Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

9 minutes ago, DAMI34 said:

jp, sama dobrota in premišljenost jih je :D

ps. popolnoma za vsakim še tako naivnim "dobrim" dejanjem stoji višji interes in kak stric. To sem se do sedaj že naučil. Če pa res kdo dela v dobro, ga pa tak al tak pojedo.

 

Mogoče je pa čas,da ustanovimo stranko MSS. :hmm: Nas pa že ne bojo je... strici iz ozadja. Evo,bodyguard je lahk kr Kmet. Jest bi mel finance čez,za ostalo se pa sami zmente.  :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

No, če se poizkušava izogniti šank debati v smislu, da vsi predvsem skrbijo za svojo rit....ni cisto tako.  Konec koncev tudi ti v sluzbi skrbiš najprej zase....delaš, spostujes delovnik, ne zamujas....in s tem  delaš tudi za firmo. 

Politiki najprej zastopajo interese, tako politicnih strank, iz katerih izhajajo, kot tudi lokalne interese in ne nazadnje interese lobijev, ki jih ali ustrezno nagrajujejo ali pa tudi drzijo za jajca.

Tisti, ki je predlagal npr. spremembo zakona o ZPIZu (npr ZPIZ-2) je to storil v zascito visine pokojnin, ki so padale od zacetka krize. Kaj je imel od tega??? Ne vem....je pa nam, ki smo par let pred " vpisom v DESUS", vsekakor prisparal kakega evro stotaka na mesecni ravni.

Ne vem, ce je politik - predlagatelj strozjega zakona o npr. varnosti v cestnem prometu imel pred ocmi predvsem  Borruta, kako kasira in sem mu smeji pri polnjenju proracuna, ampak je mogoce pogledal statisticne podatke  števila prometnih nesrec v dolocenem obdobju, stevilo zrtev, s tem povezane stroske.....itd....

Tako nekako jaz vidim politika....normalnega....konec koncev pa...imamo, kar smo/ste/so izvolili.

Tudi mene sem pa tja prešine ista misel. Ni čist vse slabo. Ampa se potem hitro opomnem, da politiki dobivajo odlično plače, neglede na to, ali delajo uspešno, ali neuspešno. Nimajo nikakaršne odgovornosti neglede na to, ali narod za katerega "skrbijo in jim pišejo usodo", trpi in slabo živi. Da na koncu mandata največkrat dobijo službe v podjetjih, katerim so pomagali z raznimi forami pridit do državnih ali drugih poslov s svojim političnim uplivom. Če ne drugod pa pristanejo na železnicah. Da še po končanju službe še dobivajo 6 mesecev plačo tako, kot jo delavec zasluži v 30 mesecih!!! ZASLUŽI Z DELOM! Levica se je drla, "poslance na minimalce" No, da jih slišim zdaj...

Kako spoštovat take ljudi? Jest jih ne morem!

Vem kugla, vem. Slovenščina 1! Zastopu pa verjetno boš... :jezik:

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, skalar36 pravi:

Levica se je drla, "poslance na minimalce" No, da jih slišim zdaj... 

Zdaj prosto po Lukec De La Luna vlagajo fse prihranke v nabavo delnic NLB. Da bo ostala slovenska, prej ko spet crkne in se preimenuje v NNLB.

 

p.s. Če kdo slučajno ne pozna te mojstrovine

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2018 ob 22:03, IZTOK pravi:

Me zanima, če bi predlagali enako če bi oni vladali ? Drugače pa bi bilo normalno, da vrnemo DDV na Evropsko povprečje..

 

Ob 1. 11. 2018 ob 22:43, Darko3g pravi:

No, evropsko povprečje je 21,46%. Ga vrnemo tja?

