Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Če bi Helite bil najboljši, bi ga uporabljali v GP.

Uporabljajo pa Dainese in Alpinestars sistem.

Medtem ko se Dainese sproži tudi, ko motor miruje in se nekdo zaleti vate, mislim, da se Helite ne bo sprožil, če skupaj z motorjem drsaš po tleh in ni dovolj sile na vrvico, da bi sprožila airbag. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, KARMEN1 said:

Če bi Helite bil najboljši, bi ga uporabljali v GP.

Uporabljajo pa Dainese in Alpinestars sistem.

Medtem ko se Dainese sproži tudi, ko motor miruje in se nekdo zaleti vate, mislim, da se Helite ne bo sprožil, če skupaj z motorjem drsaš po tleh in ni dovolj sile na vrvico, da bi sprožila airbag

Saj je razloženo zakaj je elektronski sistem (dainese in alpinestars) boljsi oz bolj primeren za dirkače. Ker ko recimo Marquez (in tudi drugi) skače kot opica levo in desno po motociklu bi potrebovali (pre)dolgo vrvico. Prav tako ob morebitnih padcih in nadaljevanju ne sme opletati okoli vrvica (pravila) ki je ostala od prejsnjega prozenja.  Prav tako je alpinestars po navedbah odlična izbira in tudi Dainese ni slaba. Seveda bi lahko iz vsega naredili večjo analizo trkov,... ampak mislim, da je tudi laikom jasno, da Dainese med konkurenco ponuja daleč najmanj zaščite (čemur je airbag primarno namenjen). Že hrbtna zaščita je (na račun ravno manjše velikosti) manjsa, stabilizacije glave pa sploh nima (edini). Sam sem resno razmišljal o Dainesejevem jopiču ravno ker je manjši in diskretnejši ampak sem krepko spremenil svoje mnenje ko sem prebral še par drugih primerjav.  Ampak seveda ima vsak svoje mnenje in prioritete.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pobrskal po spletu :)

Da, obstaja tudi airbag za jeans hlače. Spodaj je slika iz reklame.

660691315_Airbagjeans-Mocycle-AirbagInside_j.jpg.9565fc84541116284632fc67c367851e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bostjan L said:

Malo sem pobrskal po spletu :)

Da, obstaja tudi airbag za jeans hlače. Spodaj je slika iz reklame.

Svasta majka rodi....?

Sem nasel na netu, sicer je vprasanje kok je to se sploh jeans pa zracno :) in pa ravno pri takih kombinacijah bi morali it na elektronsko proženje. Na koncu bos imel 15 različnih povezav z motorjem :D in vsakic k se bos usedu, najprej 5 minut priklepljanja, potem pa ups, sem denarnico pozabil, 5 minut odklepanja..... inzenirji vcasih malo pozabijo da morajo zadeve ohranit udobje pa uporabnost, ne samo neka nova funkcija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem Heldov airbag brezrokavnik in ga aktiviral pri IN&MOTION. V kolikor po še kdo nabavil Klim, Ixon, Held ali podobne airbage, lahko uporabi moj refferal code za popust. Koda je: PRXPCKF

 

Bova imela oba naročnino ceneje - več info: In&motion referrals: what if your friends go for the airbag? - In&motion (inemotion.com) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima tole zadevo že kdo pri nas? Lahko kdo kaj napiše iz lastnih izkušenj z Alpinestar Tech-Air 5?

Pri FC Moto pride solidnih 630€ je elektronsko prožen in ni nobenih dodatnih stroškov z registracijo in najemom, kot recimo tisti airbagi, ki uporabljajo In motion elektronski modul.

Poleg tega, če nimaš napolnjene baterije, imaš še vedno integrirano želvo level2.....kot sem že lani junija pisal, se mi zdi to pomembno, da če slučajno kaj zataji, imaš še vedno nekaj zaščite na sebi....samo razmišljam na glas, ker imam RD blizu:kva2: 

Predstavitev na netu je veliko, izbral sem pač tega......

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale airbag bo v mojem najožjem izboru za mene ;)

Helite e-Turtle Airbag Weste

Torej znano mehansko prožen Helite Turtel air vest 2.0 so predelali še v elektronsko proženo različico! Kolikor razumem, se jo da menda še vedno tudi mehansko prožiti, ampak to ne bom trdil. Skratka, tudi tukaj ni potrebno sklepati nekih naročnin ali plačevati za aktivacijo, največja razlika v primerjavi z drugimi elektronskimi airbagi pa je, da tega po proženju ne rabiš pošiljati nikamor k proizvajalcu, temveč ga sam z zamenjavo kartuše ponovno usposobiš, kar je ogromen plus! Pa ker imam v omari štiri različne jakne, od katerih so nekatere bolj tesno oprijete (pozimi se mi v omari vedno skrčijo...presneta omara:kva2:), je telovnik za povrhu veliko boljša izbira za mene osebno, ker za airbage, ki jih oblečeš pod jakno, rabiš določeno zračnost, da se airbag lahko napihne. Smatram da je tudi bolj zračen poleti, ker je spredaj odprto in omogoča pretok zraka. Pri FC Moto solidnih 650€. Zraven sicer priporočajo še dodatni senzor, ki se pritrdi na vilice motocikla in naj bi pospešil proženje pri nesrečah, ki se zgodijo pod 20km/h.

