Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 5 urami, Snečer pravi:

 tvoje poveličevanje kolaborantov in sramotenje OF je kaznivo dejanje pri nas in o tem pač tu ne boš pisal, ne na "spoštljiv" način, ne drugače

a ga lahko nehate citirat ? 

pred 5 urami, nejc74 pravi:

Ma smo pospravili domače izdajalce po drugi svetovni vojni podobno kot Francozi, Nizozemci, .... pa se še zdaj neki razburjate.*

niso pospravili.. če bi jih se sedaj nebi oglašali.. 

teoretična napaka je bika , da jim niso sodila vojaška sodiča po vojnih zakonih..

a glede na to , da so okupatorji brez sojenj pobijali zajete , ranjene in celo civilne talce se meni zdi to čisto enakovredno dejanje. 

pa še nekaj je potrebno vedeti .. ww2 takrat še ni bila končana.. torej so vse govorice o "povojnih pobojih" napačno formulirane.. (ajde da vidim odzive na ta stavek)..

pred 5 urami, Snečer pravi:

Kdo ti je tu grozil z resno grožnjo s smrtjo? Pač neprimerna komnikacija, enako kot verjetno pismo za Urško.

Tvoje podpiranje nevarne ideologije je nevarno in kaznivo. Sem te opozoril.

tukaj na forumu si lahko grozimo samo tisti , ki smo se spoznali fizično..  vse ostalo je virtuala..

pred 5 urami, Snečer pravi:

Ivan, kot sin domobranca, pač uporablja privržence domobranstva in RKC za svoj pohod na oblast.

In taki tipi so nevarni.

samo na papirjih.. dokazano da njegov papirnati domobranski oča takrat ob njegovem spočetju ni bil fizično prisoten ker je bil v zaporu.. zdej u grosupljama verjetna spočanejo djetke nja brjezmjadježnji njačjin (ni madeža sperme na rjuhci) .. sploh slaščičarji iz bivših jugo republjik so spljošnjo znjani po  čistjoči..

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Zanimivo. Sem rojen sredi 60ih in nikoli, res nikoli me nihče ni niti vprašal, se manj usmerjal / silil v partijo. Izjema je ŠRO Bileča, ker sem bil med najboljšimi v generaciji. 

:eek:  ..  pol si za naju z mausom ornk matori ..

pred 3 urami, MARE 65 pravi:

 Deliblatski peščari pa nikoli ni bilo govora o kaki partiji, ko sem šel v službo tudi nikoli...

poligon orešac ??

pred 2 urami, MARE 65 pravi:

Tvojega kapota so vedno vozili drugi...včasih strojevodje, danes pa šoferji mercedesov...

lahko bi se pisal senna..

pred 2 urami, ftp pravi:

Ja, delno res, no ja, do dobrih vozil je bilo zelo težko, zato pa si pa lažje prišel do stanovanja.

ok.. socialno ali kadrovsko stanovanje .. zdaj pa naj nama kdo razčoži kako priti v teh super časih do socialnega ali kadrovskega motorja..

pred 1 uro, Darko3g pravi:

 da smo v Jugi imeli nižji standard ker smo delali bistveno premalo, je pa bilo dosti manj socialnih razlik, in osnovne dobrine so bile dostopne vsem (šolanje, služba, zdravstvo, dopustovanje). Največja napaka socializma je bila, da smo se znebili individualne odgovornosti, kar je kasneje pripeljalo do tega, da smo dopustili, da sposobni prevladajo ne glede na moralo in poštenje.

mogoče ti ..  jaz ne .. med počitniškim delom sem delal v plastiki na dva šihta za strojem (za malco me je menjal šef /privatnik  , njegova žena ali sin) , naskednje leto delal za tekočim trakom v alko duplica in tako za povrhu po šihtu še z enim zaposlenim premetal 20 to steklenic s palet na kamion ..nato v srednji šoli praksa na terenu - gradnje s postavljenimi roki (je šel tudi naš majstr s svojim avtom poleg kombija na teren da smo potegnili čez šiht samo da je bilo narejeno - največkrat zato , ker se je kaj sfižilo nepredvideno) , naslednje leto v enem dnevu na roke razložili z zastave 168 litoželeznih bal (pripeljal rundo na cca vsako uro in pol )in jih prenesli do gradbenega dvigala na drugi  strani stavbe , zvozili po nadstropjih in spet po dva na roke znosili v kopalnice (nikol ne bom pozabil kako je zrezalo rokavice in roke)...  ko sem se zaposlil smo imeli normirano - če nisi izpolnil je bil tudi negativni procent.. zjutraj vstajal 5h 10min , fabrški bus in 6h30min delat.. enkrat sprejel na akord  se je delalp šp rednem šihtu skoraj 2 meseca do takrat , ko sem še lahko prišel pravočasno na zadnji bus ljubljana - kamnik ..

