Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

2 hours ago, thumper said:

Ajd ne seri .. nivo dovoza za kamionček je bil 6m višji kot vstop v klet stavbe.. sam dovoz ni dovoljeval težjih vozil, širina dovoza pa je bila dober meter širša od kamiončka -posledično ni bilo postora za viličarja.glavnega gradbenega dvigala ni bilo več ker se je tretja gradbena faza zaključila.. in ja s šleparja na kamionček so prekladali z viličarjem..

A ima še kdo kašno "produktivno" misel o neproduktivnosti?

Super. Še enkat.  Zgaran folk je znak neučinkovite družbe. Garanje ni delo. Garanje ni učinkovito. Splača se samo če so ljudje poceni. Če se pa pol zatikaš na ta tvoj točno določen primer, ste pa fizikalci s svojim hrbtom plačevali slabe, neučinkovite projektante.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bullshit...

Če bi pri nas normirali vse tiste, ki se pasejo po javni upravi in ostalih javnih službah, bi bilo za gospodarstvo dosti bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj se je potem toliko naredilo brez primernega orodja ( nekaj orodja še izumili niso do takrat) sedaj pa traja pa traja pa bager pri bagerju pa traja u pičkumaternu pa trije aneksi pa še garancije ne preživi, aja šef pa fajn živi to pa:devil:

Mater me takole pogreje , kako sedaj znamo , malo poglejte v katerem času so projekte končali v času Jugoslavije pa ni treba Jugoslavije za primer je lahko Nemčija in  njihovi projekti ,naši zdomci,pa so  in še vedno vse povedali kako pa kaj, pa razen nemške plače po treh pirih+al pa kakem litru vina ko je prišla resnica na dan ni ostalo veliko nemčije še manj od onih ,ki so šli preko velike luže, razen enega od naše žlahte ,ki mu je ratalo  so se ostali vsi poklapani vrnili domov( na stroške žlahte) pa bili naprej tiho kot miši le zakaj ,če se pa prinas ni nič delalo.

Ja tudi voluharji(brezdelneži so bili vmes ) samo toliko kot jih je danes v slavni javni upravi pa niti slučajno:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ravno danes sva se z očetom peljala po cestah ,ki jih do sedemdesetih let prejšnjega stoletja enostavno ni bilo, naredila jih je gozdna uprava  z pomočjo domačinov  takorekoč gradoč-usput in še danes služijo namenu  tamle doli v kraju Letuš pa samo obnavljajo most in delajo dva krožišča, bo pa celo leto trajalo pa še pohvalijo se kk fajn jim gre ,me je srat pritisnilo ,ko so zaprli cesto na mostu pa Suljo na kramp puli tlakovce(granitne kocke) ven zraven pa bagerjev za kakmiljon evrov, pa gdo tu jebe koga v glavo:devil:

Popravljeno . Popravil Mavti
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno danes je obletnica prihoda prvega vlaka v Maribor  pa še enajst let je trajalo ,da je prišel do Trsta pa s takratno tehnologijo bomo videli sedaj ta čudežni drugi tir:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, Mavti said:

Le zakaj se je potem toliko naredilo brez primernega orodja ( nekaj orodja še izumili niso do takrat) sedaj pa traja pa traja pa bager pri bagerju pa traja u pičkumaternu pa trije aneksi pa še garancije ne preživi, aja šef pa fajn živi to pa:devil:

Pa sej ne pravim de je zdej pr nas vse tako kot mora bit. Res ni. Zakaj? Ker je mit o pridnih marljivih in postenih slovencih le mit. Pa ker se je razlika v orodju/znanju zmanjsala, ni izginila. Do lani sem na tedenski bazi gledal kako Taljani posodabljajo/dograjujejo AC Palmanova Benetke in kako pr nas  20km med ajdovsno in vogrskim  rihtajo 2 leti s stanimi zastoji.....ne vem, bi jokal al se smejal. Morda razliko med nami in normalnim svetom Najleps vidumo v gradnji druge cevi karavank. Zato se zmer nismo na podobnem BDP/na glavo. Ampak ja, v jugi se je delalo pa hodilo na dopust. Vse je blo jollygood. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Do lani sem na tedenski bazi gledal kako Taljani posodabljajo/dograjujejo AC Palmanova Benetke in kako pr nas  20km med ajdovsno in vogrskim  rihtajo 2 leti s stanimi zastoji.....

vse kar delajo je preveč .. res pa je, da pri italjanih tudi kakšen most dol pade ... sem pa ke ;)