Med drugimi: Danska 25, Finska 24, Madžarska 27, Irska 23, Poljska 23, Portugalska 23, Švedska 25.

višina ddv je odvisna od tega , v kolikšnji meri želi država zaščititi potrošnika ali pa le-tega odvriti od nakupa..

pred 6 urami, Tedybear pravi:

No,  tovariša Zgubislava Jelinčića, Padalca ,(kodno ime kot sodelavec UDBE) tu citirati kot neko referenco "normalnega" politika, je mal smešno. Zmago je sicer brihtna oseba, razgledan, direkten, vcasih mal nasramen, ampak  vse njegovo delovanje v politiki v zadnjih letih je bilo usmerjeno predvsem v njegovo osebno korist.

Ne spomin se kakega drzavotvornega predloga ali akcije z njegove strani, ali s strani njegove stranke.

navedi enega "normalnega" poltika - s to trditvijo naj bi se vsi strinjali 100% ..

navedi enega politika , katerega delovanje ni nikakor , nikoli in nikdar usmerjeno v njegovo korist - s to trditvijo naj bi se vsi strinjali 100% ..

pred 2 urami, Tedybear pravi:

...ni cisto tako.  Konec koncev tudi ti v sluzbi skrbiš najprej zase....delaš, spostujes delovnik, ne zamujas....in s tem  delaš tudi za firmo. 

Tako nekako jaz vidim politika....normalnega....konec koncev pa...imamo, kar smo/ste/so izvolili.

meni ne morejo nadur poplačat - po zakonu..poslanci pa imajo zelooo lepe plače - pa dobivajo zraven še sejnine pa nevem kakšne dodatke..

politik normalen?  stari kaj s ti jedu dej še men..:lol1:

pred eno uro, Marcel-F pravi:

Mogoče je pa čas,da ustanovimo stranko MSS. :hmm: Nas pa že ne bojo je... strici iz ozadja. Evo,bodyguard je lahk kr Kmet. Jest bi mel finance čez,za ostalo se pa sami zmente.  :lol1:

finance bojo moje..ti si zadolžen za razplod / podmladek.. lako pa tud zamenjava sam bo mene hitr kap (uboga kap ja) ti boš pa ostal brez finančnega podmladka..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

jp, sama dobrota in premišljenost jih je :D

ps. popolnoma za vsakim še tako naivnim "dobrim" dejanjem stoji višji interes in kak stric. To sem se do sedaj že naučil. Če pa res kdo dela v dobro, ga pa tak al tak pojedo.

 

 

Paaaa...eni svoj job uzamejo resno. In vcasih se izcimi kej koristnega. Virant je bil ministr za javno upravo, in po vseh upravnih enotah so salterji dobili steklena vrata. Mala mala zadeva, k je spremenila ful. Ampak ja, tete za salterjem pa niso ble zadovolne. Zerjav je bil prometni minister. Uvedu je vinjete. Zmanjsal smrtnost za velk procent, motoristi smo dobili cenej cestnino, ampak spet,  dars ni bil srecn. Odpusceni mitnicarji niso bli srecni. Hrvati in taljani niso srecni......

bols skor nikol ni bols za cist vse. U nekem poprecju, pa je vse skup mal bols, a ni? 

Zanc sm narocu novo voznisko. V ponedeljek zjutraj na UE. V torek so ga imeli, so me poklicali, in sm ga brez tezav prevzel pri njih. 15 let nazaj bi se zdej setal med salterji, izpolnjeval obrazce in kupoval koleke. 

Zdi se mi da vse vlade povrst sepajo pr zdravstvu in infrastrukturi. A so tam lobiji tako neverjetno vplivni? Pa tud tam se vcasih mal premakne......ne vem. 

