Skoči na vsebino

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere


xenon900

Priporočene objave

Je pa zato "velika endura" kot vse ostalo kar ima čez liter prostornine.

A pol mam jst mejhno enduro wueeee :cry:

Huda je tenere sam mi je ktm too far preveč bl hud :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In lukec je vse zmetal v isti koš, popljuval vso konkurenco, se zavihtel na svoj lc8 in odbrzel v noč. Mislim ...

špoštovani,nisem pljuval po konkurenci samo zapisal sem svoje mišljenje saj sem vse te motorje preizkusil ali pa bil lastnik.spoštujem različne filozofije tovarn,zato vam predlagam da preizkusite vse te motorje in zapišete svoje mnenje.trenutno nisem več lastnik lc8,a ko bo kaj ojrov ziher pride novi lc8.lep dan,pa veliko srečnih km v letu 2010 :beer1: lukec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zato "velika endura" kot vse ostalo kar ima čez liter prostornine.

Ima pa manjšo medosno kot VARA :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem nestrpno čakal novo tenerejko. Sicer lepa potovalna endura in se bo verjetno tudi fajn vozila po cestah. Kar se pa terena tiče ne bo nič boljša ali slabša od ostale konkurence (LC8 izvzet).

Bi rad povdaril dve stvari, ki me motita:

1. ima preveč elektronike (večja možnost okvar, torej je motor bolj občutkjiv)

2. glede na sedanje podatke je absolutno pretežka, vsaj 20 kg težja od GS-a (to pa je velik minus)

Če se že razmišlja o veliki enduri predvsem za po cesti menim, da ducati multistrada 1200 je brez konkurence... (150 KM, 189 kg,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KMC Ljubljana:

YAMAHA SUPER TENERE

Koda: YAMMC201055

<Pokličite za ceno>

Se je že kdo pozanimal ???

Na Delta team strani piše 14.900€, kar je zame žal preveč, če bi bla manj bi pa fejst razmišlu :) morda čez 2 leti, ko bo 9000€ :) hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi dozdeva, da je Yamaha začela "zaračunavati" motoristom tudi dirkaško slavo - vsako leto Dr.Valentino izstavi pogodbo z večjim zneskom v €, manegerji pa potem to porazdelijo na maloprodajne cene - gledam npr. tudi ostale cene: Fazer 1000 z ABS-om 12.000€ in pa R1 15.000€ :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni motor, ki so ga napovedovali v uvodnikih, še ena težka krava med endurami, žal pa tudi cena je zasoljena tako da sem malo razočaran vendar to ne pomeni da je ta motor slab, daleč od tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni motor, ki so ga napovedovali v uvodnikih, še ena težka krava med endurami, žal pa tudi cena je zasoljena tako da sem malo razočaran vendar to ne pomeni da je ta motor slab, daleč od tega

Se strinjam, če se bomo hotli kkšno resni avanturo jit bo pa treba stare krave(Africa, Teneree ) kupavat al pa za KTM šparatwhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, če se bomo hotli kkšno resni avanturo jit bo pa treba stare krave(Africa, Teneree ) kupavat al pa za KTM šparatwhistle.gif

Glede na to kakšna ceno ima ta Yamaha je cena KTM-a pljunek v morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kakšna ceno ima ta Yamaha je cena KTM-a pljunek v morje.

kaj si tel s tem povedat? de je jurja in pol za čist drugačen in mnogo sodobnejši motor cela drama al kaj? IMHo sta oba precenjena.

ID: KTM990ADVENTURE Cena: € 13.590,00

XT1200Z Super Tenere '10 14.990 EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prehitro blekno. Vidim da ni velike razlike v ceni, le v teži.

Popravljeno . Popravil dukemb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena, k so jo butnil ven, je tipanje trga. Če se ne bo prodajala je vedno mogoče znižat, če pa dvigneš si pa takoj na tapeti vseh mogočih medijev. Od kupcev je odvisno. Nekaj neučakancev, polnih denarja se bo zagnalo in jo kupilo. Več kot bo takih, manjša je verjetnost, da ceno spustijo. Torej je spet vse v rokah raje......

Se pa strinjam, da je 15 jurjev čist preveč za ta motor. Če je en FJR 13..... Saj pri V-maxu je isto cena nažgana v nebo. Pač statusni motor.

