Skoči na vsebino

Šola vožnje po Grobniku


sesir

  

105 članov je glasovalo

  1. 1. Se boste udeležili šole?

    • Da
      22
    • Ne
      24
    • Ne,ker me to ne zanima
      10
    • Mogoče
      49


Priporočene objave

Hvala fantje, kot sem prebrala je za sedaj vse zasedeno, se bom poskusila vpisat na čakalno listo :D

Tule še ni zasedeno:

http://www.mcm.si/portal/

In prav željni s(m)o začetnikov, da bo(m)jo lahko zapolnili to dodatno skupino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje, kot sem prebrala je za sedaj vse zasedeno, se bom poskusila vpisat na čakalno listo :D

Aja pa le čimprej se prijavi na čakalno vrsto na Dey-Zi Days, ker tudi ta kar raste. Kdor se prej prijavi na čakanje, bo mel prednost pri naknadni prijavi :)

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa le čimprej se prijavi na čakalno vrsto na Dey-Zi Days, ker tudi ta kar raste. Kdor se prej prijavi na čakanje, bo mel prednost pri naknadni prijavi :)

Na štajersko-primorskem pokalu sem že bila, a le kot gledalec. Na dirkališču ne, ker so bili prehitri zame in bi bila samo v napoto. Rada pa bi probala in videla kako zgleda. Jaz sem prav začetnik :yea1: in tu na Dey-Zi Days vidim, da je prav za začetnike. Brala sem o časih, ki jih imajo motoristi, piše za hitre in za počasne o začetnikih ne, ali mogoče približno veš kolikšne čase imajo motoristi, ki pridejo prvič ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz pa mislm, da je to zadeva , ki je namenja skoraj bolj začetnikom, kot unim k majo že nakaj obiskov pist za sabo. In tut mislim, da nas bo kar nekaj, k bomo tam prvič :)

Komi čakam datum :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz pa mislm, da je to zadeva , ki je namenja skoraj bolj začetnikom, kot unim k majo že nakaj obiskov pist za sabo. In tut mislim, da nas bo kar nekaj, k bomo tam prvič :)

Komi čakam datum :)

Se pardoniram, mal narobe sem prebral post nad mojim. Govoril sem pa o Dey-Zi Days.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na štajersko-primorskem pokalu sem že bila, a le kot gledalec. Na dirkališču ne, ker so bili prehitri zame in bi bila samo v napoto. Rada pa bi probala in videla kako zgleda. Jaz sem prav začetnik :yea1: in tu na Dey-Zi Days vidim, da je prav za začetnike. Brala sem o časih, ki jih imajo motoristi, piše za hitre in za počasne o začetnikih ne, ali mogoče približno veš kolikšne čase imajo motoristi, ki pridejo prvič ? :hmm:

Za začetnike na pisti.

Motor je že treba znat pelat :)

Kot sem že omenil, so tudi drugi sedaj začeli s podobno strukturo in imajo tudi vodeno skupino za začetnike na pisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetnike na pisti.

Motor je že treba znat pelat :)

Kot sem že omenil, so tudi drugi sedaj začeli s podobno strukturo in imajo tudi vodeno skupino za začetnike na pisti.

Ne, sej motor znam peljat, na Štajersko-primorski pokal bom itak šla pogledat in bom videla, kako to zgleda :OK:

Drgače, bo verjetno zame to ja, za prvič vodena skupina za začetnike :yes:

Hvala :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Se je kdo udeležil šole?

Ima kdo TIPS AND TRICK DVD ali link do download,če obstaja?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo izjave od Saše Kranejeca in še enga od drugega uporabnika o našem forumašu :)

"Gle ovako, tko ce htjeti iskopirat DVD-e, taj ce ih iskopirat. Danas na svakom siteu nadjes onaj anydvd i taj gazi preko svega

Nisam stavio doslovce nikakvu zastitu samo zato da bi se DVD mogao gledati na bilo kojem uredjaju i da nitko nema problema. Uzasno me zivciraju DVD-i koji su kao zasticeni, a onda ih ne prihvacaju neki uredjaji.

Sto se tice brzina, napravio sam namjerno pravu brzinu, GPS brzinu, smao zato jer svakome laze drugacije. Ovisno o motociklu i ovisno o prijenosu koji pojedinac montira. jedan zub naprijed nije na svim motorima isto kracenje prijenosa.

Moj savjet ti je da kroz zavoje ne gledas u brzinu

Sto se tice kompromisa. Morao sam napraviti kompromis, zahvatiti sto vise skupina. I one pocetnike i one naprednije, a bogme i one koji su se borili rame uz rame samnom na pistama. i oni imaju stogod vidjeti a da nisu znali. Sve u svemu, da sam isao drugacije, morao bi napraviti 3 izdanja DVD-a. Za pocetnike, za naprednije i za trkace. Zao mi je, za to nemam vremena trenutno. Mozda izadje nekakva dorada ili volumen 2. u buduce vrijeme. Ako se vratim utrkama i sl."

"Evo sad pogledao sve.....i mogu reći da je dosta zanimljivo...ovaj Pećnik je pravi kamikaza, baš se i ne drži ovih Sašinih putanja...čak svaki put ide drugom putanjom ...milimetri ga dijele od izletanja i pada ali on dere dalje i ne odustaje"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Bom mal osvežil temo...glih se vrnil z 2dni Grobnika enega posvetil šoli vožnje pri "Kecu" in lahko povem same pohvale:))

Šola kot ste že povedali je za vse in vsem jo svetujem ker tudi čas kroga ne pove če delamo vse prav ali ne...sam sem se odločil ker sem imel čuden občutek na motorju in preveč nesiguren čeprav daleč od svojega najboljšega časa.