če bi se po Sicilijo vozu, bi vidu, kako grozne avtoceste imajo, ker so jih vse delale družbe s sumljivim kapitalom ?

to da se je pa v jugi hodilo na dopust, ti dam pa prav :P 

pa tudi ne spomnim se, da je bil kakšen penzioner lačen in da ni imel za stroške :dry: 

pa ne govorim, da je ta vlada kriva... to je 30 let slovenske Švice in marljivega dela marljivih ljudi, ki so marljivi najbolj na celem svetu :P 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, maus said:

vse kar delajo je preveč .. res pa je, da pri italjanih tudi kakšen most dol pade ... sem pa ke ;)

če bi se po Sicilijo vozu, bi vidu, kako grozne avtoceste imajo, ker so jih vse delale družbe s sumljivim kapitalom ?

to da se je pa v jugi hodilo na dopust, ti dam pa prav :P 

pa tudi ne spomnim se, da je bil kakšen penzioner lačen in da ni imel za stroške :dry: 

pa ne govorim, da je ta vlada kriva... to je 30 let slovenske Švice in marljivega dela marljivih ljudi, ki so marljivi najbolj na celem svetu :P 

 

Pr nas pa s stropa leti.  Pa skoz tunele se drifta.  Pa cez ograjo komot prkucne....mim Firenz pejd po novi. Pr nas? Leta 2400 bi nehali anekse printat.  Jug italije je mafia. Ok. Pa naš izgovor? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

  Jug italije je mafia. Ok. Pa naš izgovor? 

Center Slo je mafija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pr nas pa s stropa leti.  Pa skoz tunele se drifta.  Pa cez ograjo komot prkucne....mim Firenz pejd po novi. Pr nas? Leta 2400 bi nehali anekse printat.  Jug italije je mafia. Ok. Pa naš izgovor? 

nimam ga in če bi bilo po moje večina aneksov ne bi bilo... je pa res, da sami postopki izbire potekajo do dveh let in v tem času se seveda material in ostale storitve podražijo in s tem tudi vrednost projekta, za padle strope in za marsikateri odsek so vnovčenea finančna zavarovanja za garancijsko dobo, kaj ko teh podjetij ni več ...  res pa je, da se do Milana še nisem peljal, ne da bi bila kje zapora in kolona ... pa skozi Avstrijo tudi ne ... ne proti severu, ne proti vzhodu Avstrije ...

še 4,5 pa pol do penzije :ras: 

 

p.s.

verjetno ti ne bi sprejel službe v državni ali javni službi za 1.500 € neto na mesec ... iz principa, kajne :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 4. 2021 ob 9:42, MARE 65 pravi:

Pa bodi vesel v naši prelepi deželici...

Zanimivo je zgolj dejstvo, da se je proti Superligi izrekla praktično vsa evropska politika, tudi kontroverzni Viktor Orban, edini ki naj bi še vedno podpirali to tekmovanje, smo zgolj Slovenci.

 

in navijači reala iz smradida...

Ob 28. 4. 2021 ob 20:15, Snečer pravi:

Tam pri vas je veliko prometnih težav?

drži. ko je bilo delo od doma, je vse štimalo. Zdaj pa je zopet katastrofa. Danes namesto 17 minut, sem do službe rabil jebenih 66minut... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, maus said:

nimam ga in če bi bilo po moje večina aneksov ne bi bilo... je pa res, da sami postopki izbire potekajo do dveh let in v tem času se seveda material in ostale storitve podražijo in s tem tudi vrednost projekta, za padle strope in za marsikateri odsek so vnovčenea finančna zavarovanja za garancijsko dobo, kaj ko teh podjetij ni več ...  res pa je, da se do Milana še nisem peljal, ne da bi bila kje zapora in kolona ... pa skozi Avstrijo tudi ne ... ne proti severu, ne proti vzhodu Avstrije ...

še 4,5 pa pol do penzije :ras: 

 

p.s.

verjetno ti ne bi sprejel službe v državni ali javni službi za 1.500 € neto na mesec ... iz principa, kajne :P 

Sej ne kurtsam tebe.  Nit DARS-a. DARS je pac nek podalsk politike. Precrpalisce denarja, brez neposredne vpletenosti voljenih volov. 

kar se JU tice, bi! Bi me pa mogli dobro placat za tako slabo delo kot ga gledam okrog in okrog. 

