Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

To da avto triglav prodaja shoei-ke vem, zanima pa me, če je pri nas kdo ki bi znal (oz. bil pripravljen) "naštelat vizir".

Moji se nekje po 20kkm vizir spodaj ne dotika več gume (zgoraj se pa lepo "uleže")...zdaj pa ne vem ali je to "za naštelat" ali "za dat nov vizir".

Sicer sem že kupil nov vizir + pinlock, ampak bi menjal šele ko zjutraj zahladi (ko bo nuja za pinlock)...nebi pa rad nataknil novega vizirja in ugotovil da je isto spodaj :)

Pa tam jih ta tip ki prodaja Motorje pa cune pa čelade ti tud vizir porihta no....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tam jih ta tip ki prodaja Motorje pa cune pa čelade ti tud vizir porihta no....

Aha, saj sem glih gledal in so vsa navodila kako se naštela na shoei strani :-)

http://www.shoei-eur...ging_visior.pdf

Bom šel pa do deca če se bo kaj zataknil ..saj sem kupil že par stvari tam, samo izgleda kot "mala trgovinica", kjer nič ne "štelajo"..:whistle:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, mogoče kdo rabi zatemnjen vizir? Za prodati imam solidno ohranjen temen vizir z zlato rumenim odsevom - CH1,brez pinlocka in skoraj novo podbradno zaščito.

post-9957-125171326423_thumb.jpg

post-9957-125171332007_thumb.jpg

post-9957-125171341742_thumb.jpg

post-9957-125171347495_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, saj sem glih gledal in so vsa navodila kako se naštela na shoei strani :-)

http://www.shoei-eur...ging_visior.pdf

Bom šel pa do deca če se bo kaj zataknil ..saj sem kupil že par stvari tam, samo izgleda kot "mala trgovinica", kjer nič ne "štelajo"..:whistle:

Najprej poglej kaj ti piše na samem vizirju-čisto na vrhu,kjer se zatakne na mehanizem,je par besed napisanih v izbočeni obliki-če je made in USA,je to normalno,ker je bla ena serija vizirjev,ki se ni prav 'usedla',če pa piše made in Japan,pa lahko mirne duše snameš vizir in s pomočjo kovanca od 5centov odviješ oba plastična 'šraufa'.Z občutkom,da kaj ne polomiš!!!!Tako,da celo plastiko v celoti snameš in to ponoviš tudi na drugi strani.Vse skupaj najprej skrbno očisti in namaži (z silikonom,ki je namenjen za to)očiščeno črno gumo (tesnilo) kjer vizir sede.Nato ,ko si vse skupaj lepo očistil,si nazaj namontiraš mehanizme,na ta način,da 'šraufe' NE zatisneš čisto do konca in namestiš vizir gor.Vse skupaj počneš tako,da hrbtno stran čelade tiščiš proti sebi,da imaš obe roki položeni na bočne dele čelade-tako boš imel lepši filing za potiskat vizir,da se uleže na gumo(tesnilo).Ko opaziš,da se guma dotika okrog in okrog po vizirju(zaradi silikona,je to bolj očitno),takrat še malo 'pogladi po vizirju z obema rokama,tako da od sredine vizirja 'drsiš' proti mehanizmu.Takrat nežno privzdigneš vizir in zatisneš spodnji vijakec,malo po malo-obe strani.Potem snameš v celoti vizir in zatisneš še zgornji vijak/a.

Postopek je potrebno ponoviti tudi večkrat,ker po navadi za 'štelat' vizir si spiješ nekaj živcev,ampak potrpežljivo.Vsakič je to potrebno testirat z kratko vožnjo.