 

Skalar, eno je ce se menmo na forumu, bol med sabo, drugo pa de se nekateri grejo neke portale in novicarstvo, pa falijo skloni, narobe se sklanjajo imena, prevedejo samo tista imena mest ki jih poznajo, pa zemljepis so tud mel cvek....Vatli niso enaki. Ne smejo bit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno je bil “njegov” zujf amputacija zdrave roke, ampak....postopke je debirokratiziral. Nek malga dobrega je prslo tud od njega. Zato sm ga uporabil kot primer, da slepe kure ne povozi prav vsakic ko gre cez cesto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Marcel-F pravi:

Mogoče je pa čas,da ustanovimo stranko MSS. :hmm: Nas pa že ne bojo je... strici iz ozadja. Evo,bodyguard je lahk kr Kmet. Jest bi mel finance čez,za ostalo se pa sami zmente.  :lol1:

Bandelli bi lahko tudi kaj pomagal sedaj, ko bo prost :P

 

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Paaaa...eni svoj job uzamejo resno. In vcasih se izcimi kej koristnega. Virant je bil ministr za javno upravo, in po vseh upravnih enotah so salterji dobili steklena vrata. Mala mala zadeva, k je spremenila ful. Ampak ja, tete za salterjem pa niso ble zadovolne. Zerjav je bil prometni minister. Uvedu je vinjete. Zmanjsal smrtnost za velk procent, motoristi smo dobili cenej cestnino, ampak spet,  dars ni bil srecn. Odpusceni mitnicarji niso bli srecni. Hrvati in taljani niso srecni......

bols skor nikol ni bols za cist vse. U nekem poprecju, pa je vse skup mal bols, a ni? 

Zanc sm narocu novo voznisko. V ponedeljek zjutraj na UE. V torek so ga imeli, so me poklicali, in sm ga brez tezav prevzel pri njih. 15 let nazaj bi se zdej setal med salterji, izpolnjeval obrazce in kupoval koleke. 

Zdi se mi da vse vlade povrst sepajo pr zdravstvu in infrastrukturi. A so tam lobiji tako neverjetno vplivni? Pa tud tam se vcasih mal premakne......ne vem. 

 

Skalar, eno je ce se menmo na forumu, bol med sabo, drugo pa de se nekateri grejo neke portale in novicarstvo, pa falijo skloni, narobe se sklanjajo imena, prevedejo samo tista imena mest ki jih poznajo, pa zemljepis so tud mel cvek....Vatli niso enaki. Ne smejo bit. 

ta dobre, ki imajo možnost in željo in se trudijo kaj narediti pa požrejo, saj sem napisal. :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zanimivo, da ko prideš v nov kraj, da nimaš niti malo pojma, kakšni so kandidati in koga voliti. Zgleda bom letos izpustil volitve :) MSS bi volil, samo glede na to, da vidim kdo je še iz Domžal, ne bi imel moje podpore :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Arzen pravi:

Meni je zanimivo, da ko prideš v nov kraj, da nimaš niti malo pojma, kakšni so kandidati in koga voliti. Zgleda bom letos izpustil volitve :) MSS bi volil, samo glede na to, da vidim kdo je še iz Domžal, ne bi imel moje podpore :lol1:

migrant si :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, xtzs pravi:

a legalen:jezik:

legaln strup je šu legalno preko ljubljansko domžalske meje :huh:

razumem, če se preseliš .. ne poznaš politikov, sosedov, še jezik mu verjetno dela probleme, čeprav je vse pod slovensko vlado :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

migrant si :huh: 

:lol1:

pred 4 urami, xtzs pravi:

a legalen:jezik:

Brez papirjev ne gre :ras:

pred 3 urami, maus pravi:

legaln strup je šu legalno preko ljubljansko domžalske meje :huh:

razumem, če se preseliš .. ne poznaš politikov, sosedov, še jezik mu verjetno dela probleme, čeprav je vse pod slovensko vlado :huh: 

Seveda, kdo bi razumel gorenjce :cry: priseljence iz LJ vsaj razumem :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika je ena navadna kurba   :pos:., če da kaj od sebe je velika, če pa nič ne da je pa še večja.......:kva2:

OOO akterji so pa itak namazani z vsemi žavbami,  ja saj so v končni fazi......p o l i t i k i , mene najbolj moti "stara garnitura" :yawn:, ki je kar ukoreninjena tam v tistem parlamentu :kick-ass:, vedno iste face, sploh sds, nsl, desus, sls kljub svojim nekim hudim podmladkom :hmm:.... Jaja težko je spravit svinjo od polnega korita:yea1:...pa drugič več :lol1:.......

