Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Članek iz leta 2010:

https://www.dnevnik.si/1042360956

Po načrtih ministrstva za javno upravo naj bi se število zaposlenih v javnem sektorju vsako leto znižalo za odstotek, medtem pa podatki Ajpesa kažejo, da se je od konca leta 2004 do marca letos število javnih uslužbencev povečalo za skoraj 8000.

Predsednik vlade Borut Pahor je lani javne uslužbence razburil z oceno, da je sektor za 50 odstotkov prevelik.

 

Lepo bi bilo vedit, koliko dodatnih nepotrebnih se je zaposlilo v JU od tedaj do danes. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Članek iz leta 2010:

https://www.dnevnik.si/1042360956

Po načrtih ministrstva za javno upravo naj bi se število zaposlenih v javnem sektorju vsako leto znižalo za odstotek, medtem pa podatki Ajpesa kažejo, da se je od konca leta 2004 do marca letos število javnih uslužbencev povečalo za skoraj 8000.

Predsednik vlade Borut Pahor je lani javne uslužbence razburil z oceno, da je sektor za 50 odstotkov prevelik.

 

Lepo bi bilo vedit, koliko dodatnih nepotrebnih se je zaposlilo v JU od tedaj do danes. 

Tega podatka ne bomo nikoli izvedeli pri nobeni vladi - to so skriti, nevidni kadri. Veliko verjetneje je, da bo kakšna kuharica kje preveč. 🥵

Dokler se bo govorilo o javni opravi in ne o specifičnih skupinah, bo pač folk jezo stresal na vse v javni opravi. Sam delam v tem sektorju in zagovarjam vsak mesec javne plače na vpogled.

V preteklosti so bili policaji predstavljeni, kot največji siromaki, pa se je čez čas pokazalo, da temu ni tako.

Javni uslužbenci plače na vpogled, pa bo kakšna dilema brez veze. Itak ne delamo 8 ur. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Ne mi primerjati javni sektor in elito v javnem sektorju. :)

ne bom... ki samo ko pomislim da privat sektor životari in se javni sektor (ne ves) lepo masti.. je za se usrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Dokler se bo govorilo o javni opravi in ne o specifičnih skupinah, bo pač folk jezo stresal na vse v javni opravi. Sam delam v tem sektorju in zagovarjam vsak mesec javne plače na vpogled.

 

Hja. Lažje je napisati JU, pa narediti krivico tistim 100 zaposlenim, kot pa naštevat vse sektorje, kjer se prekladajo sem ter tja. Najslabše je pa po EU in občinah. Vsaj v naši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, skalar36 pravi:

Hja. Lažje je napisati JU, pa narediti krivico tistim 100 zaposlenim, kot pa naštevat vse sektorje, kjer se prekladajo sem ter tja. Najslabše je pa po EU in občinah. Vsaj v naši.

O poročanju medijev pa že itak vemo kako je. Ne zanima jih resnica, pravičnost - zanima jih samo šokantnost. 

POznam svoj sektor in poročanje novinarjev o mojem sektorju, zagotovo lahko trdim, da v polovici primerov poročajo zelo zavajujoče. Če ne poznaš problema, pač sprejmeš njihova dejstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh niso važna dejstva... glavno da se laja ... levi na desne in obratno ;) .... 

vsi bi radi sodelovanje, ampak da je po njihovo :lol1: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

 

vsi bi radi sodelovanje, ampak da je po njihovo :lol1: 

Leta nazaj, sm slišu da je v Švici tako, da ko se oblast zamenja, nova oblast nadaljuje z delom, ki ga je opravljala prejšna vlada. Ne menjujejo kadrov itd. Ne vem če je še tako. 

Vem pa da pri nas nikoli ne bomo "druga Švica".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Leta nazaj, sm slišu da je v Švici tako, da ko se oblast zamenja, nova oblast nadaljuje z delom, ki ga je opravljala prejšna vlada. Ne menjujejo kadrov itd. Ne vem če je še tako. 

Vem pa da pri nas nikoli ne bomo "druga Švica".

js sm pa slišu, da vsaka vlada popravlja za prejšnjo vlado, ker ni hotela sodelovati z njimi. Če bi sodelovali z njimi potem, ko se zamenjajo, itak ne bi bilo kaj spreminjat ... to je pa demokracija, ki si jo želimo ;) ... govorim za Slovenijo.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, skalar36 said:

Leta nazaj, sm slišu da je v Švici tako, da ko se oblast zamenja, nova oblast nadaljuje z delom, ki ga je opravljala prejšna vlada. Ne menjujejo kadrov itd. Ne vem če je še tako. 

