Skoči na vsebino

Ustvarjena in prenešena pot iz Google map/MapSource v Garmina


Strominator

Priporočene objave

saj nisem napisal zato, da bi dobival pluske - saj niti ne vem kaj bi naj to pomenilo???

ampak, ok...

ce reces tako, dam za rundo pri 10 :)

ampak pred tem cca 300 km prefurati v eno smer in se v istem dnevu nazaj priti?! velja? :)

malo sem se edino spomnil, ker sem kar kopiral vse skupaj pri Varianti 2, ko sem pustil napisano - datoteka je zelo mala.

saj stevilke sem prav napisal, samo besede bi lahko popravil.

ampak pomembno je to, da je cim širši krog uporabnikov prebral in da jim je morda koristilo oz bo še mnogim.

v garminu je tezko dolociti tocno pot, kjer se zelis voziti, pa se povrh ko nastavljas mesta te vedno poslje v center - zato pa zmeraj skusam napisati manjse kraje oz vasi, ampak je potem problem, ker jih je vcasih vec isto pimenovanih in mores tocno vedeti v katero regijo spada.

lp

Hvala za info!

Čeprav si mi povedal že prej, ampak vseeno sem ti en plus stisno, ko jih boš meu 10 daš za rundo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam Garmina 550 nuvi, imam pa en problem, se mi malo izgublja, ko pridem iz tunela "riše" do onemoglosti in zadnjič je "kiksnil" izvoz za dober kilometer. Še komu drugemu dela kaj podobno (posodobil sem ga, edino če mu ni všeč dodatna kartografija na kartici).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeraj mores imeti vkljuceno samo 1 karto, nikoli dveh ali vec, ker se "tepejo" med seboj.

se pravi ...

samo city navigator ali samo adriaroute ali samo topo slovenija.

nikoli pa ne dveh ali vseh treh hkrati za isto podrocje/pokrajino/teren, v nasprotnem primeru zmrzne.

Tudi jaz imam Garmina 550 nuvi, imam pa en problem, se mi malo izgublja, ko pridem iz tunela "riše" do onemoglosti in zadnjič je "kiksnil" izvoz za dober kilometer. Še komu drugemu dela kaj podobno (posodobil sem ga, edino če mu ni všeč dodatna kartografija na kartici).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to....

raje glejte table, ki so namescene kot pa garmina!

garmin vam naj bo samo v pomoč - predvsem glede radija prihajajočih ovinkov.

tudi parkirni senzorji so samo pomoč pri vzratni vožnji, to pa ne pomeni, da lahko na pamet zapeljš vzratno, saj včasih tudi "odpovejo" senzorji in ne zaznajo ovire.

kateri se popolnoma prepusti senzorjem pri vsaki vzvratni vožnji... se je že vsaj 1x dotaknil ovire, če ne celo zvil odbijač ali blatnik ali....

še 1x:

GARMIN JE SAMO POMOČ, ne pa osnova za navigiranje in vožnjo ! ! !

tako, da ne slepo verjeti kam vas je kdaj poslal iz avtoceste in podobno.

poleg tega, mnogi tudi ne posodabljate kart.

primer:

kupil sem si garmina meseca avgusta, zraven dokupil adriaroute in nima avtoceste do prekmurja, ki je bila odprta julija.

odgovor na vprašanje: katero verzijo adriaroute ste dokupili? 2.00? 2.10? 2.30?ž

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tud eno vprašanje. V Garminu (Zumo 550)imam shranjeno ruto, ki sem jo naredil in si jo je Garmin zapomnil. Sedaj bi rad to ruto prenesel v GoogleMaps ali pa v MapSource a mi nikakor ne uspe. :hmm: Poskušal sem že več variant pa mi ne rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da v google map ni mozno nastaviti vidnost posamezne kategorije cest.

lahko si nastavis samo, da ti poti ne spelje po AC - pod "show options", imas "avoid highways" in "avoid tolls".

na tem mestu si lahko tudi nastavljas milje ali kilometre.

