Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

:wink: V italiji imaš airbag brezrokavnike za 42000,00sit.Je kar cool zadeva, sam ne vem kako zgleda ko ti ga aktivira pod jakno? :?

mislis ti prave airbag brezrokavnike ali samo telovnike z zracnimi komorami za napihniti (toplotna izolacija pri nizkih temperaturah); airbag brezrokavnik nosis cez jakno in ne spodaj. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?  :roll:

yep,najbrz........... POOF.......... in si bibendum :arrow: ph101c.gif ..... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?  

Jest sm bil na Intermotu na predavanju od Uvexa in so nam rekl, da zadeva deluje na moment, tko da glede na videno, ce se pozabis odpet, se airbag ne sprozi, ampak se prej motor prekucne. Tam se je model od Uvexa obesu nanju z vecino svoje teze, pa se ni sprozla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trdim da so te jakne oz. brezrokavniki prava stvar saj zaščitijo ob trku vitalne dele telesa in nekatere tudi tilnik. Prepričan sem da bi rešile marsikatero nepotrebno smrt ali invalidnost. Tako da govoriti o ceni je nesmisel saj življenje nima cene :!: Danes ti je težko dati 200 jurjev, ampak ko bi ornk zagustilo bi dal tudi dva miljona, :!: če pa vprašaš tistega na vozičku pa bi dal vse!

Brezrokavnik bom v kratkem definitivno nabavil. Se pa strinjam da so še v razvojni fazi in jih je treba bolj približati motoristom :roll:

Tehnika in razvoj gresta dalje, če ne slediš zaostaneš!

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trdim da so te jakne oz. brezrokavniki prava stvar saj zaščitijo ob trku vitalne dele telesa in nekatere tudi tilnik. Prepričan sem da bi rešile marsikatero nepotrebno smrt ali invalidnost...

LP Bobo

Me too!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja,o temu se da debatirati.moje osebno mnenje je,da ce imas ze nekaj scitnikov (npr. hrbtenica,rame,komolci,boki,kolena,gleznji) ti tudi ne bo prevec hudo v nesreci; seveda odvisno kaksni.bolj problematicni trenutki nastanejo,ko motorist zdrsne pod ograjo ob robu cestisca - tista,katere stojke sekajo ude kot cirkularka.nazalost BTST in pobiral ostanke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, da ti najverjetneje tudi ta jakna pri veliki hitrosti ob nezgodi ne pomaga in je le ena nova modna muha, kako prodati še kak kos dodatne zaščitne opreme kupcem. Če le ta po zakonu ne bo potrebna, je sigurno ne bom kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, da ti najverjetneje tudi ta jakna pri veliki hitrosti ob nezgodi ne pomaga in je le ena nova modna muha, kako prodati še kak kos dodatne zaščitne opreme kupcem. Če le ta po zakonu ne bo potrebna, je sigurno ne bom kupil.

Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno.Mi ne zgleda preveč praktično.Kot je reko ICE,z dobrimi ščitniki se lahko dobr zaščitiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno...

Johan kaj pa pise v tvojem podpisu :wink:

:arrow: ...zarecenega kruha se najvec poje.... :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vec ko imas dobre opreme boljs je. Ce ti res samo en reber al pa en zlomljen vretenc pa je vredn.

Men se zdi tale rec cist pametna, res pa je da je se bolj v zacetku razvoja in da bo potrebno se velik testiranj pa vlaganj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno...

Johan kaj pa pise v tvojem podpisu :wink:

:arrow: ...zarecenega kruha se najvec poje.... :idea:

Bom ga mogo počas spremenit.Kar pa se tiče jakne z airbagom ,bo pa čas pokazo ,če je to prava stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mora biti jasno, airbag ti samo ublaži posledice padca, ne pa izniči! Čudežev ne gre pričakovati vem, še vedno pa trdim da je prava stvar :!: :!:

Ščitniki?? že res da pomagajo na hrbtni strani, kaj pa prednji del telesa??

