Skoči na vsebino

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere


xenon900

Priporočene objave

Teža se morda res zdi malce pretirana ampak je to pripravljen za vožnjo kar pomeni da je s težo povsem na istem kot GS oziroma precej boljši od Varadera.

Baje so dosti delali na tem da bo težišče nizko tako da bomo o tem sodili ko ga bomo peljali.

Mislim da je kar spodobna konkurenca GS-u. Je pa v čisto drugi klasi kot KTM, brezveze primerjat sploh. Zna bit kar dober večnamenski potovalnik.

brez zamere, ampak kako si prišel na isto težo pri GS-u in Tenerejko? GS ima 229kg poln,Tenerejka pa 261kg polna.Je le 30kg razlike. Ne primerjaj pa Advenčerja s Tenerejko, saj so kar razlike (33 lit. tank,zaščite,itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa zadeva zanimiva, saj mi deluje kot en kompakten potovalnik. Pa seveda kardan.....bo pa zanimivo videti koliko stane tale "beštija"....prav poceni štos to sigurno ne bo, pa čeprav je Yamaha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža se morda res zdi malce pretirana ampak je to pripravljen za vožnjo kar pomeni da je s težo povsem na istem kot GS oziroma precej boljši od Varadera.

Baje so dosti delali na tem da bo težišče nizko tako da bomo o tem sodili ko ga bomo peljali.

Mislim da je kar spodobna konkurenca GS-u. Je pa v čisto drugi klasi kot KTM, brezveze primerjat sploh. Zna bit kar dober večnamenski potovalnik.

Doseči nižje težišče kot pri BMW GS-u bo zelo težko, razen če bodo vgradili boxer motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je čas recesije in "varčevanja", ampak ... so stvari, ki me motijo pri novih modelih (pa ne samo pri Yamahi) in sicer iste (enake ali zelo podobne) dele (sklope) uporabljajo (vgrajujejo) ne glede na zvrst in razred modela oziroma motorja (vem da ni potrebe po odkrivanju "tople vode" ampak vseeno); te žmigavce najdeš na vseh Yamahah: FZ 6, XJ 6, FZ 1, R 1 ... ; isto je s "komandami" na krmilu; in sedaj vidim, da so porabili še staro zalogo zadnje luči od "ta stare" R6 ... In da bili zaradi tega motorini kaj cenejši? Ne. Iz leta v leto se višajo njihove cene.

post-1569-126717123189_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se je delalo že 20 let nazaj, ni neka novost. Za moje pojme je to čisto ok saj če rabiš kakšen tak del ga lahko porabiš tudi od drugega modela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po obliki se mi zdi je podobna svoji konkurenci. Kardan je 2x lomljen kakor je razvil pred leti že BMW tako, da ni več toliko povratnega efekta kardana. Oblikovno dobro izgleda. Cena je huda.

Ne zgleda glih 2x "lomljen" kardan. slika 6/35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men zdleda 1a. pretežka za na teren itak. sam koliko ljudi ki jo bojo kupili se bo pa peljal pores hard core offroadu. to se bo bl uporabljalo kot velik potovalnik za po cestah.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je razočarala 100 na uro. Ne vem če potrebujemo še enaga GSa, Varaderke, Stelvia, Stroma in ostale žlahte. Sem čakal kaj bolj jeznega v stilu ADVja, ko so toliko kazali sipine v reklamah. Niti pomislim ne da bi se odpravil z njo v sipine. Trenutno imajo še vedno samo oranžni jajca da naredijo nekaj konkretnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi hodili lc8 v zelje, če pa je tam dosti ožji krog kupcev in še težko je konkurirat.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi hodili lc8 v zelje, če pa je tam dosti ožji krog kupcev in še težko je konkurirat.

Zato ker je lc8 samo en bi bi bil ze cas da dobi se kaksno konkurenco. Tenere bi bila glede na renome tocno to. Po raznih forumih se na veliko graja zadnje generacije tenerejk ker so zgubile na kvaliteti in pridobile vse bolj cestne namembnosti. Zaradi tega so tudi neslavno zakljucile zgodbo. In kaj zdaj, da popravijo vtis naredijo se bolj cestno varjanto z 19 kolesom in kardanom. Mislim da so japonci zgubili kompas.

Sam upam da se honda ne odloci kaksne nove Africe naredit. To bo se zadnji udarec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ktm je zagotovo pred konkurenco,pa ne samo na terenu tudi na cesti se adv odlično počuti.vara je dobra za cesto samo na makadamu pa čisti poden,at je absolutno prešvoh pa premau robustna.xtz kitajska igrača,gs pa zanje slavo iz pradavnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je kje pred konkurenco bo pokazal čas in prodajne številke. Očitno je Yamaha odgovorila na izziv BMW-ja v segmentu SS (S1000RR proti R1). Trg narekuje kaj je terba ponujat, tako, da je skoraj logično, da so pripravil konkurenco na področju "SUV" kot bi lahko rekli tem velikim enduram, če to sploh so. Koliko bo iz te "moke kruha" bomo pa videli.

Ps, meni osebno je všeč. Vprašanje pa je kdaj bo v salonih.

Prej na cesti, ko se bo kdo opogumil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maaa men gre pa tole kokodakanje mal na jetra. Kaj zdej manjka? ma kerdan. ma konje. ma kubike. vso tehnologijo. pa spet ni uredi. pa to ni raid dirkalnik kot je hotel bit lc8. Vseeno zna Lahkotono prenest slepomišenje po gozdnih poteh in pašnikih. V tem segmentu Yamaha ni imela motorja. in ga je nujno potrebovala. Zdaj ga ima. Tenere je najsodobnejši in najnovejši velk endurc na trgu, ki v vseh pogledih bolši od prejšnjega SuperTenereja, in v večini pogledov nekako normalno, generacijo boljši od trenutne konkurence. Prepričan sem, da bo na testih navdušila, edini ki lahko utemeljeno pizdijo čez ta motor, so BMWjevi dilerji.

zanima me, če se bo naslednjo sezono pojavil TDM 1200 s kerdanom :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maaa men gre pa tole kokodakanje mal na jetra. Kaj zdej manjka? ma kerdan. ma konje. ma kubike. vso tehnologijo. pa spet ni uredi. pa to ni raid dirkalnik kot je hotel bit lc8. Vseeno zna Lahkotono prenest slepomišenje po gozdnih poteh in pašnikih. V tem segmentu Yamaha ni imela motorja. in ga je nujno potrebovala. Zdaj ga ima. Tenere je najsodobnejši in najnovejši velk endurc na trgu, ki v vseh pogledih bolši od prejšnjega SuperTenereja, in v večini pogledov nekako normalno, generacijo boljši od trenutne konkurence. Prepričan sem, da bo na testih navdušila, edini ki lahko utemeljeno pizdijo čez ta motor, so BMWjevi dilerji.

:trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep in verjetno tudi dober motor, ampak endura pa tole vseeno ni.

lp

Franc

Je pa zato "velika endura" kot vse ostalo kar ima čez liter prostornine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!