Vem pa da pri nas nikoli ne bomo "druga Švica".

ja, sam pol se to tko konca, da morajo vsi po omejitvah vozit, tko da..... :kmet:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

ja, sam pol se to tko konca, da morajo vsi po omejitvah vozit, tko da..... :kmet:

Kar je prav. Za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neb jaz bil Švica, ko jim banke crkujejo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Najots pravi:

Strateški svet za preprečevanje sovražnega govora pri predsedniku vlade bo danes začel delo. ........

...............Tolažim se edino s tem, da nisem volil ne enih ne drugih. 

 

 

Zakaj se pa potem sedaj pritožuješ, če nisi volil ne enih in ne drugih? Če te ne zanima, kdo vlada, tudi sedaj bodi tiho, če si bil na volitvah tiho!  Pa mi ne o tem, da bi bile volitve prepovedane, če bi kaj spremenile. Na volitve pa pride dobrih 50% volilcev.

Popravljeno . Popravil GeeSXer
a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritožujem se zato, ker imam to pravico. Pa če sem volil koga ali pa ne. Lahko pa sem tudi ovca pa enemu verjamem, da je dober in ga obkrožim. In se potem čez čas zaletavam z glavo v zid in se imam samega sebe za bedaka, ki se je pustil naf...kat. In tako vsake štiri leta do nezavesti iskat odrešenika. 

Če vem, da je lopov, ga ne bom obkrožil. In če vem, da je lopov tudi tisti drugi, ga tudi ne bom obkrožil. Ker ME ZANIMA kdo vlada. In lopovi mojega glasu ne bodo dobili. In tiho ne bom. Svoje sem povedal s tem, ko sem bojkotiral volitve.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si bojkotiral in takšnih kot ti je bilo veliko (500.000), imaš to, kar so izvolili drugi. :) zato benti nad volilci, ki so ti te izvolili, zato ne benti nad izvoljenimi, če že bentiš in ne moreš biti tiho. Zakaj nisi bentil pred volitvami? Zakaj se nisi sam potegoval, če nisi lopov? Bi volili tebe! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, nisem se dovolj potrudil.

Upam, da boš razumel na tak način, mogoče ti bo bližji: 

Žena je rekla Janezu: "Jutri greva na izlet." 

Janez ne mara izletov. Janez rad plava. In žena to ve. Ampak žena zahteva, da gre Janez z njo na izlet. Da bi imel Janez občutek, da tudi njegova beseda pri hiši nekaj velja, mu žena da na izbiro: "Lahko greva na izlet v Novo Gorico, lahko pa v Novo mesto. Ti odloči, kam bova šla". In Janez ves ponosen, da ima moč odločanja, izjavi, da bosta šla v Novo Gorico. 

Jaz nočem biti Janez.        

Se kdo vpraša, zakaj tolikšna masa ljudi bojkotira volitve? Ti verjetno ne, ker se ti to ne zdi pomembno. Glavno, da imaš moč izbire med možnostmi, ki so ti jih vsilili drugi.  Ali res verjameš, da lahko nekdo "tretji" uspešno kandidira? Da mu dajo "neodvisni mediji"  priložnost predstaviti svoj program, vizijo, da bo slišan? Si res toliko naiven? Upam da ne.  

500.000 ljudi je volitve bojkotiralo (po tvoji oceni, jaz nisem štel). Zakaj tega nihče ne problematizira? Ker je oblasti za njih vseeno, ker njihov "NE" ne vpliva na izid volitev. 

Kakšna struktura volivcev je bila to. Grem stavit, da mlajši, nadpovprečno izobraženi, ki jim je jasno, kam pes taco moli in vidijo volitve kot farso.Večina takšnih tudi zapušča to našo lepo domovino, ki bo kmalu druga Švica in se cedita med in mleko. (je pa res, da tudi drugje, vsaj kar se politike tiče, ni zadeva nič boljša)

Pri nas so volili:

1. tisti orto desni,    

2. tisti, ki teh orto desnih ne prenašajo in so proti JJ

3. stare mamice in dedki, ki še vedno verjamejo, da je udeležba na volitvah državljanska dolžnost. (haha, le kdo si je izmislil ta termin. verjetno nekdo, ki ima od tega kakšno korist...)

4. naivneži, ki še vedno verjamejo, da bodo s tem kaj dosegli. 

