grafiko.

Ne morem da ne napišem!

Daj mi povej kam in koga naj pokličem in naročim XR1000 v M ali L za pod 300eur. Daj ne piši neumnosti samo da nabiraš objave!!!

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima kje dobit pod 300€ xr1000 velikost S z camino tc5 grafiko?

tale tale je zelo blizu te meje. Nizek funt nam je naredu te čelade precej dostopne.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima kje dobit pod 300€ xr1000 velikost S z camino tc5 grafiko?

Se pridružujem, tudi jaz bi verjetno takoj nabavil, če se sobi v slo XR1000 pod 300.. Drugače bom pa v Lojzu probal kej najt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem, tudi jaz bi verjetno takoj nabavil, če se sobi v slo XR1000 pod 300.. Drugače bom pa v Lojzu probal kej najt..

pa kaj je važno kje je? :blink: Shoei je Shoei, če je kuplena na Ebayu, je verjetnost natega enaka nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker Shoei čelad nisem še nikoli meril in bi rad, da grem nekam, pomerim zadevo, pregledam modele in kupim, vse ob enkrat :) Če bi prek ebaya nabavljal, moram it itak nekam probat pa pomerit prej in če je v Slo kakšna štacuna s tako dobrimi cenami kot je bilo zgoraj govora, bi pač šel tja in vse zrihtal tam in takrat..

Pa še skoz moram druge fehtat za nakupe prek Ebaya, ker nimam paypala.. Brez paypala pa nikoli več, sem bil 3 leta nazaj ob 500€ ko sem na nemškem ebayu kupil kombinezon od trgovca z 99,2% ratingom, 5 letnim stažem in okoli 2000 transakcijami pa nikoli dobil ne kombinezona ne denarja, ker je zginil iz ebaya..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker Shoei čelad nisem še nikoli meril in bi rad, da grem nekam, pomerim zadevo, pregledam modele in kupim, vse ob enkrat :) Če bi prek ebaya nabavljal, moram it itak nekam probat pa pomerit prej in če je v Slo kakšna štacuna s tako dobrimi cenami kot je bilo zgoraj govora, bi pač šel tja in vse zrihtal tam in takrat..

Pa še skoz moram druge fehtat za nakupe prek Ebaya, ker nimam paypala.. Brez paypala pa nikoli več, sem bil 3 leta nazaj ob 500€ ko sem na nemškem ebayu kupil kombinezon od trgovca z 99,2% ratingom, 5 letnim stažem in okoli 2000 transakcijami pa nikoli dobil ne kombinezona ne denarja, ker je zginil iz ebaya..

jah. . .jez sm čelkado pomeru, se šu pelat, jo je mel frend, in . . . pride. . . tud suomiya k ga mam zdej sm kupil po isti metodi. . . . in jaaa, brez pajpalla je malenkost manj varno. na nemškem ebayu se je tud en frend nategnu, ampak, on je nakazal denar v romunijo. . . . pol pa je seller zginu iz ebay.de. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej če ne bo druge ugodne variante bom tudi jaz tako naredil, ne bom dražje plačeval samo zato, da bi pri nas kupil.. Ampak če se pa že da dobit, tako kot se je nekdo gor hvalil, potem pa zakaj pa ne :)

