Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Ob 9. 7. 2019 ob 12:19, Kugelschreiber pravi:

A ima kdo tole? Zdi se mi super, lahk cez obleces kar hoces....

 

https://www.ixon.com/public/en/ix-airbag-u03-2/

Kdor bo to kupil, mora brati drobni tisk.....namreč posebej se kupi jopič, potem pa moraš še enkrat toliko plačati, da ga registriraš da ga "odklenejo". Beri rdeči tekst v povezavi!

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Ixon-IX-Airbag-U03-Airbag-Vest-2019

Pa še baje ne reagira na vse vrste padca. Na high oz. lowsider (ne vem zdaj točno na katerega) ne reagira. 

 

Dainese je tu definitivno s ceno za popolnoma elektronski airbag zmagal! Tole je definitivno pristalo na mojem radarju.... 

Edino ta Dainese airbag  nima integrirane želve, to me malo moti. Če slučajno pride do motnje delovanja oz. si pozabil napolniti baterijo, si v bistvu "gol" na motorju. zato bi jaz tole vseeno kombiniral z neko manjšo želvo.....pač moje razmišljanje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je Dainese zmagal.

Če se počutiš slabo brez želve, si jo lahko komot daš, ali pa ščitnik v jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, skalaprava said:

Kdor bo to kupil, mora brati drobni tisk.....namreč posebej se kupi jopič, potem pa moraš še enkrat toliko plačati, da ga registriraš da ga "odklenejo". Beri rdeči tekst v povezavi!

Sm prebral. To te skrbi? 

558CE8C3-9126-4C52-AB01-610A73824886.thumb.jpeg.33d9fc96a8222fd15d8bf1c2dbf215b8.jpeg

 

 Ce sm dobro razumel, lahko stvar najmes samo za pol leta, 72€, po treh sezonah pa je tvoje. 

https://my.inemotion.com/en/moto-membership

 

kakorkoli, spremenili so pogled na moto airbag. Dainse pa je verjetno stvar sfural se korak dlje. Na zalost je predstavitev odpadla. Sm bil pa mal u guzvi, in nism bil pozorn ce so objavli kak nov datum. 

AE2A7B61-B519-4913-954F-D401EBB22F96.thumb.jpeg.1f469ea07e23dd828e4674e8b6d22319.jpeg

 

Je pa verjetno to podobno kot s celado. More sest na cloveka. Treba pomerit. Kupt kar bol pase... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sabato 14 Marzo non perderti il #DAINESE e #AGV - DAY‼️? Super #sconti e presentazione della nuova #collezione ? Inoltre durante tutto il giorno: ✔️super promo #MIDLAND e montaggio gratuito su tutti gli interfoni acquistati! ✔️dimostrazione della #DAINESE SMART #JACKET con l'esplosione degli #airbag Ti aspettiamo in negozio a Trieste in Via de Jenner, 22/A Info ✆ +39 040 2600439 ? E-shop �� http://motocharlietrieste.it/

14.marca bo predstavitev Smart jacket.

To bo tudi Dainese in Agv dan, s popusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ni izginilo...korona je tule:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

@tomoman Čeprav sprašuješ @KARMEN1 ti bom napisala še svoje mnenje:

- čeprav je zračen, se poleti ob hudi vročini vseeno zelo pozna ?
- nosi se lahko pod ali nad oblačilom, pa vendar ga moraš kupiti v pravi velikosti - torej če ti je ravno prav pod jakno, ni nujno, da ti bo stal tudi nad jakno (čeprav je zelo raztegljiv in ima ježa za bočno ožanje) - običajno je pa problem, če ga želiš nositi pod jakno, saj moraš imeti v njej dovolj prostora za sprožitev airbaga (vsaj 5cm)
- skoraj ne pokrije ramen in vratu
- mojemu se je letos dogodilo med vožnjo, ko naj bi bila baterija polna, da se je spraznila, času za polnitev na powerbank nisva imela, tako se je vozil brez vsakršne zaščite - če bi imel želvo oz. airbag na vrvico, do tega ne bi prišlo. Ne zanikam, najbrž je najina krivda, ampak je bolje, če do teh zadev ne prihaja.
- polnitev stane 250€

Je pa najbrž edini tako čvrst (kar je bistvo moto airbaga), se izredno hitro sproži napram drugim (to je sploh pri sopotnikih dobro), je lahek napram drugim, zložljiv, kvalitetne izdelave,...

Običajno dobiš ob nakupu bon v vrednosti 50€, torej na koncu tudi cena ni visoka napram konkurenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za izkušnje iz prve roke, mi bo zelo koristilo ;)

Vsekakor ga bom moral pred nakupom pomeriti, ker me predvsem zanima, da bi ga nosil pod jakno.