Ne smemo pa tenerejke primerjat recimo z Varo, ki je že hudo potrebna osvežitve, saj od leta 2005, ko je bila faceliftana niso naredili kaj velikega razen barv. Ne rečem da je Vara slaba, nikakor a ni pa zadnji krik, kot to hoče bit tenere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je res kar visoka, vendar kot vidim na strani od deltateam, je to cena za verzijo 2010, ki je dobavljiva z dodatno opremo (in zaenkrat bo menda možno naročit samo tako). Če prav razumem, bo kasneje tudi cenejša verzija, dodatno opremo pa se bo doplačalo. Vprašanje pa je, kaj bo v dodatni opremi, ali zgolj kufri, zaščita mašine.... ali bo kot dodatna oprema tudi vsa ta elektronika (če bo, bi morala osnovna cena biti že kar sprejemljiva). Pa prosim, ne primerjat te cene nove tenerejke s ceno kakega osnovnega GSa (še bolj bolano je primerjat s starimi (pred)lanskimi cenami v Angliji). Ko sem jaz spraševal za ceno GS Adventurja, me je tudi skoraj na rit vrglo, ko so mi naštevali cene dodatne opreme in hitro si na 18 ali 19k.

So pa tudi drugi razlogi za višje cene letos:

- nov davek na vozila, ki poviša ceno v povprečju za par sto EUR

- gibanje tečaja japonskega jena glede na EUR v zadnjem času (glej sliko)

post-400-126823128984_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej niso želeli narediti specialke kot je KTM Adventure, pač želeli so narediti vrhunski motor, ki bo najboljša konkurenca najbolje prodajanemu v tem segmentu BMW 1200 GS in to jim je tudi zagotovo več kot odlično uspelo. Sej razumem, da raje vržejo ves denar v razvoj nečesa kot je nova Tenerejka, saj bo zagotovo šla za med, če vsaj malo pogledamo prodajne številke GS-a. Tistih, ki so pa čakali na moped s čim manj tehnoloških naprednih drobanrij za 10.000€ (za na pot okoli sveta), nas je pa tako ali tako premalo, da bi se kateri firmi splačalo vlagati v razvoj takega mopeda.

Moje mnejne je, da če ljudje dajo 18.000€ kokr stane nov GS1200ADV (vir avto.net), potem bojo tudi z veseljem dali 14900€ za polno opremljeno Tenerejko.

ajd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MCM Angležem sporoča:

Online reservation system for Yamaha Super Tenere open

By Andy Downes -

New bikes

09 March 2010 17:03

The only way of ordering a new Yamaha XT1200Z Super Tenere through the online reservation system is now open.

Yamaha has taken the decision to only offer the first version of the bike in £13,500 ‘first edition’ specification with cheaper, standard bikes available in dealers in 2011.

The Super Tenere is the Yamaha answer to the all-conquering BMW R1200GS and will be launched in May this year.

The Yamaha statement says:

As of today the Super Ténéré online reservation system is open so you can register to reserve the first available units.

Be one of the first to get your hands on Yamaha’s new adventure travel bike which for 2010 is only available as a special ‘first edition’ version, including a thrilling adventure pack.

A mi zna nekdo pojasnit, zakaj je potrebna ta ekskluziva ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi zna nekdo pojasnit, zakaj je potrebna ta ekskluziva ?!?

Še nisi slišal za komercialne prijeme ?:music1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj novejših fotk: :music1:

Tudi nežnemu spolu se poda :naughty:

post-11137-126944028836_thumb.jpg post-11137-12694403125_thumb.jpg

ST brez oblekce zgleda precej vitka:

post-11137-126944043022_thumb.jpg

post-11137-12694404086_thumb.jpg post-11137-126944039667_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca je visoka 1,72m (Dafne de Jong) seže do tal BP. Pomeni, da motorin le ni tako velik kot zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca je visoka 1,72m (Dafne de Jong) seže do tal BP. Pomeni, da motorin le ni tako velik kot zgleda.

Seže do tal že, ampak z eno nogowink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videt vitek motorin al pa ne, videt nizek al pa ne...

S svojimi 260 kilogrami je tole stroj, ki ne bo nikoli zaslužil besede ENDURO.

Kar pa še ne pomeni da je slab seveda, le odvisno za kam in kaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!