nato delal kot vzdrževalec na 3 šihte ..prerazporejen na plastiko - ne vem kako bi se reklo koliko šihtov ..ko sem bil dopoldne sem delal še soboto in nedeljo 6h-18h ..ko sem bil nočna sem delal še sob-ned in ned-pon 18h do 6h.. enkrat delal nočno pet-sob 22-6 , smena v sob ne pride z dopusta zbolel doma na štajerskem.. šel domov v pon ob 6h.. ob 14h sem bil nazaj na svoji redni popoldanski smeni..

pa še kaj bi lahko napisal o kasnejšem delu pri privatniku pa se mi ne da več.. 

ampak nekaj te prosim . in ostale - govorte za sebe ne v imenu drugih..

pred 1 uro, Darko3g pravi:

Zgodovina ima eno varianto in več razlag, zakaj se je to zgodilo (domobranci pravijo, da so se borili proti gošarjem, ki so plenili kmetije in pobijali zavedne Slovence in da so lahko prišli do orožja le pri okupatorju, drugi pa, da so bili proti komunizmu, ker jim je cerkev- župnik - tako naročila in so se zato spajdašili z okupatorjem). Vsaka razlaga ima nekaj lukenj.

zgodovina ima eno dejstvo .. in več razlag.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

niso pospravili.. če bi jih se sedaj nebi oglašali.. 

teoretična napaka je bika , da jim niso sodila vojaška sodiča po vojnih zakonih..

a glede na to , da so okupatorji brez sojenj pobijali zajete , ranjene in celo civilne talce se meni zdi to čisto enakovredno dejanje. 

pa še nekaj je potrebno vedeti .. ww2 takrat še ni bila končana.. torej so vse govorice o "povojnih pobojih" napačno formulirane.. (ajde da vidim odzive na ta stavek)..

 

samo na papirjih.. dokazano da njegov papirnati domobranski oča takrat ob njegovem spočetju ni bil fizično prisoten ker je bil v zaporu.. zdej u grosupljama verjetna spočanejo djetke nja brjezmjadježnji njačjin (ni madeža sperme na rjuhci) .. sploh slaščičarji iz bivših jugo republjik so spljošnjo znjani po  čistjoči..

 

:worship:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, bladerunner pravi:

Nikjer na svetu se ne cedita med in mleko. Je pa neizpodbitno dejstvo, da je življenjski standard ljudi v ZDA med najvišjimi na tem planetu. V vsaki državi so pomanjkljivosti in nekaj dobrega. Tega ne zanikam. Obstajajo pa države, ki v razvoju in standardu zelo prekašajo ostale. In med te sodijo tudi ZDA. Poznam življenje v ZDA, kot svoj žep.

Lahko ti samo rečem, da je življenje v zda ena sama beda, če nisi bogataš. 

Bog ne daj da zboliš za hudo boleznijo. 

Bankrotirajo pri zgoraj omenjenem tudi povprečno situirani. 

Da ne grem globlje... 8urni delavnik bi bil za njih raj... 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bodi vesel v naši prelepi deželici...

Zanimivo je zgolj dejstvo, da se je proti Superligi izrekla praktično vsa evropska politika, tudi kontroverzni Viktor Orban, edini ki naj bi še vedno podpirali to tekmovanje, smo zgolj Slovenci.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, MARE 65 pravi:

Pa bodi vesel v naši prelepi deželici...

Zanimivo je zgolj dejstvo, da se je proti Superligi izrekla praktično vsa evropska politika, tudi kontroverzni Viktor Orban, edini ki naj bi še vedno podpirali to tekmovanje, smo zgolj Slovenci.

 

Ojla, majstr....

