Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
RAN

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...

Recommended Posts

Ice
:wink: V italiji imaš airbag brezrokavnike za 42000,00sit.Je kar cool zadeva, sam ne vem kako zgleda ko ti ga aktivira pod jakno? :?

mislis ti prave airbag brezrokavnike ali samo telovnike z zracnimi komorami za napihniti (toplotna izolacija pri nizkih temperaturah); airbag brezrokavnik nosis cez jakno in ne spodaj. :idea:

transalp

Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor? :roll:

Ice
Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?  :roll:

yep,najbrz........... POOF.......... in si bibendum :arrow: ph101c.gif ..... :lol:

Chebi
Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?  

Jest sm bil na Intermotu na predavanju od Uvexa in so nam rekl, da zadeva deluje na moment, tko da glede na videno, ce se pozabis odpet, se airbag ne sprozi, ampak se prej motor prekucne. Tam se je model od Uvexa obesu nanju z vecino svoje teze, pa se ni sprozla...

bobokrajnc

Jaz trdim da so te jakne oz. brezrokavniki prava stvar saj zaščitijo ob trku vitalne dele telesa in nekatere tudi tilnik. Prepričan sem da bi rešile marsikatero nepotrebno smrt ali invalidnost. Tako da govoriti o ceni je nesmisel saj življenje nima cene :!: Danes ti je težko dati 200 jurjev, ampak ko bi ornk zagustilo bi dal tudi dva miljona, :!: če pa vprašaš tistega na vozičku pa bi dal vse!

Brezrokavnik bom v kratkem definitivno nabavil. Se pa strinjam da so še v razvojni fazi in jih je treba bolj približati motoristom :roll:

Tehnika in razvoj gresta dalje, če ne slediš zaostaneš!

LP Bobo

Max
Jaz trdim da so te jakne oz. brezrokavniki prava stvar saj zaščitijo ob trku vitalne dele telesa in nekatere tudi tilnik. Prepričan sem da bi rešile marsikatero nepotrebno smrt ali invalidnost...

LP Bobo

Me too!

Ice

hja,o temu se da debatirati.moje osebno mnenje je,da ce imas ze nekaj scitnikov (npr. hrbtenica,rame,komolci,boki,kolena,gleznji) ti tudi ne bo prevec hudo v nesreci; seveda odvisno kaksni.bolj problematicni trenutki nastanejo,ko motorist zdrsne pod ograjo ob robu cestisca - tista,katere stojke sekajo ude kot cirkularka.nazalost BTST in pobiral ostanke.

Tratnjak Damijan

tako je, da ti najverjetneje tudi ta jakna pri veliki hitrosti ob nezgodi ne pomaga in je le ena nova modna muha, kako prodati še kak kos dodatne zaščitne opreme kupcem. Če le ta po zakonu ne bo potrebna, je sigurno ne bom kupil.

johan
tako je, da ti najverjetneje tudi ta jakna pri veliki hitrosti ob nezgodi ne pomaga in je le ena nova modna muha, kako prodati še kak kos dodatne zaščitne opreme kupcem. Če le ta po zakonu ne bo potrebna, je sigurno ne bom kupil.

Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno.Mi ne zgleda preveč praktično.Kot je reko ICE,z dobrimi ščitniki se lahko dobr zaščitiš.

Max
Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno...

Johan kaj pa pise v tvojem podpisu :wink:

:arrow: ...zarecenega kruha se najvec poje.... :idea:

BlazS

Vec ko imas dobre opreme boljs je. Ce ti res samo en reber al pa en zlomljen vretenc pa je vredn.

Men se zdi tale rec cist pametna, res pa je da je se bolj v zacetku razvoja in da bo potrebno se velik testiranj pa vlaganj.

johan
Mislim,da to ne bo po zakonu potrebno...

Johan kaj pa pise v tvojem podpisu :wink:

:arrow: ...zarecenega kruha se najvec poje.... :idea:

Bom ga mogo počas spremenit.Kar pa se tiče jakne z airbagom ,bo pa čas pokazo ,če je to prava stvar.

bobokrajnc

Nekaj mora biti jasno, airbag ti samo ublaži posledice padca, ne pa izniči! Čudežev ne gre pričakovati vem, še vedno pa trdim da je prava stvar :!: :!:

Ščitniki?? že res da pomagajo na hrbtni strani, kaj pa prednji del telesa??

Razlikovati pa je treba tudi vrsto air-bag jakne. Zasledil sem modele od brezrokavnika, ki zgleda kot kak life-jacket pa do jaken ki nudijo celostno zaščito.