Kar se pa tistega natega pri meni tiče, je šlo pa za nemškega trgovca, ki je imel trgovino na ebayu (+ spletno na netu) in nakazilo je bilo narejeno v nemčijo.. Ene 3 mesece sva bila še v navezi na mailu, češ da se je pošiljka izgubila, pa da je zavarovano, pa da čaka povračilo stroškov od zavarovalnice ipd, potem je pa mrknil. Pravno se mi pa ni dalo preganjat ga za 500€, škoda živcev in časa.. Edino na Ebay sem ga prijavil, ampak je itak izginil iz njega takoj po tem, tako da..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud kupujem celado, pa sem se ze odlocil kje jo bom vzel. Najbolj se splaca na fcmoto.de, kjer ti posljejo robo po hitri posti in itak placas po povzetju, pa se narocis zelo hitro in enostavno. Cene tam so res najnizje. Samo zasledovati je treba kdaj dolocen artikel znizajo in hitro kupiti, saj zaloge hitro poidejo. Ze zdaj ko je sezona so nekateri artikli noro poceni, pomojem se jesen in pozimi cene se spustijo. Samo primer> suomy spec1r redna cena 550 eur znizana na 240 !!! Seveda so zaloge ze posle. Shoei bodo pomojem pa slej ko prej znizali kaksen artikel, kolikor zasledujem to stran. Samih celad shoei ne poznam, za moj okus imajo nevsecno obliko, verjamem pa da so kvalitetne. Vsekakor pa se splaca ozret za suomy, saj so najlazje na trgu, lep dizajn, nosi jih tudi cel kup dirkacev motogp in superbike. In ce kupujes celado na netu, jo je treba prej seveda probat v trgovini, da ne kupis narobe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud kupujem celado, pa sem se ze odlocil kje jo bom vzel. Najbolj se splaca na fcmoto.de, kjer ti posljejo robo po hitri posti in itak placas po povzetju, pa se narocis zelo hitro in enostavno. Cene tam so res najnizje. Samo zasledovati je treba kdaj dolocen artikel znizajo in hitro kupiti, saj zaloge hitro poidejo. Ze zdaj ko je sezona so nekateri artikli noro poceni, pomojem se jesen in pozimi cene se spustijo. Samo primer> suomy spec1r redna cena 550 eur znizana na 240 !!! Seveda so zaloge ze posle. Shoei bodo pomojem pa slej ko prej znizali kaksen artikel, kolikor zasledujem to stran. Samih celad shoei ne poznam, za moj okus imajo nevsecno obliko, verjamem pa da so kvalitetne. Vsekakor pa se splaca ozret za suomy, saj so najlazje na trgu, lep dizajn, nosi jih tudi cel kup dirkacev motogp in superbike. In ce kupujes celado na netu, jo je treba prej seveda probat v trgovini, da ne kupis narobe!

Mene samo zanima kako funkcionira,ce slucajno moras uveljavljat garancijo na teh spletnih prodajah???Ker kolko vem se na Suomiju rad zgubljajo po cesti pokrocki od vizirjev in tudi ce ni v garanciji izguba tega(kar se mi ne zdi prav)kako prides do rezervnih delov-ce je to posebna grafika,ki se redko prodaja????

Hvala za hiter odg.

LPB81

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za rezervne dele je v sloveniji zastopnik za suomy, motocenter promotor pri Celju. Kar pa se tice garancije moras pa pomojem zraven celade dobiti racun in papirje, ki predstavljajo garancijo. S tem jo pomojem tud uveljavljas. Se mi pa zdi da nimajo vsi modeli suomy pokrovckov, model vadnal jih sigurno nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišim,da bi odpadel pokrovček vizirja??! Na moji jih dobim komaj stran ko čistim čelado!! Imam občutek,da bom vse polomil.

Vsak pokrovček ja trikrat pripet tak da dvomim,da bi odpadel sam od sebe :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima kako funkcionira,ce slucajno moras uveljavljat garancijo na teh spletnih prodajah???Ker kolko vem se na Suomiju rad zgubljajo po cesti pokrocki od vizirjev in tudi ce ni v garanciji izguba tega(kar se mi ne zdi prav)kako prides do rezervnih delov-ce je to posebna grafika,ki se redko prodaja????

Hvala za hiter odg.

LPB81

mam suomy že peto sezono, zgubilo se ni nič, ker pazim kaj počnem s pokrovi. sami od sebe ne padejo stran. to se dogaja če ti čelada pada po tleh, ali pa dosti menjuješ vizir. zakaj bi bli pod garancijo? nimam pojma. Rezervne dele, če slučajno rabiš, kupiš kjer so te čelade na polici. jmeni so sistemček za vizir poslali iz promotorja.

:topic: Glede garancije, v angliji sem kupil ploter, preko ebaya, do sedaj nisem uveljavljal garancije, vsa repro material, posebne nože in teflonske trakove, mi pač pošljejo. plačam poštnino. Prihranek pri nakupu ploterja pa je bil 75% cene ki jo za isti stroj zahteva slovenski prodajalec!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem tega vprasanja napisala,da me kr neki napadas in branis ugled svoje celade...

Pac vem,kaksni problemi znajo bit z vec znamkami in ne samo Suomi,zato vprasam,ker ko se vrnes v trgovino in ti rece,da dolocene stvari niso v garanciji,a je celada stala nekje od 350€,ce ne se vec-pa mislim,da kot potrosniku,ti res padejo jajca,ko dobis tako klofuto od odgovora,pol ti se ustreli cifro za dve plastiki,katere cakas 3 mesce ali vec,da te kr sezuje.