Razlikovati pa je treba tudi vrsto air-bag jakne. Zasledil sem modele od brezrokavnika, ki zgleda kot kak life-jacket pa do jaken ki nudijo celostno zaščito.

Kako pa probati če stvar deluje :?: Najbolj simpl tako, da vzameš najbolj debel "poušter" si ga daš pred obraz in prosiš prijatla da te z vso silo vseka na "gobec" :!: Pol pa probata še brez pouštra :twisted:

Lahko pa probata tudi pod rebra, če nista prepričana v rezultate :idea:

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?

Jest sm bil na Intermotu na predavanju od Uvexa in so nam rekl, da zadeva deluje na moment, tko da glede na videno, ce se pozabis odpet, se airbag ne sprozi, ampak se prej motor prekucne. Tam se je model od Uvexa obesu nanju z vecino svoje teze, pa se ni sprozla...

Tele jakne se sprožijo ob potegu vrvice z silo okoli 250N (25kg), odvisno od modela. Vse sisteme na poteg napolni zrak iz "patrone", kar relativno dolgo traja.

Drug sistem je ubral Dainese, saj se pri njihovi jakni sistem ne sproži s pomočjo vrvice, temveč senzorjev v jakni in na motorju. Razlika je tudi v sistemu napihovanja. Posnemali so sistem airbagov, kjer se blazina napolni z eksplozijo. Ta način omogoča tudi več kot 5x hitrejše delovanje od ostalih jaken.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možnosti ugotavljanja nepravilnosti je več.

a-razlika hitrosti med teboj( jopičem) in motorjem

b-hiter pojemek hitrosti motorja (trk)

c-razlika v smeri gibanja med jopičem in motorjem

d-jopič se je oddaljil izven varnega območja

Če takšne možnosti kombiniraš, lahko dobiš dokaj zanesljivo napoved, da je nekaj narobe in da je potrebno sprožiti varnostni mehanizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič bo če pride do napake in se zadeva sproži med vožnjo, se od šoka kr avtomatsko uležeš sred kakega ovinka!! :? No drugače pa podpiram te zadeve sam kupu jih bom pa šele ko se cene malspustijo in ko bo preverjeno kvaliteno!!!!Res pa je da bo preverjanje tega sistema dokaj boleče!!! :D :(

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo podobnih dogodkov, kot pri avtomobilskih air-bagih na začetkih. So se kar sami odpirali med vožnjo... :shock: :?

Stvar se je s časom uredila.

Upam, da bo s temi jaknami tako, kot je zdaj pri avtomobilskih air-bagih - imajo jih skoraj vsi :arrow: da bodo tako razširjene med motoristi in bodo delovale kot je treba

Upam, da bo čim manj motoristov, ki bodo morali delovanje te jakne sami sprobat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Louis ima razprodajo preostalih modelov Vanucci-jevih Airbag jaken - lanskih modelov, znižano na mislim da 160€, redna cena pa je bila nekje okoli 450€.

Pred Novim letom so imeli še številki M in S... Kogar zanima, lahko preveri zalogo po telefonu!

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

V ita reviji Tuttomoto je bil članek in slika zraven od airbagov za motorje. Dainese je predstavil svojo različico. Je kot brezrokavnik,vendar ima na prednji strani zadrgo. V notranjosti ima vrečo in jeklenko s plinom (podobno kot sodobni rešilni jopiči). Z jopičem dobiš tudi stikalo, ki ga namestiš na krmilo. Jopič je povezan s stikalom z vrvico in deluje tako: pri padcu (ko letiš z motorja) se vrvica napne oz. odtrga s stikala in tu se sproži jeklenka, ki v 5-ih desetinkah sekunde napolni jopič, tako da ti pri padsu kompletno ščiti vrat, prsni koš in hrbtenico. Od časa aktiviranja zdrži 12 sekund max napolnjen, potem se prične počasi praznit. Takrat so govorili o ceni okoli 400 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!