Skoči na vsebino

Šola vožnje po Grobniku


sesir

  

105 članov je glasovalo

  1. 1. Se boste udeležili šole?

    • Da
      22
    • Ne
      24
    • Ne,ker me to ne zanima
      10
    • Mogoče
      49


Priporočene objave

Mal za primerjavo :naughty:

V Italiji okolica Milana.Je šola vožnje KLIK

Cena osnovnega enodnevnega tečaja(od 8-17,30ure)na bližnji stezi KLIK je 216eu.Lahko pa si tam sposodite tudi motor za trajanje tečaja in sicer za 120eu.

Dolžina piste 1166m,širina 8-10metrov

Imajo pa tudi napreden tečaj,ki poteka na drugi pisti KLIK vendar za ta tečaj ni cene napisane.

Zanimivo,da se preverja glasnost,ki mora biti na 60% rpm pod 95 decibelov.Ponavadi se meri na 50% rpm

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ni rekel, da je bil Kevin počasen, ali da ne zna vozit motorja. Dejstvo je, da se je celo sezono "šlepal", in na koncu osvojil naslov prvaka, ker je favorit, ki je do takrat tudi krepko vodil po točkah sredi sezone žal tragično končal kariero.

Za moje pojme je dobil "podarjen" naslov. Bi pa bil drugačnega mnenja, če bi naslednjo sezono ubranil naslov, pa ga žal ni... To je za moje pojme "SREČKO", ne pa "CHAMPION"...

"demon",dej se mal umirit v izjavah o g.Schwantzu!! Mimogrede,se TI lahko pohvalis o kaksnemu osvojenemu naslovu Svetovnega PRVAKA??

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"demon",dej se mal umirit v izjavah o g.Schwantzu!! Mimogrede,se TI lahko pohvalis o kaksnemu osvojenemu naslovu Svetovnega PRVAKA??

Pa še vedno lahko pisarite vsi kar hočete, 34 je dobil PODARJEN naslov prvaka... :whistle:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še vedno lahko pisarite vsi kar hočete, 34 je dobil PODARJEN naslov prvaka... :whistle:

In to ima z šolo vožnje kaj že skupnega :?

Pa še ti odpri svojo šolo,ko tako vse veš!Bomo videli kolk ljudi bo interesirala tvoja šola.

V tem primeru se vsaj pošteno trži ime.Ne pa kot v primerih kopalk,spodnjega perila,torbic,oblek,parfumov...kjer "znano"ime nima popolnoma nič pri kreiranju,izbiri materialov,vonjav...!Še več nekateri bi celo radi uvažali že izdelane artikle iz Kitajske in "pri nas" samo zašili etikete.Še dobro,da se lastniki podjetij,ki izdelujejo te artikle s tem ne strinjajo.So pa sigurno tudi primeri ko potem "znana"oseba odpre s.p in počne točno to!

V glavnem!To je tema o šoli vožnje po pisti!O KS34 smo pa že več kot dovolj predebatirali tu in v temi moto gp!

Zgleda,da bo potrebno odpreti še temo bivši dirkači.Kjer bodo potekale debate o bivših dirkačih,da se ne bo smetilo po temi moto gp in ostalih :hmm:

Bo dovolj :topic:

Sem bolj nekak pričakoval,da bo kdo kaj napisal,ki je tako šolo že obiskal in nam kaj bolj konkretnega iz izkušenj napisal!Pa vidim,da očitni že vsi vse znate oziroma mislite,da znate.Pol pa v jok pa na drevo ko je čas zelo daleč za zmožnostmi motorja ali motor v travi :evilgrin: Seveda je potem vse drugo krivo kot vi sami!Ali pa si sploh ne upate na pisto in raje pametujete za PC!

Moje mnenje je,da takšna šola prav pride!Vendar šele,ko si že sam to dirkališče obiskal vsaj dvakrat.Ker se mi zdi popolnoma nesmiselno neki takšnega plačevati za spoznavanje proge :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja ti si pa prvak sveta in okolice!!Nikdar nism bil in ne bom noben dirkač,niti me to ne zanima,vidim pa dobr,pa brat tud znam,tko da vem kolk deleč lahk kdo ščije na tem balkani za zadnjih 35 let nazaj v motošporti!

A se lahko prosim speleš iz te teme, ker kvasiš same oslarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se strinjam z Sesirjem, najprej moreš sam mal probat potem te lahko še kdo kaj nauči. Če gre na suho ti lahko še tak majster svetuje, pa če sam ne veš kaj te zanima, ti nč ne pomaga.