Kako pa probati če stvar deluje :?: Najbolj simpl tako, da vzameš najbolj debel "poušter" si ga daš pred obraz in prosiš prijatla da te z vso silo vseka na "gobec" :!: Pol pa probata še brez pouštra :twisted:

Lahko pa probata tudi pod rebra, če nista prepričana v rezultate :idea:

LP Bobo

YZFgeorge
Kakšne so možnosti za nezaželene sprožitve airbagov v teh jaknah? Kolikor sem si jih ogledal, se sprožijo s pomočjo vrvice, s katero je motorist pripet na motor. Je možna sprožitev, če se pozabiš odpeti in recimo na hitro zapustiš motor?

Jest sm bil na Intermotu na predavanju od Uvexa in so nam rekl, da zadeva deluje na moment, tko da glede na videno, ce se pozabis odpet, se airbag ne sprozi, ampak se prej motor prekucne. Tam se je model od Uvexa obesu nanju z vecino svoje teze, pa se ni sprozla...

Tele jakne se sprožijo ob potegu vrvice z silo okoli 250N (25kg), odvisno od modela. Vse sisteme na poteg napolni zrak iz "patrone", kar relativno dolgo traja.

Drug sistem je ubral Dainese, saj se pri njihovi jakni sistem ne sproži s pomočjo vrvice, temveč senzorjev v jakni in na motorju. Razlika je tudi v sistemu napihovanja. Posnemali so sistem airbagov, kjer se blazina napolni z eksplozijo. Ta način omogoča tudi več kot 5x hitrejše delovanje od ostalih jaken.

gorazd

:?: Sproži s pomočjo senzorjev :?:

:lol: Se ustaviš in zapustiš motor, nato pa buummm :lol:

Brrrm

Možnosti ugotavljanja nepravilnosti je več.

a-razlika hitrosti med teboj( jopičem) in motorjem

b-hiter pojemek hitrosti motorja (trk)

c-razlika v smeri gibanja med jopičem in motorjem

d-jopič se je oddaljil izven varnega območja

Če takšne možnosti kombiniraš, lahko dobiš dokaj zanesljivo napoved, da je nekaj narobe in da je potrebno sprožiti varnostni mehanizem.

pero

Hudič bo če pride do napake in se zadeva sproži med vožnjo, se od šoka kr avtomatsko uležeš sred kakega ovinka!! :? No drugače pa podpiram te zadeve sam kupu jih bom pa šele ko se cene malspustijo in ko bo preverjeno kvaliteno!!!!Res pa je da bo preverjanje tega sistema dokaj boleče!!! :D :(

Ciao,by Pero

BlazS

Tale zadeva s senzorjem je tud men mal sumljiva.

Drgac je 250N kar dost velika sila a se vam ne zdi.

gorazd

Upam, da ne bo podobnih dogodkov, kot pri avtomobilskih air-bagih na začetkih. So se kar sami odpirali med vožnjo... :shock: :?

Stvar se je s časom uredila.

Upam, da bo s temi jaknami tako, kot je zdaj pri avtomobilskih air-bagih - imajo jih skoraj vsi :arrow: da bodo tako razširjene med motoristi in bodo delovale kot je treba

Upam, da bo čim manj motoristov, ki bodo morali delovanje te jakne sami sprobat :wink:

Windsurf

Louis ima razprodajo preostalih modelov Vanucci-jevih Airbag jaken - lanskih modelov, znižano na mislim da 160€, redna cena pa je bila nekje okoli 450€.

Pred Novim letom so imeli še številki M in S... Kogar zanima, lahko preveri zalogo po telefonu!

LP

Windsurf

Edited by Windsurf

Schultz

V ita reviji Tuttomoto je bil članek in slika zraven od airbagov za motorje. Dainese je predstavil svojo različico. Je kot brezrokavnik,vendar ima na prednji strani zadrgo. V notranjosti ima vrečo in jeklenko s plinom (podobno kot sodobni rešilni jopiči). Z jopičem dobiš tudi stikalo, ki ga namestiš na krmilo. Jopič je povezan s stikalom z vrvico in deluje tako: pri padcu (ko letiš z motorja) se vrvica napne oz. odtrga s stikala in tu se sproži jeklenka, ki v 5-ih desetinkah sekunde napolni jopič, tako da ti pri padsu kompletno ščiti vrat, prsni koš in hrbtenico. Od časa aktiviranja zdrži 12 sekund max napolnjen, potem se prične počasi praznit. Takrat so govorili o ceni okoli 400 eurov.

bLuZoNdEr

in pol med vožnjo ko te malo zaboli rit vstaneš na motorju in....PUF :P

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
    • maus
      RUkn še pir namest mene .. grem srat pa scat pa spAT
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!