Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Najprej pojdi v trgovino in probaj, katera ti najbolje na glavi stoji. Meni odgovarja samo SHOEI pa mogoče arai. Potem bo lažja selekcija...

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj mi priporočate shoei x-spirit2,arai RX-7gp ali suomy.

Če kupuješ za pisto, je Arai najbol množično zastopana čelada na amaterskih dirkah. Ko je Troyu Corserju potekla pogodba s Sharkom, in je niso obnovili cca 2 meseca, je za svoj denar kupil Arai. Tako de, za šankom je Arai nepremagljiv.

Na cesti pa....jez sm mel vse tri znamke, trenutno vozim Shoei, sicer xr, ne xspirit, imam oa tudi s Suomyjem zelo dobre izkušnje.

Pri top čeadah top znamk se ne da falit. Kaj je boljše je pa čist subjektivno. Odvistno od potreb želja in namena.

Naslednja bo verjetno Arai, če se bo dobila za kako človeško ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal težko se je odločit na probi sm imel AGV gp-pro pa ni nič.Jaz se kar nek vozim po pisati sedaj se bom pa še več od kar sem se raskopal na cesti tako da Pintar ima Arai Rx-7gp je 644 eur ali pa AC moto shoei x-spirit2 782 eur.A gdo ve za kakšne dobre cene teh čelat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podarim 2 para novih blazinic 35mm

za shoei xr1000 oz. raid ll

A jih še podarjaš?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal težko se je odločit na probi sm imel AGV gp-pro pa ni nič.Jaz se kar nek vozim po pisati sedaj se bom pa še več od kar sem se raskopal na cesti tako da Pintar ima Arai Rx-7gp je 644 eur ali pa AC moto shoei x-spirit2 782 eur.A gdo ve za kakšne dobre cene teh čelat?

meni tut samo shoei paše na glavo. pri arai me moti, ko še danes delajo tiste grde poklopce vizirja na levi in desni, zaradi česar (če ne kaj drugega) bolj šumi tam okrog. poglej na fc moto, sigurno majo shoei bolj poceni kot pa 782€. če ne ti jo bom pa js zrihto za manj denarja :-)

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tut samo shoei paše na glavo. pri arai me moti, ko še danes delajo tiste grde poklopce vizirja na levi in desni, zaradi česar (če ne kaj drugega) bolj šumi tam okrog. poglej na fc moto, sigurno majo shoei bolj poceni kot pa 782€. če ne ti jo bom pa js zrihto za manj denarja :-)

Ja sej jaz sm tudi takega mišljenja, ker bi si res rad dobro čelado kupu.Šel sem na AC triglav in tam vidu ČELADA X-SPIRIT II BAUTISTA TC-2 ta mi je res dobra nevem pa kje bi dobil kaj cenejše res je mal draga.Sam sm gledal je na FC moto ista cena.Mogoče bi dobil še kaj več popusta k bi vzel še kombinizon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej jaz sm tudi takega mišljenja, ker bi si res rad dobro čelado kupu.Šel sem na AC triglav in tam vidu ČELADA X-SPIRIT II BAUTISTA TC-2ta mi je res dobra nevem pa kje bi dobil kaj cenejše res je mal draga.Sam sm gledal je na FC moto ista cena.Mogoče bi dobil še kaj več popusta k bi vzel še kombinizon.

ja, bautista je lepa, pa tomizawa tut. kero velikost pa rabiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tut samo shoei paše na glavo. pri arai me moti, ko še danes delajo tiste grde poklopce vizirja na levi in desni, zaradi česar (če ne kaj drugega) bolj šumi tam okrog. poglej na fc moto, sigurno majo shoei bolj poceni kot pa 782€. če ne ti jo bom pa js zrihto za manj denarja :-)

ma kaj pa vem...tud jez sm bil 100% prepričan da je tako...pa morda tudi ni. znanec je zbil XR1100 in menjal za XSpirit2. Pravi, da XSpirit bistveno bol šumi kot XR. Jaz sem probal tudi Arai (neki GP), ni glasnejša od moje XR. Po tej enačbi je XSpirit glasnejša od Arai.

ampak tole o glasnosti je tako blazno subjektivno, da se na izjave kogarkoli ne smemo ozirat. Na mizi so vse čelade popolnoma tiho. Na motorju pa je ropot odvisen od 200 faktorjev. Moja XR na VTR z touring šipo zelo šumi, na Burgmanu šumi NEZNOSNO. na Hornetu je super!Če bi jo na glavi imel 175cm visok človek, bi pisal drugače....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, bautista je lepa, pa tomizawa tut. kero velikost pa rabiš?

Jaz sm se malo pozanimal in mi je en reku da je shoei xr bolj za dirkat x-spirit pa bolj za touring tako da sploh nevem kaj naj oz saj na cesti se lahko tudi bl hitr vozi.Drugače pa potrebujem S velikost oz S/M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm se malo pozanimal in mi je en reku da je shoei xr bolj za dirkat x-spirit pa bolj za touring tako da sploh nevem kaj naj oz saj na cesti se lahko tudi bl hitr vozi.Drugače pa potrebujem S velikost oz S/M.

glih kontra, xr je športna (+,-) xspirit pa je race (-), če nisi glih dirkač v nulo, potem bo tut xr1100 ok. velikost čelade ne more bit s ali m, eno ali drugo. idi v trgovino pa probaj kera velikost ti paše. če po 15 min nošnjeizrazito čutiš čelo, temen ali kaj drugega, ti je premala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih kontra, xr je športna (+,-) xspirit pa je race (-), če nisi glih dirkač v nulo, potem bo tut xr1100 ok. velikost čelade ne more bit s ali m, eno ali drugo. idi v trgovino pa probaj kera velikost ti paše. če po 15 min nošnjeizrazito čutiš čelo, temen ali kaj drugega, ti je premala.