routo iz garmina....

zazenes mapsource, priklopis garmina na racunalnik in kliknes "receive from device".

dajte no...

vsaj malo poskusite raziskovati po programih osnovne funkcije.

nage babe znate vsi iskati, po programih pa se vam ne da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da v google map ni mozno nastaviti vidnost posamezne kategorije cest.

lahko si nastavis samo, da ti poti ne spelje po AC - pod "show options", imas "avoid highways" in "avoid tolls".

na tem mestu si lahko tudi nastavljas milje ali kilometre.

routo iz garmina....

zazenes mapsource, priklopis garmina na racunalnik in kliknes "receive from device".

dajte no...

vsaj malo poskusite raziskovati po programih osnovne funkcije.

nage babe znate vsi iskati, po programih pa se vam ne da...

... in ti velikokrat napiše da je prišlo do napake pri prenosu :SS

Potem prebrskaš v raziskovalcu po Garminu do mape X:\Garmin\GPX\Archive in v njej se nahajajo datoteke s končnico GPX, v katerih je ohranjenih po mojih evidencah cca zadnjih 8.000 km poti ali več .

Datum opravljene poti, ni povezan z datumom datoteke in je lahko pot izpred 6 mesecev v datoteki z včerajšnjim datumom evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da v google map ni mozno nastaviti vidnost posamezne kategorije cest.

lahko si nastavis samo, da ti poti ne spelje po AC - pod "show options", imas "avoid highways" in "avoid tolls".

na tem mestu si lahko tudi nastavljas milje ali kilometre.

Točno to me je zanimalo! Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeraj mores imeti vkljuceno samo 1 karto, nikoli dveh ali vec, ker se "tepejo" med seboj.

se pravi ...

samo city navigator ali samo adriaroute ali samo topo slovenija.

nikoli pa ne dveh ali vseh treh hkrati za isto podrocje/pokrajino/teren, v nasprotnem primeru zmrzne.

In kako ga prepričam, da uporablja samo eno karto?

Ravno tako mi ga ne uspe pripraviti do tega, da bi mi kazal istočasno zemljevid in puščice (ko pritisnem na vogal levo zgoraj mi to opcijo pokaže potem pa po par sekundah preklopi nazaj).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak u 3pizde. .. . človek kupi največji model, de ja nebo kej manjkalo. . in zajebe!!!! :headbang: uuuusm besen. nase. in na nesposobne prodajalce.

mam nuvi 660, in se že dva dni zezam s tyre in mapsourcom in vsem kar sem prebral. rookie81 hvala za pomoč, ampak, moj gremlin nima knofka moji podatki ker ne zna Ročno načrtovati poti

:headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ga prepričam, da uporablja samo eno karto?

Ravnotako mi ga ne uspe pripraviti do tega, da bi mi kazal istočasnozemljevid in puščice (ko pritisnem na vogal levo zgoraj mi to opcijopokaže potem pa po par sekundah preklopi nazaj).

lp

Franc

ODG 1:

Na pamet ti govorim, ker nimam Garmina pred seboj, da bi po korakih narekoval:

v orodjih bos nasel "navigacija" ali pa "o zemeljevidih" ali karte ali ali "o kartah" ali nekaj podobnega.

tam pa imas kvadratke pred posameznimi kartami:

[] City navigator 2009 NT

[] AdriaRoute v2.20

[] SRC v2.00

[] Topo .....

in kliknes na posamezno karto.... na ta način aktiviras ali izklopis posamezno karto.

Po sloveniji in hrvaski imas vklopljeno Adriaroute in izklopljeno City Navigator.

V Avstriji in Italiji, pa itaq adriaroute ne dela, zato obvezno vklopis City Navigator, ker adriaroute tako ne pokriva podrocja.

Slovenija in hvraska sta pac najbolj "problematicni", ker obe karti pokrivata.

