Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Ne vem kaj vlada tolk komplicira? Naj zamenjajo še informacijsko pooblaščenko in varuhinjo človekovih pravic pa bo vse v redu.

Spominja me na ta vic: Ko smo bili tik pred vzletom, je na sredi piste pilot ustavil letalo, obrnil, šli smo v hangar in po eni uri nazaj na pisto.

Vprašal sem stevardeso: zakaj smo se obrnili in čakali eno uro.

Rekla je: Pilot je bil zaskrbljen zaradi čudnih zvokov v motorju.

Vprašal sem: In sedaj so celo uro odpravljali okvaro?

Ne, čakali smo na drugega pilota

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Oprosti, ampak to pa je paranoja.

Oziroma drugače povedano, že danes te vsi nadzirajo, na spletu, v omrežju zasebnosti ni.

 

 

zdej boš dobil palco, oziroma si bo vsak po svoje od modrih razlagal kako, kam in koliko udari.

Še mal pa bodo spet kako novo dramo izzumili, za še povečat svojo moč.

Recimo migranti so taka hvaležna tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko hebe migrante.. če je enkrat dost je dost.. naj grejo kamor hočejo. pri nas jih ne rabimo.. 

 

a je to dost jasno napisano?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

ko hebe migrante.. če je enkrat dost je dost.. naj grejo kamor hočejo. pri nas jih ne rabimo.. 

 

a je to dost jasno napisano?

ne kamor hočejo, ampak domov :P

Za dodatne ukrepe in povečanje svoje moči vladi, bodo migranti (neglede al so al ne) odličen izgovor. al pa divji motoristi. Sej niti ni važno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Po koncu viharja je priložnost za preporod slovenske družbe«

https://www.delo.si/novice/slovenija/po-koncu-viharja-je-priloznost-za-preporod-slovenske-druzbe-294745.html?fbclid=IwAR2B1zLW7LSkfX7-WJi3M-GdU7S9cS_kjJ1XeeSLNzWne0EGhSoYJokRGx0

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem govoril s prijateljem v Nemčiji (Švabija) Pri njih veljajo iste omejitve gibanja in združevanja. Lokali vsi zaprti gibanje v svoji občini; le držijo se jih po Nemško

Čez vikend na motor, kar lep krog je opravil; drugače polno motoristov na cesti, ampak po največ dva do trije skupaj.

Policija je podala mnenje. da vožnja z motorjem ni prepovedana, če se vozi s pametjo in v skupinah do 3-je motoristi.

Se pa ve, kakšna je kazen, če se tega ne držiš.

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2020 ob 16:50, Cavallo pravi:

Na medijski linč se je odzval tudi predsednik vlade Janša in poudaril, da nihče ni zvišal plač. “Za čas krize sem vse ministre, državne sekretarje in njihove najožje ekipe uvrstil v možne plačne razrede, enako priporočam vsem predstojnikom povsod, kjer so zaradi #COVID19 preobremenjeni. Kdor bo 2X obremenjen, bo za ta čas dodatno plačan. Povsod,” poudarja

Ti samo men povej, bojo imeli večje izplačilo, ko bo plača ali ne?

Vse ostalo je futr za ovce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta vlada, je pršla direkt iz Nebes :P

No ja iz Idarje, tm so tut nebesa :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Cavallo pravi:

 

2020-04-01 11_59_23-STA_ Vlada predlaga nižje plače funkcionarjem, izpostavljenim uslužbencem pa dod.png

Še vedno mi nisi odgovoril? 

Sem  izpostavljen delavec, regresa ne bom dobil, namesto 80% in doma moram dat dopust in vsak drugi teden biti v službi.

O dodatku lahko samo sanjam.

Zaščitnih sredstev preko delodajalca še nisem prejel do danes.

lp S 

P.S. Vidim da te žalijo, jaz pa ti samo napišem, da sem vseno vesel da v tej situaciji vodi vlado g. Ivan Janša in ne g. Marjan Šarec.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Kmet2 said:

Še vedno mi nisi odgovoril? 

Sem  izpostavljen delavec, regresa ne bom dobil, namesto 80% in doma moram dat dopust in vsak drugi teden biti v službi.

O dodatku lahko samo sanjam.

Zaščitnih sredstev preko delodajalca še nisem prejel do danes.

lp S 

P.S. Vidim da te žalijo, jaz pa ti samo napišem, da sem vseno vesel da v tej situaciji vodi vlado g. Ivan Janša in ne g. Marjan Šarec.

