Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 1 minuto, matjaz67 pravi:

ne bo se .. saj so regulirane samo najvišje vrednosti ... nižje cene so lahko ... pa niso ;) ... konkurence ne bo, saj imajo večino bencinskih servisov Petrol in OMV ... ostala konkurenca jim ne konkurira z nižjimi cenami ... kar naj bodo regulirane, saj je Slovenija premajhna za konkurenco in bi že omenjana monopolista vzdigovala cene kot bi se jim zljubilo ... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, matjaz67 pravi:

Vem, sem mislil bolj sarkastično, pozabil dodati kakega smeška.

saj sem razumel .. tudi ta članek sem videl ... že nekajkrat so tako raco ven vrgli, da merijo utrip prebivalstvu ... sedaj ko je 1 € ne pali, ko smo imeli pa dražje kot v soseščini, je pa to palilo ... pa tudi nihče o tem pisal, da so to regulirane najvišje vrednosti, da pa navzdol trgovci gorivo vseeno lahko prodajajo ... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, matjaz67 pravi:

Vem, sem mislil bolj sarkastično, pozabil dodati kakega smeška.

sedaj mi je prišlo na uhu, da bodo res to naredili ;) , kao 2.10. .... bomo videli, kok se bo pocenilo, ko bodo spustili konkurenco ... kar na smeh mi gre (kasneje nam bo šlo na jok)  :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se vidi struktura cene goriva.

image.png.0ba82d82d0a0808b7550bc161f3b29b0.png

Trošarino in dodatke določa država, vhodna cena je odvisna od iznajdljivosti, končna cena pa bo tudi znana.

Lahko bi pa država objavljala posamezne postavke, oz. lahko bi še naprej objavljali ceno, izračunano po enaki metodologiji kot sedaj, pa bi lep videli, koliko si naftarji odrežejo zase.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Darko3g said:

Lahko bi pa država objavljala posamezne postavke, oz. lahko bi še naprej objavljali ceno, izračunano po enaki metodologiji kot sedaj, pa bi lep videli, koliko si naftarji odrežejo zase.

Marža je bila doslej fiksna in vračunana v ceno, in sicer 0,08701 evra/liter 95 oktanskega bencina, za dizel pa 0,08158 evra/liter. Dodatno lahko še kaj zaslužijo (ali pa izgubijo) s transportom in boljšim trgovanjem na borzi od povprečja.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Darko3g said:

koliko si naftarji odrežejo zase.

trenutno nekaj nad 8 centov (pa vsi delujejo z dobičkom), ustavilo se bo pa nekje pri 20 centih provizije, verjetno ne takoj naenkrat ampak postopoma v kakšnem letu sigurno.

Pa je še minister "slučajno" kupil delnice Petrola

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebno mnenje je, da se bodo goriva podražila in bodo minimalno 1,2 €/l

Konkurence praktično ni, dva monopolista obvladujeta več kot 80 % trga s črpalkami z gorivom ....

Pričakujem, da bodo šli avtoprevozniki na blokado cest, saj bodo kartelni dogovori glede višine cene goriva ...

Ta ukrep ne podpiram in ni primeren za slovenski model edino, če bi se dva monopolista morala odreči vsak po 30 % obstoječih benzinskih črpalkah in jih odprodati konkurenci po celi Sloveniji (MOL, INA, kakšen LUKOIL, SHELL.. ect ect)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud sam mislim da bo zaenkrat tko k je... okol evro.. pol pa k bo to mal potihnilo... pa lepo pocas centki navzgor...kje se bo ustavilo, tam nekje 1.3 + .... itak bojo dobil  pa se cenej gorivo oz drazje ze ne....ker kriza bo trajala se par let... fajn bojo sluzil naftarji zdele pomoje.... 

ma itak bo slu vse u kurac , nm se sekiru se za to :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, maus pravi:

Pričakujem, da bodo šli avtoprevozniki na blokado cest, saj bodo kartelni dogovori glede višine cene goriva ...

Ne bodo, dobijo povrnjeno trošarino.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, franc pravi:

Ne bodo, dobijo povrnjeno trošarino.

lp

saj ne bo trošarina problem ... ampak problem bo marža ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

To bodo pa tako ali tako zaračunali strankam.

lp

imajo dolgoročne pogodbe s stalnimi strankami .... mislim, da model svobodnega oblikovanja goriv pri nas vodi samo do povišanja goriva ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konkurenco smatrajo za črpalke pri nakupovalnih središčih .. smešno ... ni konkurence, če dva velikana obvladujeta 80 %trga ... ob avtocestah, kjer se največ denarja obrne, so pa itak bile proste cene ... skratka ... zelo napačna poteza in na škodo prebivalstva ter za žepe dveh velikih prodajalcev goriva ... že sedaj so imeli ogromne dobičke, čeprav so imeli mizerne marže ... 

Izstopite iz strankarskega slepila.. to bo obveljalo ko bo ta vlada spokala in bo veljalo za vse naslednje vlade, ki se bodo morale soočati s predragim gorivom in posledično vseh ostalih storitev in blaga.

skratka ... strel v koleno za navaden narod 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni težko, tako bo kot drugje po Evropi:

- 30% višja cena na AC

- 20% višja na zadnji pumpi preden greš v rovte

- 50% višja tem kjer lupijo turiste, ki ob vstopu v državo nimajo pojma kakšne so zares cene

V mestu okoli nakupovalnih središč se bodo pa pumpe teple med s sabo z znižanji za 1 cent/ liter. Pri srečni izbiri bos tako prihranil nekje med 12 centi (motor) pa 60 centi (avto). Ampak hej, glavno da imamo "izbiro". Cez tri leta se bodo pa hribovci spet pritoževali, da je žabarjem in vijolicam lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, tomaz69 pravi:

Če se ne motim, na Danskem ali Švedskem, se lahko cene tudi dnevno spreminjajo pri določenih ponudnikih...

saj se tudi v Avstriji in še marsikje drugje spreminja v odvisnosti od delovnika od te do te ure je cena taka ... od te do te ure pa drugačna .. takrat ko ni gužve je cenejši , ko ni nobenega je tudi lahko zastojn :P ... po Siciliji smo nekje tankali po 1,8 ... nekje pa po 1,2 (to je najvišja razlika ko sem se vozil po tujinoi) ... v glavnem zmeda ... ko vidi da prideš vzdigne ceno ... cena se tudi razlikuje ali si sam tankaš ali ti on tanka ... ni da ni .. 

pred 53 minutami, nejc74 pravi:

saj ni težko, tako bo kot drugje po Evropi:

drugje v Evropi .. pa tudi v Srbiji imajo po avtocestah vsaj pet ponudnikov ... v Sloveniji sta samo dva ... 

če se dva največja ponudnika odrečeta vsak po 20-30 % v korist tretjih ponudnikov ... potem smo že bližje konkurenčnosti .. v drugačnem primeru je samo metanje peska v oči in laganje o sprostitvi trga ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Codeine pravi:

Pa tudi druge svetovne vojne še ni konec, mar ne?

Sej vidiš, da še zmeri hodjo iz hoste in prejemajo velike borčevske pokojnine :P

pred 2 urami, BRANE pravi:

jaz pa mislim, da bo cena zaradi konkurence padla. vlada je pošteno in prou odločla.

Jest pa mislim, da svizec vse čokolade zavije in da je zemlja ploščata :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!