Meni je Suomi vedno bil vsec kot grafika,ampak pol,ko sem imela par izkusenj z narocanjem,me je minilo gledat lepoto...pa tudi glede komoditete je bla cool,samo pac ta sisteem,ki ga arai in Suomi se drzita glede vizirjev je malo motece.Jezi me,ker en AGV ima ze postiman sistem enotnega vizirja,pa ni glih za jim ploskat,razen seveda Titecha,ki te cifra obrne raje na Japonce.

Pac zanimalo me je to za shpping na netu,ker bi si rada pac neki narocil,to je vse.

Hvala vseeno,na gorecem odgovoru,LPB81

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem tega vprasanja napisala,da me kr neki napadas in branis ugled svoje celade...

Pac vem,kaksni problemi znajo bit z vec znamkami in ne samo Suomi,zato vprasam,ker ko se vrnes v trgovino in ti rece,da dolocene stvari niso v garanciji,a je celada stala nekje od 350€,ce ne se vec-pa mislim,da kot potrosniku,ti res padejo jajca,ko dobis tako klofuto od odgovora,pol ti se ustreli cifro za dve plastiki,katere cakas 3 mesce ali vec,da te kr sezuje.

Meni je Suomi vedno bil vsec kot grafika,ampak pol,ko sem imela par izkusenj z narocanjem,me je minilo gledat lepoto...pa tudi glede komoditete je bla cool,samo pac ta sisteem,ki ga arai in Suomi se drzita glede vizirjev je malo motece.Jezi me,ker en AGV ima ze postiman sistem enotnega vizirja,pa ni glih za jim ploskat,razen seveda Titecha,ki te cifra obrne raje na Japonce.

Pac zanimalo me je to za shpping na netu,ker bi si rada pac neki narocil,to je vse.

Hvala vseeno,na gorecem odgovoru,LPB81

oprosti, če jez koga napadem, on to ve. :D Mal sva se zgrešila. Jaz suomiuja ne branim, pravim le, da nesposobneži polomijo pokrovčke, in pridejo jadikovat v trgovino, češ, kar odpadlo je. pač ne. ne odpade samo. Če je čelado kupil pri tebi, stranko drugače obravnavaš kot enga k jo je kupil na ebayu, ne?

Suomy mi ni več všeč ker ma slabe zračnike, se ne zapirajo dobro, in je zelo glasen. barve bledijo. razpada pa ne! Edine dele ki sem jih potrebo+val sem kupil v promotorju.

Ugodnost kupovanja v trgovini nekaj stane. če iščeš najcenejšo ponudbo, se moraš določenim stvarem odpovedat. mislim da je to samoumevno in jasno, če je cena zelo pomemben dejavnik pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Garancija!

Tisti, ki še pred nakupom sprašujejo po neki garanciji so znani po tem, da jih po nakupu nisi fraj za vsako malenkost. Pri čeladi za 300-500€ nima kaj biti narobe pri normalni uporabi medtem, ko v Lojzu kupi čelado za 29,90€ in se čudi zakaj se vse "odšraufa in razpada".

Vozim Shoei že deset let brez napak. Za praske po vizirju sem pa sam kriv!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso vsi take sreče kot ti. Sam sem kupil čelado, X-lite 701, da ne bo pomote, V ITALIJI. Po recimo 1 mesecu uporabe mi je začelo pihat v levo oko. V trgovino sem šel takoj in pravijo, da nimajo kaj nardit, da nima kje puščat...sedaj kupujem pri nas protivetrno zaščito, nove obrazne blazinice.....in trenutno mi nič ne pomaga. 300€ je šlo, plus to, kar vlagam sproti vanjo. Dobro, da je kompi super, da se da zmenit z njim za poizkus nekaterih delov.

Sam sem se navadil eno. Ne kupim več čelade tam, kjer bom imel težave z garancijo. Vmes sem seveda imel 2 operaciji na očesu, zaradi vnetja.

Kupil sem nato Arrai čelado (440€),za nalašč pri nas, v katero je ob PRVI vožnji pihal toliko zrak vanjo (skozi zračnike na vizirju, ki očitno ne tesnijo dovolj dobro), da mi je podkapa tolkla v čelo (toliko "prepiha" sem imel v čeladi). Seveda sem jo vrnil nazaj, ampak sem se zato moral 2 tedna pregovarjat s trgovcem, da je s čelado nekaj narobe, skoraj grozit z inšpekcijo ter non-stop gnjavit zvezo za varstvo potrošnikov, saj navadni kupci niti ne vemo, kaj lahko v določenih primerih naredimo.