Lepo zabavo ti želim,lpB81:yea1: In srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poglej kaj ti piše na samem vizirju-čisto na vrhu,kjer se zatakne na mehanizem,je par besed napisanih v izbočeni obliki-če je made in USA,je to normalno,ker je bla ena serija vizirjev,ki se ni prav 'usedla',če pa piše made in Japan,pa lahko mirne duše snameš vizir in s pomočjo kovanca od 5centov odviješ oba plastična 'šraufa'.Z občutkom,da kaj ne polomiš!!!!Tako,da celo plastiko v celoti snameš in to ponoviš tudi na drugi strani.Vse skupaj najprej skrbno očisti in namaži (z silikonom,ki je namenjen za to)očiščeno črno gumo (tesnilo) kjer vizir sede.Nato ,ko si vse skupaj lepo očistil,si nazaj namontiraš mehanizme,na ta način,da 'šraufe' NE zatisneš čisto do konca in namestiš vizir gor.Vse skupaj počneš tako,da hrbtno stran čelade tiščiš proti sebi,da imaš obe roki položeni na bočne dele čelade-tako boš imel lepši filing za potiskat vizir,da se uleže na gumo(tesnilo).Ko opaziš,da se guma dotika okrog in okrog po vizirju(zaradi silikona,je to bolj očitno),takrat še malo 'pogladi po vizirju z obema rokama,tako da od sredine vizirja 'drsiš' proti mehanizmu.Takrat nežno privzdigneš vizir in zatisneš spodnji vijakec,malo po malo-obe strani.Potem snameš v celoti vizir in zatisneš še zgornji vijak/a.

Postopek je potrebno ponoviti tudi večkrat,ker po navadi za 'štelat' vizir si spiješ nekaj živcev,ampak potrpežljivo.Vsakič je to potrebno testirat z kratko vožnjo.

Lepo zabavo ti želim,lpB81:yea1: In srečno!

Evo, TO je taprav nasvet, prej sem se drkal kot budala da je bilo "približno" ok, zdaj je pa šlo u piko...ampak...ja, pije živce...

...tako da če se pozimi nov vizir ne bo lepo prilegal...pridem...po novo zimsko podkapo v sesljan...:whistle:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, TO je taprav nasvet, prej sem se drkal kot budala da je bilo "približno" ok, zdaj je pa šlo u piko...ampak...ja, pije živce...

...tako da če se pozimi nov vizir ne bo lepo prilegal...pridem...po novo zimsko podkapo v sesljan...:whistle:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z občutkom,da kaj ne polomiš!!!!

Tako kot sem jaz, ko sem preveč "zategnil" spodnji vijak, pa je šel k rakom žvižgat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot sem jaz, ko sem preveč "zategnil" spodnji vijak, pa je šel k rakom žvižgat :whistle:

Se zgodi večkrat,še posebaj pozimi..ko so te plastične zadeve dosti bolj trde.

Sicer pa za osem eurou lahko cel komplet žvižga,sam vseeno moti,ko nardi štak;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zgodi večkrat,še posebaj pozimi..ko so te plastične zadeve dosti bolj trde.

Sicer pa za osem eurou lahko cel komplet žvižga,sam vseeno moti,ko nardi štak;).

Hočeš rečt da tudi če ti rata zjebat šrauf (ali, bog ne daj, kak navoj noter), se da dobit replacement za ceno treh piv in čelada ni fuč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt da tudi če ti rata zjebat šrauf (ali, bog ne daj, kak navoj noter), se da dobit replacement za ceno treh piv in čelada ni fuč?

Tudi če poči navoj,se da rešit,postopek je podoben kot pri kovinskih vijakih.Zvrtaš, pa je.

Sicer pa ne me vzet,da te imam za norca,ampak ni to podobno kot pri motorju ali autu?Če ti bo počil nosilec od kake plastike na motorju ja menda ne boš vrgu stran motorja????Vedno se najdejo rezervni deli!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če poči navoj,se da rešit,postopek je podoben kot pri kovinskih vijakih.Zvrtaš, pa je.

Sicer pa ne me vzet,da te imam za norca,ampak ni to podobno kot pri motorju ali autu?Če ti bo počil nosilec od kake plastike na motorju ja menda ne boš vrgu stran motorja????Vedno se najdejo rezervni deli!!!!

