Skoči na vsebino

Ustvarjena in prenešena pot iz Google map/MapSource v Garmina


Strominator

Priporočene objave

pred 8 minutami, franc pravi:

Že tisto krajši čas ali krajša pot ima svoje nebuloze (nekaj vmes bi bi bilo ravno prav) . Jaz npr. bi izbral krajša pot, če me potem ne bi vodil čez vsa dvorišča...

Jp. Potem daš pa še izogibanja avtocestam in si v ....dopiši sam.

Problem je v kategorizaciji cest. Kaj je glavna cesta, kaj stranska, kaj kolovoz, makedam. Tukaj se potem pojavljajo vmes razna dvorišča itd., ker ne ve kaj je širša-glavna-bolj glavna cesta. To je odvisno od kartografije in ne direkt od Zumota. Zumo samo izbira iz kartografije.

Update karte naredi na najnovejšo.

Pri izdelavi poti pa nasvet. Če hočeš v mesto do določene točke jo tam tudi postavi. Če hočeš pa skozi mesto (se izogniti centru mesta itd...) in naprej jo postavi na cesto izven mesta na poti kamor greš. Zumo te bo vodil po najkrajši poti do te točke izven mesta. (ali kakor imaš nastavljeno.Jaz imam najkrajša pot). Tako lahko avtomatsko preračunavanja ostane vključeno.(se izgubiš zaradi zapore ceste ali si kaj spregledal, ne bil dovolj hiter pri zavijanju, izsiljevanje itd..) ti preračuna novo pot do točke izven mesta.

 

Pa še tole. Map source ne zna direktno uvoziti trackov iz Zumo 390. Iz MS pa lahko naložiš tvoje poti in vse ostalo.

Jaz naredim takole. Uvozim v Basecamp tracke in jih shranim na določeno mesto. Z MS pa pregledujem, popravljam uvožene tracke in  izdelam nove poti itd..., ker je bolj enostaven kot BS.

Ja tudi jaz si lastim Zumo 390 tako, da kar vpraš pa bomo že našli rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pustil najkrajši čas, torej optimalno

oz vedno vozim na nastavitev najkrajši čas, res pa je da nimam zuma, kjer so najbolj opazne te motnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala (obema) .

Zaenkrat imam dovolj "literature" , ko jo naštudiram in preizkusim, se pa ponovno javim (verjetno bo potem problem kaj drugega) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Quest pravi:

(ali kakor imaš nastavljeno.Jaz imam najkrajša pot).

Ja najkrajši čas imam nastavljeno. Zgoraj je napaka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Quest said:

Nekje pod nastavitvah-(kjer je izogibanje...) imaš avtomatsko preračunavanje.

IZKLOPI!

To deluje ok in te vodi točno po ruti ki si jo naredil v Zumotu, ali pa prenesel iz Mapsourca, Google map itd.

VKLOPI pa kadar samo vneseš naslov. Ker če zgrešiš naslov, ti ne bo ponovno preračunalo in te vodilo do željenega cilja.

Se pravi, če te prav razumem, imaš neko ruto do Sicilije, in če imaš IZKLOPLJENO preračunavanje, on nič ne popravlja, ti se samo vrneš na ruto in te od tam naprej vodi. Se pravi če spustiš nek kraj in ga obvoziš, prideš nazaj na cesto in te navigacija vodi naprej.

Namreč imel sem ruto pa nisem šel točno čez tisto točko, in je stalno preračunaval in me vračal. Potem tega ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, KyoKon pravi:

Se pravi, če te prav razumem, imaš neko ruto do Sicilije, in če imaš IZKLOPLJENO preračunavanje, on nič ne popravlja, ti se samo vrneš na ruto in te od tam naprej vodi. Se pravi če spustiš nek kraj in ga obvoziš, prideš nazaj na cesto in te navigacija vodi naprej.