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Helite-e-Turtle-Airbag-Vest/SubProducts/Helite-e-Turtle-Airbag-Vest-0004

Tukaj še ocena in primerjava uporabnika, ki je prej uporabljal mehansko proženi Helite Turtle (in ga tudi dejansko sprobal ob svojem padcu), ter novim Helite e-Turtle

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 3. 3. 2021 ob 10:38, Mali bik pravi:

Kupil sem Heldov airbag brezrokavnik in ga aktiviral pri IN&MOTION. V kolikor po še kdo nabavil Klim, Ixon, Held ali podobne airbage, lahko uporabi moj refferal code za popust. Koda je: PRXPCKF

 

Bova imela oba naročnino ceneje - več info: In&motion referrals: what if your friends go for the airbag? - In&motion (inemotion.com) 

 

 

Ima se kdo to kodo za deliti? V naslednjih dneh se bom registriral pri in&motion in ce kdo hoce popust naj mi jo posreduje oz objavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Mali bik pravi:

A moja ne dela več? Sem imel občutek, da nikogar ni zanimala tema... 

Ne ne dela...oz je ne sprejme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že par let me srbi nakup Helite, nekako se še nisem odločil za nakup. Letos sem skoraj že naročil in sem ravnokar naletel na kitajce. Saj tehnologija ni komplicirana, da bi bilo veliko možnosti za slab izdelek. Cenovno je pa tole veliko bolj dostopno.  Si ga kdo že lasti? Mogoče celo stestiral, primerjal s konkurenco?

https://s.click.aliexpress.com/e/_9GMU3R

Popravljeno . Popravil Belaglava
slovnica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Belaglava said:

Že par let me srbi nakup Helite, nekako se še nisem odločil za nakup, letos skoraj in sem pa sem naletel na kitajce. Saj tehnologija ni komplicirana, da bi bilo veliko možnosti za slab izdelek.  Si ga kdo že lasti? Mogoče celo stestiral, primerjal s konkurenco?

https://s.click.aliexpress.com/e/_9GMU3R

Jaz na Aliju kupim marsikaj, ampak kritičnih komponent pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vmes sem malo še poklikal in je treba biti pozoren na velikosti in navoje CO2 kartuš pri Kitajcih. Tista, ki sem jo linkal uporablja 1/"2-20 UNF navoj medtem, ko Hilite in Hitair 5/8" se pravi niso kompatibilne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kaj pa ta proizvajalec jamči?

Izdelek je homologiran, v skladu s predpisi o varnosti varovalne opreme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jamstvo iz Kitajske bolj ne pomaga verjetno, pa tudi to je ena izmed reči, če ne dela boš težko karkoli uveljavljal z onostranstva. Nek CE je objavljen na strani. Sem naročil, tudi dodatne kartuše in preizkusim ko dobim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Belaglava said:

Jamstvo iz Kitajske bolj ne pomaga verjetno, pa tudi to je ena izmed reči, če ne dela boš težko karkoli uveljavljal z onostranstva. Nek CE je objavljen na strani. Sem naročil, tudi dodatne kartuše in preizkusim ko dobim.

ja, CE = Conformitè Europëenne (CE) je pa tudi "China Export", lahko ugibaš katerega boš dobil :)

btw, kot sem že mnogokrat napisal, Aliexpress, lahko dobiš ok zadeve, lahko pa neko sranje, vedet ne moreš. Pritožit se nad kakovostjo ne moreš. Tudi iz iste tovarne lahko dobiš izmet ali pa kontrolirane izdelke, v tovarni ni problem štancat poceni, problem pa je s ceno kontrole kakovosti.

Zdaj, če maš srečo, boš dobil nekaj kjer v ceno ni vračunana razvoj, raziskave, promocija, distribucija etc temveč samo gola proizvodnja in marža kitajskega trgovca. Poštnino pa itak časti Kitajska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KARMEN1 said:

Kaj pa boš preizkusil?

Se boš šel kaskaderja?

Takšen preizkus delovanja sem imel v mislih, očitno so mešani rezultati s kitajskimi zračnimi telovniki, če bo delovalo kot v prvem videu v prometu ne bom uporabljal.

@nejc74Zato sem napisal "nek" CE. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Belaglava said:

Takšen preizkus delovanja sem imel v mislih, očitno so mešani rezultati s kitajskimi zračnimi telovniki, če bo delovalo kot v prvem videu v prometu ne bom uporabljal....

kul, jaz sem vedno za teste. Še malo pa lahko začnemo nit s testiranjem izdelkov iz alija. Jaz sem jih tudi že cel kup, ampak nikoli česa tako vitalnega :)

- iz komentarjev pod prvim videom razumem, da je problem lahko v bombici, ki ni ustrezna

- Huanquie se sicer napihne, čeprav spodnji del telovnika ne ravno najlepše

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar sem na tvoj link kliknil mi zdaj skos reklame skakajo za to ven. Sem pa tole našel pod mnenji od enega prodajalca:

" For the cartridge, the Decathlon models for life jacket 150 N (UML MK5) perfectly match 13 €."

U1afb9a02421749498230b58a6627071ba.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem se "zafrknil" in naročil model telovnika št. 4, kateri zahteva večjo kapaciteto 45g oz. 60 cc CO2 cilinder z 1-2" 20UNF navojem. Verjetno zato ker ima telovnik večji volumen. Podobno, kot razlike v kartušah pri Helitu, glede na izbrano velikost telovnika. Po nekaj googlanja ugotavljam, da jih je kar težko dobiti, tako da če ima kdo informacijo kje se jih dobi se priporočam.

@nejc74 Tebi pa priporočam uBlockOrigin. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!