Ja, to itak, s tem da čelade ne primerjam z motorjem ali avtom, ampak z "manjšimi stvarmi"..saj veš kako je danes ko ti hočejo za vsako stvar prodati nov izdelek in se sploh ne servisira več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi teden bom prvic testirala 'ta novo' XR1100,pa vidla nov sistem zapiranja vizirja in vse ostalo.Kar me najbolj zanima je ta nova X-spirit,ki so jo tudi rekonstruirali in naredili neko novo cudo,upam vsaj z lepsimi rizbicami.He,ta z oslickom iz Misana ni slaba ideja,bi vsaj tistim,ki izsiljujejo prednost pokazali kaj so,he he

Lp do drugega tedna,ce bo kaj za napisat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam to pa res, shoeike so super, sam poslikave so pa dolgočasne da bog pomagi. arai je tle daleč spredaj.

Poslikave so stvar okusa in okusi so...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se menimo o točno določeni čeladi potem lahko to rečeš ja. če pa gremo gledat vse poslikave za nek model čelad (recimo Arai Viper GT vs. Shoei XR1000 oz. zdaj XR1100, ker sta ta dva modela čelad najbolj prodajana pri obeh znamkah) verjetno komot rečeš kdo ima zanimivejše/privlačnejše poslikave oz. kdo ima več le-teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...verjetno komot rečeš kdo ima zanimivejše/privlačnejše poslikave oz. kdo ima več le-teh.

Nope, pa da ne bova nadaljevala v stilu 'moj ata ma večjega' raje prilepi kakšne številke v zvezi s poslikavami, če že o okusih ni možno razpravljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejga tipa (užaljeni lastnik shoeike domnevam). najprej rečeš da so okusi različni (posredno namiguješ, da se o tem pač ne debatira), potem bi se pa rad že menil o okusih. odloči se najprej kaj bi rad, pol ti pa pomagam one številke izbrskat (kakršnekoli si že imel v mislih :? ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejga tipa (užaljeni lastnik shoeike domnevam). najprej rečeš da so okusi različni (posredno namiguješ, da se o tem pač ne debatira), potem bi se pa rad že menil o okusih. odloči se najprej kaj bi rad, pol ti pa pomagam one številke izbrskat (kakršnekoli si že imel v mislih :? ).

Kaj se pa gresta????:?:?:?:?

Ne Arai:( Ne Shoei :(se DANES nimata kaj dosti za pohvalit z rizbicami.Pač delajo po takih in onakih okusih,katere pač trg zahteva...Poslikav je dosti in za vsako rit se zamašek najde,tako pri eni,kot pri drugi.Za konec pa,če komu NIČ ne paše,pa naj si vzame enobarvno in za prišparani denar od grafike,naj si kupi irridium vizirček zraven,pa bo čelada prav tako super huda!..:P.he,he-tuki pa branim svojo ritko,hi hi hi:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela81, glede na to da imaš (boš imela) možnost preizkusit xr-1100 mal napiša kakšni so vtisi in ker si blizu italije povej kje ugodno dobit oz kje si ti kupila svojo xr-1000. Rabim zase novo čelado in sem se že odločil za Xr-1000. Verjetno bodo cene padle zaradi nove bolj kot bi sicer, rabim pa velikost S in poslikavo camino tc-5... x-spirit je pa bolj zračna in pomoje namenjena za bolj športne motocikle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejga tipa (užaljeni lastnik shoeike domnevam). najprej rečeš da so okusi različni (posredno namiguješ, da se o tem pač ne debatira), potem bi se pa rad že menil o okusih. odloči se najprej kaj bi rad, pol ti pa pomagam one številke izbrskat (kakršnekoli si že imel v mislih :? ).

Kaj bluziš? Povedal sem, da so same poslikave stvar okusa in o tem je brezveze razpravljati in na tem vztrajam. Kar se pa tiče števila poslikav oz. grafik, jih ima Arai na svoji strani za Viper 22, Shoei pa za XR1000 prav tako 22 (in 17 za XR1100). Res je da ima Shoei več barvnih variant iste grafike a res je tudi to, da jih bolj pogosto spreminja.

