Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

Prav nič ne najedam. A navajaš stvari o katerih ti očitno ni glih najbolj jasno, pa čeprav si že cel lajf v privat podjetju. 

1x pišeš ko bojo lastniki znani, drugič da lastniki SO ZNANI  in gospodarji ne, potem v tretjem postu pišeš o tem da gospodar odkarta denarce za LASTNIŠTVO. Sam sebe demantiraš iz posta v post. 

in potem kot vedno odgovor, daj najedaj drugemu. Vedno znova me presenetiš. 

In prav v vsakem podjetju lahko prideš do lastnika. Tak da, tole je ena sama nebuloza, napisana kar nekaj na pamet. 

super, hvala, k si mi pojasnil. Si že kdaj delal v privat podjetju? Si poz6nal lastnika in gospodarja? Nisi...ma lej, hvala, tvoje informacije mi ful pomagajo..Si jih bom vzel k srcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

super, hvala, k si mi pojasnil. Si že kdaj delal v privat podjetju? Si poz6nal lastnika in gospodarja? Nisi...ma lej, hvala, tvoje informacije mi ful pomagajo..Si jih bom vzel k srcu.

a to je zdaj pomembno če sem delal v privat podjetju, da znaš ločiti med temi dvemi besedami? Če te že ravno zanima, sem in to v večih privat podjetjih. Nisi edini. 

A vprašal sem te po definiciji zgolj zaradi tega, ker si 1x trdil da ko bojo lastniki znani, potem da so lastniki znani, gospodarji ne in na koncu še da gospodar odkarta za lastništvo. Stari, to je totalno pomešano, zato me je zanimalo. In ne da bi te drkal, sam ti to takoj tko vzameš, se začneš branit in nič ne odgovoriš ko veš da si napačno napisal/razumel itd. 

In če mi postaviš vprašanje, ne odgovarjaj namesto mene. 

Da lahko odgovorim na tvoje drugo vprašanje, rabim najprej razlago lastnika in gospodarja. Sam verjetno je tak ne boš podal. 

 

 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

a to je zdaj pomembno če sem delal v privat podjetju, da znaš ločiti med temi dvemi besedami? Če te že ravno zanima, sem in to v večih privat podjetjih. Nisi edini. 

A vprašal sem te po definiciji zgolj zaradi tega, ker si 1x trdil da ko bojo lastniki znani, potem da so lastniki znani, gospodarji ne in na koncu še da gospodar odkarta za lastništvo. Stari, to je totalno pomešano, zato me je zanimalo. In ne da bi te drkal, sam ti to takoj tko vzameš, se začneš branit in nič ne odgovoriš ko veš da si napačno napisal/razumel itd. 

In če mi postaviš vprašanje, ne odgovarjaj namesto mene. 

Da lahko odgovorim na tvoje vprašanje, rabim najprej razlago lastnika in gospodarja. Sam verjetno je tak ne boš podal. 

 

 

ne rabim se branit, saj sem se ti zahvalil za nasvet. Kaj bi rad še milka čokolado?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

ne rabim se branit, saj sem se ti zahvalil za nasvet. Kaj bi rad še milka čokolado?

 

Ni potrebe, hvala. 

Me pa čudi, da za nekoga s takimi referencami kot si ti (bivši direktor podjetja), ne premore definicije nečesa, o čemer govori. Presenečaš. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, motozajebant pravi:

Ni potrebe, hvala. 

Me pa čudi, da za nekoga s takimi referencami kot si ti (bivši direktor podjetja), ne premore definicije nečesa, o čemer govori. Presenečaš. 

 

vidiš in pravkar si ugotovil razliko med lastnikom in gospodarjem, pa ti nisem rabil niti razlagati :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

Ja saj ... vsak delovni dan pride v Ljubljano cca 100.000 ljudi, jaz pa ne smem iz moje občine na izlet :dry:

ti maš fakin območje gibanja v krogu 250 000 folka tko da ne jamrej..

pred 8 urami, Kaldu pravi:

Žal te moram popraviti, vsi diplomanti Obramboslovja so dobili čin mlajši vodnik, če so bili v TO,  so lahko celo napredovali.

če so bili v TO ane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

vidiš in pravkar si ugotovil razliko med lastnikom in gospodarjem, pa ti nisem rabil niti razlagati :P

 

Potem tudi vemo kdo je gospodar v Petrolu in kdo lastnik? Al v primeru petrola se to ne more vedet. Oz da se ne bo kdo užaljen našel da slučajno kaj Petrol izpostavljam, NLB, Zav Triglav, NKBM, Telekom itd.