Kot sem že nekoč povedal: Če ima oblast jajca, naj odloči, da izid volitev velja, če je za nekoga volila "večina tistih, ki so imeli pravico voliti". Podobno kot to velja pri referendumih. Naj dajo na volilni listek tudi možnost "NIHČE OD NAŠTETIH". In naj se potem tudi ta možnost upošteva. Garantiram večjo volilno udeležbo!!!           

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No temu dušnemu pastirju bi pa še jaz v pušlc dal👍

 

FB_IMG_1679302787664.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalimero tudi ni šel volit, ker se mu vedno godi krivica, pa vseeno kdo zmaga ;) 

Velika večina, ki niso šli na volitve, niso šle zaradi bojkota, ampak zato, ker jim je vseeno ... vseeno jim je do trenutka, ko jim ne rata več vseeno, pa so pol glasni :P 

Itak vsak zase ve ... če kdo hoče kaj spremeniti ... naj ustanovi novo stranko in pripomore k boljši prihodnosti. Demokracija ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Najots said:

Oprosti, nisem se dovolj potrudil.

Upam, da boš razumel na tak način, mogoče ti bo bližji: 

Žena je rekla Janezu: "Jutri greva na izlet." 

Janez ne mara izletov. Janez rad plava. In žena to ve. Ampak žena zahteva, da gre Janez z njo na izlet. Da bi imel Janez občutek, da tudi njegova beseda pri hiši nekaj velja, mu žena da na izbiro: "Lahko greva na izlet v Novo Gorico, lahko pa v Novo mesto. Ti odloči, kam bova šla". In Janez ves ponosen, da ima moč odločanja, izjavi, da bosta šla v Novo Gorico. 

Jaz nočem biti Janez.        

Se kdo vpraša, zakaj tolikšna masa ljudi bojkotira volitve? Ti verjetno ne, ker se ti to ne zdi pomembno. Glavno, da imaš moč izbire med možnostmi, ki so ti jih vsilili drugi.  Ali res verjameš, da lahko nekdo "tretji" uspešno kandidira? Da mu dajo "neodvisni mediji"  priložnost predstaviti svoj program, vizijo, da bo slišan? Si res toliko naiven? Upam da ne.  

500.000 ljudi je volitve bojkotiralo (po tvoji oceni, jaz nisem štel). Zakaj tega nihče ne problematizira? Ker je oblasti za njih vseeno, ker njihov "NE" ne vpliva na izid volitev. 

Kakšna struktura volivcev je bila to. Grem stavit, da mlajši, nadpovprečno izobraženi, ki jim je jasno, kam pes taco moli in vidijo volitve kot farso.Večina takšnih tudi zapušča to našo lepo domovino, ki bo kmalu druga Švica in se cedita med in mleko. (je pa res, da tudi drugje, vsaj kar se politike tiče, ni zadeva nič boljša)

Pri nas so volili:

1. tisti orto desni,    

2. tisti, ki teh orto desnih ne prenašajo in so proti JJ

3. stare mamice in dedki, ki še vedno verjamejo, da je udeležba na volitvah državljanska dolžnost. (haha, le kdo si je izmislil ta termin. verjetno nekdo, ki ima od tega kakšno korist...)

4. naivneži, ki še vedno verjamejo, da bodo s tem kaj dosegli. 

Kot sem že nekoč povedal: Če ima oblast jajca, naj odloči, da izid volitev velja, če je za nekoga volila "večina tistih, ki so imeli pravico voliti". Podobno kot to velja pri referendumih. Naj dajo na volilni listek tudi možnost "NIHČE OD NAŠTETIH". In naj se potem tudi ta možnost upošteva. Garantiram večjo volilno udeležbo!!!           

Dej, ne lapaj. Ne lapaj. Oziroma, kandidiraj. V življenju se trudimo narest najboljš kar se da, s tem kar imamo na razpolago. Da  ne greš volit ni noben protest. To ni nč. Zero. Pač nisi šel. Na vseh glasovnicah je opcija nihče od naštetih. Ampak moraš it na volišče. In oddat neveljavno glasovnico. 

 

Na primeru našega 15min citiya.

Kako nič ne pomeni en glas, rezultat drugega kroga lokalnih 2018lokalne18.thumb.png.8be28e1ef9b6ac9d1c86a7498ac10df2.png

kako se vidi, da je narod kr mal besen. Župan je situacijo precej zavozil, celo do te mere, da ni blo protikandidata. Vsak peti je vseeno glasoval proti njemu. 