V obeh primerih gre za dobre čelade, ki se precej razlikujejo v velikosti in dizajnu školjke zato je neargumentirano nabijanje, da je pač neka oh, ah in sploh 'boljša' precej otročje. :glare:

@ Bela81 - Iridium vizirja ne kupim več, preveč občutljiva zadeva. Dark smoke mogoče ne da tako hudega videza zato pa fajn zatemni in je precej manj občutljiv na praske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bog ti pomagaj če vlečeš zadeve iz lufta :headbang: . sem lepo napisal, da so shoeike super, edino njihove grafike so bolj tko-tko. nikjer nisem kurcal kvalitete shoeik (še pohvalil sem jih, doh), nevem s kje si ti to potegnil.

mimogrede: shoei ima na uradni strani 28 grafik za XR1000 (nevem od kje tebi 22), arai pa 32 za viper GT (prav tako nevem od kje tebi 22, pintar jih ima v ponudbi celo 35).

še enkrat: nikjer nisem napisal da so shoei slabe čelade oz. da je arai boljši od njih, kar se kvalitete čelad tiče! vse je letelo zgolj in le na grafike obeh izdelovalcev čelad.

otročji si tukaj kvečjemu ti, saj sem te očitno dregnil na občutljivo mesto, s tem ko nisem ravno pohvalil nečesa, kar si lastiš ti sam. pa še funkcionalne nepismenost te muči.

over and out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se menimo o točno določeni čeladi potem lahko to rečeš ja. če pa gremo gledat vse poslikave za nek model čelad (recimo Arai Viper GT vs. Shoei XR1000 oz. zdaj XR1100, ker sta ta dva modela čelad najbolj prodajana pri obeh znamkah) verjetno komot rečeš kdo ima zanimivejše/privlačnejše poslikave oz. kdo ima več le-teh.

Ne moreš reči kar tako katera firma ima zanimivejše/privlačnejše poslikave, ker je to stvar okusa ocenjevalca.

Kdo ima več poslikav lahko približno vidimo na spletni strani proizvajalca. Tam imata Arai Viper in Shoei XR1000 predstavljenih 22 grafik (ostalo so enobarvne izvedenke brez poslikav). Ker proizvajalca ne kažeta vseh grafik, torej tistih, ki jih več ne uporabljajo, je težko določiti koliko različnih grafik je v celotnem času izdelave nekega modela ta model čelade imel. Verjetno bi dobila podatek, če bi pisala proizvajalcem.

Kaj ti iz zgoraj napisanega in iz tvojih 'za uhe privlečenih' trditev ni jasno?

pa bog ti pomagaj če vlečeš zadeve iz lufta :headbang: . sem lepo napisal, da so shoeike super, edino njihove grafike so bolj tko-tko. nikjer nisem kurcal kvalitete shoeik (še pohvalil sem jih, doh), nevem s kje si ti to potegnil.

mimogrede: shoei ima na uradni strani 28 grafik za XR1000 (nevem od kje tebi 22), arai pa 32 za viper GT (prav tako nevem od kje tebi 22, pintar jih ima v ponudbi celo 35).

še enkrat: nikjer nisem napisal da so shoei slabe čelade oz. da je arai boljši od njih, kar se kvalitete čelad tiče! vse je letelo zgolj in le na grafike obeh izdelovalcev čelad.

otročji si tukaj kvečjemu ti, saj sem te očitno dregnil na občutljivo mesto, s tem ko nisem ravno pohvalil nečesa, kar si lastiš ti sam. pa še funkcionalne nepismenost te muči.

over and out.

Ali sem napisal, da bi moral nekaj hvaliti? Ali sem napisal, da je Arai takšna ali drugačna?

Da smo si na jasnem, imam dve šoji in eno Dainese čelado. Stara XR900 ima (ZAME) zelo lepo grafiko, a se zavedam, da je to moja subjektivna ocena. Nova Multitec (brez grafike) pa ni nič posebnega, še posebej glede na cenovni razred. Če se ti iz napisanega zdi, da doživljam orgazem ob pogledu na logotip Shoei (tako pišeš), potem si raje še enkrat preberi svoje pisanje in analiziraj svoj erotični odnos do Arai čelad in njih poslikav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela81, glede na to da imaš (boš imela) možnost preizkusit xr-1100 mal napiša kakšni so vtisi in ker si blizu italije povej kje ugodno dobit oz kje si ti kupila svojo xr-1000. Rabim zase novo čelado in sem se že odločil za Xr-1000. Verjetno bodo cene padle zaradi nove bolj kot bi sicer, rabim pa velikost S in poslikavo camino tc-5... x-spirit je pa bolj zračna in pomoje namenjena za bolj športne motocikle.

