Skoči na vsebino

Izpit za 50ccm


kuporc

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Lep Pozdrav!

Imam eno vprašanje. Ali se mi splača delat izpit za 50 ccm, saj mislim delati tudi za 125 ccm (čez kakšo leto). Trenutno sem star 14let in pol. Zdej al se mi splača počakati ali je fajno da delam izpit za apn? Pa koliko bi vse skupaj stalo?

Hvala in Lep pozdrav! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep Pozdrav!

Imam eno vprašanje. Ali se mi splača delat izpit za 50 ccm, saj mislim delati tudi za 125 ccm (čez kakšo leto). Trenutno sem star 14let in pol. Zdej al se mi splača počakati ali je fajno da delam izpit za apn? Pa koliko bi vse skupaj stalo?

Hvala in Lep pozdrav! :)

Čakaj da boš imal 16 godina... potem pa začni za A1 delat izpit... stalo te bo tam okrog...... 700-800€ :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

da začneš z vožnjami moraš biti star 14,5, da narediš glavno pa 15 :)

za bolj zaneslive informacije poglej na stran kake avtošole, ampak mislim da je to to

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Mi lahko kdo pove kako je to ce bom 11.aprila 2015 stara petnajst izpit za skuterja pa bom sla delat oktobra ko bom 14,5. Ko bom nardila vse ure pa to bom se lahko vozla (bom dobla kaksno potrdioo) al bom vseeno mogla pocakat do 15 leta ko bom dobla izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove kako je to ce bom 11.aprila 2015 stara petnajst izpit za skuterja pa bom sla delat oktobra ko bom 14,5. Ko bom nardila vse ure pa to bom se lahko vozla (bom dobla kaksno potrdioo) al bom vseeno mogla pocakat do 15 leta ko bom dobla izpit?

 

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

1. za vozila kategorije AM                           15 let;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ma kiri cepec se je zmislu d je treba met 15 let z nrdt izspit ce so nasi stari lohk delli pr 14 ne vem zakaj mi ne bi smali in se malo prej v 70,80 tih pa ti takh stvri recmo tomosov ni blo treba ne registrirt ne met čelade in moj nono je reku d si se malo navadu od prometa in si sol na cesto.In ne da si se navadu z ksn ispit sam d si ene tolku se znov vozt.Naprimr ce je bil znak z enosmerno d nisi pelu lih obratnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kiri cepec se je zmislu d je treba met 15 let z nrdt izspit ce so nasi stari lohk delli pr 14 ne vem zakaj mi ne bi smali in se malo prej v 70,80 tih pa ti takh stvri recmo tomosov ni blo treba ne registrirt ne met čelade in moj nono je reku d si se malo navadu od prometa in si sol na cesto.In ne da si se navadu z ksn ispit sam d si ene tolku se znov vozt.Naprimr ce je bil znak z enosmerno d nisi pelu lih obratnu.

Saj lahko greš na cesto brez vsega (brez izpita, opreme in izkušenj), samo potem je pa jok in stok če se komu kaj zgodi. In ne vidim problema v tem da je meja opravljanja izpita 15 let. Ali pač to eno leto počakaš ali pa če je že res taka sila si kupiš tisto stvarco za katero ne rabiš izpita ter je zablokirana na 25km/h in je stvar rešena. 

Tistih časov iz katerih je pa tvoj nono pa prosim ne primerjati. Ker je bilo takrat veliko manj vozil, in vsaka druga cesta je bila makadam. 

 

P.S. Potrudi se vsaj pisat normalno, nismo vsi iz vaših koncev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali bo res sedaj, po novem zakonu, da boš moral imeti 22 ur, da boš lahko delal glavno vožnjo???? Mene je čisto šokiralo.

Mene tudi!! Ali je to potrebno za 16 letni izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 2 urami, domendk pravi:

Lep pozdrav mene pa zanima pri kolikoletih lahko delaš izpit za 50ccm motor v tem letu. Že vnaprej hvala za odgovre☺

13.   »moped« (»kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h;

5.   »motorno kolo« je motorno vozilo z dvema kolesoma s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

(2) V kategorijo AM spadajo lahka štirikolesa in mopedi, razen mopedov, katerih največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije G.

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

(5) V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, A1, A2 in G.

 

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

1.      za vozila kategorije AM                                                                                                 15 let;

2.      za vozila kategorije A1                                                                                                  16 let;

3.      za vozila kategorije A2                                                                                                  18 let;

4.      za vozila kategorije A, če ima imetnik dve leti vozniško dovoljenje kategorije A2       20 let;

5.      za vozila kategorije A                                                                                                    24 let;

 

(4) Kandidati za voznike motornih vozil smejo opravljati praktični del vozniškega izpita, če izpolnjujejo pogoje, določene za pridobitev pravice voziti motorno vozilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se je spremenilo :? .. js sm pony expresa vozu z 14 leti, ko sem naredil CPP (bel izpit je bil) ... leta 1978 sm ga uspešno opravil  ... 

samo teste si naredu, dubu izpit in gas do daske ... :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

a se je spremenilo :? .. js sm pony expresa vozu z 14 leti, ko sem naredil CPP (bel izpit je bil) ... leta 1978 sm ga uspešno opravil  ... 

samo teste si naredu, dubu izpit in gas do daske ... :P

 

Samo rahle spremembe so nastale. Lahko rečem, da so to lepotni popravki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

a se je spremenilo :? .. js sm pony expresa vozu z 14 leti, ko sem naredil CPP (bel izpit je bil) ... leta 1978 sm ga uspešno opravil  ... 

samo teste si naredu, dubu izpit in gas do daske ... :P

 

Ja, tako je bilo tudi z mano, samo, da sem imel jaz avtomatika. Ampak šele pri 15 ih. Skoraj cele počitnice sem delal, pa še ata je malo dodal, da sem kupil novega Tomos avtomatika, grde rjave barve v Metalki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz sem star 15 let. In razmislam da bi sel delat izpit za skuter 50cc. In me zanima ce je tezko opraviti izpit. Se pravi se so pole kar tezke ali se to da na logicn nacin resit in opravit? Nato pa se sledijo ure voznje. Zanima me koliko ur je obveznih? Koliko casa priblizno porabis za opravljen izpit? Jaz zivim v okolici Ptuja in me zanima ce kdo pozna kaksno avto solo ki ni predraga in je v okolici Ptuja? Lp

 

Popravljeno . Popravil Enduro Kid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CPP pravila se naucis in mislim, da neka logika tu ne igra vloge. Sploh bos pa pa CPP potrboval vse zivljenje (tudi kasneje A, B, itd.)! Tako,da se jih kar dobro nauci. So pa nove "pole" elektronske in se tezje samo odgovore ucis.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!