ODG 2:

mislim, da je istocasno priakozvanje karte in puscic samo zacasen pogled.

trajen pogled je samo - narekovanje ovikov po vrsticah (vsaj zdi se mi, nisem preprican).

najbrz bi zelel oboje hkrati zato, da bi videl ovinek, hkrati pa videl na polovici koliko m je do ovinka in cez koliko sekund bo prisel, ne? :)

fak u 3pizde. .. . človek kupi največji model, de ja nebo kej manjkalo. . in zajebe!!!! :headbang: uuuusm besen. nase. in na nesposobne prodajalce.

mam nuvi 660, in se že dva dni zezam s tyre in mapsourcom in vsem kar sem prebral. rookie81 hvala za pomoč, ampak, moj gremlin nima knofka moji podatki ker ne zna Ročno načrtovati poti

:headbang: :headbang:

POZOR (Cartmanu in ostalim)!

ko kupis garmina alias gremlina ni ikone "moji podatki"!

potrebno je prenesti datoteko/e iz racunalnika v garmin.

odklopis garmina iz pc.

vklopis garmina.

gres v orodja in sele takrat se pojavi ikona "moji podatki".

sem slisal, da menda vsi modeli nimajo moznosti "nacrtovanja poti po meri".

pri meni je tako...

shranjenih lahko imam 10 nacrtovanih po meri.

koliko vmesnih tock lahko imam na posamezni nacrtovani poti pa ne vem - zaenkrat sem imel maksimalno stevilo 38, za prevozenih 720 km, v 12 urah.

Osebno mnenje glede nuvi 550 - ponavljam, ni za motoriste, vendar je vseeno vodotesen in ima dolgo avtonomijo baterije (TO NI REKLAMA!!!!)

verjamem, da ima vsak model navigacijske naprave nekaj kar nikoli ne uporabljas in nekaj kar pogresas, ker ima drugi.

plus je, da si lahko poti nacrtujem.

plus je, da mi baterija zdrzi v avtu 8 h, na motorju v oblacnem vremenu 7 ur, v soncnem pa 4-5 ur.

plus je, kompas

plus je, nadmorska visina

plus je, koordinate kjer se nahajam

plus je, najblizje krizisce poimenovano z imeni ulic, ki se krizajo.

plus je, sencena karta.

minus, vendar zanemarljiv - ni prirejen za motoriste kakor je zumo 550, ko kliknes nanj in se 4 crke povecajo, da lazje stisnes na posamezno crko v rokavicah

minus, vendar zanemarljiv - klasicen zaslon v razmerju 3:4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rookie81 najlepša hvala. Bom poskusil ko pridem domov.

Sedaj ga imam kakšne tri tedne, pa mi je že uspelo, da sem mu pobrisal software, pri nadgradnji sem ga po nesreči prijel za gumb za ugašanje... (kar sem potem uspešno odpravil).

Tak pogled bi mi prišel prav, ker na motorju ne slišim glasovnega vodenja, da bi neprestano gledal nanj pa mi niti na pamet ne pride, same puščice mi pa delujejo malo "pusto" pa še pravega občutka za razdalje potem nimam.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak u 3pizde. .. . človek kupi največji model, de ja nebo kej manjkalo. . in zajebe!!!! headbang.gif uuuusm besen. nase. in na nesposobne prodajalce.

mam nuvi 660, in se že dva dni zezam s tyre in mapsourcom in vsem kar sem prebral. rookie81 hvala za pomoč, ampak, moj gremlin nima knofka moji podatki ker ne zna Ročno načrtovati poti

headbang.gifheadbang.gif

Nuvi 660 si kupil? To je precej zastarel model... Ali pa imaš morda Zumo 660?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini večji minus Nuvija 550, da ni čisto idealen za motor, je da nima modrega zoba, da bi lahko glasovne napotke slišal v čelado.

Sicer pa ne gledaš nonstop na ekran, ampak si nastaviš, da ti kaže kdaj je naslednji odcep in šele tedaj ošvrkneš ekran.