Ne pravim, da so vse čelade za en nič, vendar da ni važno, koliko stane, saj z današnjo proizvodnjo gredo naprej v prodajo tudi stvari, ki so precej "šlampasto" sestavljene (samo poglejte pri novih avtih, kako se kvarijo).

Mogoče sem res en redkih, s toliko problemi, ampak sem. In 2 sezoni (to je odkar sem si kupil večji motor) se že ubadam s čelado in po pravici povedano, se BOJIM kupiti novo, saj ne vem kaj bo, s to ki trenutno imam se pa ne morem voziti, saj imam že vso razdraženo oko in se res bojim, da bom moral še 1x pod nož, pa se res malo vozim (v tej sezoni sem naredil niti 1000 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso vsi take sreče kot ti. Sam sem kupil čelado, X-lite 701, da ne bo pomote, V ITALIJI. Po recimo 1 mesecu uporabe mi je začelo pihat v levo oko. V trgovino sem šel takoj in pravijo, da nimajo kaj nardit, da nima kje puščat...sedaj kupujem pri nas protivetrno zaščito, nove obrazne blazinice.....in trenutno mi nič ne pomaga. 300€ je šlo, plus to, kar vlagam sproti vanjo. Dobro, da je kompi super, da se da zmenit z njim za poizkus nekaterih delov.

Sam sem se navadil eno. Ne kupim več čelade tam, kjer bom imel težave z garancijo. Vmes sem seveda imel 2 operaciji na očesu, zaradi vnetja.

Kupil sem nato Arrai čelado (440€),za nalašč pri nas, v katero je ob PRVI vožnji pihal toliko zrak vanjo (skozi zračnike na vizirju, ki očitno ne tesnijo dovolj dobro), da mi je podkapa tolkla v čelo (toliko "prepiha" sem imel v čeladi). Seveda sem jo vrnil nazaj, ampak sem se zato moral 2 tedna pregovarjat s trgovcem, da je s čelado nekaj narobe, skoraj grozit z inšpekcijo ter non-stop gnjavit zvezo za varstvo potrošnikov, saj navadni kupci niti ne vemo, kaj lahko v določenih primerih naredimo.

Ne pravim, da so vse čelade za en nič, vendar da ni važno, koliko stane, saj z današnjo proizvodnjo gredo naprej v prodajo tudi stvari, ki so precej "šlampasto" sestavljene (samo poglejte pri novih avtih, kako se kvarijo).

Mogoče sem res en redkih, s toliko problemi, ampak sem. In 2 sezoni (to je odkar sem si kupil večji motor) se že ubadam s čelado in po pravici povedano, se BOJIM kupiti novo, saj ne vem kaj bo, s to ki trenutno imam se pa ne morem voziti, saj imam že vso razdraženo oko in se res bojim, da bom moral še 1x pod nož, pa se res malo vozim (v tej sezoni sem naredil niti 1000 km).

tole je res :topic: ampak a se ti ne zdi, če maš tako občutljive oči, de motor ni zate? jez mam tud eno "stanje" in sm se pač moral odpovedat potapljanju. Da pa po enem tednu neseš rabljeno čelado nazaj, in drobiš jajca človeki ki ti jo je prodal, se mi pa zdiš bogica. velika bogica. če je pihalo skoz zračike za obrvi, bi jih enostavno prelepil s trakom.. . .ampak ti nisi mel namena rešt problema, ti hočeš bit bogi. . . pa bodi. . . . namest čelade si kupi avto, in paaazi kam maš obrnjene zračnike. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti, če jez koga napadem, on to ve. :D Mal sva se zgrešila. Jaz suomiuja ne branim, pravim le, da nesposobneži polomijo pokrovčke, in pridejo jadikovat v trgovino, češ, kar odpadlo je. pač ne. ne odpade samo. Če je čelado kupil pri tebi, stranko drugače obravnavaš kot enga k jo je kupil na ebayu, ne?

Suomy mi ni več všeč ker ma slabe zračnike, se ne zapirajo dobro, in je zelo glasen. barve bledijo. razpada pa ne! Edine dele ki sem jih potrebo+val sem kupil v promotorju.

Ugodnost kupovanja v trgovini nekaj stane. če iščeš najcenejšo ponudbo, se moraš določenim stvarem odpovedat. mislim da je to samoumevno in jasno, če je cena zelo pomemben dejavnik pri nakupu.