 

p.s.: MAUSI veš, da še vedno mislim nate :friend1:... si prevelik zalogaj, da bi te lahko tako hitro prežvečila :naughty:

          Bilo kuda MAUSI svuda    :bike:

 

 

Popravljeno . Popravil mojamiska
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, mojamiska pravi:

 

p.s.: MAUSI veš, da še vedno mislim nate :friend1:... si prevelik zalogaj, da bi te lahko tako hitro prežvečila :naughty:

          Bilo kuda MAUSI svuda    :bike:

 

 

spremlam tvoje nadalne poteze :P 

" prevelik" ..  kaj s tem misliš .. ta beseda mi nekako ni znana :lol1: 

politika je pa kurba ... kerga spola je beseda "politika" :? 

p.s.

hechec ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mausi  :010

no, da midva prav lepo razjasniva najprej mere :hmm:.... nikoli ne govorim o vizualni velikosti razen,

če je neka stvar zanimivo velika B).....

da je pa po slovnici politika ženskega spola, se potem avtomatsko seveda ve tudi, zakaj je toliko

izrabljena s strani moškega spola :jezik:.... ja saj vem, zdaj me pa boš vprašal, zakaj jo tudi ženske

izrabljajo, ja kaj jaz morem, so pač lezbijke :rolleyes:....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, mojamiska pravi:

mausi  :010

no, da midva prav lepo razjasniva najprej mere :hmm:....

najprej ti mojamiška razjasniva najprej spor okoli kave, katere mi še nisi plačala :hmm: 

sicer pa .. kar se tiče vlade in politiziranja, se popolnoma strinjam s teboj ... celo več ..  s pridrtitvijo ti pritrjujem :P

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...a se strnjaš, da o taki zadevi odloca ljudstvo, ceprav je jasno, da velika vecina Marakeske deklaracije ni in jo tudi ne bo ne prebrala, niti poznala?

In nihce nas ne bo prezr, nategnili bomo sami sebe.....ker bomo odlocali o stvari, o kateri mora odlocati stroka.

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tedybear pravi:

OK...a se strnjaš, da o taki zadevi odloca ljudstvo, ceprav je jasno, da velika vecina Marakeske deklaracije ni in jo tudi ne bo ne prebrala, niti poznala?

In nihce nas ne bo prezr, nategnili bomo sami sebe.....ker bomo odlocali o stvari, o kateri mora odlocati stroka.

 

In komu verjeti? Obe strani dajeta drugače informacije, same deklaracije pa ni v vpogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tedybear pravi:

OK...a se strnjaš, da o taki zadevi odloca ljudstvo, ceprav je jasno, da velika vecina Marakeske deklaracije ni in jo tudi ne bo ne prebrala, niti poznala?

In nihce nas ne bo prezr, nategnili bomo sami sebe.....ker bomo odlocali o stvari, o kateri mora odlocati stroka.

 

Saj obstaja prevod deklaracije in je vsakomur dosegljiv. "Stroka" lahko poda mnenje, žal pa ne bo nikoli konsenza in bodo nastale dolgotrajne in globoke posledice v družbi če se bo mnenje državljanov prezrlo. Sicer pa je ta referendum floskula, itak je prepozno, ga do podpisa ne moremo izvesti. V bistvu Janša sedaj izsiljuje nazaj z pritiskom na vlado in upa, da bodo pokleknili. Žalostno je edino, ker se ti politični obračuni dogajajo na naših plečih na nepremišljen način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!