Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

V BBC so zapisali: The Tech-Air will be available in select European markets in spring 2015, with US sales to come later in the year. Initial pricing for the vest is 1,200 euros ($1,440), which mates to either the Valparaiso (650 euros) or Viper (350 euros) jacket. 

http://www.bbc.com/autos/story/20150105-deployed-alpinestars-tech-air-street-airbag-vest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

je to res za francijo? - "V Franciji bo teoretični izpit za avto po novem zastonj, v enosmernih conah 30 km/h pa bodo kolesarji lahko vozili tudi v nasprotno smer, obveščajo pri Adacu. Motoristi morajo nositi odsevni jopič in s seboj voziti varnostni trikotnik."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

je to res za francijo? - "V Franciji bo teoretični izpit za avto po novem zastonj, v enosmernih conah 30 km/h pa bodo kolesarji lahko vozili tudi v nasprotno smer, obveščajo pri Adacu. Motoristi morajo nositi odsevni jopič in s seboj voziti varnostni trikotnik."

Tole imaš že v Ljubljani na Prulah pa ni cona 30.

Za odsevne jopiče je paže dolgo zakon, pa ga noben ne upošteva, pa tudi policaji te nič ne ustavljajo. 

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako komentiraš pa odebeljeno ? tisto da morajo s sabo vozit varnostni trikotnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

kako komentiraš pa odebeljeno ? tisto da morajo s sabo vozit varnostni trikotnik?

...očitno, da je kakšna francoska firma trikotnikov in/ali kovčkov bolj na slabeh, pa so se odločili (kot v SLO glede prve pomoči in pomaganju že skoraj propadlemu podjetju za prvo pomoč..), da bodo naredli biznis. Biznis, da je obvezen trikotnik. Ga nimaš kam dat? ja, pa kup še kovček. haha. :bum:  A ni že dobro znano dejstvo, da velja pri motoristih čelada na nek način alternativa za trikotnik? ni samo SLO politika v k****.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče majo pa take zložljive za napihnit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr vem je ADAcu pred časom ušla ta neumnost, a so jo hitro popravili. Tukaj tega o trikotniku ni več na njihovi strani

https://www.adac.de/reise_freizeit/motorrad/motorrad-ausland/motorradrecht-frankreich/default.aspx

Tudi francoska ambasada v Nemćiji nič ne omenja trikotnika za motoriste:

http://www.ambafrance-de.org/Fahrzeugausrustung-Was-in

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jbg...pa glih letos k nimam časa it u francijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo ne med vožnjo.

Če kaj "hodiš" po cesti moraš imeti odsevni jopič (pa pešci morajo imeti "kresničko"/ nekaj odsevnega ponoči) , Tudi čelade morajo imeti odsevnike (samo če pogledaš uredbo, to velja samo za čelade kupljene v F) ipd.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Tale budala, bi bolj rabil blazine ob celi trasi ceste :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa najbrž menjava bombice na airbagu ne bo več pomagala... mi je pa uganka, kako ga je sleklo?... al morda tip ni imel orenk zapetega...  Ampak delo je pa opravu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ferek pravi:

...pa najbrž menjava bombice na airbagu ne bo več pomagala... mi je pa uganka, kako ga je sleklo?... al morda tip ni imel orenk zapetega...  Ampak delo je pa opravu...

Sreča in naklonjenost zvezd in po videnem tud ne rizični padec oz, ambient :P 

Pa jaz bi imel to, da ne boš mislil da kritiziram !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ferek said:

...pa najbrž menjava bombice na airbagu ne bo več pomagala... mi je pa uganka, kako ga je sleklo?... al morda tip ni imel orenk zapetega...  Ampak delo je pa opravu...

Po padcu se voznik pobere in si jopič sam odpne in sleče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 16. 1. 2016 at 17:18, svobodnaptica01 pravi:

...

Sem pa videla, da Helite sedaj prodaj tudi BS center. Če boš kupoval tam, imam doma bon za 30% popusta, ki velja do konca januarja.

...

A si pri zadnjem okušanju asfalta imela tole na sebi in kako se je obneslo ?

Če koga zanima dober deal, se da hit-air_e dobiti tule za precej nižjo ceno kot drugje v EU. Delivery je bil brez problema. Drugi najcenejši se da na Poljskem dobiti, je pa kar nekaj dražji kot pri Roumunih.

https://www.protectii-moto.ro/en/

Zanekrat se je dobro obnesel, kljub "pozabljivosti" se še ni sprožil. Upam pa da ne bo nikoli rabil opraviti svoje funkcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 5. 2016 at 19:14, gody01 pravi:

A si pri zadnjem okušanju asfalta imela tole na sebi in kako se je obneslo ?

Če koga zanima dober deal, se da hit-air_e dobiti tule za precej nižjo ceno kot drugje v EU. Delivery je bil brez problema. Drugi najcenejši se da na Poljskem dobiti, je pa kar nekaj dražji kot pri Roumunih.

https://www.protectii-moto.ro/en/

Zanekrat se je dobro obnesel, kljub "pozabljivosti" se še ni sprožil. Upam pa da ne bo nikoli rabil opraviti svoje funkcije.

Pri 60 km/h super, pri 130 km/h pa bi blo več lufta noter ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanika - rg, Robert Gregorič s.p. je dober naslov za hit air izdelke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Tole je že v neki temi, ampak bolj prepucavanje kaj bi kdo mel in kaj ne.  Zanima me, če ma kdo izkušnje z nošenjem tega jopiča, je udoben, vroče poleti, a plapola med vožnjo itd... Zanima me tudi, če ga je kdo nosil pod jakno, ker men ful grdo zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima moja prijateljica, zelo lepega, temno modrega.

Nosi ga čez sivo motoristično jakno in ji prav lepo pristoji.

Ne plapola, lepo se prilega.

Odkar ga ima, ga redno nosi, celo poletje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

 

To ni obleka ampak zaščitni jopič :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Ima moja prijateljica, zelo lepega, temno modrega.

Nosi ga čez sivo motoristično jakno in ji prav lepo pristoji.

Ne plapola, lepo se prilega.

Odkar ga ima, ga redno nosi, celo poletje.

sem mislu, da je sam črn al pa cestarski

OK, se dobi tud moder in oranžen (rdeč), men še zmeri grdo

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!