Se mi zdi pa šola super ideja, če bo kdaj tako zraslo kot imajo recimo superbike school kjer maš še kake pripomočke bi blo pa sploh super :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sorry nisem vedu da je ta tema namenjena sam tistim ki perejo Keca po Grobniku,pa morjo dobit neko bolj renomirano osebo da se primerjajo z njo.Glede na to da poznam samo ene 2 al pa 3 take v Sloveniji,drugi so pa deleč od tega, bi blo dobr dobit še Doohana pa Baylisa ko že nimata kej delat,ziher bi znala kej dobrga svetovat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sorry nisem vedu da je ta tema namenjena sam tistim ki perejo Keca po Grobniku,pa morjo dobit neko bolj renomirano osebo da se primerjajo z njo.Glede na to da poznam samo ene 2 al pa 3 take v Sloveniji,drugi so pa deleč od tega, bi blo dobr dobit še Doohana pa Baylisa ko že nimata kej delat,ziher bi znala kej dobrga svetovat!

Tukaj ne gre za pranje Keca ( :worship: ) ampak za tvoje neumne izjave o Shwantzu. Shwantz se je z najbolj zajebenim motorjem (500cc) in z "lesenimi gumami" vozil 1.29 po Grobniku več kot desetletje nazaj.

Tole si malce preberi, da ne boš same oslarije klobasal. :whistle:

It all started with a Big Bang

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ne gre za pranje Keca ( :worship: ) ampak za tvoje neumne izjave o Shwantzu. Shwantz se je z najbolj zajebenim motorjem (500cc) in z "lesenimi gumami" vozil 1.29 po Grobniku več kot desetletje nazaj.

Tole si malce preberi, da ne boš same oslarije klobasal. :whistle:

It all started with a Big Bang

Sam en popravek - dve desetletji nazaj - 1989

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao...človek se res nasmeje---kaki idioti se najdejo na tem forumu....

Kogar šola s Schwantzem zanima, bo prišel, kogar ne..se bo pač vozil po Grobniku z Erdecem in za vse bo super

Kec je super dec..in vsi vemo, da se na Grobniku super pelje...ampak primerjat ga z Kevinom Schwantzom, ki se je ze pred 20imi leti peljal 1:29 je pa mal smešno..predvsem ker Kec in kompanija, najbrz tega časa ne bodo nikoli videli

In tud ne vem, kakšno vezo ima, kolikokrat je bil človek svetovni prvak, ker po taki logiki, bi šolo vožnje lahko imel le Agostini, ki je zbral 15 naslovov..tudi Rossi ne, ker jih ima samo 9

kar se tiče šole.... Gaber in Boštjan sta povedala da je bil Kevin nad stezo navdušen. Povedal je, da je za izvedbo šole morda nekoliko hitra, da pa je kljub vsemu povsem primerna, saj se dirke ameriškega superbike prvenstva vozijo na vsaj polovici stez, ki so v bistveno slabšem stanju.

Za šolo dobro kaže in če se bo terminsko vse ujelo, ter če bo dovolj interesa, potem bo šola poleti 2010. Ena ali dve skupini po 34 ljudi, za vsako skupino dva dni tečaja.

Če ne bo dovolj Slovencev in Hrvatov se bodo priključili še Nemci, Italijani in mogoče celo Madžari. Obeta pa se tudi posebna skupina za dekleta...ki jo bo pomagala vodit Niki Kovacz, madžarka, ki dirka v razredu 600 ccm.

Kar se tiče časov na Grobniku je debata o tem nesmiselna, ker Kevinova šola ne temelji na tem, da se po dveh dneh vožnje vsi udeleženci peljejo 1:29, ampak Kevin uči različne stvari... sedenje na motorju, način vožnje, zaviranje, točke vstopa v zavoj, krivulje, apex, reagiranje v kritičnih situacijah in še marsikaj uporabnega, kar lahko vsak potem uporabi tudi na drugi stezi ali pa na cesti.... ne gre za to, da je to šola " kako zmagati na Grobniku" ampak kako bolje voziti motor.

Torej... vse naučeno, mora potem vsak posameznik naknadano dognati še v praksi...

In vsi, ki se predrkavate kdo je večji car Schwantz ali Kec....naj samo zapišem, da se je Kec na Grobniku poklonil Schwantzu in ga prosil, če se lahko slika z njim..

baje so se pogovarjali, da Schwantz itak rabi vedno še nekaj dodatnih inštruktorjev, ki se znajo dobro peljat in ki razumejo jezik "učencev". Erdec in Karim babič sta tako glavna kandidata za inštruktorja v Schwantzevi šoli na Grobniku

pomirjeni????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sign0015.gif

Hmmm, ja...sem moral kar tri strani prebrat, da sem dobil nekaj informacij o šoli ... (glede na post - pa nebi rad nikomur glave solil ali vsiljeval svoje mnenje)

Šešir in Trobenta sta podala še največ uporabnih info..