Ne podpira tudi NZS. Podpira pa ligo JJ in to samo iz principa, da nagaja Čeferinu.  JJ ni enako Slovenci. Kvečjemu 25% in še to tistih, ki pridejo  na volišča.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Tedybear pravi:

Eden blažjih komentarjev na OrbaNova24 glede danasnjega protesta v prestolnici. Poudarjam...blažji

 

To so poblazneli kvazi kulturniki, ritopiki, potomci komunističnih morilcev in LGBT porivalci. Boris A. Novak je pa itak notorični bebec, kot tudi Živa Vidmar.

  • to je njihov skrajni domet. In argumentiranje na nivoju twitota.

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 14 urami, MARE 65 pravi:

    Saj to je tudi glavni razlog zakaj se sploh pregovarjam tukaj, ne opevam bivšo jugo še najmanj komuniste, to je bil pač en del mojega življenja, bilo nam je super, skromno, zabavno, polno idej...in kar je bilo bistveno spoštovanje ljudi.

    Današnja vlada desna vedno bolj kot leva spodbuja samo sovraštvo, nestrpnost, z naftalina vlečejo že davno preživete zadeve in kregajo ljudi med sabo, brez vsakega rešpekta in spoštovanja do ljudi, ki jih plačujejo...v glavnem za bruhat...

    kot si omenil zgoraj, pa mi gre najbolj na kurac ravno vzvišeni cinik naš veliki kapo, ki je žal tak že od rojstva.

    še dodam, ponosni smo bili da smo Jugoslovani.

    Sedaj smo pa samo ponosno skregani. Od vse bande ki se se že leta in leta vrti in zamenjuje stolčke na oblasti.

    pred 14 urami, bladerunner pravi:

    Jaz današnji praznik priznavam, ga pa ne spoštujem iz mnogih razlogov, zato na ta dan ne izobešam zastave. 

    pa bi ga moral. Primarno je to dan OF. Kdo vse je sestavljal OF, preden je partija v borbi za oblast izbrisala ostale?

     

    • Všeč mi je 3
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Bi dal @bladerunner-ju dukumentarec iz ZDA, kjer delovni ljudje, ki delajo po 2 službi, stanujejo v avtih na ulici, ampak vem, da ge ne bo pogledal. Amerika je beda, kaže se samo tistih 20-30% ljudi, ki imajo denar, ostalih 70-80, so pa reveži, ki delajo po cele dneve za drobiž. Barakarska naselja, avtodomi na parkiriščih... tega v Slo ni. Bo pa še lahko, če bomo imeli napačno predstavo prihodnosti.

    Svoboda in varnost kot jo imamo v Sloveniji, je neprecenljiva in redka v Ameriki, tudi po drugih predelih sveta. Tega nam ni zrihtala SDS ampak neka druga stran.

    Če smo že pri zgodovini, sporočilo bivše juge-Bratstvo in enonost. Proti razdeljevanju, hujskanju, obtoževanju in vlačenje svoje verzije zgodovine... grem kuj nazaj v bivšo jugo.

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 17 urami, bladerunner pravi:

    Tudi Mitja Ferenc, Jože Možina, Jože Dežman in drugi, so diplomirani zgodovinarji z doktorskim nazivom, pa zgodovino tolmačijo drugače od tebe, Pierazzija, Repeta in še koga. Nisi edini v tej stroki. In stroka je razdeljena glede naše polpretekle zgodovine. 

    Navedeni zgodovinarji so pač začeli popravljati zgodovino po želji JJ-ja. Veliko njihovih trditev je že dokazano ovrženih, ampak koga to zanima?

    Zakaj se moramo sploh ukvarjati z zgodovino. Cel svet je to prepustil zgodovini in gleda naprej. Le mi se moramo stalno grdo gledati, ker nočemo vedeti, kdo je zmagal 2.vojno. Vse to je le fama, da lahko nekateri politiki nemoteno dosegajo svoje ekonomske cilje. Seveda financirajo novodobne zgodovinarje in njihove inštitute, da nas ti še bolj skregajo. Verjemi, ko kamere ugasnejo se nam vsem smejijo. Tudi tebi!

    Če vlada ne pozna zgodovine, ji pač ni pomoči. Narediti spominsko slovesnost ob dnevu OF na grobu TIGR-ovca, sprevrženo. Žalostno je, da predsednik države kot Primorec ne pozna zgodovine(ali je pa noče). Tako bolestno sovraštvo do zgodovine države bi morali prepoznati tudi največji verniki JJ-a. Razen če niso z IQ na nivoju števila prstov ene roke.