 

image.thumb.png.ea589d02b59c8c7d0028582bdd2c207f.png

image.thumb.png.ea589d02b59c8c7d0028582bdd2c207f.png

 

Ps: od Nove Gorice do morja je 20min, tam bi Janez lažje izpogajal, da greta še skočt u morčka. Ti bi bil trmasto doma. OK, kdo ti brani. ;) 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je ker ni glasa "proti". Morala bi obstajati tudi opcijaen kandidat, drugi kandidat in proti. V kolikor "proti", dobi največ glasov je pač mesto nezasedeno, tudi stari kandidat spoka kufre. 

Zakaj ne it v politiko, slovenska politika je kot gnojnica, ko se enkrat namočiš notri, te smrad spremlja še naprej tudi če greš drugam. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bentenje in hudovanje nad vsakokratno aktualno politiko spremljam že 30 let. Vsi bi radi imeli super vodstvo (politike, gospodarstvenike, zdravnike...) pa super državni aparat, minimalen po številu pa maximalen po učinkovitosti... Včasih so bentili za šanki lokalnih bifejev, danes je omogočeno bentenje po vesoljnem spletu...

A ni bilo enkrat nekje lepo povedano, nekako v smislu: Ne sprašuj se, kaj lahko država (ali pa kaj drugega...) naredi zate. Raje se vprašaj, kaj lahko ti (vsak od nas) narediš za to, da bi bilo drugače, bolje... 

Na zadnjih volitvah (državozborskih, županskih, predsedniških) so bila (kot tudi že na vseh dosedanjih) predvolilna soočenja vseh kandidatov. Tudi na nacionalni tv, kjer je gledanost daleč največja. Tako da ne vem, kaj imamo mi tu za jamrati. Malo si poglejte, kako se predstavnike ljudstva "dirigira in delegira" v avtoritarnih sistemih (rusija, kitajska...) kjer imajo nebeški odposlanci dosmrtne mandate in neomajno kontrolo in diktat nad vsem, kar sestavlja vsako državo (novinarstvo, sodstvo, vojska, policija...)

Pa predno začne kdo pljuvati in etiketirati. Na zadnjih volitvah sem (po tehtnem premisleku) volil stranko, ki sploh ni prišla v parlament...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem skoraj vedno na volitve, samo kaj ko stranke ali osebe ki jih volim ne pridejo v drugi krog ali pa nimajo dovolj za parlamentarni prag.

Napisal sem skoraj vedno ker sem res izjemoma tokrat preskočil drugi krog predsedniških volitev ker se mi ne kandidat in ne kandidatka nista zdela primerna za to vlogo. Tolko kot je folk qrcau Borčija, smo šli to rundo še en korak nižje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2023 ob 16:20, smasher pravi:

Jaz grem skoraj vedno na volitve, samo kaj ko stranke ali osebe ki jih volim ne pridejo v drugi krog ali pa nimajo dovolj za parlamentarni prag.

Napisal sem skoraj vedno ker sem res izjemoma tokrat preskočil drugi krog predsedniških volitev ker se mi ne kandidat in ne kandidatka nista zdela primerna za to vlogo. Tolko kot je folk qrcau Borčija, smo šli to rundo še en korak nižje.

Ne ga srat, valjda je tole

image.png.4d8fe70a43b0faf4c435d127ff7781bd.png

bolje kot tole

image.png.d4d88992d436bb8c35185f6369c420f5.png

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Ne ga srat, valjda je tole

image.png.4d8fe70a43b0faf4c435d127ff7781bd.png

bolje kot tole

image.png.d4d88992d436bb8c35185f6369c420f5.png

 

Čuj... Borči ni lih briljanten, sam katrca pa zmore več kot marsikateri SUV. 

Kawasaki en6 v čoper obliki je tut kar uporaben verjetno, ga še nisem vozil. 

Sedaj se ne spomnem točne letnice ampak mislim da je bilo 2012 ko je Borči rekel da je v javninupravi baje 50% ljudi preveč, naslednje vlade za njim pa so jih samo še dodajale. 

Pa kdo zna narest boljši selfi no? 

Drugače sem res mislil volit Natašo, ampak potem sem se malce poglobil in... je to kar bidimo sedaj... nočem prispevkov o zavesah in kavčih v njeni dnevni sobi hočem nekoga ki bo poskrbel da nas EU posranci ne bojo čisto na suho je.. sej predsernik/ca ne more dosti pomagat, vazelin pa lahko doda...🤣 🤣 🤣 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!