Ostalo je pa na žalost bolj sign0018.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil kakšen mesec nazaj sosed v boksu od enega hrvata (po moje ni kaj pogosto sedel na mopedu) ki je najel Keca. Najprej sta mela "jutranjo spoznavanje".......pa vso opremo mu je pregledal, motor....zraven še kaj pošraufal......pol pa v kontejner na "teorijo".....pa trening na suho še na štenderju.....po kakšnih dveh urah 1.na pisto, pa spet dol pa kontejner pa spet pista, vse sta snemala, analizirala......pa tko cel dan, tip je bil zmatran do konca :wacko: peljal se je pa čedalje bolje :yes: , možakar se mu je res posvetil na polno......tole je blo verjetno kar dost €€€€€ ampak sem prepričan,da še vedno ceneje kot nekaj mesecev praznega lutanja po pisti sem ter tja tko, da vse pohvale za tako šolo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je blo verjetno kar dost €€€€€ ampak sem prepričan,da še vedno ceneje kot nekaj mesecev praznega lutanja po pisti

Al pa od mehanika do mehanika za rezervne dele :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Guest GixxerPilot

jao jao...človek se res nasmeje---kaki idioti se najdejo na tem forumu....

Kogar šola s Schwantzem zanima, bo prišel, kogar ne..se bo pač vozil po Grobniku z Erdecem in za vse bo super

Kec je super dec..in vsi vemo, da se na Grobniku super pelje...ampak primerjat ga z Kevinom Schwantzom, ki se je ze pred 20imi leti peljal 1:29 je pa mal smešno..predvsem ker Kec in kompanija, najbrz tega časa ne bodo nikoli videli

In tud ne vem, kakšno vezo ima, kolikokrat je bil človek svetovni prvak, ker po taki logiki, bi šolo vožnje lahko imel le Agostini, ki je zbral 15 naslovov..tudi Rossi ne, ker jih ima samo 9

kar se tiče šole.... Gaber in Boštjan sta povedala da je bil Kevin nad stezo navdušen. Povedal je, da je za izvedbo šole morda nekoliko hitra, da pa je kljub vsemu povsem primerna, saj se dirke ameriškega superbike prvenstva vozijo na vsaj polovici stez, ki so v bistveno slabšem stanju.

Za šolo dobro kaže in če se bo terminsko vse ujelo, ter če bo dovolj interesa, potem bo šola poleti 2010. Ena ali dve skupini po 34 ljudi, za vsako skupino dva dni tečaja.

Če ne bo dovolj Slovencev in Hrvatov se bodo priključili še Nemci, Italijani in mogoče celo Madžari. Obeta pa se tudi posebna skupina za dekleta...ki jo bo pomagala vodit Niki Kovacz, madžarka, ki dirka v razredu 600 ccm.

Kar se tiče časov na Grobniku je debata o tem nesmiselna, ker Kevinova šola ne temelji na tem, da se po dveh dneh vožnje vsi udeleženci peljejo 1:29, ampak Kevin uči različne stvari... sedenje na motorju, način vožnje, zaviranje, točke vstopa v zavoj, krivulje, apex, reagiranje v kritičnih situacijah in še marsikaj uporabnega, kar lahko vsak potem uporabi tudi na drugi stezi ali pa na cesti.... ne gre za to, da je to šola " kako zmagati na Grobniku" ampak kako bolje voziti motor.

Torej... vse naučeno, mora potem vsak posameznik naknadano dognati še v praksi...

In vsi, ki se predrkavate kdo je večji car Schwantz ali Kec....naj samo zapišem, da se je Kec na Grobniku poklonil Schwantzu in ga prosil, če se lahko slika z njim..

baje so se pogovarjali, da Schwantz itak rabi vedno še nekaj dodatnih inštruktorjev, ki se znajo dobro peljat in ki razumejo jezik "učencev". Erdec in Karim babič sta tako glavna kandidata za inštruktorja v Schwantzevi šoli na Grobniku

pomirjeni????

Kaj pa cena je kaj znana pa kje se prijavit (se opravičujem če si to že kje omenu, samo ker sem po hitrem preletu ugotovil da je cela tema skoraj povzem zapolnjena samo s kretenskimi izjavami nekaterih članov mi ni blo smiselno it skozi vsako objavo na lovu za kake dobre informacije, ker honestly sploh nisem pričakoval da bi tudi kake našu, razen te tvoje objave)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Verjetno je šola fajn zadeva, ker sploh ce sam neki probavaš se prehitro kej narobe naučiš pol je pa težko se na nov naučit. Se mi pa zdi tale zadeva mal preveč draga. Sem gledu na nemških straneh so mel šolo na grobniku za 330€ za tri dni. Sem se hotu tut sam prjavt ampak je pol dnarja zmankal, zdej so pa grobnik skenslal. Mogoče bojo pa še na panoniji kej mel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi pa zdi tale zadeva mal preveč draga. Sem gledu na nemških straneh so mel šolo na grobniku za 330€ za tri dni. Sem se hotu tut sam prjavt