     

    Aja, TIGR-ovce spoštujem, le da nimajo veze z OF.

      

      

    • Hvala 2
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 8 urami, Kmet2 pravi:

    Lahko ti samo rečem, da je življenje v zda ena sama beda, če nisi bogataš. 

    Bog ne daj da zboliš za hudo boleznijo. 

    Bankrotirajo pri zgoraj omenjenem tudi povprečno situirani. 

    Da ne grem globlje... 8urni delavnik bi bil za njih raj... 

    Lp

    Tudi vozijo slabo. :)

     

    • Haha 2
    • Šokiran 1
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Tud pri nas je tako. Ravno včeraj v mengšu en pripeljal  kontra... še dobro da sta dva pasova za vključevanje.. pa da ne bo kdo mislil da ni šel rikverc nazaj v rondo..majkemi .. je sedela zraven..

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 37 minutami, thumper pravi:

    Tud pri nas je tako. Ravno včeraj v mengšu en pripeljal  kontra... še dobro da sta dva pasova za vključevanje.. pa da ne bo kdo mislil da ni šel rikverc nazaj v rondo..majkemi .. je sedela zraven..

    Tam pri vas je veliko prometnih težav?

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 11 urami, Snečer pravi:

    Tam pri vas je veliko prometnih težav?

    seveda.. ogromno ljudi se vozi  dnevno v službo iz "prekotrojanskih" regij v osrednjeslovensko.. glede na njihov splošni odpor na to regijo jim seveda ni dano se prilagoditi prometnim tokovom in ureditvam v tej regiji .. nekaj je tudi neznanja in pomanjkanja vozniških izkušenj v tem okolju in dinamiki na cestah .. ker po tej regiji opravijo manjše število km kot v svojih seveda sam vpliv vozne dinamike v osrednjeslovenski regiji ne more prevladati tistega vpliva iz njihovih regij .. pa še sam odpor do te regije - same zagrenjene face verjetno že zjutraj ko pride do avta.. in telefoni saj odidejo od doma prej kot gredo otroci v šolo , v sedanjih časih pa sploh treba poklicat kaj so si froci pripravili za zajtrk.. zelene luči na semaforjih se prižigajo a pač delujejo samo zato , ker jih je vklopil avtomat .. vpliva na voznike nobenega ..

    • Haha 3
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Dejansko sploh ni smešno.. 

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Ob 28. 4. 2021 ob 7:53, Kmet2 pravi:

    Lahko ti samo rečem, da je življenje v zda ena sama beda, če nisi bogataš. 

    Bog ne daj da zboliš za hudo boleznijo. 

    Bankrotirajo pri zgoraj omenjenem tudi povprečno situirani. 

    Da ne grem globlje... 8urni delavnik bi bil za njih raj... 

    Lp

    Bil nekajkrat v ZDA. Tolk #hillbillyjev" kot v ZDA nisem srečal nikjer. Totalno neragledan folk, ki misli, da so boga za jajca prjel, ker so Američani. Ne vsi, sem spoznal tud ful kul folk, ampak velika večina.

    • Všeč mi je 3
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    V francoščini ni naš veliki maršal twito nič boljši kot v angleščini....

    May be a Twitter screenshot of 1 oseba in besedilo, ki pravi »Janez Janša @JJansaSDS tikanje, resno? Merci @EmmanuelMacron pour généreuse hospitalité. Nous avons awons redit combien étaient fortes les relation'entre la Slovénie et la France et confirmé que nous ouvrerons ensemble étroitement pendant noxs deux présidences du Conseil qui se suivent.«

    Le Maréchal Twitto zdaj tudi v francoščini. Staro sabljo Macrona je kar lepo tikal.
    V nadaljevanju je "predsednik, če pride prav" pobrkljal ednino in množino (la relation ali les relations?), ni se mogel prav odločiti, ali bosta z Macronom skupaj kaj delala (œuvrer) ali odpirala (ouvrir), in sklenil z zvezo "mi predsedovanji" namesto "naši predsedovanji".
    Res pa nam je prihranjeno vsaj to, da bi skozi Google Translate spustil, da sta z Macronom "skupaj pasla krave", kar bi sicer pojasnilo tikanje.

    Pravopis in bonton sta od vraga, ni kaj. Ne morete vendar od človeka, ki se igra predsedovanje Sveta EU, kar tako pričakovati, da bi obvladal tako specializirane veščine ali da bi poslušal ljudi, ki jih obvladajo.