Kot se je izkazalo na posnetku po pogovoru z Kecom ugotovili enostaven razlog,namreč naredil sem eno predelavo (montiral sedež cbr 1000 08 na r6 04) in rezultat tega je bilo veliko skrajšanje razdalje med tačkami in mesta sedenja ter napačna drža ki je temu sledila...vse to sem se trudil kompenzirat med vožnjo ampak se ni enostavno dalo..nog nisem mogel skrčit in se postavit nazaj na sedež...težo imel precej na krmilu itd.Če ne bi se udeležil šole , bi to zadevo vlekel bog ti vedi koliko časa ker sem namreč probleme in nesigurnast povezoval z mojo nekajletno odsotnostjo od dirkališč in motorjev :headbang:

No nazaj k poteku šole,

izbral sem kratko enourno 100 eur in sicer 1 izhod (dva kroga) snemanje od zadaj...breafing posnetka in ugotovitev napak (v mojem primeru drža..linije bile ok)..2 izhod 3* po 5 krogov z inštruktorjem spredaj(ima retrovizor in vidi učenca zadaj skozi pa še Kec na tribunah vse spremljal) pilit linije vhoda v ovinke z eno prestavo več kot sicer (to zelo pomaga vsem na grobniku kjer se časi ne delajo na ravnicah brenzanju itd ampak v fluidni hitri vožnji ovinkov)...postanek v boxih po vsakih 5 krogih in hiter breafing.

Skratka užitek + profi nasveti za primerno ceno:))

..glede prebranega mislim da je normalno to da bol ko se gre hitro bol stane (jaz sem šel na splošno varjanto brez pilit čase) sam pomislite set gum koliko stane in koliko traja ko vas on vleče pod 1.40 na krog...izračun je nekje 11 eur krog brez cene piste taka vožnja...tako da 400/500 za cel dan učenja pod 1.40 njemu ne ostane ne vem kak denar.

Še enkrat pohvale in zahvala legendi Kecu in njegovi šoli vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi jaz sem bil na 1 urni konzultaciji pri g. Kecu. Moj položaj na motorju je bil popolnoma napačen, preveč sem bil nabit naprej in preveč pasiven z telesom in nogami. To sem potem po njegovih navodilih poskušal popraviti; ni bilo lahko, saj 12 letno rutino ni tako lahko spremeniti.

Potem pa sem ta navodila poskušal uporabiti tudi pri vožnji po cesti. In tu se mi je odprl nov svet, kot bi šel iz 1000 na 600, ali da bi motor shujšal za enih 50 kg. Vse moje linije so se potem pri enaki hitrosti zaključevale na notranji strani zavoja, zavoji niso bili več tako zaprti ali ostri kot prej, praktično me nikoli več ni neslo proti zunanji strani zavoja. Kar smejalo se mi je pod čelado.

Skratka najbolj koristno zapravljenih 100 EUR v moji motoristični karieri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Bom en dan sam,da se malo pridem k sebi fejst padel z mopijem.Sel cez mejo in ga kupil,ter nato dal na net,da bo free download.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom en dan sam,da se malo pridem k sebi fejst padel z mopijem.Sel cez mejo in ga kupil,ter nato dal na net,da bo free download.

Ah tok se nam pa spet ne gre da bi mogu zdej en kupovat, ti se raj pocajti bomo ze ta DVD najdel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Tako, jaz pa sem se odločil in bom šel h Kecu na celodnevno šolo vožnje po Grobniku! Mislim, da mi bo zelo koristilo, pa nebom se sam brezglavo cel dan naganjal po pisti! Upam samo, da bo SUHO, če že ne lepo vreme ta dan. :) Bom poročal o poteku in rezultatih kako je bilo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, jaz pa sem se odločil in bom šel h Kecu na celodnevno šolo vožnje po Grobniku! Mislim, da mi bo zelo koristilo, pa nebom se sam brezglavo cel dan naganjal po pisti! Upam samo, da bo SUHO, če že ne lepo vreme ta dan. :) Bom poročal o poteku in rezultatih kako je bilo. :D

Pejt eno uro sam prej odvozit al pa dve na čas in pol po šoli tut, da boš vidu res kok si napredoval v času, ker samo ta je po večini merodajen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt eno uro sam prej odvozit al pa dve na čas in pol po šoli tut, da boš vidu res kok si napredoval v času, ker samo ta je po večini merodajen..

Bom poskusil v torek par krogov odvozit, potem v sredo imam s Kecom celodnevno izobraževanje. Po tem pa še bom šel par krogov naredit, če nebom preveč utrujen. V bistvu mi ni toliko pomembno kki čas bom naredil, ker za dober čas na Grobniku rabiš tudi kilometrino na tej pisti, ki pa je jaz žal nimam. Bolj mi je pomembno, da spilima mojo držo na motorju, vstop in izhod iz ovinka, da se bom bolje, bolj varno in bolj sigurno počutil na motorju. Koliko pa bo pokazal transponder pa mi v bistvu ni pomembno, ker se bom vozil za svojo dušo, nebom dirkal. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusil v torek par krogov odvozit, potem v sredo imam s Kecom celodnevno izobraževanje. Po tem pa še bom šel par krogov naredit, če nebom preveč utrujen. V bistvu mi ni toliko pomembno kki čas bom naredil, ker za dober čas na Grobniku rabiš tudi kilometrino na tej pisti, ki pa je jaz žal nimam. Bolj mi je pomembno, da spilima mojo držo na motorju, vstop in izhod iz ovinka, da se bom bolje, bolj varno in bolj sigurno počutil na motorju. Koliko pa bo pokazal transponder pa mi v bistvu ni pomembno, ker se bom vozil za svojo dušo, nebom dirkal. :)

In s tem ponavadi, z istim trudom in rizikom kot prej, pride tudi boljši čas :)

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!