V četrtek bom znala točno kolko šumi;) XR1100.Verjetno je v teh letih,ki je slavela tisočka dooosti napredovala tehnologija tudi pri njih.Sicer pa bolj me zanima nova x-spirit,ki je tudi že na poti:OK:-sicer ti boljše znam povedat o x-spirit-ki,ker je ta bla zadnja,ki je z mano potovala po stari Jugi.Zeloooo zračna in res je namenjena za plastičarke,vendar tudi na stromčku ni dajala grdih znakov.Ne vem,predlani pa sem z tisočko bla bolj zadovoljna,ko sem imela spoda mrežico in original vizir,ker z darkom sem morala malo štelat vijake.Malo bolj napet vse skupaj.N sicer sem jo testirala na cestaku in moram rečt,da je zelo dobra čelada.

Če se misliš odločit za nakup,pa raje počaki,ker je cena le 10eu dražja od xr1000.Seveda popusti niso tako obilni,ampak štartali bojo vsi za standardnim 10-12% popustom.Kaj pa vem zdaj se Caminove dobi na netu že za 400eu in tudi manj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela81, glede na to da imaš (boš imela) možnost preizkusit xr-1100 mal napiša kakšni so vtisi in ker si blizu italije povej kje ugodno dobit oz kje si ti kupila svojo xr-1000. Rabim zase novo čelado in sem se že odločil za Xr-1000. Verjetno bodo cene padle zaradi nove bolj kot bi sicer, rabim pa velikost S in poslikavo camino tc-5... x-spirit je pa bolj zračna in pomoje namenjena za bolj športne motocikle.

Pozdrav,

evo komentar na novo 1100:

Estetika: oblika-sportna,podobna Rossijevi,brez dodatne plastike.Kar je bil prej spojler nalepljen,je zdaj kalup-vse v enem.Spodnji(hidro spojler;) je podalsan.

Konstrukcija:Pozitivno presenecena in sicer notranje podloge so po obliki podobne Xspirit verziji in sicer spodnji del(licnice) so podalsali in s tem so bolj zaprli luknjo okrog vratu-se pravi manj prepiha.Pomaga tudi vecji podbradek,tako,da se uno kar je blo pihanja,so odplavili.

Vizir,hm,cel cirkus:Vecji vizir,posledicno tudi antifog in zanimivost tega je,da ima znotraj,kot neko stopnicko v kateri naj bi bil narejen kot kalup za antifog.Zato, ker je mehanozem narejen tako,da ko zadnji zobek,za jo zapret do konca ima se nasponan feder,pol pa ko jo zapres,ga potegne proti nazaj in seveda ga kot hermetsko zapre.Kot da se prilepi na gumo.

Malo je tezje za jemat vizir dol,vendar z praxo,se hitro navadis.

Komoditeta:Stoji bolj utesnjeno.Pri voznji: mirno,ne glede na inklinacijo.Supenje je Spanska vas,tudi pri odprtih vent.kanalih.

Manj komot je odpiranje ventilacije zadaj,ker prej z eno potezo si odprl vse,zdaj pa je vsaka posebaj in to v 4ih potezah. 

Skratka,je se vedno odlicna celada s tem,da so jo se malcek pobolsali.

Glede na to,da nimam glave za xr1000,se mi je tale usedla bolse,ker nisem imela praznega obcutka na spodnjem delu obraza,ker so licnice bolj 'zavite' na noter.

Se splaca jo poskusit, sem bla prijetno presenecena.

Grafike pa so ful podobne ta zadnjim od xr1000-Caminotc5,Diabolic je podobna predlanski. So diskretne,elegantne,nic kaj posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!