 

Spraševal si za plače funkcionarjev..imaš odg. v prilogi...

Boš pa KTM al pa Bemfota prodal, pa boš pregural skoz krizo...

Kot kaže, se bomo letos bol mal vozil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Še vedno mi nisi odgovoril? 

Sem  izpostavljen delavec, regresa ne bom dobil, namesto 80% in doma moram dat dopust in vsak drugi teden biti v službi.

O dodatku lahko samo sanjam.

Zaščitnih sredstev preko delodajalca še nisem prejel do danes.

lp S 

P.S. Vidim da te žalijo, jaz pa ti samo napišem, da sem vseno vesel da v tej situaciji vodi vlado g. Ivan Janša in ne g. Marjan Šarec.

 

Ne jamraj.

Veliko več bo takšnih, ki ne bodo imeli nobenega prihodka, o dopustu in regresu pa bodo lahko samo sanjali. Dokler prejemaš plačo v monopolni firmi, ki lupi tudi tiste, ki ne bodo dobili nič, si na veliko boljšem, kot si misliš.

Pa ostali so prva tako ogroženi (še bolj), ko gredo po nujne nakupe v zagotovo bolj tvegano okolje, kot je tvoje.

Za zaščitna sredstva ti dam prav, vendar to reši z delodajalcem, tu na forumu ne bo rešitve ali pa se zaščiti sam, če lahko kje dobiš sploh maske.

Dopust je zdaj važen ja, ko boš mrtev, ga boš imel dovolj... Pozabi dopust, če pa se bo umirilo itd. pa bo veselje večje.

 

pred 1 minuto, Cavallo pravi:

Spraševal si za plače funkcionarjev..imaš odg. v prilogi...

Boš pa KTM al pa Bemfota prodal, pa boš pregural skoz krizo...

Kot kaže, se bomo letos bol mal vozil..

Dejansko ga bo težko prodal, ker ne bo kapitala...povpraševanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Ne jamraj.

Veliko več bo takšnih, ki ne bodo imeli nobenega prihodka, o dopustu in regresu pa bodo lahko samo sanjali. Dokler prejemaš plačo v monopolni firmi, ki lupi tudi tiste, ki ne bodo dobili nič, si na veliko boljšem, kot si misliš.

Res je, so ljudje veliko na slabšem kar se tiče financ.

Samo zato me pa delodajalec ne rabi ravno izpostavljat, ker potem dopust res ne bo več pomemben.

Pa ostali so prva tako ogroženi (še bolj), ko gredo po nujne nakupe v zagotovo bolj tvegano okolje, kot je tvoje.

No tudi nasmejat me znaš. Delam kot v trgovini, hodijo po materijal, dobaviteljem prevzemam robo itd .....to ni tveganje?

Za zaščitna sredstva ti dam prav, vendar to reši z delodajalcem, tu na forumu ne bo rešitve ali pa se zaščiti sam, če lahko kje dobiš sploh maske.

Tu na forumu ni rešitve za marsikaj pa .......ludo pa živi...

Dopust je zdaj važen ja, ko boš mrtev, ga boš imel dovolj... Pozabi dopust, če pa se bo umirilo itd. pa bo veselje večje.

Ko se bo umirilo ne bom imel dopusta ......nbenga veselja, pa še BMW imam....

 

 

pred 9 minutami, Cavallo pravi:

Spraševal si za plače funkcionarjev..imaš odg. v prilogi...

Boš pa KTM al pa Bemfota prodal, pa boš pregural skoz krizo...

Kot kaže, se bomo letos bol mal vozil..

Janša in Ministri niso funkcionarji?

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

 

Janša in Ministri niso funkcionarji?

ODG. JE V PRILOGI!

Seveda, imaš pravico, da is ga po svoje razlagaš(kdo je obremenjen s koronavirus krizo?, Šarac je bil tako, da je kar odstopil, se pravi; ni več obremenjen, njemu 30% manj)

Sem pa včeraj, malo spremljal odbor za finance..in seveda, od vseh je imel največ pripomb, Moderendorfer, sedaj Bog ve, član, katere stranke že, drugače strokovnjak, za čiščenje zadnje plati in menjavo plenic, v parlamentu pa dežurni zdrahar in eden najbolj zaslužnih, da izgleda parlament in parlamentarna demokracija, parodija, ki se počasi že vsem upira. V glavnem obdregnil se je na znižanje poslanskih plač, češ; Naj razglasijo funkcionarje-poslance, za kriminalce...Tako nekako je nakladal..Seveda stopilo, mu je v nos, da mu bojo zmanjšali plačo za 30%..