Smo na vezi

lpTomo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ga je pomeril trgovec in on odločil, katero velikost bom kupila.

Probala sem ga pod in nad isto jakno, obakrat mi je stal odlično.

Da bi potreboval 5 cm lufta prvič slišim. Meni so rekli, da tega ne potrebuje.

Poleti je prav tako zračen, kot perforirana jakna. 

Čeprav v rokah izgleda težek, ko ga oblečeš, je kot ga ne bi imel.

Edina stvar, za katero moraš poskrbeti je, da se baterija ne izprazne.

Ima pa avtonomijo xy ur, v aktivnem stanju.

Meni je to sezono odlično služil. Če bi se zopet odločala, bi prav gotovo kupila enakega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ce se kupuje se kupi dainese ali pa alpinestars.. 

Za na pisto pa za moje pojme dainese ni najboljsi, saj pokrije samo vrat/kljucnico.

Je pa res da je cena Alpinestarsa v nebesih... 1200e samo airbag, pa se 900e za kombinezon ki podpira vgradnjo tega airbaga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 11. 2020 ob 17:22, KARMEN1 pravi:

...Poleti je prav tako zračen, kot perforirana jakna. 

Čeprav v rokah izgleda težek, ko ga oblečeš, je kot ga ne bi imel.

Edina stvar, za katero moraš poskrbeti je, da se baterija ne izprazne.

... Če bi se zopet odločala, bi prav gotovo kupila enakega.

 

Ob 25. 11. 2020 ob 11:36, 3nity pravi:

- ...  čeprav je zračen, se poleti ob hudi vročini vseeno zelo pozna ?
- nosi se lahko pod ali nad oblačilom, pa vendar ga moraš kupiti v pravi velikosti - torej če ti je ravno prav pod jakno, ni nujno, da ti bo stal tudi nad jakno (čeprav je zelo raztegljiv in ima ježa za bočno ožanje) 
- skoraj ne pokrije ramen in vratu
Je pa najbrž edini tako čvrst (kar je bistvo moto airbaga), se izredno hitro sproži napram drugim 

Običajno dobiš ob nakupu bon v vrednosti 50€, torej na koncu tudi cena ni visoka napram konkurenci.

Zdravo,

Malo gledam po YT (brez)rokavnika z airbagom od Dainese in Alpinestar  - glede na to, da imata obe izkušnje...

- ali se pri Dainese dejansko na bokih oz. zadaj čuti del, kjer sta bombici s plinom (npr. Alpinestar ima zadevo v sklopu plastičnega dela visoko na hrbtu in se naj nebi nič čutilo)?

- koliko vaju je (oz. ni) motilo, da Dainese po prikazu veliko slabše zaščiti rame kot Alpinestar, kako gledata na to?

- ali se ob nošenju v jakni kljub temu pusti hrbtna zaščita Level 2?

- je bil Alpinestra tudi opcija in kaj je prevagalo?

Hvala

Popravljeno . Popravil Erik99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Erik99 pravi:

 

Zdravo,

Malo gledam po YT (brez)rokavnika z airbagom od Dainese in Alpinestar  - glede na to, da imata obe izkušnje...

- ali se pri Dainese dejansko na bokih oz. zadaj čuti del, kjer sta bombici s plinom (npr. Alpinestar ima zadevo v sklopu plastičnega dela visoko na hrbtu in se naj nebi nič čutilo)?

- koliko vaju je (oz. ni) motilo, da Dainese po prikazu veliko slabše zaščiti rame kot Alpinestar, kako gledata na to?

- ali se ob nošenju v jakni kljub temu pusti hrbtna zaščita Level 2?

- je bil Alpinestra tudi opcija in kaj je prevagalo?

Hvala

1. Ob straneh se čuti trše predele, ampak niso moteči.
2. Da ne zaščiti ramen in vratu me grozno moti, ampak zato pa je airbag združljiv z vsemi jaknami, hkrati pa se tako D. izogne odgovornosti za poškodbe vratu. Sicer pa sprožen meh delno imobilizira premike čelade.
3. Dodatne zaščite so kompaktibilne z D. airbagom - v navodilih piše, da priporočajo dodatno zaščito:
- v primeru, če se airbag ne sproži,
- tistih mest, ki jih njihov izdelek ne pokriva.
Btw, pri D. airbagu je zaščita hrbta level 1, prsni koš pa level 2.
4. A* naj bi nosil v pripadajoči jakni, ki je za št. večja od tvoje velikosti, je težji, dražji in na vsaki dve leti naj bi ga poslal v tovarno na pregled (200€). Pri D. tega ni, oz. priporočajo pregled na 3 leta, ima inovativne razdelke v mehu zaradi česar naj bi bil varnejši, je lažji in prijetnejši za nošnjo, ga lahko nosiš tudi nad jakno, torej je združljiv z vsemi jaknami, je zložljiv - pač vsestranski.