Maš vrjetn prav glede teh številk potem potrebujem S saj sem včeraj probal xr1100 M pa mi premal stisne ličnce zato je nisem vzel.Seda mi je kolega reku če bi mogoče probal še s SUOMY sam pa nevem kera je kaj profi, kaj pravš kej na to?.Reku sem pa zato s/m, ker AGV gp-pro ima tudi to vmesno številko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš vrjetn prav glede teh številk potem potrebujem S saj sem včeraj probal xr1100 M pa mi premal stisne ličnce zato je nisem vzel.Seda mi je kolega reku če bi mogoče probal še s SUOMY sam pa nevem kera je kaj profi, kaj pravš kej na to?.Reku sem pa zato s/m, ker AGV gp-pro ima tudi to vmesno številko.

SUOMY sploh ne poznam. probaj s številko, samo bodi pozoren na čelo, tam te absolutno ne sme držat. bolš, da te na čelu ne drži, blazinice za lica si lahko dokupiš debelejše, vsaj pri shoei je tako.

če si kupiš premalo čelado boš hitro ugotovil-po pol ure nošenja te bo nekje držalo ali celo peklo, če si pa preveliko kupiš, boš pa šele pri visokih hitrostih čuto, ko ti jo bo premetovalo. aja za ličnice pravijo, da ko je prava velikost te drži tako, da komaj ali pa sploh ne moreš žvečit čigumija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej jaz sm tudi takega mišljenja, ker bi si res rad dobro čelado kupu.Šel sem na AC triglav in tam vidu ČELADA X-SPIRIT II BAUTISTA TC-2ta mi je res dobra nevem pa kje bi dobil kaj cenejše res je mal draga.Sam sm gledal je na FC moto ista cena.Mogoče bi dobil še kaj več popusta k bi vzel še kombinizon.

ce ti je kiyonari vsec, prodajam, bila na glavi samo 1x...vec na pm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš vrjetn prav glede teh številk potem potrebujem S saj sem včeraj probal xr1100 M pa mi premal stisne ličnce zato je nisem vzel.

Kot ti vsi svetujejo: potrebno jo je preizkusit in nekaj časa imet na glavi in hodit sem in tja po trgovini. Pa saj verjetno veš: vsak izdelovalec ima svoj kalup "univerzalne glave" motorista in to pomeni, da ti je naprimer pri AGV-ju prava velikost M, pri drugi firmi pa L. Sam ti lahko povem mojo izkušnjo in opažanje: sedaj imam v uporabi Shoei Raid (velikost M) in malo pogledujem za noviteto: XR 1100 - zanimivo da mi pa pri tem novem modelu krasno sede velikost S. Verjetno je stvar v tem, da sedaj za XR 1100 izdelajo 3 ali 4 velikosti zunanje lupine - samo ugibam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti vsi svetujejo: potrebno jo je preizkusit in nekaj časa imet na glavi in hodit sem in tja po trgovini. Pa saj verjetno veš: vsak izdelovalec ima svoj kalup "univerzalne glave" motorista in to pomeni, da ti je naprimer pri AGV-ju prava velikost M, pri drugi firmi pa L. Sam ti lahko povem mojo izkušnjo in opažanje: sedaj imam v uporabi Shoei Raid (velikost M) in malo pogledujem za noviteto: XR 1100 - zanimivo da mi pa pri tem novem modelu krasno sede velikost S. Verjetno je stvar v tem, da sedaj za XR 1100 izdelajo 3 ali 4 velikosti zunanje lupine - samo ugibam.

LP

Ja jaz sm preizkusil tudi suomy pa mi je recimo M glih prav shoei mi je pa prevelika tako, da je potrebno nekaj časa imet na glavi pa potem vidš kako in kaj.V trgovini je vse bolj na hitr ne moraš kaj velik testirat tako da nek bo treba če čmo se furat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti vsi svetujejo: potrebno jo je preizkusit in nekaj časa imet na glavi in hodit sem in tja po trgovini. Pa saj verjetno veš: vsak izdelovalec ima svoj kalup "univerzalne glave" motorista in to pomeni, da ti je naprimer pri AGV-ju prava velikost M, pri drugi firmi pa L. Sam ti lahko povem mojo izkušnjo in opažanje: sedaj imam v uporabi Shoei Raid (velikost M) in malo pogledujem za noviteto: XR 1100 - zanimivo da mi pa pri tem novem modelu krasno sede velikost S. Verjetno je stvar v tem, da sedaj za XR 1100 izdelajo 3 ali 4 velikosti zunanje lupine - samo ugibam.

LP

Dobro ugibaš:)

Nove generacije teh čelad,so malo večje in težje,ker so morali 'odebeliti' varnost zaradi določenih testiranj pri katerih se kriterij zmeraj bolj ostri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kje v slo stelajo vizirje za shoei celade?tko kot se spodobi,meni nikakor ne rata sam to zrihtat pa me zanima kje je kak mojster?

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kam drugam bi tole nalimal in po moje je ta tema kar prava.

Na netu se prodaja en GS a to me ne zanima. Tale črna čelada mi je všeč.

A kdo ve katera čelada je to in ali ima kdo izkušnje s temi wannabe enduro čeladami?

c%25CC%258Celada.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kam drugam bi tole nalimal in po moje je ta tema kar prava.

Na netu se prodaja en GS a to me ne zanima. Tale črna čelada mi je všeč.

A kdo ve katera čelada je to in ali ima kdo izkušnje s temi wannabe enduro čeladami?

c%25CC%258Celada.png

Lp

Mogoce je ta?

http://www.motoland.si/default.cfm?Kat=1,3,61,65,118&KatID=1095

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!