Ps1. Gospodar in lastnik je cisto komot tudi lahko ena oseba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Potem tudi vemo kdo je gospodar v Petrolu in kdo lastnik? Al v primeru petrola se to ne more vedet. Oz da se ne bo kdo užaljen našel da slučajno kaj Petrol izpostavljam, NLB, Zav Triglav, NKBM, Telekom itd.

Ps1. Gospodar in lastnik je cisto komot tudi lahko ena oseba. 

nimam odgovora. Daj, vzemi si ene dve uri, pa kar mal sam sebi repliciraj. Sej ti bo šlo, jest te podpiram :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

nimam odgovora. Daj, vzemi si ene dve uri, pa kar mal sam sebi repliciraj. Sej ti bo šlo, jest te podpiram :D

 

Da ti ostaneš brez odgovora... to je pa čudno. Praznik. Zate sem res verjel, da vse veš ;)

Smisla za cinizem ti sicer malo manjka, ampak ok... vzamem v zakup. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Da ti ostaneš brez odgovora... to je pa čudno. Praznik. Zate sem res verjel, da vse veš ;)

Smisla za cinizem ti sicer malo manjka, ampak ok... vzamem v zakup. 

 

in kaj bi spet rad? Milka čokolado? Praznuj dokler lahko :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

in kaj bi spet rad? Milka čokolado? Praznuj dokler lahko :P

 

Saj sem ti napisal, da ti cinizma primanjkuje ane? Za milko sem ti napisal da je ne potrebujem... ampak to ne gre očitno. 

Ajd, ne smetit teme, vladaj z vzorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Saj sem ti napisal, da ti cinizma primanjkuje ane? Za milko sem ti napisal da je ne potrebujem... ampak to ne gre očitno. 

Ajd, ne smetit teme, vladaj z vzorom.

JJ bi ti marsikaj povedal, kako se vlada. Jaz ti pač ne bom..zabavaj se mal sam. Jutri se ti spet posvetim :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam smo torej prišli, da se veselimo vrnitve Karla Erjavca?  "Odkar sem odšel iz politike, je vse narobe," je stanje v vmesnem času opisal Erjavec. Samovšečna izjava, ki daje vedeti, da se ob svoji vrnitvi vidi v nekakšni vlogi političnega Jamesa Bonda. Erjavec. Karl Erjavec.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/erjavec-karl-erjavec-357224 - www.zurnal24.si

:slap::lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

10. ZAKON O NALEZLJIVIH BOLEZNIH

59. člen

V Zakonu o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 – uradno prečiščeno besedilo, 49/20 – ZIUZEOP in 142/20) se v 57. členu za drugim odstavkom dodata nova tretji in četrti odstavek, ki se glasita:

»Kadar je dejanje iz 14. točke prejšnjega odstavka storjeno v času, ko je pristojni organ zaradi omejevanja razširjanja nalezljive bolezni prepovedal oziroma omejil zbiranje ljudi na javnih krajih, se kaznuje za prekršek posameznik z globo od 1.000 do 10.000 eurov.

Z globo od 1.500 do 15.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki javno poziva h kršitvi predpisov ali odredb s katerimi je pristojni organ zaradi omejevanja razširjanja nalezljive bolezni prepovedal oziroma omejil zbiranje ljudi na javnih krajih. Enako se za prekršek kaznuje tudi posameznik, ki organizira zbiranje ljudi na javnih krajih v nasprotju s predpisi ali odredbami, s katerimi je pristojni organ prepovedal oziroma omejil zbiranje ljudi na javnih krajih.«.

PKP6 predlog

Influencerje želijo utišati, vendar pa po spominu, noben ni javno pozival, ampak so imeli svoje mnenje in so predstavili osebno odločitev, da ne bodo nosili maska.

Oziroma se mi zdi da ni noben javnost rekel: "ne nosti mask, to je brezveze".

Citiraj
Občutek nemoči, ko gre za očitno zlorabo trenutne zdravstvene situacije v državi za uvajanje dodatne represije nad našimi državljani, je boleč.
Vlada v interventno zakonodajo ponovno podtika represivne določbe, s katerim želi utišati vsak glas, ki bo javno kritiziral njeno delovanje in ki bo pod vprašaj postavljal sposobnost njenega spopadanja z epidemijo. Globa v višini 15.000 EUR za vsakega, ki bo na družbenih omrežjih kritiziral in pod vprašaj postavljal proti korona ukrepe, je absolutno prekomeren in nesorazmeren ukrep. Namen takšnih kazni je ob padanju podpore tej vladi lahko zgolj in samo en - utišati vse, ki razmišljajo drugače kot vladajoča garnitura.
V Sloveniji je svoboda govora še vedno ustavna kategorija, ki bi jo morali tudi v času epidemije braniti z vsemi demokratičnimi orodji. Kaznovanje z vrtoglavo visokimi globami nekoga, ki "samo" izraža svoje legitimno mnenje, ga ob tem obtožiti, da zaradi svojega izražanja ogroža javno zdravje, je odraz družbe z neko drugačno družbeno ureditvijo. To ne pritiče naši Sloveniji, zato ta občutek nemoči še toliko bolj boli. ?
Foto: Matija Sušnik, DZ RS

Nope, še vedno lahko javno kritiziraš in se sprašuješ, če je vse v redu, ne smeš pa javno pozivati, da se naj kršijo predpisi.