Bi pa omenila še ita. znamko Motoairbag, ne vem ali imajo dober renome samo zaradi odličnega marketinga ali je res tako posrečen izdelek, Italijani ga izredno hvalijo - je sicer mehanski in za nošnjo nad jakno:
https://youtu.be/-xADWzjAlvE?t=179
https://www.motoairbag.com/?lang=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese:

Ko ga imam oblečenega, nič ne čutim, nobenih bombic, nikjer.

Je zelo lahek za nošenje in zelo zračen. Lahko ga nosiš s katerokoli jakno, zgoraj, spodaj, ali pa samega, brez jakne.

Ramenskih in komolčnih ščitnikov nisem odstranila, prav tako imam v jakni zaščito hrbta. 

Vzdrževanje se priporoča na 3 leta, če se sproži, je servis 250 eur.

Airbag je pralen doma. 

In kar je zelo pomembno: sproži se tudi, če te nekdo zbije na mestu, pod pogojem, da je motor prižgan, kar oddaja vibracije, zato je airbag aktiven. Alpinestars se proži pri min.hitrosti 25km/h.

Alpinestars:

Je majčka, ki jo lahko nosiš le spodaj, pod za to prirejene modele jaken od Alpinestars.

Pranje ti omogoča le proizvajalec. 

Je malo dražji, servis ima podobno ceno, ne sproži se pod 25 km/h, ni pralen, nosi se le pod za to prirejene jakne,.....

Za tiste, ki razumete italijansko, pa je tukaj neodvisna primerjava:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klim ma tutairbag..sampovem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, 3nity pravi:

1. Ob straneh se čuti trše predele, ampak niso moteči.
2. Da ne zaščiti ramen in vratu me grozno moti, ampak zato pa je airbag združljiv z vsemi jaknami, hkrati pa se tako D. izogne odgovornosti za poškodbe vratu. Sicer pa sprožen meh delno imobilizira premike čelade.
3. Dodatne zaščite so kompaktibilne z D. airbagom - v navodilih piše, da priporočajo dodatno zaščito:
- v primeru, če se airbag ne sproži,
- tistih mest, ki jih njihov izdelek ne pokriva.
Btw, pri D. airbagu je zaščita hrbta level 1, prsni koš pa level 2.
4. A* naj bi nosil v pripadajoči jakni, ki je za št. večja od tvoje velikosti, je težji, dražji in na vsaki dve leti naj bi ga poslal v tovarno na pregled (200€). Pri D. tega ni, oz. priporočajo pregled na 3 leta, ima inovativne razdelke v mehu zaradi česar naj bi bil varnejši, je lažji in prijetnejši za nošnjo, ga lahko nosiš tudi nad jakno, torej je združljiv z vsemi jaknami, je zložljiv - pač vsestranski.

Bi pa omenila še ita. znamko Motoairbag, ne vem ali imajo dober renome samo zaradi odličnega marketinga ali je res tako posrečen izdelek, Italijani ga izredno hvalijo - je sicer mehanski in za nošnjo nad jakno:
https://youtu.be/-xADWzjAlvE?t=179
https://www.motoairbag.com/?lang=en

Zanimiva zadeva, se razpre dosti bolj kot D. in A. , pa še malo je obarvan rumeno za boljšo vidnost..., bom moral kar zelo "prespati", kaj (če kaj) od teh treh zadev vzeti..., Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Mos said:

 

dainese najslabsi, helite najboljsi. vsaj kar se varnosti tiče

sem si pogledal, tip ima ponavadi zanimive zadeve in ga rad pogledam, tule pa je precej presegel svoje sposobnosti. Namreč, delat recenzijo proženja varnostnih pripomočkov brez statistične podlage in delat recenzijo stopnje zaščite posameznega airbag-a brez simulacije trka je otročje, neodgovorno in neumno. Če narise dva grafa na tablo se ni strokovnjak.

Njegov pomislek glede baterije ima precejšnjo tezo, vse ostalo pa je, kot se njemu zdi. V celoti pa je pa je s temle dobil pri meni en velik minus.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti graf je po moje bolj za zabavo kot zares. Je pa dejstvo da ima dainese zelo malo zaščite napram drugim ter da glave sploh ne fiksira.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Mos said:

Tisti graf je po moje bolj za zabavo kot zares. Je pa dejstvo da ima dainese zelo malo zaščite napram drugim ter da glave sploh ne fiksira.

Verjamem da pri Dainese vejo malo vec kot en mulc. 
 

Fiksiranje glave.. slisi se super, je pa vprasanje koliko pomaga. Ne me narobe razumet, ampak fizika je stvar preracuna.. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!