Bi prosil za link,da si malo preberem,kako delujejo,koliko izhodov je vključenih,kako velike skupine itd...Ker,če so recimo skupine po 10 se men glih to vidi velik!Razlaga v nemščini-zame ne hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosil za link,da si malo preberem,kako delujejo,koliko izhodov je vključenih,kako velike skupine itd...Ker,če so recimo skupine po 10 se men glih to vidi velik!Razlaga v nemščini-zame ne hvala!

Tudi mene bi tale link zanimal.

Za 330€ za 3 dni bo težko neka šola. To je cena za navadne Track Days, brez instruktorjev in podobno. Edino če bi bili instruktorji prostovoljci (kar pa za 3 dnevni dogodek težko verjamem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda,da bo teh šol vedno več :)

Odprl jo je namreč tudi Alex Barros in sicer poteka na stezi Interlagos.Zanimivo,da bo imel podoben pristop kot Erdec.Se pravi se bo povetil le tebi.Te posnel,ter pokomentiral vožnjo...

Naletel pa sem na še eno šolo.Ta je sicer "najdražja".Traja pa 3dni."Dobi"pa jo vsak,ki kupi od firme FTR moto2 motor :D Šolo vodi Ron Haslam.Motor pa je v barvah,ki jih je on vozil 1986-88

@gody saj pa se po večini v teh šolah uporaba piste posebej plača.

Zato sem prosil za link,da vidim koliko jih je v skupini...Ker,če jih ima nad deset je to na dan tak vsaj 1100eu na inštruktorja,kar pa je več kot stane...

Za 330 samo s teboj pa se sigurno ne more vozit saj že gume in bencin več stane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ciao, Ciao ! :D

Nebi rada izpadla malo :headbang: a imam eno vprašanje. Govorila sem že z različnimi dekleti, ki so razlagale, kako so imele šolo vožnje na Grobniku (za začetnike). Tukaj berem, da bo taka šola začela komaj poleti 2010. Jaz sem bila na Grobniku le kot gledalec, ker mislim, da bi z mojo vožnjo, glede na to, da nisem vozila še na dirkališču, ovirala ostale. Mene ta šola zanima, ne samo zato, da bi izboljšala čas vožnje, ampak tudi, da bi izboljšala samo vožnjo na cesti. Zanima me, ali je šola vožnje (za začetnike) na Grobniku, ali je ni ? in če je, kje vprašaš po inštruktorju ?

Hvala !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ciao, Ciao ! :D

Nebi rada izpadla malo :headbang: a imam eno vprašanje. Govorila sem že z različnimi dekleti, ki so razlagale, kako so imele šolo vožnje na Grobniku (za začetnike). Tukaj berem, da bo taka šola začela komaj poleti 2010. Jaz sem bila na Grobniku le kot gledalec, ker mislim, da bi z mojo vožnjo, glede na to, da nisem vozila še na dirkališču, ovirala ostale. Mene ta šola zanima, ne samo zato, da bi izboljšala čas vožnje, ampak tudi, da bi izboljšala samo vožnjo na cesti. Zanima me, ali je šola vožnje (za začetnike) na Grobniku, ali je ni ? in če je, kje vprašaš po inštruktorju ?

Hvala !

Za grobnik ti ne bi znal povedat, imaš pa odlično priložnost na Day-zi Days na tej povezavi, sicer so mesta zenkrat zasedena, lahko pa se še prijaviš na čakalno listo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za grobnik ti ne bi znal povedat, imaš pa odlično priložnost na Day-zi Days na tej povezavi, sicer so mesta zenkrat zasedena, lahko pa se še prijaviš na čakalno listo. ;)

Še prej pa je 28.04.2010 nekaj podobnega.

Več: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=32671 oziroma www.mcm.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene bi tale link zanimal.

Za 330€ za 3 dni bo težko neka šola. To je cena za navadne Track Days, brez instruktorjev in podobno. Edino če bi bili instruktorji prostovoljci (kar pa za 3 dnevni dogodek težko verjamem).

Schraeglage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je v principu tak track day kot Dey-Zi Days ali 28.04.2010 Grobnik v MCM.

Tudi cena je primerljiva oziroma so naši eventi celo nekoliko cenejši.

Pri moto-academy, ki ima nekoliko bolj intenzivne instrukcije pa je cena že cirka 2x višja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje, kot sem prebrala je za sedaj vse zasedeno, se bom poskusila vpisat na čakalno listo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!