    (Prevod - z zvezdico so označeni prevedki analiziranih zdrsov: Hvala, Emmanuel Macron, za tvoje* velikodušno gostoljubje. Ponovno sva povedala, kako močni so odnos* med Slovenijo in Francijo, in potrdila, da bova tesno sodovala* med mi* predsedovanjema Svetu, ki sledita.)

     

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    men je žalostno, da nima nit enga lingvista zraun, al pa se ta boji korekcije povedat..bljak

    • Všeč mi je 2
    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    pred 5 urami, schwantz pravi:

    Z ĐejĐejem bi imel težave tudi Čak Noris. 

    ?‍♂️

    ma jok, on bi nateru njegovo mamo, da abortira. Problem solved! ?

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    On 4/27/2021 at 11:16 PM, thumper said:

    naslednje leto v enem dnevu na roke razložili z zastave 168 litoželeznih bal (pripeljal rundo na cca vsako uro in pol )in jih prenesli do gradbenega dvigala na drugi  strani stavbe , zvozili po nadstropjih in spet po dva na roke znosili v kopalnice

    Tole je zelo natanča definicija premalo dela. To je to. Ti in sodelavci ste garli k črna žvina, u resnici pa ste samo razložili kamjon. Če bi vse na enkat prpelal velik kamjon, in bi razložili z viličarjem bi nardili več in prej. Če bi meli orodje, bi nardili prej. N kratko, ni važno kolk se gara, ampak kolk je na konc dneva narjeno. Juga je bla revna z orodjem in stroji. Zelo revna. Zato se je nardilo manj kot okrog, z večjim človeškim davkom. 

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    s tem ministrom sem se tut jaz vedno strinjal :P

    43402248.jpg.f053d952757a5f2d33f754ab8e52c460.jpg

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

      Ob 27. 4. 2021 ob 23:16, thumper pravi:

    naslednje leto v enem dnevu na roke razložili z zastave 168 litoželeznih bal (pripeljal rundo na cca vsako uro in pol )in jih prenesli do gradbenega dvigala na drugi  strani stavbe , zvozili po nadstropjih in spet po dva na roke znosili v kopalnice

    -------

    Tole je zelo natanča definicija premalo dela. To je to. Ti in sodelavci ste garli k črna žvina, u resnici pa ste samo razložili kamjon. Če bi vse na enkat prpelal velik kamjon, in bi razložili z viličarjem bi nardili več in prej. Če bi meli orodje, bi nardili prej. N kratko, ni važno kolk se gara, ampak kolk je na konc dneva narjeno. Juga je bla revna z orodjem in stroji. Zelo revna. Zato se je nardilo manj kot okrog, z večjim človeškim davkom. 

    --------

    O tem piše tudi Miha Mazzini. Pri nas bolj cenimo sámo delo kot pa učinek, zato tudi gledamo, koliko časa so ljudje v službi, ne pa koliko so naredili v tem času.

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Ob 1. 5. 2021 ob 9:20, Kugelschreiber pravi:

    Tole je zelo natanča definicija premalo dela. To je to. Ti in sodelavci ste garli k črna žvina, u resnici pa ste samo razložili kamjon. Če bi vse na enkat prpelal velik kamjon, in bi razložili z viličarjem bi nardili več in prej. Če bi meli orodje, bi nardili prej.

    Ajd ne seri .. nivo dovoza za kamionček je bil 6m višji kot vstop v klet stavbe.. sam dovoz ni dovoljeval težjih vozil, širina dovoza pa je bila dober meter širša od kamiončka -posledično ni bilo postora za viličarja.glavnega gradbenega dvigala ni bilo več ker se je tretja gradbena faza zaključila.. in ja s šleparja na kamionček so prekladali z viličarjem..

    A ima še kdo kašno "produktivno" misel o neproduktivnosti?

    Povezava do komentarja
    Delite na drugih straneh

    Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

    Za objavljanje se morate najprej registrirati

    Ustvarite račun

    Registrirajte se! To je zelo enostavno!

    Registriraj nov račun

    Prijava

    Že imate račun? Prijavite se tukaj.

    Vpišite se
    • Zadnji brskalci   0 članov

      • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
    ×
    ×
    • Ustvari novo...

    Pomembne informacije

    Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!