Sem prva,ki se zanimam za najnižjo ceno.Pač opažam po netu,da so določene zadeve nerazumljivo ugodne,ker pač poznam marže in mi res ni jasno od kje te cene padajo????

Za odpadanje kosov iz čelad,pa je definitivno v večini primerov kriv lastnik oz.vzdrževalec.Kar ni edini Suomi,ampak se najde tudi kakšna Arai in Shark-ica z izgubljenimi kosi.To je pač nekaj,kar moraš dobit praxo za vrnit v prvotno stanje,je pa res,da nekateri nosilci popustijo prej,to je vse.

Samo en x se mi je pojavil e-bejev vporabnik,pa sem mu glih tako razložila,kaj vse mora naredit za garancijo,za razliko od tega,da je povedal,da nikoli ni izpolnil obrazca za garancijo z svojimi podatki in poslal v fabriko.Brez odrezka,ki pride zraven,pa mu nobeden ne bo mogel pomagat,žal.Verjetno je to normalno,da garancije ne dobiš zraven.Vem pa,da z odrezkom od garancije,po pravilih mora vsak ki prodaja to firmo-mora pomagat,ker ga itak nič ne stane.Plača vse tovarna.

Ok,hvala še en x lpB81

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman

1. Čelado sem nesel NASLEDNJI dan nazaj in ne čez 1 teden.

2. Če kupim čelado za 440 € smatram, da je brezhibna in ne da piha vanjo (ni pihalo malo, ampak kot sem že povedal, je pihalo res preveč)

3. Z motorjem se vozim že doooolgooooo časa in pri samo 2 čeladah sem imel te težave

4. Ne vem, če bi ti kupil čelado za pol svoje plače, če te bi lepilni trak čez zračnike zadovoljil. Oprosti, to je isto kot če bi ti kupil nov avto s počeno šipo in bi ti jaz reku kaj kompliciraš, zalepi jo z lepilnim.

5. Takega mišljenja kot si ti, sem bil tudi sam, vendar dokler se meni kaj takega ni zgodilo.

6. I'm off...vsak naj si misli kar želi. Jaz vem kaj sem dal skozi zaradi 1 čelade in ne bom prepričeval ostalih, ali imam prav ali ne. misli si kar hočeš. Me pa res zanima, kako bi ti ravnal na mojem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bedast predlog, ki reši marsikatero pihanje...

ali imate nastavljene vizirje tako, da se po globini v celoti nasedejo na tesnilo ter da se po višini povsem usedejo na spodnji rob spodnjega tesnila???

sem porabil kar nekaj časa, da sem ta vizir nastavil, sedaj sem nad xr-1000 zopet navdušen!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem tega vprasanja napisala,da me kr neki napadas in branis ugled svoje celade...

Pac vem,kaksni problemi znajo bit z vec znamkami in ne samo Suomi,zato vprasam,ker ko se vrnes v trgovino in ti rece,da dolocene stvari niso v garanciji,a je celada stala nekje od 350€,ce ne se vec-pa mislim,da kot potrosniku,ti res padejo jajca,ko dobis tako klofuto od odgovora,pol ti se ustreli cifro za dve plastiki,katere cakas 3 mesce ali vec,da te kr sezuje.

Meni je Suomi vedno bil vsec kot grafika,ampak pol,ko sem imela par izkusenj z narocanjem,me je minilo gledat lepoto...pa tudi glede komoditete je bla cool,samo pac ta sisteem,ki ga arai in Suomi se drzita glede vizirjev je malo motece.Jezi me,ker en AGV ima ze postiman sistem enotnega vizirja,pa ni glih za jim ploskat,razen seveda Titecha,ki te cifra obrne raje na Japonce.

Pac zanimalo me je to za shpping na netu,ker bi si rada pac neki narocil,to je vse.

Hvala vseeno,na gorecem odgovoru,LPB81

trance_28_offtopic.gif Odpri si temo (v kolikor še ni) Suomi čelade-pa tam onaniraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da avto triglav prodaja shoei-ke vem, zanima pa me, če je pri nas kdo ki bi znal (oz. bil pripravljen) "naštelat vizir".

Moji se nekje po 20kkm vizir spodaj ne dotika več gume (zgoraj se pa lepo "uleže")...zdaj pa ne vem ali je to "za naštelat" ali "za dat nov vizir".

Sicer sem že kupil nov vizir + pinlock, ampak bi menjal šele ko zjutraj zahladi (ko bo nuja za pinlock)...nebi pa rad nataknil novega vizirja in ugotovil da je isto spodaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!