Skoči na vsebino

Izpit za 50ccm


kuporc

Priporočene objave

No sigurno že obstaja temo o tem amapk jaz jo nisem našel :/ Rad bi šou delat izpit za 50ccm in me zanima kdaj začne veljati ta zakon da moraš biti 15 let star za 50ccm , nekje sm zasledil da pride zakon 1 junuarja , nekateri pa pravijo da je že v veljavi ??

Lp,kuporc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zakon je že v veljavi, ti lahko nardiš izpit že pred 15im letom, sam ti ga dajo šele ko dopolniš 15 let

Jap pa največ pol leta pred 15im letom ga lohk greš delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam pa še eno vprašanje ... če grm delat izpit za 50cc ko sem star 15 lahko vozim npr. aprilia rs 50 , yamaha tzr 50 oz. sport oblike motorjev kajne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zakon je že v veljavi, ti lahko nardiš izpit že pred 15im letom, sam ti ga dajo šele ko dopolniš 15 let

hm..Ali ni tako, da greš lahko delati cppje in narediš zdravniški pregled pred 15 letom, občinske in vožnjo pa moraš po 15?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..Ali ni tako, da greš lahko delati cppje in narediš zdravniški pregled pred 15 letom, občinske in vožnjo pa moraš po 15?

Za H(50ccm) kategorijo je tako da lahka narediš vse prej..samo izpit lahko greš dvignat šele ko dopolniš 15 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam pa še eno vprašanje ... če grm delat izpit za 50cc ko sem star 15 lahko vozim npr. aprilia rs 50 , yamaha tzr 50 oz. sport oblike motorjev kajne ?

veš kko je odvisno z čim delaš ispit (npr skuter al apn.) ker jast in moj sošolec sva delala istočasno pač za H izpit. razlika je v tem da sm jast furau apn on pa skutera in mam jast neki napisano dodatno, zram da mam za prestave al neki.

in sva vprašala inštruktora pa je reku da ma sošolec za skutera izpit... biggrin.gif zdej nebom trdiu da je točno tako.

Popravljeno . Popravil mtrocky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kko je odvisno z čim delaš ispit (npr skuter al apn.) ker jast in moj sošolec sva delala istočasno pač za H izpit. razlika je v tem da sm jast furau apn on pa skutera in mam jast neki napisano dodatno, zram da mam za prestave al neki.

in sva vprašala inštruktora pa je reku da ma sošolec za skutera izpit... biggrin.gif zdej nebom trdiu da je točno tako.

tako je, un k je furu skutrja loh fura sam skutrja, ti pa loh oboje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za H(50ccm) kategorijo je tako da lahka narediš vse prej..samo izpit lahko greš dvignat šele ko dopolniš 15 let.

če se ne motim je H kategorijo zamenjala nova AM... jas man ta nov ispit pa nimam več H kategorije gor je AM namesto H

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil izpit pred mescem dni, tako da je nekaj takega:

Se pravi greš na avto šolo, se najprej zmeniš, za kategorijo H (do 50ccm, max. hitrost 45 km/h). Cena je okrog 250€ za ure teorije + 10 ur vožnje. Teorijo najprej opravljaš "klubsko" oz. samo pri avtošoli. Določijo ti rok, in teorijo opravljaš še občinsko. Sledijo vožnje. Najprej opravljaš poligon, nato sledi vključitev v promet. Izpitna ura se plača posebej, prav tako vsaka ura ki jo opravljaš dodatno. Se pravi, npr. da narediš 10 ur vožnje, inštruktor pa misli, da še nisi dovolj "dober" za izpit. Pove da rabiš še npr. 2-3 ure, ki jih naknadno plačaš. Ko inštruktor misli da si pripravljen za izpit, te vpiše za izpitno vožnjo. Vpis za izpit = 10,2€ (če padeš, plačaš ponovno).

Nov zakon (15 let) velja samo za TEORETIČNI del. (Jaz sem ga opravil zadnji dan pred spremembo zakona :D Za praktični del pa je bilo še časa :P) Ampak ti praktični del žal nič ne koristi brez teorije, tako da ne moreš opravljat praktičnega dela (vožnja po poligonu, v prometu, izpitna vožnja...).

Opraviš, dobiš vozniško (izšle so NOVE, podobne osebnim izkaznicam :D), ki ti jo pošljejo po pošti na domači naslov. Na njej jasno piše, opravljen izpit H (ali AM) in G kategorije (G = multikultivator, če kdo slučajno ne ve).

Popravljeno . Popravil xGerdii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil izpit pred mescem dni, tako da je nekaj takega:

Se pravi greš na avto šolo, se najprej zmeniš, za kategorijo H (do 50ccm, max. hitrost 45 km/h). Cena je okrog 250€ za ure teorije + 10 ur vožnje. Teorijo najprej opravljaš "klubsko" oz. samo pri avtošoli. Določijo ti rok, in teorijo opravljaš še občinsko. Sledijo vožnje. Najprej opravljaš poligon, nato sledi vključitev v promet. Izpitna ura se plača posebej, prav tako vsaka ura ki jo opravljaš dodatno. Se pravi, npr. da narediš 10 ur vožnje, inštruktor pa misli, da še nisi dovolj "dober" za izpit. Pove da rabiš še npr. 2-3 ure, ki jih naknadno plačaš. Ko inštruktor misli da si pripravljen za izpit, te vpiše za izpitno vožnjo. Vpis za izpit = 10,2€ (če padeš, plačaš ponovno).

Nov zakon (15 let) velja samo za TEORETIČNI del. (Jaz sem ga opravil zadnji dan pred spremembo zakona :D Za praktični del pa je bilo še časa :P) Ampak ti praktični del žal nič ne koristi brez teorije, tako da ne moreš opravljat praktičnega dela (vožnja po poligonu, v prometu, izpitna vožnja...).

Opraviš, dobiš vozniško (izšle so NOVE, podobne osebnim izkaznicam :D), ki ti jo pošljejo po pošti na domači naslov. Na njej jasno piše, opravljen izpit H (ali AM) in G kategorije (G = multikultivator, če kdo slučajno ne ve).

Dobrodošel na forumu :D Vsakič več ns je 50cc :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel na forumu :D Vsakič več ns je 50cc :D

Hvala, hvala :D.

P.S.: Trenutno vozim Tomos avtomatika ('83), od fotra :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ali bo res sedaj, po novem zakonu, da boš moral imeti 22 ur, da boš lahko delal glavno vožnjo???? Mene je čisto šokiralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polom, če vprašaš mene. Ok, če bi bili največji povzročitelji na cestah skuteraši, se nebi pritoževal. Ampak, ker nima nobenega smisla, da so povečalni vožnjo za 9 ur, se mi pa zdi to totalno bedno! Ali kdo ve, kdaj ta zakon začne delovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni to,če si skuteraš al ne,sam ponavadi un ki začne z 50 ccm konča kasneje pri kakšnem močnejšem motorju in izkušnje z 50 cmm pridejo prav tako kot pri avtu .... :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni to,če si skuteraš al ne,sam ponavadi un ki začne z 50 ccm konča kasneje pri kakšnem močnejšem motorju in izkušnje z 50 cmm pridejo prav tako kot pri avtu .... :beer1:

s tem pa se ne bi strinjal, saj 95% vseh, ki je opravljalo izpit H kategorije, pozneje ne dela za A kategorijo

takrat, ko sem še jaz opravljal izpit H kategorije, smo kar celi razred delali za H kategorijo, saj je to takrat stalo 12.000SIT(današnjih 50eur)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!