Lep primer zavajanja s strani poslanke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Snečer pravi:

PKP6 predlog

Influencerje želijo utišati, vendar pa po spominu, noben ni javno pozival, ampak so imeli svoje mnenje in so predstavili osebno odločitev, da ne bodo nosili maska.

Oziroma se mi zdi da ni noben javnost rekel: "ne nosti mask, to je brezveze".

Nope, še vedno lahko javno kritiziraš in se sprašuješ, če je vse v redu, ne smeš pa javno pozivati, da se naj kršijo predpisi.

Lep primer zavajanja s strani poslanke.

Mah sej je brezveze karkoli lapat- čeprav lih jest največ. Sej si vidu, da nič ne dosežeš. Če imamo precednika vlade, ki ne samo, da je sum na koruptivnost, ampak je kar dejstvo, da je močno koruptiven, pa nihče nič ne naredi potem veš kje smo na balkanu, sploh v srcih je balkan.  Ne doseže se nič. Edino to, da se malo lažje počutiš, če pljuvaš, ob tem se pa zavedaš, da si nemočen proti kapitalu in koorporacijam, ki podmazuje vse, kar se pozmazat da. Vse.

Poslanka pa... ma iz istega korita jedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, skalar36 pravi:

Mah sej je brezveze karkoli lapat- čeprav lih jest največ. Sej si vidu, da nič ne dosežeš. Če imamo precednika vlade, ki ne samo, da je sum na koruptivnost, ampak je kar dejstvo, da je močno koruptiven, pa nihče nič ne naredi potem veš kje smo na balkanu, sploh v srcih je balkan.  Ne doseže se nič. Edino to, da se malo lažje počutiš, če pljuvaš, ob tem se pa zavedaš, da si nemočen proti kapitalu in koorporacijam, ki podmazuje vse, kar se pozmazat da. Vse.

Poslanka pa... ma iz istega korita jedo.

Politika in kapitalizem sta kot računalniška igrica. Z vsakim naslednjim nivojem se odprejo nove večje priložnosti.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Mah sej je brezveze karkoli lapat- čeprav lih jest največ. Sej si vidu, da nič ne dosežeš. Če imamo precednika vlade, ki ne samo, da je sum na koruptivnost, ampak je kar dejstvo, da je močno koruptiven, pa nihče nič ne naredi potem veš kje smo na balkanu, sploh v srcih je balkan.  Ne doseže se nič. Edino to, da se malo lažje počutiš, če pljuvaš, ob tem se pa zavedaš, da si nemočen proti kapitalu in koorporacijam, ki podmazuje vse, kar se pozmazat da. Vse.

Poslanka pa... ma iz istega korita jedo.

Prejšjna vlada Cerar, Šarec.... Vzor poštenosti in transparentnosti?

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Samo Jaz pravi:

Prejšjna vlada Cerar, Šarec.... Vzor poštenosti in transparentnosti?

 

pred 29 minutami, skalar36 pravi:

..ma iz istega korita jedo.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj sem gledal dokumentarec od banke HSBC, manipulacije, podkupovanje goljufanje, pranje denarja..itd. Se ga da najdit na YT-u. Ko enkrat vidiš kakšne vsote se vrtijo po takih velikih institucujah, ti je jasno, da kamot eno velje farmacevtsko podjetje, banka, naftni lobi... podkupi vse vlade, medije, sodišča po tej Evropi. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, skalar36 pravi:

Nekaj časa nazaj sem gledal dokumentarec od banke HSBC, manipulacije, podkupovanje goljufanje, pranje denarja..itd. Se ga da najdit na YT-u. Ko enkrat vidiš kakšne vsote se vrtijo po takih velikih institucujah, ti je jasno, da kamot eno velje farmacevtsko podjetje, banka, naftni lobi... podkupi vse vlade, medije, sodišča po tej Evropi. 

Sej to in zdaj se pripravlja nova lutka, Damjan P. v pozadini pa spet isti ljudje. 

Korel se vrača, zdaj bodo domu za ostarele pognali kot gobe po dežju, rešitelj. 

Jaz ga razumem 20 let je zalet in sapo nabiral?

FB_IMG_1606211495612.jpg

Popravljeno . Popravil Samo Jaz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!