32 minutes ago, maus said:

res pa je, da se do Milana

Verjamem. Verjetno si obtical ze na Brezovci.  Od 2009 do danes AC LJ ni bla prekopana 1 leto.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sej ne kurtsam tebe.  Nit DARS-a. DARS je pac nek podalsk politike. Precrpalisce denarja, brez neposredne vpletenosti voljenih volov. 

kar se JU tice, bi! Bi me pa mogli dobro placat za tako slabo delo kot ga gledam okrog in okrog. 

Verjamem. Verjetno si obtical ze na Brezovci.  Od 2009 do danes AC LJ ni bla prekopana 1 leto.  

sj vem, da ne leti name, saj sem le kolešček v velikem mehanizmu, pa vendarle ni tako slabo, kot se prikazuje in zaposleni smo/so velikokrat po nedolžnem obsojani in skurcani, čeprav le opravljajo svoje delo in to velikokrat zelo predano ... pa naj bo to v elektro, cestni, železniški in še kaki infrastrukturi, prav tako v zdravstvu, policiji in gasilstvu ;) 

tudi prodajalka v veletrgovini ni kriva, če se je vse podražilo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

sj vem, da ne leti name, saj sem le kolešček v velikem mehanizmu, pa vendarle ni tako slabo, kot se prikazuje in zaposleni smo/so velikokrat po nedolžnem obsojani in skurcani, čeprav le opravljajo svoje delo in to velikokrat zelo predano ... pa naj bo to v elektro, cestni, železniški in še kaki infrastrukturi, prav tako v zdravstvu, policiji in gasilstvu ;) 

tudi prodajalka v veletrgovini ni kriva, če se je vse podražilo 

beseda infrastruktura v povezavi z državnimi podjetji (ja državnimi as mislu da ste privat :P ) je sinonim za kontrolo denarnega pretoka v res privat ali politične žepe.

Je bilo in je...

in ne, zaposleni niso nič krivi za mahinacije, ki se jih gredo na vrhu. Ampak vedno se vlada na način da kontroliraš denar. Tudi komu ga boš dal, da bo tiho al pa da bo kaj storil kar mu naročiš. Pa to ne mislim na zaposlene, ampak podjetja, kjer se vrti denar. Kdor kontrolira denar kontrolira vse. Tut nastavljene šefe tega podjetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veš kok je šele privat podjetij (res privat) ki nudijo delovna mesta, za 1/3vrednosti JU. Če mate jajca se tam prjavite :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

a veš kok je šele privat podjetij (res privat) ki nudijo delovna mesta, za 1/3vrednosti JU. Če mate jajca se tam prjavite :P

 

ampak.. tam moraš delat ... v državni ali javni upravi pa ni treba .. samo TRR pustiš na kadrovski, pol pa če si tam ali ne, nakazujejo ... :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ampak.. tam moraš delat ... v državni ali javni upravi pa ni treba .. samo TRR pustiš na kadrovski, pol pa če si tam ali ne, nakazujejo ... :P 

 

to si UKC mislu, ortopede? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 5. 2021 ob 19:37, Kugelschreiber pravi:

Super. Še enkat.  Zgaran folk je znak neučinkovite družbe. Garanje ni delo. Garanje ni učinkovito. Splača se samo če so ljudje poceni. Če se pa pol zatikaš na ta tvoj točno določen primer, ste pa fizikalci s svojim hrbtom plačevali slabe, neučinkovite projektante.  

smo bili krepko plačani za opravljeno prekomerno delo.. 

dandanes se to ne splača ker ti dajo +30% ali pa koristi uro za uro..

pred 22 urami, Kugelschreiber pravi:

Pa sej ne pravim de je zdej pr nas vse tako kot mora bit. Res ni. Zakaj? Ker je mit o pridnih marljivih in postenih slovencih le mit. Pa ker se je razlika v orodju/znanju zmanjsala, ni izginila.

ne bom zapenjal..samo kje si ti s fakultetno izobrazbo sedaj? a dobiš 1800 e neto ven? neglede na to kakšno delo opravljaš? 

pred 9 urami, motozajebant pravi:

drži. ko je bilo delo od doma, je vse štimalo. Zdaj pa je zopet katastrofa. Danes namesto 17 minut, sem do službe rabil jebenih 66minut... 

ni čudno če ste se vsi iz javne uprave pa bankirji in nepremičninarji spet začel vozit na šiht pa pol prometa ustvarite po telefonu med voćnjo na šiht in nauaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, thumper said:

smo bili krepko plačani za opravljeno prekomerno delo.. 

dandanes se to ne splača ker ti dajo +30% ali pa koristi uro za uro..

ne bom zapenjal..samo kje si ti s fakultetno izobrazbo sedaj? a dobiš 1800 e neto ven? neglede na to kakšno delo opravljaš? 