Namreč imel sem ruto pa nisem šel točno čez tisto točko, in je stalno preračunaval in me vračal. Potem tega ni.

Ja in ne. Sem imel samo enkrat brez autopreračunavanja nastavljeno in po spominu me je hotel vrniti na točko kjer sem zašel-zgrešil.

Če se vrneš na ruto nekje vmes ugasni navigiranje in ponovno požen ruto. Te vpraša kam sedaj oziroma katera točka je naslednja. Določiš in gre ruta naprej.

Zato je boljše dobro sestavit ruto. Točke katere bi rad obiskal določi točno, izogibanja mest itd pa izven mest na ruti in imaš autopreračunavanje lahko vklopljeno. Kjerkoli boš zašel te vodi pravilno naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/15/2017 at 2:55 PM, Snecer said:

rute se shranijo v primo\content\userdata\route\   če folderja ni, ga narediš

kako pa je z tyre in vmesnimi točkami za igo/primo pa ne vem, ne uporabljam ter navigacije

Res si car Snecer, deluje, če maš tebe zraven na poti, bi imel glavo na OFF.

Če se le kdaj srečamo dobiš za rundo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snecer pravi:

Ja, naj tebi plača rundo, jaz ne pijem alkohola :) 

Hvala, ampak jaz tud ne pijem alkota(ma skor nič). Ma odlična limonada se pa tud prileže.t0365.gif

Sam da bo zrihtal. Pa da bo domov našel. Vse ostalo ni pomembno. m1231.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/17/2017 at 8:38 PM, Quest said:

Jst sem tud pomagu.c0419.gif

 

On 7/18/2017 at 8:32 AM, Snecer said:

Ja, naj tebi plača rundo, jaz ne pijem alkohola :) 

 

On 7/18/2017 at 9:15 AM, Quest said:

Hvala, ampak jaz tud ne pijem alkota(ma skor nič). Ma odlična limonada se pa tud prileže.t0365.gif

Sam da bo zrihtal. Pa da bo domov našel. Vse ostalo ni pomembno. m1231.gif

 

Sploh ne umenjam alkohola, vidva pa sam o alkoholu.

Seveda dobita za limonado in to s cukrom, da ne bosta kislo gledala tja v svet, pa še kavo, da ne zaspita do doma, jaz imam opravka z navigacijo. :slap:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Imam Zumo 350.

Ali lahko zanj uporabljam MapSource in kje in na kakšen način ga lahko snamem z neta. Pojavlja se namreč opozorilo, da je potrebno predhodno že imeti MapSource produkt. Ki pa ga nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomash pravi:

Imam Zumo 350.

Ali lahko zanj uporabljam MapSource in kje in na kakšen način ga lahko snamem z neta. Pojavlja se namreč opozorilo, da je potrebno predhodno že imeti MapSource produkt. Ki pa ga nimam.

Za zumo 350 je prirejen Basecamp.

Basecamp/Mapsource produkt dobiš na PC tako, da v garmin expressu izbereše namestitev tudi na PC.

SIcer Mapsource samostojno snameš tukaj

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

ali tukaj

http://www.gawisp.com/perry/mapsource/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

Za zumo 350 je prirejen Basecamp.

Basecamp/Mapsource produkt dobiš na PC tako, da v garmin expressu izbereše namestitev tudi na PC.

SIcer Mapsource samostojno snameš tukaj

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

ali tukaj

http://www.gawisp.com/perry/mapsource/

Torej je za Zumo 350 edina opcija BaseCamp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se uporabljati tudi z Mapsourcom, samo moraš na napravi spremeniti tip povezave iz MTP v UBS mass storage.

Potem pa ga bo Mapsource tudi prepoznal. Vendar pa je Zumo 350 prirejen za Basecamp.