HA-HA, Moderendorfer..ga je dohitela instant Karma, pa še marsi koga, predvsem tiste, ki so bili prisesani, na proračunska nedra, slamnate firme-pralnice davkoplačevalskega denarja..

Karma is real bitch.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Cavallo pravi:

ODG. JE V PRILOGI!

Seveda, imaš pravico, da is ga po svoje razlagaš(kdo je obremenjen s koronavirus krizo?, Šarac je bil tako, da je kar odstopil, se pravi; ni več obremenjen, njemu 30% manj)

Sem pa včeraj, malo spremljal odbor za finance..in seveda, od vseh je imel največ pripomb, Moderendorfer, sedaj Bog ve, član, katere stranke že, drugače strokovnjak, za čiščenje zadnje plati in menjavo plenic, v parlamentu pa dežurni zdrahar in eden najbolj zaslužnih, da izgleda parlament in parlamentarna demokracija, parodija, ki se počasi že vsem upira. V glavnem obdregnil se je na znižanje poslanskih plač, češ; Naj razglasijo funkcionarje-poslance, za kriminalce...Tako nekako je nakladal..Seveda stopilo, mu je v nos, da mu bojo zmanjšali plačo za 30%..

HA-HA, Moderendorfer..ga je dohitela instant Karma, pa še marsi koga, predvsem tiste, ki so bili prisesani, na proračunska nedra, slamnate firme-pralnice davkoplačevalskega denarja..

Karma is real bitch.

Bom vprašal drugače? So si ministri dvignili plačilne razrede ali niso......?

Se da enostavno z DA ali NE prosim? 

Hvala. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem razumel takole: Predsednik države in predsednik vlade sta v 65. plačnem razredu, ministri pa od 62-64 in državni sekretarji od 59-61.

Prejšnja vlada je imela najnižje možne razrede (ker je bila zanič), ta pa ima najvišje (ker bo najboljša). Mote me soglasje, ki ga je vlada dala k povišanju za 5 plačnih razredov za funkcionarje, ki so izbrani "na zaupanje".

Torej niso si povišali plač, ker jih prej niso imeli, imajo pa višje kot so jih imeli prejšnji ministri. Pa razumi, če moreš.

Znižanje za 30% je brez zveze, ker ne prinese nič v primerjavi z denarjem, ki so ga namenili tudi tistim, ki jih kriza ni prizadela.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Jaz sem razumel takole: Predsednik države in predsednik vlade sta v 65. plačnem razredu, ministri pa od 62-64 in državni sekretarji od 59-61.

Prejšnja vlada je imela najnižje možne razrede (ker je bila zanič), ta pa ima najvišje (ker bo najboljša). Mote me soglasje, ki ga je vlada dala k povišanju za 5 plačnih razredov za funkcionarje, ki so izbrani "na zaupanje".

Torej niso si povišali plač, ker jih prej niso imeli, imajo pa višje kot so jih imeli prejšnji ministri. Pa razumi, če moreš.

Znižanje za 30% je brez zveze, ker ne prinese nič v primerjavi z denarjem, ki so ga namenili tudi tistim, ki jih kriza ni prizadela.

 

Še sreča, da imajo zakonsko omejitev - razrede. Verjetno bi si dvignili še več.

Po moje bi na začetku morali vsi startati v najnižjem in potem napredovati, če se izkažejo.

Rekli so da ni zvišanje. Neumnost, da ni para. Tehnično osebje v javnem sektorju se je borilo - zelo dolgo, da so jim dvignili (mislim da 3 razrede) torej šlo je za dvig plač, ki pa to ni bil. Še zmeraj so na minimalni plači, samo žakl so zamenjali.

Naj bi si dali plačati prekomerno delo v času krize ampak to je kratkoročni ukrep. Ko bodo ukinili "krizo" bodo razredi ostali, do takrat bo folk pozabil. Janšisti si bodo zapomnili hvalevredno znižanje za 30%, ostali pa, da so si prvo dvignili plače. 

Ne bom pozabil kako je mencal Počivalšek, ko ga je v dnevniku novinar spraševal o dvigu - niti v kamero ni želel pogledati.

Znižanje ni brez veze, gre za zgled ljudem. Torej bi si lahko dvignili plače vsakemu za 2o jurjev saj itak ni to nič v primerjavi z denarjem, ki je v igri.

Fuj, kakšni ljudje so to, da prvo poskrbijo zase, že pri tako lepih plačah.