Thump, oprosti, sploh ne stekam kaj mi probas povedat. Razumem napisane besede, ma ne najdem nobenga smisla. Vikend bo lep. Gremo na brezalko pivo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

smo bili krepko plačani za opravljeno prekomerno delo.. 

dandanes se to ne splača ker ti dajo +30% ali pa koristi uro za uro..

ne bom zapenjal..samo kje si ti s fakultetno izobrazbo sedaj? a dobiš 1800 e neto ven? neglede na to kakšno delo opravljaš? 

ni čudno če ste se vsi iz javne uprave pa bankirji in nepremičninarji spet začel vozit na šiht pa pol prometa ustvarite po telefonu med voćnjo na šiht in nauaj..

Nevem zakaj posplošuješ. Jaz sem od doma delal od lanskega marca vse skupaj ene 2 tedna, to je pa to. 

In mpji sodelavci (katerim delovni proces to omogoča), še vedno delajo od doma...tak da kar se tiče bankirjev, ni prav nič več le teh na cesti...

Ne na pamet no... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Thump, oprosti, sploh ne stekam kaj mi probas povedat. Razumem napisane besede, ma ne najdem nobenga smisla. Vikend bo lep. Gremo na brezalko pivo. 

zato ker vsi tako na splošno dajete v nič čase 10 ali več let pred vašim osebnim štetjem.. neproduktivnost ? danes če zmanjka elektrike za cel šiht se pač ne reže jeklenih cevi cel šiht .. včasih smo odložil fleksarco pa vzel ročno žago .. in je bila produktivnost tisti šiht nekajkrat večja kot danes z mašino ...

toliko zaostankov pri gradnjah kot jih je danes jaz v tistih časih ne pomnim..

v študentskem naselju v rožni dolini je bilo potrebno narediti preboj temelja v kleti skozi cca 110-120cm betona za potrebe odstranjenja stare peči in namestitev nove večje , ki skozi obstoječ prehod ni šla.. marka betona je bila veliko bolj kvalitetna od pričakovane.. štemala je ena gradbena firma mi pa smo preboj potrebovali tudi za našo napeljavo iz kurilnice v toplotno postajo .. ker je šlo štemanje počasneje od predvidenega časa smo se lepo uskladili - gradbeniki so pripeljali še eno pnevmatko kladivo , naša ekipa pa je rotirala pri štemanju vsak po kakšno uro.. preboj smo naredili en dan pred predvidenim rokom s skupnimi močmi mi pa smo lahko delali naprej.

dandanes bi se tisti , ki bi zmontiral mašino za rezanje in ugotovil da je beton močnejši od "pogodbenega" lepo ustavil in zahteval dodatno plačilo za rezanje tršega betona (seveda tudi z namenom samozavarovanja ker če bi nadaljeval bi prekoračil svoj rok ker gre rezanje tršega počasneje) ..potem bi prišli strokovnjaki , vzeli vzorec in ga nesli na analizo.. po 3 dneh bi potrdili izvajalcu aneks in doplačilo ter podaljšan rok.. zamuda en teden..krivda enako kot včasih na strani - projektantov .. 

toliko o današnji produktivnosti s stroji..  je pa vse po reglcih kar včasih ni bilo to pa priznam...

pred 8 urami, motozajebant pravi:

Nevem zakaj posplošuješ. Jaz sem od doma delal od lanskega marca vse skupaj ene 2 tedna, to je pa to. 

In mpji sodelavci (katerim delovni proces to omogoča), še vedno delajo od doma...tak da kar se tiče bankirjev, ni prav nič več le teh na cesti...

Ne na pamet no... 

sploh nisi opazil ane.. ej mal sem te pohecal ko si ravno uletel..  :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

 

sploh nisi opazil ane.. ej mal sem te pohecal ko si ravno uletel..  :P 

Drži, nisem opazil... my bad :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motozajebant pravi:

Drži, nisem opazil... my bad :) 

saj veš - ko opaziš na smrt žejnega in ga povabiš domov na pijačo da ti ne umre ravno od žeje .. on abstinent ti pa samo  ledeno pivo v hladilniku.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!