Kako spremeniš protokol povezave, je tukaj navodilo, skoraj takoj na začetku ... ne škodi pa tudi, da se prebere še ostalo. Ne bo več vprašanj.

http://popotnik-gps.blogspot.si/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tole bo mogoče zanimivo vsem. Večina Garminovih naprav ne podpira vnos map večjih od 4 GB. Bojda zaradi Fat32. Sem za hec probal z Ntfs formatom, pa tudi ne gre. Če obstaja možnost bi Snecija prosil, da razloži kako naložit/uvozit mapo večjo od 4 GB. Npr. najnovejša CN-EU 2018 v3 NTU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Whiskey pravi:

Tole bo mogoče zanimivo vsem. Večina Garminovih naprav ne podpira vnos map večjih od 4 GB. Bojda zaradi Fat32. Sem za hec probal z Ntfs formatom, pa tudi ne gre. Če obstaja možnost bi Snecija prosil, da razloži kako naložit/uvozit mapo večjo od 4 GB. Npr. najnovejša CN-EU 2018 v3 NTU.

Najnovejše mape so razbite na 2 dela in sicer za Evropo imaš North in South v CN 2018 že par verzij

NTU sicer že presega 4Gb, če bi bila v eni datoteki, NT pa je še enotna.

Kaj točno te matra? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 12. 2017 ob 18:47, tomash pravi:

Torej je za Zumo 350 edina opcija BaseCamp?

Mimogrede, pri pošiljanju rute preko Basecampa, si je dobro nastavit, kako naj prenese ruto.

ak1.jpg.4a93211f3efb25c5d30afd32b03e4b44.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Najnovejše mape so razbite na 2 dela in sicer za Evropo imaš North in South v CN 2018 že par verzij

NTU sicer že presega 4Gb, če bi bila v eni datoteki, NT pa je še enotna.

Kaj točno te matra? :) 

Zanimal me je, če se lahko prenese tudi mapo večjo od 4 GB, ker je kompletna NTU karta pač večja. Tako sem si prenesel okoli 3.9 GB na 8 GB SD kartico kar pri EU znesejo vse karte razen Anglije, Irske, Islandije in Francoskih prekomorskih držav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original NTU Evropa ni več v enem kosu, tako da ni možno.

Preprosto obe datoteki prekopiraš na kartico v mapo \garmin\ ali \Map\ in deluje.

Zakaj pa sam na roko delaš IMG? :) 

Za katero napravo gre?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snel sem "gmap" in ga odklenil. Notri je bila cela EU. Si mislil, da bi izvozil 2x IMG fajl?

"gmapprom.img" (adria topo pro) imam naložen v Zumu 550 in na SD kartici "gmapsupp.img" okrnjeno NTU. Kako bi dal potem ime tretjem fajlu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(ja, 2 fajla narediš, če hočeš na tak način...)

---------------------------------------------

Zdaj pa me dobro poslušaj :)

Za relikt potrebuješ zemljevide NT in ne NTU, tako da si narobe snel.

Zadnja verzija NT je City Navigator Europe NT 2018.20.

NT zemljevid je manjši in v še eni img datoteki.

Na SD kartico skopiraj v mapo \Garmin\ datoteko gmapsupp.img

Sicer Zumo 550 na kartici podpira dve img datoteki, probaš:

gmapsupp.img in gmapsup1.img

ali

gmapprom.imf in gmapsupp.img

Na napravi pa adrio preimenuj v gmapsupp.img.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Snecer pravi:

Zadnja verzija NT je City Navigator Europe NT 2018.20.

Tud City Navigator Europe NT 2018.30 je že na voljo.

V bolje založenih trgovinah in izbranih pašnikih ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Gaunar Jokl pravi:

Tud City Navigator Europe NT 2018.30 je že na voljo.

V bolje založenih trgovinah in izbranih pašnikih ... :P

NT verzije 2018.30 po mojih podatkih ni.

NTU pa je 2018.30, pred kratkim je izšla.

Kje si to dobil NT verzijo, ki je uradni update ne zaznava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!