7301426.thumb.jpg.7d95b9e19e435f1c3726560226f2c5cf.jpg.7e3d8dcabaa8bbc6b6a38acd4eeca710.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa bolj zanima, a si vsi teli v parlamentu in na vladi, sami maske kupujejo iz svojega denarja, tako kot mi vsi ali jih odžirajo bolnicam ... nobenega nisem videl z ruto, podkapo, šalom in doma narejeno masko :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada apelira na svojce, da zaradi corone poberejo svoje none in nonote iz domov za ostarele, s tem da se morajo zavedat, da jih ne bodo mogli dat hitro nazaj. 
Da pa ne bodo preveč žalostni, pa morajo še vedno plačevati polno oskrbnino, kot da bi bli none in nonoti noter. :eek:

Khm..... ding dong..... :alko:

Saj ne veš, a bi se smejal al jokal, ampak tle je definitivno en pošteno nor :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

Vlada apelira na svojce, da zaradi corone poberejo svoje none in nonote iz domov za ostarele, s tem da se morajo zavedat, da jih ne bodo mogli dat hitro nazaj. 
Da pa ne bodo preveč žalostni, pa morajo še vedno plačevati polno oskrbnino, kot da bi bli none in nonoti noter. :eek:

Khm..... ding dong..... :alko:

Saj ne veš, a bi se smejal al jokal, ampak tle je definitivno en pošteno nor :lol1:

Pa ne samo to.

Tam je virus najbolj razširjen. Testi pa nezanesljivi in zdaj bi radi te starostnike poslali domov, da okužijo še ostale člane v družini. Čisto negiranje vseh ukrepov. 

Po protokolu morajo iti v karanteno - aja, k družini. :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...kolk dni še damo direktorju NIJZ? JJ je že zamenjal 3 člane uprave, da ima zdaj ubogljivčke v upravi. 
C c c....direktor NIJZ, a je blo treba javno ugovarjat velikemu vodji in na glas povedat, da pretiravajo z ukrepi?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Alla pravi:

Aja...kolk dni še damo direktorju NIJZ? JJ je že zamenjal 3 člane uprave, da ima zdaj ubogljivčke v upravi. 
C c c....direktor NIJZ, a je blo treba javno ugovarjat velikemu vodji in na glas povedat, da pretiravajo z ukrepi?

taktika.. kako najlažje spizditi ? javno ugovarjaš v.v.  .. in te odstavi... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki se ne bodo strinjali s tem kar reče ali bolje povedano kar zaukaže vlada in njihov veliki poglavar, bodo odstavljeni, umaknjeni.... Tudi tile slavni členi policijskega nadzora in pooblastila vojski bodo uresničeni tako ali drugače. S pretvezo, kako neunčikovito in nemogoče  je opravljati nadzor in delo brez pooblastil, in predvsem kako škodljivo je to za državo in njene prebivalce, bodo vse to izsilili. Na nek način v bistvu že izsiljujejo... Zakaj je bilo ponujenih od 100-ih predlogov megapaketa samo 22 ?!?! Ta vlada res izkorišča tole situacijo za uresničitev vseh "mokrih sanj" , ki jih kot opozicija ni mogla doseči. Od tirov, cest, 5G omrežja... Največja ironija je bila izjava, da bodo začeli z obnovami nekaterih infrastruktur in začeli izvajati "načrte", in to v času karantene :O. No tam pri Braslovčah so že zakoličili traso, ki gre čez najboljšo obdelovalno zemljo in, ki bo po nekaterih podatkih razdeljevala celotne posesti ( samozadostna oskrba :rolleyes:) . No in ta trasa je dražja zeloooo pa saj sploh ni bila potrjena zaradi zaščite kmetijskih zemljišč, varstva narave in nesprejetja lokalnih prebivalcev .

Vsa ta dejanja vodijo v ..... in vse to je del nečesa večjega...:hmm:girl wow GIF by shapefruit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar predstavniki vlade razlagajo po novinarskih konferencah in izjavah je rekla-kazala. Šele ko je kaj objavljeno v Uradnem listu RS velja!!!!

https://www.uradni-list.si/1/index?edition=202038

Veliko užitkov v branju, meni se bruha od......

Kakšno vlado imamo pove posnetek Počivalška, kako željno pričakuje kamionček mask v Rojah.

Zato si pa res zaslužijo max .plače.

Koliko večjih podjetij direktorjev podjetij čaka pred skladiščem na dobave blaga? Po navadi imajo za to skladiščnike ali pa nabavne referente.

Raje neham... mi je že slabo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!