Če ti piše 30km npr. imaš pred sabo mirno vožnjo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 660 si kupil? To je precej zastarel model... Ali pa imaš morda Zumo 660?

ga mam že dve leti, za v avto, uporabljan kot kladivo. kam? tja na naslov. očitno je sam za to uporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in ti velikokrat napiše da je prišlo do napake pri prenosu SS.gif

Potem prebrskaš v raziskovalcu po Garminu do mape whistle.gifX:\Garmin\GPX\Archive in v njej se nahajajo datoteke s končnico GPX, v katerih je ohranjenih po mojih evidencah cca zadnjih 8.000 km poti ali več .

Datum opravljene poti, ni povezan z datumom datoteke in je lahko pot izpred 6 mesecev v datoteki z včerajšnjim datumom evilgrin.gif

In kako to vidiš whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

ODG 1:

Na pamet ti govorim, ker nimam Garmina pred seboj, da bi po korakih narekoval:

v orodjih bos nasel "navigacija" ali pa "o zemeljevidih" ali karte ali ali "o kartah" ali nekaj podobnega.

tam pa imas kvadratke pred posameznimi kartami:

[] City navigator 2009 NT

[] AdriaRoute v2.20

[] SRC v2.00

[] Topo .....

in kliknes na posamezno karto.... na ta način aktiviras ali izklopis posamezno karto.

Po sloveniji in hrvaski imas vklopljeno Adriaroute in izklopljeno City Navigator.

V Avstriji in Italiji, pa itaq adriaroute ne dela, zato obvezno vklopis City Navigator, ker adriaroute tako ne pokriva podrocja.

Slovenija in hvraska sta pac najbolj "problematicni", ker obe karti pokrivata.

ODG 2:

mislim, da je istocasno priakozvanje karte in puscic samo zacasen pogled.

trajen pogled je samo - narekovanje ovikov po vrsticah (vsaj zdi se mi, nisem preprican).

najbrz bi zelel oboje hkrati zato, da bi videl ovinek, hkrati pa videl na polovici koliko m je do ovinka in cez koliko sekund bo prisel, ne? smile.gif

POZOR (Cartmanu in ostalim)!

ko kupis garmina alias gremlina ni ikone "moji podatki"!

potrebno je prenesti datoteko/e iz racunalnika v garmin.

odklopis garmina iz pc.

vklopis garmina.

gres v orodja in sele takrat se pojavi ikona "moji podatki".

sem slisal, da menda vsi modeli nimajo moznosti "nacrtovanja poti po meri".

pri meni je tako...

shranjenih lahko imam 10 nacrtovanih po meri.

koliko vmesnih tock lahko imam na posamezni nacrtovani poti pa ne vem - zaenkrat sem imel maksimalno stevilo 38, za prevozenih 720 km, v 12 urah.

Osebno mnenje glede nuvi 550 - ponavljam, ni za motoriste, vendar je vseeno vodotesen in ima dolgo avtonomijo baterije (TO NI REKLAMA!!!!)

verjamem, da ima vsak model navigacijske naprave nekaj kar nikoli ne uporabljas in nekaj kar pogresas, ker ima drugi.

plus je, da si lahko poti nacrtujem.

plus je, da mi baterija zdrzi v avtu 8 h, na motorju v oblacnem vremenu 7 ur, v soncnem pa 4-5 ur.

plus je, kompas

plus je, nadmorska visina

plus je, koordinate kjer se nahajam

plus je, najblizje krizisce poimenovano z imeni ulic, ki se krizajo.

plus je, sencena karta.

minus, vendar zanemarljiv - ni prirejen za motoriste kakor je zumo 550, ko kliknes nanj in se 4 crke povecajo, da lazje stisnes na posamezno crko v rokavicah

minus, vendar zanemarljiv - klasicen zaslon v razmerju 3:4.

že nekaj dni se "mučim" in raziskujem, vendar nikakor ne "pridem" do gumba "moji podatki" vse po opisanem postoku, datoteko shrani v mapo GPX, to pa je tudi vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!